Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 40 of 40

Thread: Earth Hour

  1. #21 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Omule, tu ai vazut un angajat de la salubritate care sa curete cu adevarat strazile? Si daca nu ai fost niciodata la padure, cum naiba iti dai cu parerea? Da si tu o tura pe la Cernica, o sa vezi sticle si ambalaje de la produse care nu mai exista de ANI... Cum naiba au ramas alea acolo atuncate daca "padurarii" strang gunoaiele?

    Doamne... e vorba de bun simt. Ai bun simt, nu arunci pe jos, asteptand sa fie curatat sau nu. Nu ai bun simt, arunci gunoaie ca porcu si dai vina pe altii. Simplu.

    Siiii uite cum avea dreptate Khan (parca)... de fiecare data cand face Mario un post, garantat este o tampenie... dar sarim ca fraierii sa ii explicam ca greseste... oricum nu o sa inteleaga NIMIC!

  2. #22 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    si revenind la subiect, eu nu osa sting lumina la 28 martie.

  3. #23 SP
    Banned Mario's Avatar
    Ma vreti sa ne intalnim in BUC toti sa stragem gunoaiele?De cate ori in viata voastra inainte sa comentati ati facut un gest de a merge sa faci curat?

  4. #24 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by Mario View Post
    Ma vreti sa ne intalnim in BUC toti sa stragem gunoaiele?De cate ori in viata voastra inainte sa comentati ati facut un gest de a merge sa faci curat?
    Solo percutie! Cum a zis si trickz: degeaba explicam ca nu intelegi nimic. Ori ne exprimam noi prost ori gandesti tu prea incet.

  5. #25 SP
    Banned Mario's Avatar
    Mie defapt nu mi-ati zis nimic inafara sa nu arunc gunoi pe jos,aceiasi tampenie care o aud de ani intregi...si care nu vreau sa o inteleg.

  6. #26 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Nu inteleg cum de cineva nu poate intelege ca sa arunci gunoi pe jos nu e bine ...
    Tie iti place sa vezi strada plina de pungi si sticle ? Fac aia curat dar tot e mizerie 1 zi pana fac aia curat .
    Si cu cei care fac curat ce ai ? Da ,or fi cum zici tu dar macar fac ceva sa faca un ban ( si prin asta ajuta si comunitatea ) .
    Uitati cine sunt cei care mudaresc padurile si apele !

    Sa revenim la Earth Hour , mie si s-ar parea normal nu sa inchidem toti lumina pentru 1 ora , ci sa se inchida toate lucrurile care consuma curent de fiecare data cand nu iti foloseste . De ex : lumini aprinse ziua , TV-uri aprinse cand nu esti in camera ,sa punem un screensaver black sa apara dupa 5-10 min si sa intre in stand-by dupa 20-30 min ( eu asa am ) etc...

  7. #27 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Eu voi stinge lumina, mi se pare o economisire cat de cat + ca daca ti se ia curentu o ora nu patesti nimic ,de-abea astept

  8. #28 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Quote Originally Posted by Mario View Post
    Mie defapt nu mi-ati zis nimic inafara sa nu arunc gunoi pe jos,aceiasi tampenie care o aud de ani intregi...si care nu vreau sa o inteleg.
    Nu e o tampenie - e ceva adevarat. Cu gandirea asta, nu-ti prevad un viitor bun. Cand doi iti spun ca esti beat te duci sa te culci. Daca toata lumea sustine ca trebuie sa ajuti planeta prin orice mijloace, vii tu si te opui - esti a cincea roata de la caruta.
    Suntem pe un forum civilizat, tu ce-ai fi vrut sa auzi? Oamenii vin si-ti dau un sfat prietenesc... Nu te vom obliga, daca vrei sa mergi intr-o gandire proasta, noi te lasam intr-o gandire proasta. Numai din posturile de aici mi-am dat seama ca esti un om imatur. La 29 de ani ( cat zici ca ai ) nu poti trata lucrurile astfel. Cu oameni ca tine, peste cativa ani vom innota in gunoaie. Stii, lucrurile lasate in voia lor au tendinta sa mearga din rau in mai rau.

  9. #29 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Eu oricum fur curent de la vecini asa ca o sa particip la aceasta actiune caritabila de dragul lor.

    /sarcasm

    Iar incep hipismele?

    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Siiii uite cum avea dreptate Khan (parca)... de fiecare data cand face Mario un post, garantat este o tampenie... dar sarim ca fraierii sa ii explicam ca greseste... oricum nu o sa inteleaga NIMIC!
    Eu am intotdeauna dreptate

  10. #30 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Dragi mei...aici e Earth Hour sau Happy Hour cu Lucian Mamarutza?

    Earth Hour : Mare branza , eu deobicei stau cu becurile stinse seara , probabil o sa ma joc pe DS in ora aia.

    Sunt uimit de prostia si simplitatea de care dau dovada ecologistii.
    Ei zic asa :derpy derp derp ....sortati gunoiul ...blah blah.. v-am dat pubele in care sa bagati sortat gunoiu... bluh blah...

    Nu sunt unu' dala care arunca pe jos, sau face cinestie ce chestie urata care ar strica imaginea naturii.

    Dar nu am auzit ceva ecologist care chiar sa se ia dupa legile naturii.
    Din cate stiu exista un ciclu al naturii . Ceva se pierde ceva se castiga.

    Ar fi indicat sa faca si ei ceva gen:
    Reciclati si veti fi recompensati
    -la fiecare doza de aluminiu sa primesti 0.10 lei inapoi
    -pentru fiecare X kg de plastic primesti 2 lei
    -pentru fiecare X kg de carton primesti 2 lei.
    -pentru fiecare X kg de sticla primesti 2 lei
    X = variabil.

    Faceti un calcul.Desi eu am zis doar 2 lei
    Din 5 salarii de politicieni in 3 luni ar fi in Romania o curatenie LUNA!
    Ma refer sa dea afara 5 fraieri care oricum stau degeaba, si sa finanteze cu salariile lor un asemenea proiect.

  11. #31 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Suna foarte bine, dar stii foarte bine ca NICIODATA nu o sa se intample asa ceva.

  12. #32 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    In Germania primesti x Euro(centi) (nu mai stiu exact cat) daca reciclezi un (1) PET de CocoCola (Fanta, Sprite si toate cele)

  13. #33 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Eu am inchis lumina , tv tot si am iesit 1 ora afara , voi ce-ati facut?

  14. #34 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...imediat vă dau un exemplu concret (chiar un video). E absolut...NO COMMENT!

    ---------- Post added 29-03-2010 at 12:00 PM ----------




  15. #35 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    Eu am inchis lumina , tv tot si am iesit 1 ora afara , voi ce-ati facut?
    Am imprumutat electronic de la vecini si le-am bagat pe toate in priza la fix 20:30.

  16. #36 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariusik View Post
    In Germania primesti x Euro(centi) (nu mai stiu exact cat) daca reciclezi un (1) PET de CocoCola (Fanta, Sprite si toate cele)
    Nu primesti nimic. In Germania platesti pentru fiecare pet o taxa de x eurocenti si o primesti inapoi cand il returnezi. E un fel de... garantie ca il returnezi.

  17. #37 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Am imprumutat electronic de la vecini si le-am bagat pe toate in priza la fix 20:30.
    ...om rău!

  18. #38 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Am imprumutat electronic de la vecini si le-am bagat pe toate in priza la fix 20:30.
    Eu am folosit 3 aparate de sudura, cu lumina stinsa

  19. #39 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  20. #40 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Doamne , suntem pe invers...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Guardians of Middle-Earth By Tudoran in forum Console Club
    Replies: 17 Last Post: 13-03-2013, 20:00
  2. Replies: 0 Last Post: 16-10-2012, 16:43
  3. Licitatie Wild Earth Africa By Danny in forum Licitatii
    Replies: 10 Last Post: 29-02-2012, 10:39
  4. Replies: 0 Last Post: 27-11-2011, 23:55

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts