Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 31 of 31

Thread: Membrii CG "disparuti in misiune" ?

  1. #21 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Ma simt intr-un fel dator sa va explic ce s-a intamplat cu activitatea mea pe site incepand cu luna octombrie-noiembrie 2008.

    Toate am inceput cu intrarea mea la facultate. Speram sa fie totul ok, cu site-ul si cu noua viata de facultate dar se pare ca nu a putut fi asa.

    Am vrut foarte mult sa intru intr-o asociatie studenteasca, sa ma pot afirma intr-un fel, sa pot invata lucruri noi. Acest lucru l-am reusit si cum ziceam si intr-un post anterior acest lucru mi-a manancat foarte mult timp. Apoi am primit sansa sa fiu Project Manager la un nou proiect, prin facultatiile din Bucuresti. El s-a numit eAStER PC Olympics. O competitie de jocuri pe PC si tot ce am strans s-a dus la un centru de copii. Cu bine cu rau am avut vreo 100 participanti, doua zile de concursuri. Va spun sincer, dupa 2 luni de muncit alaturi de o echipa de 10 oameni, saptamana de saptamana de sunat sponsori, firme, vorbit la sala PC sa fie totul ok, cand am vazut cum se distreaza lumea, cum se bucura la fiecare headshot sau gol dam, am zis ca a meritat totul.

    Downside-ul a fost ca centrul de copii nu a fost cu grija selectat si din pacate cand ne-am dus vreo 15 sa ducem cele 10 calculatoare si periferice (casti, boxe, stickuri de memorie) am luati peste picior de copii de acolo (toti, mai inchisi la culoare ca sa zic asa) mai un pic si injurati. Iar personalul de acolo la fel, au zis ca ce, nu puteam obtine si noi calculatoare mai bune, ca acei copii vor sa se joace Carbon si Crysis. Noi facusem tot proiectul pentru a le oferi copiilor un calculator sa invete un Word si un Excel. Dar .. asta e Romania.

    Si va dati seama, ca plecam dimineata la facultate, apoi aveam intalniri pe la sponsori, cu echipa, stat prin tipografii ca nu era gata afisul si se uita o sigla si tot asa. La inceput aveam si multe training-uri pe tot felul de domenii de la marketing, comunicare la investit de bursa. A fost pentru prima data in viata mea cand chiar plecam dimineata si veneam seara si nu stateam doar la o terasa sa beau un suc si sa vorbesc cu tot lumea. Nu prea mai aveam cum sa ma implic si pe site, dar pot sa va jur ca vara alaturi de ConsoleGames a fost una nemaipomenita si vreau din tot sufletul sa mai pot participa la o intalnire a consolistilor

    Nu pot sa uit prima intalnire, in Arcade, cand era pentru prima data cand ma intalneam in persoana cu Monky, DjMO, Donely, h0stile (am fost staff-ul la prima intalnire parca, si fiecare de mai sus cu fata). Si stateam pe staduta langa Arcade si il vad pe Donely la fel asteptand in fata si cum nu il stiam stateam cam la 2-3 m unul de celalalt. Eu asteaptam un telefon de la Monky sa vina sa ma ia, si telefonul nu mai venea. Si, aproape ca am avut emotii cand m-a sunat si am intalnit si eu in sfarsit oameni alaturi de care stateam zilnic sa scriu si sa vorbesc ba la telefon ba pe mess.

    Acum sper, linistindu-se lucrurile in viata mea, sa pot intra din nou pe site zilnic si sa aduc micul meu aport aici. Da, nu mai sunt Editor, si imi pare rau de asta dar asta nu ma opreste sa scriu o stire si altcineva acum sa mi-o modereze si aprobe...

    Bobby here ... hope to be back


    ---------- Post added at 02:38 AM ---------- Previous post was at 02:12 AM ----------

    ps: in gasca vesela de la prima intalnire era si Darkie

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stai linistit Bobby. Esti binevenit oricand printre noi. Am avut grija si de punctele tale "while you were out"
    Gasca vesela tot aici este... si sper ca aici va fi gasita intotdeauna

  3. #23 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Darkie e mai mic asa, cu putina barbita, este normal sa il uiti . Bine ai revenit.

  4. #24 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Eu am mai tot intrat, dar nu mai am pasiunea de altadata sa citesc toate topicurile, deschid ce ma intereseaza, citesc si ies. Pe langa asta nici pe console nu m-am mai jucat prea mult, m-am apucat de WoW si acum mai recent de City of Heroes/Villains.

  5. #25 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Quote Originally Posted by Uziwood View Post
    Eu am mai tot intrat, dar nu mai am pasiunea de altadata sa citesc toate topicurile, deschid ce ma intereseaza, citesc si ies. Pe langa asta nici pe console nu m-am mai jucat prea mult, m-am apucat de WoW si acum mai recent de City of Heroes/Villains.
    God help you with WoW

  6. #26 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Bobby, morala... ai de dat o shaorma... picanta asa, cat sa nu planga qweqwe

  7. #27 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Ala e in mai mare rahat ca mine ca vine Bac-ul si admiterea

  8. #28 SP
    Member N3O2005's Avatar
    N3O is NOT dead. De vreo 2 sapt am pus mana pe un X360 Jasper, tre sa dau o fuga la don sa il fac dar atm sunt destul de ocupat cu sesiune + munca. Intr-o luna o sa va frec la cap iarasi cu magicul PLLDK.

    Play Hard, Die Hard !!

  9. #29 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Welcome back, master!

  10. #30 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    omg, ze master is here Nici pe la intalniri n-ai mai aparut.. nimic

  11. #31 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Apare si dispare... cred ca e ruda cu Houdini

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 18-06-2011, 16:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts