Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 493 of 509 FirstFirst ... 393 443 483 491 492 493 494 495 503 ... LastLast
Results 9,841 to 9,860 of 10180

Thread: Spambox XXL

  1. #9841 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ti se pare ca ma plang? Am expus o situatie, care dealtfel mi se pare de tot rasul, in niciun caz de plans. E ceva normal pentru Romania, unde daca cineva indrazneste sa indice o realitate (urata, dar asta e), i se spune sa stea domol, sa bage capul la cutie... sau cum zicea o tanti parlamentara "Ciocu' mic, acum noi suntem la putere!"...

    Si ca sa nu fiu magar, o sa-ti raspund cu o moneda asemanatoare: Parca ai fi de la PSD! Iese lumea in strada sa ceara una-alta (drept democratic dealtfel) si ei aclama "Ia uite-i si pe aia cum plang la colt de strada... de parca le-a furat cineva jucariile"...

    Era oricum o opinie personala, nu am impus-o nimanui. Nu e ca si cand as fi venit aici si as fi spus: "Bai baieti... la luptaaaa! Hai sa sarim pe ei!"...

    Anyway, e interesant ca incerc sa lupt pt. o comunitate (ca doar nu vroiam console sau jocuri pt. mine, care inca am PS4 Pro zacand sigilat langa PS VR in asteptarea celor 2-3 zile libere de Craciun)... si mi se intoarce tot mie in fata. Am obosit (de fapt cred ca am obosit sa spun ca am obosit)... si sper ca in curand sa se mute cat mai multi de-aici pe blog-uri, facebook, grupuri de youtube sau whatsapp... ca sa pot spune si eu in sfarsit linistit "Game over!".

  2. #9842 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Eu sincer sa fiu nu inteleg "boala" asta pe forum aparuta recent, nu poti sa zici nimic ca trebuie sa apara cineva cu "parerea" lui invaziva si repetitiva in care iti arata cat de gresita e parerea ta.

    Console ca console pentru ca nah..noi avem, da jocuri la review pot da oamenii, vanzari vor fi mereu

  3. #9843 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Tu pur si simplu vad ca vrei sa intelegi in continuare ce vrei tu. Am zis ca te plangi pentru ca ai facut rant si pe fb, si pe chat, si acum aici. Acum ma iei cu alta intepatura cu "parca esti de la PSD" (nici nu inteleg metafora tbh) cand daca nu ma insel faci parte din cei care au trecut prin faza "uite-i si pe fraierii aia cum striga in strada" si "il votez pe Ponta ca e baiat bun". Desigur, nicio oportunitate nu-ti scapa pentru a invoca clasicul "asa e Romania". Dar e ok, sunt SIGUR ca Sony Romania plange acum intr-un colt ca i-ai dat tu block lui x si ca ai facut un mic rant public si sigur o sa iti dea data viitoare o consola.

    Eu nu blamez motivul din spate, ci abordarea care a fost lipsita de tact si de profesionalism. Si ca tot vorbim de lipsa de tact, pun un scshot cu un alt exemplu de abordare proasta care mai mult strica imaginea unei comunitati decat o ajuta (baiatul ala are probleme la mansarda, nu e prima oara cand se pisa asa pe fani, avand in vedere ca acum cativa ani se milogea pe-aici sa primeasca like-uri). Hai sa nu ne mai scoatem ochii aiurea si sa incercam sa vedem imaginea din perspectiva, fara sa fim optuzi, si poate reusim sa rezolvam ceva. Doar pentru ca eu inteleg o situatie nu inseamna ca sunt 100% de acord cu ea sau mai rau, ca imi place si "ii iau partea". Dar sigur ca acum tu poti s-o tii in continuare pe a ta, sa ma faci pesedist, si sa ne spalam toti aici unul pe celalalt in aceasta bula roz conturata de un circlejerk constant.
    Attached Images Attached Images 25360395_1962909333726824_550473843_n.png

  4. #9844 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Sunt dezamăgit de ce vad pe aici. Nu mă așteptam să vad așa o atitudine de la un băiețel care părerea un om ok cu vreo câțiva ani în urmă. Urât se mai schimbă unii sau poate că de fapt așa au fost mereu. Nu mai dezvolt, vad că se stă la cotitură. Hai noroc, sărbători fericite!

    PS Îmi pare rău de un singur lucru, o să moară forumul ăsta...

  5. #9845 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Chiar imi pare rau ca nu puteti sa vedeti si un pic din perspectiva mea. Vrem sa fim un forum "de familie" unde sa ramanem noi astia care ne stim de nu stiu cand, dar in acelasi timp ne plangem ca nu ne baga oamenii mari in seama. Cand scriem content, noi scriem si tot noi citim. Ne dam thanks unul altuia, ne batem pe spate, ce treaba buna am facut, dar oameni noi n-aducem pentru ca zero reach in afara forumului. Cand m-am oferit sa scriu content pentru mini-show-ul ala pe care il aveam, am primit fix zero feedback, ba mai mult, mi se reproseaza ca m-am dat la fund cand de fapt dadeam refresh la forum din 5 in 5 minute si asteptam sa vad vreun raspuns. In schimb ce facem, atacam bloggeri pe net pentru ca am uitat pagina pe care am postat si am crezut ca s-a dat delete. E ok, tot eu sunt ala rau.

  6. #9846 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Recunosc, eu nu știu toată discuția. Nu înțeleg de ce e măgar solecon?

  7. #9847 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu stiu daca poti sa mai vezi mesaje asa vechi pe chat, dar practic arunca cu c*cat in mine ca m-am dat mare ca ma bag la scris review-uri pentru acea emisiune pe care o propunea baiatul ala acum ceva vreme pe forum si ca atunci cand a venit momentul n-am scris nimic. Da' momentul ala nici nu a venit, nu mi-a zis nimeni nimic, unde si ce sa scriu, n-am primit nimic la review, zero barat. Dar probabil ca solecon voia sa scriu review-uri la jocuri gasite pe jos sau sa ma uit pe youtube la walkthrough si sa scriu pe baza a ce vad acolo ca altfel nu-mi explic. Asta lasand la o parte ca emisiunea aia ampla care voia sa se faca nici n-a mai aparut (si nu ma refer la mini-chestiile alea cu 3-4 stiri de 2 minute).

    Dar e usor sa faci misto-uri si sa ataci alti useri care, nu numai ca nu ti-au facut nimic, dar nici nu ai inteles situatia, doar pentru ca nu esti de acord cu ei.

    Again, ma repet, tin la forumul asta la fel de mult ca oricare alt user cu vechime, n-am niciun motiv pentru care nu mi-as dori sa nu reuseasca in continuare asa cum nici n-am vreo problema personala cu vreun user (chiar daca uneori se mai abereaza si mai scot si eu ghearele, it passes), exceptie probabil facand cryyo care m-a scarbit total. Nu vreau sa devina un concurs de aruncat cu rosii aici pentru ca nu ajuta cu nimic. Daca e asa, mai bine ma retrag in cochilia mea si gata.

    L.E. hai ca am gasit http://www.consolegames.ro/forum/mis...o=ccarc&page=3

  8. #9848 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu zic sa va lasati de prostii si sa va faceti blog-uri. Asa poate va baga "Mos PlayStation Romania" si pe voi in seama...

    Domnisoara in cauza mi-a si sters comentariul... probabil au deranjat-o intrebarile mele... in special cea cu "ce trebuie sa faci ca sa primesti si tu la fel". Ah, credeati ca trebuie sa faci site dedicat pentru console, gen PlayStation? Sau sa motivezi ani in sir oamenii sa cumpere console si jocuri originale? Sa scrii mai bine de 9 ani reviews, news, previews? Sa scrii tone de articole legate de PlayStation, accesorii, TV-uri, etc.? Oh nu... Doamne Fereste! E suficient sa arati ca domnisoara, si sa ai un blog "monden"!
    Nu este un comentariu care sa ne faca cinste, cu sau fara PSD, cu sau fara proteste. Ai atacat-o urat, cu niste replici pe care nu i le-ai fi adresat unui barbat, doar pentru ca este o femeie.

    Suntem in epoca blogging-ului generalist. Astea sunt tendintele la nivel international. Degeaba ataci sau critici bloggerii, nu este vina lor ca sunt populari si nici nu au cerut sa primeasca acest "cadou". Au avantajul ca au un public mare (si asta e adevarul, au trafic mare si engagement sanatos) si mult mai deschis catre produsele pe care le prezinta oamenii astia. Comunitatile online au valoarea lor, dar pierd teren in fata platformelor digitale si asta nu din cauza moderatorilor, articolelor sau a altor motive interne. Nu doar CG are probleme, ia arunca un ochi si pe Softpedia. Ai suficiente tool-uri pentru a vedea cat scade traficul lunar. Suntem intr-un punct in care ori ne regrupam si reinventam roata, ori murim demn. Dar demn, nu aruncand cu pietre.

    Suntem o comunitate veche, majoritatea suntem aici de 10 ani +, am mancat la aceeasi masa si am trecut prin multe, de la bune la rele. Asta nu se va schimba, indiferent de forma sub care ne grupam. Nu putem controla pr-istii sa ne dea produse, cum nu putem controla nici userii sa faca ceva (reviews, content) pentru ele. Putem doar sa controlam cum anume ne purtam noi mai departe.

  9. #9849 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Initial vroiam sa scriu "No worries, be happy! Am discutat (pe Spam, unde ii era locul) despre o situatie aiurea. Oricum nu rezolvam nimic daca o lungim la nesfarsit. Vom vedea ce va fi in viitor." - dar intre timp am facut si eu legatura (thanks Dant3) intre eagle-eye de pe forum si Robert de pe FB... Nu intelegeam de ce seamana atat de mult modul de "aparare" la adresa celor care au primit "spagute" de la PlayStation Romania, chiar si cand sunt paraleli cu subiectul, sau cand mai mult fac anti-reclama. Dar acum ce sa zic... decat sa fiu "lipsit de tact si de profesionalism", mai bine te rog sa-mi accepti scuzele pentru ca ti-am suparat prietena ce "are reach mai mare decat CG-ul". Eu mai bine ma retrag din discutie pentru ca nu mai inteleg cine de fapt face ranting si cine incearca sa prezinte o situatie jenanta (care da, e tipic romaneasca).

    In acest moment, mi-as dori sa fiu Zoso (adica un fel de Zoro al Romaniei). Sa primesc o consola de la PlayStation Romania si sa postez pe homepage, cu titlu mare: "Nu ma joc eu pe mizerii d-astea. Nu ma conving pe mine astia de la Sony... Direct la tragere la sorti cu ea!" - halal reclama.

    P.S. Eu ca PR, daca m-as fi ocupat de asa ceva, m-as fi dat afara singur!

  10. #9850 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Credeam ca stii cine sunt de multa vreme. Dar oricum, vad ca iar intelegi ce vrei. Whatever, am incercat. Nu mi-ai insultat prietena ca nu suntem prieteni, dar ai jignit gratis unde nu era cazul intr-un mod urat. Dar e ok, ca "are reach ca are tzatze mai mari", cea mai buna mentalitate . Sau si tu esti unul din aia care se socheaza cand vad o femeie in afara bucatariei?

  11. #9851 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Nu este un comentariu care sa ne faca cinste, cu sau fara PSD, cu sau fara proteste. Ai atacat-o urat, cu niste replici pe care nu i le-ai fi adresat unui barbat, doar pentru ca este o femeie.
    L-as fi atacat pe Zoso, sa stii (si nu cred ca e femeie). Dar macar el a avut bunul simt sa faca un giveaway. Oricum faptul ca este femeie nu a oprit-o sa-mi stearga postul de pe Facebook (in care nu era nimic urat, ba poate chiar funny), si de acolo i-am zis adios. Sunt curios totusi la ce cuvinte te referi cand spui mai exact cand spui ca am atacat-o urat. Stii continutul textului care a fost sters de la ea de pe FB? Si care a reaparut subit dupa? Daca acela ti s-a parut urat, o sa-ti spun in private ce raspuns mi-au dat oamenii (unii chiar din grupul CG select de Whatsapp)...
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Degeaba ataci sau critici bloggerii, nu este vina lor ca sunt populari si nici nu au cerut sa primeasca acest "cadou".
    Daca vrei, ne intalnim si la o bere (ca tot spuneai sa punem tara la cale) si o sa incerc sa-ti povestesc cu lux de amanunte cateva intamplari din viata unor PR-iste si bloggerite de pe la noi (nu uita ca totusi m-am ocupat de niste zeci de blog-uri de-a lungul timpului). Si poate atunci o sa intelegi ca unele nu doar cer, ci chiar cred ca li se cuvine. Plus, conteaza in ce grup esti, pe cine cunosti. N-are nici-o treaba cu profesionalismul, reach-ul sau alte aberatii. De cele mai multe ori, conteaza care a cazut mai frumos sub masa la ultima intalnire mondena...

    No offense, eu n-o cunosc pe fata asta. Am incercat sa ma uit la 3-4 "riviuri" de-ale ei pe Facebook, mi-am dat seama ca este mult sub nivelul pe care il cautam eu si de atunci am ignorat-o total. O mai vedeam rar pe wall, cand practic vorbea in limbajul profitshare... Am si intrebat-o dealtfel la un moment dat daca vorbesc cu Georgiana persoana, sau Georgiana reclama... Si-a cerut scuze atunci, a spus ca a postat gresit, ca a incurcat conturile. Si cam atat a fost interactiunea noastra.

    Scuze, nu credeam ca o sa fiu nevoit sa dau explicatii... dar nah, daca tot a inceput interogatoriul... i'm here!

  12. #9852 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ar trebui sa ne întâlnim cumva, deși e greu...Unii nu sunt din București, cum e si cazul meu. Macar sa încercam o întâlnire online sa facem ceva. Forumul trebuie promovat pe Facebook. O licitație cu niste produse și apoi să băgăm bănuții in promovare, nu e scump. Altfel murim încet dar sigur. Eu atât cât mai pot și primesc ajutor, o să mai scriu, când am timp. Când nu mai am timp găsiți coduri și invitații pt scris pe aria dedicata. Hai sa venim cu soluții, că de scos ochii s-au tot scos. Mi-e frică să nu ajungem toți niște orbi.

  13. #9853 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Dar e ok, ca "are reach ca are tzatze mai mari", cea mai buna mentalitate . Sau si tu esti unul din aia care se socheaza cand vad o femeie in afara bucatariei?
    Aici exista 3 probleme:
    1. Nu are tzatze mari.
    2. Nu stiu pe cine ai citat cu acel "are reach ca are tzatze mai mari"... in nici-un caz pe mine. Vezi sa nu ajungi pe #metoo
    3. Nu ma mai poate soca nimic la o femeie...

  14. #9854 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Indiferent daca ai dreptate sau nu, conteaza doar cum esti vazut de restul lumii. Iar comentariul tau e vazut foarte rau si prin urmare, comunitatea pe care o reprezinti. Atat mai zic, la asta se reduce totul.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

    ---------- Post added 12-12-2017 at 16:07 ----------

    Ai dreptate scuze, de fapt ai zis ca "sorry eu nu am tzatze" nu ca le are ea mai mari. Am citat gresit

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  15. #9855 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Forumul trebuie promovat pe Facebook.
    Cu cine man? Cu oameni care nu dau Like nici macar la ceea ce se chinuie trickz sa scrie zilnic? Se uita si trec mai departe, ca nu care cumva sa-i vada cineva ca le-a placut. Sau cu oameni care desi sunt printre noi de 9 ani, n-au postat odata macar un cuvant pe pagina de Facebook? Hai sa fim un pic realisti totusi... vorba ta, hai cu solutii. Dar nu genul "bai, eu o sa incerc". Ci genul "ok, eu promit sa scriu 20 de chestii pe luna pe Facebook". Sau "eu promit sa aduc 1000 de like-uri". Sau "eu ma ocup de femei, ca sunt gigolo - vom avea reach mare!"

    Si pentru ca tot v-a lovit feminismul asta pe unii din voi (sper ca nu aveti man-purse), va propun sa gasiti o gagica gamerita! Si sa fie buna... maxim! Face mai mult decat daca ar trimite PlayStation Romania cate un PS4 Pro saptamanal... Amen!

    ---------- Post added 12-12-2017 at 16:10 ----------

    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Ai dreptate scuze, de fapt ai zis ca "sorry eu nu am tzatze" nu ca le are ea mai mari. Am citat gresit
    Asta e altceva. Oricum, e mizerabil cand ajungi sa dai citate din PRIVATE Messages. No comment.

  16. #9856 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Dude, tu ai fost primul care a inceput cu quoteuri si dat de nume. Ba ce om
    Hai ca vad ca imi pierd vremea. N-am timp de ipocrizii din astea.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  17. #9857 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai ca e interesanta turnura. Deci eu vin si prezint o situatie de rahat care se intampla acum, fix pe domeniul nostru... si ajung in final sa fiu un ipocrit, un tampit, un anti-feminist, un adevarat molestator... Wow! Thanks guys!

    eagle-eye: poti sa-mi arati te rog unde am dat eu vreun quote din mesajele tale private?

    P.S. Urmatorul individ care nu stie ce inseamna "private messages" si le posteaza aici (indiferent daca sunt ale mele sau ale altcuiva), zboara direct! Eventual pe blogurile unde se poarta asa ceva.

  18. #9858 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Cred ca mai bine vorbiti separat voi 2..deja o dati in povesti de telenovele.

  19. #9859 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Am citit quoteurile de mai sus si am crezut ca le-ai luat de pe fb pentru ca si acolo am zis cam aceleasi chestii. Dar acum vad mai bine ca de fapt erau quoteuri de aici asa ca imi cer scuze de confuzie, nu imi place sa scot din conv private si sa pun public si nu as fi facut-o daca nu as fi crezut ca si tu ai facut la fel, poate si faptul ca mi-ai dat numele aici m-a facut sa cred asta (ceea ce nu e ok nici asta, dar nu ma deranjeaza asa mult anyway)
    Recunosc ca am gresit aici si poti sa stergi postul respectiv daca asa crezi de cuviinta.

    Ma voi opri aici oricum, deja nu e deloc productiva discutia asta si doar pasam o minge de la unul la altul in timp ce altii se uita la noi intrebandu-se la cine se sparge.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  20. #9860 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by SYZYGY View Post
    Cred ca mai bine vorbiti separat voi 2..deja o dati in povesti de telenovele.
    Ca bine zici! Si am mai trecut odata prin asta... si tot nu m-am invatat minte. Batran nebun si eu... ce sa-i faci? Hai ca beau o bere, doua, si trece!
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Ma voi opri aici oricum, deja nu e deloc productiva discutia asta si doar pasam o minge de la unul la altul in timp ce altii se uita la noi intrebandu-se la cine se sparge.
    Cheers mate! Apreciez! Si sa stii ca nu tin grudge pentru chestii d-astea. Mai ales ca la naiba, nici tu nici eu nu lucram la PlayStation Romania (deci nu ne iese procent) si nici n-avem tzatze (ah, ce evil am fost).
    Bine, hai ca te deblochez pe FB... dar la urmatoarea intalnire dai o bere!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 493 of 509 FirstFirst ... 393 443 483 491 492 493 494 495 503 ... LastLast

Similar Threads

  1. SpamBox XL :> By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 15027 Last Post: 12-07-2012, 14:57
  2. SpamBox Reloaded :P By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 10005 Last Post: 13-07-2010, 14:21
  3. SpamBox plx ?! :D By N3O2005 in forum Offtopic
    Replies: 5120 Last Post: 15-08-2009, 21:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts