Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 59

Thread: Tablete-Dupa ce sa ma orientez?

  1. #21 SP
    Member A_A_A's Avatar
    Wow ce greseli am facut in postul anterior.....nu am ales aria deoarece am testat-o si nu mi-a placut cum merge, asta plus ca cei din video au colaborat cu evolio, si deci il dau mereu ca fiind cel mai bun.

  2. #22 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Salutare!!
    Ok deci vreau si eu o tableta pentru filme, jocuri, net browsing in special.Ma gandeam la iPad Mini, dar...am vazut ca nu are chip grafic.So conteaza in jocuri?Ce alta tableta imi recomandati pana in 15 milioane?

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Salutare!!
    Ok deci vreau si eu o tableta pentru filme, jocuri, net browsing in special.Ma gandeam la iPad Mini, dar...am vazut ca nu are chip grafic.So conteaza in jocuri?Ce alta tableta imi recomandati pana in 15 milioane?
    Alo? Cum adica "nu are chip grafic"? Cine te-a mintit? Are fix aceeasi putere grafica precum iPad 2. Orice joc ruleaza pe iPad 2 ruleaza si pe iPad Mini. Asta inseamna 99.99% din jocurile din AppStore...

  4. #24 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    scuze...nu prea ma pricep, ia-ma usorm-am informat gresit inseamna.thx

  5. #25 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    scuze...nu prea ma pricep, ia-ma usorm-am informat gresit inseamna.thx
    Nu-i bai... de-aia suntem aici. Daca-ti place Android si vrei tot asa, ceva mic, ai putea incerca un Google Nexus 7... si ramai si cu banuti

  6. #26 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    recomand si eu nexus 7, merica mult pt jocuri, grafica unei tablete de 7" cum am eu o gasesti pe tabletele de 10", nimic de 7" nu se compara cu Nexus 7, cel putin la grafica. Nu am pus mana pe ipad, deci nu ma bag la acest aspect. aplicatiile si jocurile pe nexus 7 merg ff bine.
    fa si tu niste teste prin magazine si te hotarasti in functie de placerea proprie.
    spor!

  7. #27 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Dar Google Nexus 10 cand apare in romania?
    Tableta Asus Eee Pad Transformer TF300T-1E009A cu procesor NVIDIA� Tegra� 3 Quad-Core 1.2GHz, 10.1", 1GB DDR3, 16GB, Wi-Fi, Bluetooth 3.0, Android 4.0, Black TF300T-1E009A - eMAG.ro
    e buna?

    ---------- Post added 22-11-2012 at 11:17 AM ----------

    L.E:Imi iau NExus 7 cred.Vreau numai sa stiu daca pot vedea mkv-uri pe el si daca gasesc carti in romana(de citit), pentru el.
    Cheers!

  8. #28 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    L.E:Imi iau NExus 7 cred.Vreau numai sa stiu daca pot vedea mkv-uri pe el si daca gasesc carti in romana(de citit), pentru el.
    Cheers!
    Raspunsul este Da si Da

  9. #29 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    O tableta buna si ieftinache? Ma gandesc la Kindle Fire, aveti vreo alternativa mai buna?

  10. #30 SP
    Member A_A_A's Avatar
    Pai depinde ce inseamna si ,,ieftinache"...A mea m-a lasat numai din cauza calculatorului.Am pc-ul virusat si am luat virusi pe tableta.Mi-au zis cei de la eMAG ca trebuie sa completez un formular online dar nu stiu unde il gasesc.Ma poate ajuta cineva?

  11. #31 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by A_A_A View Post
    A mea m-a lasat numai din cauza calculatorului.Am pc-ul virusat si am luat virusi pe tableta.
    Daca ti-ai luat Android...
    Quote Originally Posted by A_A_A View Post
    Mi-au zis cei de la eMAG ca trebuie sa completez un formular online dar nu stiu unde il gasesc.Ma poate ajuta cineva?
    Depinde ce formular? Cel de pickup & return e aici: eMAG Info
    Cel de reclamatii e aici: eMAG Info

  12. #32 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar

    Re: Tablete-Dupa ce sa ma orientez?

    Din cate stiu exista antivirus si pentru tableta..nu?

    Sent from Mars using Tapatalk 3

  13. #33 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Din cate stiu exista antivirus si pentru tableta..nu?

    Sent from Mars using Tapatalk 3
    Pentru Android da. Pentru iOS nu exista cuvantul virus, daramite antivirus

  14. #34 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Tablete-Dupa ce sa ma orientez?

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pentru Android da. Pentru iOS nu exista cuvantul virus, daramite antivirus
    http://www.forbes.com/sites/timworst...in-anti-virus/

  15. #35 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Cei de la evoMAG sunt seriosi?Am vazut ca au varianta cu 3G la Nexus 7.As vrea sa-l cumpar de acolo.

  16. #36 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pentru Android da. Pentru iOS nu exista cuvantul virus, daramite antivirus

    Se stieeeee !

  17. #37 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Cei de la evoMAG sunt seriosi?Am vazut ca au varianta cu 3G la Nexus 7.As vrea sa-l cumpar de acolo.
    Pana acum nu am auzit de probleme legate de ei... insa, traim in Romania, si asta inseamna sa iti iei orice precautie inainte. Intreaba-i inainte sa cumperi cum se rezolva la ei service-ul, daca au 10-30 de zile de returnare a produsului, in cat timp se obliga sa rezolve o garantie si cine se ocupa de acesta (daca il duci la ei sau la o terta firma de service). Better be safe than sorry!

  18. #38 SP
    Member A_A_A's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Din cate stiu exista antivirus si pentru tableta..nu?

    Sent from Mars using Tapatalk 3
    Exista...si tableta a venit la pachet cu BitDefender mobile security si varianta premium(platita) pentru 6 luni....dar eu am zis ca nu exista virusi pe tableta, deci vina e a mea.Multumesc , Monky.Era vorba de cel de pickup and return dar am vazut ca scrie :

    ,,Daca produsul dumneavoastra beneficiaza de certificat de garantie oferit de Dante International, va rugam sa completati formularul de mai jos. In caz contrar, va rugam sa va adresati direct Service-urilor Autorizate, specificate in certificatul de garantie oferit de producator."

    Deci trebuie sa ma adresez celor de la Allview, nu? O sa vina ei ca la eMAG sa imi ia tableta de acasa sau ma duc la ei ?

    L.E: Pe certificat scrie VisualFan....si service-ul e numai in cateva orase

  19. #39 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ce parere aveti despre Blackberry Playbook? Am vazut varianta de 64GB la o oferta de numai 185 de euro si chiar ma tenteaza. Am ramas fara iPad de ceva vreme si as incerca si ceva nou. Stiu ca e doar de 7" dar cred ca m-as obisnui. Pretul imi place cel mai mult.

    Ce nu imi place la tabletele non-iPad este formatul ecranului. Sunt prea lunguiete si m-am obisnuit sa am mereu tableta la verticala si niciodata in landscape. Cred ca mi-ar fi greu sa ma obisnuiesc altfel.

  20. #40 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Spunand ca e vorba despre PlayBook de 64GB, inseamna ca automat nu este cu Cellular (doar varianta de 32 stiu ca iesise cu Cellular). Si daca nu este Cellular, automat are CPU la 1Ghz si nu 1.5Ghz. Deci din punctul meu de vedere cumperi o tableta moarta. Dar, depinde ce vrei sa faci cu ea. Pt. browsing, email si 2-3 joculete... should be enough.

    P.S. Cred ca totusi la banii aceia gasesti un Nexus 7...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 14 Last Post: 06-04-2021, 13:18
  2. Amazon aduce la zi gama de tablete By trickz in forum Tech News
    Replies: 9 Last Post: 29-09-2013, 21:31
  3. Lansare Ubuntu pentru tablete By Bodolay Botond in forum Tech News
    Replies: 5 Last Post: 27-02-2013, 02:50
  4. Sony anunta primele doua tablete By Ownzy in forum Stories & Other News
    Replies: 5 Last Post: 23-05-2011, 19:19

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts