Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 38

Thread: Canal Live Stream Gaming @ Twitch.tv

  1. #1 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

    Exclamation Canal Live Stream Gaming @ Twitch.tv

    M-am decis sa-mi fac un canal pe Twitch.tv unde sa transmit live ceea ce joc eu in fiecare zi. Voi transmite material brut, asta insemnand gameplay needitat si fara comentariu. Cand streamul este offline veti putea urmari inregistrari alea transmisiunilor anterioare. Voi anunta pe acest thread de fiecare data cand streamul va fi online si ce joc puteti urmari sau, in unele cazuri, pe threadurile dedicate jocurilor respective. Pentru a va putea face o idee despre calitatea streamului puteti urmari aceasta inregistrare: ReNeGaDe124 - Uncharted 3 Multiplayer Gameplay

    Canalul poate fi accesat la aceasta pagina: ReNeGaDe124

    Apreciez orice fel de parere, propunere, sfat, critica, etc atata timp cat se foloseste un limbaj decent. Aceste comentarii pot fi lasate chiar pe acest thread sau prin PM.

    Streamul va fi pentru prima data live in aceasta seara, in jurul orei 20:00, cand voi incepe sa joc Assassin's Creed 3. Va astept!

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Felicitari pentru initiativa! Streamul e decent (se putea ceva mai calitativ, dar presupun ca oricum mananca o groaza de banda). Bafta!

  3. #3 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar

    Re: Canal Live Stream Gaming @ Twitch.tv

    Ma uit la ac 3!de abia astept

    Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

  4. #4 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    ce "scule" iti trebuie ca sa faci un livestream de pe consola? Stiu ca de pe pc nu e asa de greu dar din cate am inteleg pentru console e si mai greu dar si mai scump (deaia nu prea vezi livestream-uri de console exclusive-uri).

  5. #5 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Folosesc un Hauppauge HD PVR pentru a reda imaginea de pe PS3 pe PC, iar mai departe programul XSplit Broadcaster pentru a transmite aceasta imagine online.

  6. #6 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    am cautat pe amazon si am vazut ca pretul e in jur de 130 de lire . tu cat ai dat pe el si de unde l-ai luat?

  7. #7 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    am cautat pe amazon si am vazut ca pretul e in jur de 130 de lire . tu cat ai dat pe el si de unde l-ai luat?
    Cam atat am dat si eu. L-am luat de pe Amazon.co.uk prin Robert Dinu.

    Urmeaza niste Uncharted 3 Multiplayer Gameplay.

  8. #8 SP
    Manager paul's Avatar
    Merge bine streamul.
    Dati-i follow pentru a accesa mai usor channel-ul si setati sa fiti notificati pe email cand e live.
    Au si apps pentru accesare de pe telefoane: http://itunes.apple.com/us/app/twitchtv/id460177396 sau https://play.google.com/store/apps/d...android.viewer .

  9. #9 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Canal Live Stream Gaming @ Twitch.tv

    Am luat aplicaţia pt android dar nu reusesc sa gasesc �nregistrarea cu AC 3

  10. #10 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Inregistrarile vor fi uploadate si pe canalul meu de YouTube: ReNeGaDepub's channel - YouTube. Insa, o sa dureze ceva pana proceseaza fisierele. Dati subscribe daca doriti sa aflati cand vor fi disponibile.

  11. #11 SP
    Member Cata96's Avatar
    Invata sa folosesti setarea de crop pt imagine in xSplit sau ce minunatie folosesti...
    Ca din cate vezi si tu ai bari negre sus si in dreapta.

    Just a tip.

  12. #12 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    He he misto meciurile de aseara,cand mi-ai zis ca inregistrezi m-am mobilizat

  13. #13 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by Cata96 View Post
    Invata sa folosesti setarea de crop pt imagine in xSplit sau ce minunatie folosesti...
    Ca din cate vezi si tu ai bari negre sus si in dreapta.

    Just a tip.
    Done, multumesc pentru sfat! Chiar vroiam sa gasesc o metoda sa scap de acele bare, nu stiam ca se poate face direct din XSplit.

  14. #14 SP
    Member Cata96's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Done, multumesc pentru sfat! Chiar vroiam sa gasesc o metoda sa scap de acele bare, nu stiam ca se poate face direct din XSplit.
    Sunt o tona de setari in xSplit.
    De exemplu poti face sa pui tot felu de chestii pe ecran/animatii/watermarkuri + Ca poti schimba screen-urile, incearca sa cauti tutoriale si chestii ca sa faci stream-ul mai placut la ochi.

  15. #15 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Arata-ne colectia de legendare din Borderlands 2.

  16. #16 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Streamul este din nou live. Continuam cu Assassin's Creed 3.

  17. #17 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    esti primul pe tara la trofee nu ?

  18. #18 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Te-am urmarit aseara si acum intentionez sa iau si eu jocul desi nu ma interesa initial.

    Super treaba faci.

  19. #19 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    esti primul pe tara la trofee nu ?
    FieldAdmiral este inaintea mea, insa a pierdut prima pozitie in clasament pentru ca are o platina hackuita: PSN Leaderboard (Romania) - PSNProfiles.com

    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Te-am urmarit aseara si acum intentionez sa iau si eu jocul desi nu ma interesa initial.

    Super treaba faci.
    Multumesc, ma bucur ca ti-a fost de ajutor. Scuze insa ca nu a fost cel mai de calitate gameplay, eram destul de obosit aseara.

  20. #20 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Canal Live Stream Gaming @ Twitch.tv

    Locul 16 resp. 19, id xxx
    On am �ncercat sa te urmăresc de pe tel aseara, se conectează ft greu la tine si se vede ft urat, de ce? Am �ncercat si pe alte canale si merge mai bine. La rezolutie imi apare doar 226p?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Canal Youtube Gaming PC/PS3 By OvYdiu16 in forum Jocuri PC
    Replies: 10 Last Post: 04-02-2015, 19:35
  2. Canal gaming HORROR ! By sabotaj in forum Jocuri PC
    Replies: 4 Last Post: 13-12-2014, 02:10
  3. Canal TV gaming By BoDoPSX in forum Console Club
    Replies: 37 Last Post: 26-05-2013, 12:46
  4. Canal gaming By Marinake in forum Offtopic
    Replies: 30 Last Post: 28-08-2012, 22:25
  5. LIVE Stream By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 4 Last Post: 19-12-2010, 19:04

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts