Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Channel de playtroughs cu , comentarii incluse. Romania

  1. #1 SP
    Junior Member BiscuitPants =D's Avatar

    Channel de playtroughs cu , comentarii incluse. Romania

    MCProductionsHDx - YouTube

    Dati si voi un click aici.
    Un channel in care eu si un baiat, jucam jocuri de groaza, minecraft, playtroughs la diferite jocuri.
    Postam in fiecare zi cel putin in videoclip.

    Dati si voi un subscribe pentru a creste channel-ul. Si nu uitati de like/comment
    Mersi anticipat !

    Enjoy.

    Lasa-ti parerile voastre in reply-uri sau pe yt la commenturi.

  2. #2 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Channel de playtroughs cu comentarii incluse. Romania

    1. Incearca sa NU mai vorbesti in engleza;
    2. Vorbeste mai tare;
    3. In afara de "ce prost e asta" sau "ce idiot", nu am auzit nimic altceva.

    Astea-s trei sfaturi, dupa 5 minute de uitat la playthrough (atentie, incerca sa nu mai scrii nici in engleza, ca nu o stapanesti deloc bine).

  3. #3 SP
    Member Cata96's Avatar
    Din cate vad tie chiar nu iti pasa de cum iese rezultatul+ tu doar le faci.

    De ce cred acestea:
    1.Nu ai cautat o rezolvare la barile alea negre de pe margini.
    2.Nici macar nu ai dat volumul la audio mai tare(lucru foarte foarte .... important!).
    3.Nici macar nu te uiti la vidurile tale sa vezi cum au iesit sau daca te uiti nu iti pasa...

    Sper ca am ajutat.

  4. #4 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    nu vreau sa iti tai elanul, dar sfatul meu e simplu: ori schimbi stilul ori te lasi. De ce? Dupa ce m-am uitat la partea 1 si 3 de la video-urile tale, m-am simtit jignit vazand cum joci (eu sunt un fan imens Amnesia si tu nu ai facut decat sa il insulti). Dar eu de obicei nu sunt genul de om care sa naruie visele, asa ca uite cateva sfarturi:
    1. Mai putina vorba... (e un joc horror si voi 2 vorbiti atat de mult fara rost ca distrugeti atmosfera complet)
    2...mai multa actiune (joaca jocul cu adevarat (stiu ca suna ciudat): nu mai tot arunca scaune peste tot, nu mai sparge sticle si dupaia sa le culegi cioburile, nu mai deschide fiecare dulap dupa care sa il golesti de continut, nu te mai juca cu matura sau alte chestii. Tu defapt faci un playthrough, NU testezi engine-ul celor de la Frictional Games). Daca avansezi asa incet la Amnesia (primele 3 parti ale tale pot fi parcurse in 10 minute, nu 45), atunci iti recomand sa joci platformere (Mario, Limbo, Sonic etc)...si nu o zic la misto.
    3.Cum a spus si GS0Ls: lasa engleza pe mana altora (inafara de WTF si Amnishia da darc desant, nu am auzit mai nimic).
    4.Testeaza un pic jocul chiar inainte sa filmezi pentru prima data (tu te plangeai de gameplay din primele minute (desi e foarte bine facut), ca sa nu mai spun ca nu stiai care e faza cu tinderbox-ul si toate cele)
    5.Asta e optional, dar as scoate de la descrierea faza cu "versiunea crack-uita"...din respect pentru developeri.

    Daca imi mai vine cateva idei, atunci o sa postez (daca vrei sa le primesti bine-nteles ). Spor la munca.

  5. #5 SP
    Member Cata96's Avatar
    ^Dupa cum ai spus si tu acela nu are de ce sa se numeasca Playthrough...adica ala e in cel mai bun caz un Let's Play si nimic mai mult

  6. #6 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Poate ca ma fost cam dur prin modul in care am spus da am ajuns la concluzia ca daca vrei sa faci ceva calumea trebuie sa faci ceva foooarte bun. Si eu vreau sa imi fac la anu ceva blog in care sa imi pun lucrari in Photoshop, Maya si/sau UDK. Dar nu am de gand sa incep sa il fac decat dupa ce invat ceva mai multe chestii (desi stiu ceva ceva momentan si chiar si pentru anul intai e ok).

    Asa a spus si Husky legat de chanelul sau. El pana sa ajunga faimos cu Starcraft 2 si toate cele a facut 800 de video-uri de Starcraft 1 pe care le-a dat eventual jos de pe net pentru ca nu erau cine stie cat de bune, dar a invatat multe din ele. Acum are un chanel cu extrem de multi subscriberi, el a inventat chanelul "The game station" in care colaboreaza cu Total Biscuit si alti oameni (au in jur de jumatate de milion de subscriberi), e prezentator la MLG (freakin Major League Gaming) si multe altele. Deci ideea e sa dai tot ce poti din tine si lumea sa fie cat mai severa cand isi da cu parearea. Critica e foarte foarte constructiva, trust me. De multe ori nu o sa iti convina dar e spre mai bine... de nu stiu cate ori a trebuit sa iau de la capat un proiect sau o renunt la ceva pentru ca mie mi se parea f tare dar eu eram singurul care avea "viziunea" asta . But anyway....poate in vreo 6-7 luni o sa imi fac si eu un thread in care sa cer pareri despre blogul meu si o sa fiu criticat si mai tare (chiar sper sa fie asa). Dar pana atunci iti urez succes cu video-urile tale.

  7. #7 SP
    Junior Member BiscuitPants =D's Avatar
    1. Stiu cum sa scot barile de pe margine.(cele 3 filmulete facute in wmm deci va dati seama=) )
    2. Nu am stat la render ca sa-l fac in HD, o sa stau cand o sa am view-uri/cativa subscriberi etc.
    3. Ms de sfaturi

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Channel youtube pentru toti! By DaNNyHE in forum Jocuri PC
    Replies: 0 Last Post: 10-01-2015, 18:59
  2. Double channel?! By RonanN1 in forum HiFi
    Replies: 0 Last Post: 29-08-2010, 12:07
  3. La Limita Imposibilului - Comentarii By MonkY in forum Console Club
    Replies: 22 Last Post: 15-11-2008, 18:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts