Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 20 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 385

Thread: Decizii (Non-Gaming Related)

  1. #21 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Iphone 4 (troll answer)

    Pe asta il am si acum si as vrea sa il schimb

  2. #22 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Samsung Galaxy S III daca ai bani de aruncat pe geam...

  3. #23 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Samsung Galaxy II/III->asta depinde de tine,si de preferinte,dar iti recomand Galaxy.

  4. #24 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Bani nu am de aruncat pe fereastra dar am un mic defect,sa imi schimb telefonul odata la 1 an,si nu stiu ce sa aleg parca S3-ul e prea mare,dar imi place inca nu stiu

  5. #25 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Asteapta i5

  6. #26 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Asteapta i5
    +1 ... sa-ti pregatesti portofelul de acum ...

  7. #27 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by axton View Post
    +1 ... sa-ti pregatesti portofelul de acum ...

    Mai mult de 25-28 mil nu cred ca va fi varianta de 16 GIGI

    Iar la abonament va fi in jur de 12-15 mil

  8. #28 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar

    Re: Decizii (Non-Gaming Related)

    A new PC or Google Nexus 7?

    Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

  9. #29 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Depinde la ce vrei sa le folosesti. Ma gandesc ca nu cauti PC pentru din moment ce vrei sa alegi dintre unul nou si Nexus, iar daca ai un PC ok e mai mult decat suficient. Mai bine ai merge pe Nexus, desi daca nu ai de gand sa-l folosesti in locul PC-ului actual nu prea isi are rostul.

  10. #30 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

    Decizii (Non-Gaming Related)

    PC all the way.
    Daca vrei portabilitate,mergi pe Nexus,though.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #31 SP
    Member Cata96's Avatar
    PC imo.
    Nexus-ul e bun daca nu prea dai pe la PC si daca vrei sa il porti dupa tine...dar din cate vad esti elev deci nu cred ca ai ceva biznis/treaba cu el cand nu esti pe acasa...

  12. #32 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    A new PC or Google Nexus 7?

    Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2
    Detaliaza un pic, prin "a new PC" eu deduc ca ai deja un PC si vrei unul nou si mai performant. Daca presupunerea mea e corecta a-ar strica sa ne spui actuala configuratie si noua configuratie. Daca totusi gresesti si nu ai PC deloc si ai de ales intre PC si tableta... atunci eu aleg clar PC. O tableta "stie" destul de multe si e foarte utila in multe cazuri, dar un PC e "altceva".

  13. #33 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar

    Re: Decizii (Non-Gaming Related)

    Ok,mi-e cam rusine de PC-ul meu...
    am unul.Este un Pentium 4 2.8GHZ, 2 giga ram,video de 256mb 128biti.
    Este bun de office...cred eu.Stiu ca multi radeti de mine, pt ca voi aveti calculatoare cu proc. gen i7...dar io nu-s asa norocos.Ma gandeam la o configuratie pe i3 ivy bridge.Cu un quad core nu prea am ce face momentan....

  14. #34 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca nu vrei sa te joci pe PC-ul ala, ia tableta. Pentru ca daca doar un i3 mai slabut iti poti lua, mai bine te joci pe consola si faci tosyioare pe tableta.

  15. #35 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Pai il vreau si de jocuri.Nu e vorba ca nu-mi permit,ca pot sa dau 300 lei in plus si sa iau un i5,dar credeam ca un dual core e suficient pentru jocuri.Cat despre tableta...nu stiu, am vazut ca este dedicata gamingului dar nu prea vad jocuri pe android care sa ma atraga.
    http://www.pcgarage.ro/procesoare/intel/core-i5-3450-310ghz-box
    Gigabyte GA-B75-D3V Placa de baza - PC Garage
    Kingston HyperX 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual Channel Kit Memorie - PC Garage
    Cam asta e configuratia la care m-am gandit sursa si HDD am,carcasa la fel.Acum la placa video sunt indecis..
    Asus GeForce GTX 560 Ti DirectCU II Top 1GB DDR5 256-bit Placa video - PC Garage
    Cam scump...dar poate stiti una cu vreo 200 lei mai ieftina.

  16. #36 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mereu apar jocuri care cer tot mai mult. Asta e si motivul pentru care iti sugeram sa te joci pe consola ca e mai ieftin. Tu stii ce vrei pana la urma.

  17. #37 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Pai daca vrei jocuri nu e cazul sa iei tableta, cel putin nu inca. Ai jocuri destule pe android, dar sunt mai bine zis joculete, nu ceva serios. Insa decat sa bagi peste 2.000 lei in PC-ul "nou" (care tot nu va fi PC nou, ca vei ramane cu HDD-ul vechi si cu sursa veche, sursa care s-ar putea sa nu tina noua configuratie daca e ceva prastie gen JNC sau Recom), mai bine iti iei 2 console, cu aprox. 2500 lei iti iei un PS3 Slim si un XBOX 360 slim noi. Sau le iei SH si-ti raman bani si de niste jocuri.

  18. #38 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Am PS3 de ~2 ani...ma bate gandul sa imi iau si un xbox...sau un ps vita.
    App:sursa e un Raidmax de 500W...aa si a masurat-o(a masurat-o sa vada daca are 500W reali) inainte s-o cumpar.Merci de sfaturi!

  19. #39 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    nu cred ca merita asa mult sa-ti iei Xbox...nu are multe exclusivitati..ptr mine doar Gears,Forza si Alan Wake conteaza...iar PS Vita e destul de scump ptr ce jocuri ofera...cu banii aia mai iei un PS3 ...mai bine iei PS Plus 1 an si gata

    un PC nou nu are rost din moment ce ai deja un PS3 si probabil nu esti dispus sa cheltui mai mult de 2000 ron pe unul...

  20. #40 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    nu cred ca merita asa mult sa-ti iei Xbox...nu are multe exclusivitati..ptr mine doar Gears,Forza si Alan Wake conteaza...iar PS Vita e destul de scump ptr ce jocuri ofera...cu banii aia mai iei un PS3 ...mai bine iei PS Plus 1 an si gata

    un PC nou nu are rost din moment ce ai deja un PS3 si probabil nu esti dispus sa cheltui mai mult de 2000 ron pe unul...
    Alan Wake este disponibil si pe PC ... so only Gears of War si Forza .

    @FishyBon3: Sfatul meu este sa-ti pui bani deoparte si sa-ti iei un PC "monstru " ( mai ales daca vrei si pentru jocuri ) .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 20 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gaming related clothes By RonanN1 in forum Travel & Fashion
    Replies: 39 Last Post: 22-09-2013, 12:03
  2. Documentare gaming related By Tudoran in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 15-04-2012, 12:09
  3. Gaming related icons By Graft in forum Foto & Video
    Replies: 23 Last Post: 10-11-2010, 13:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts