Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: 1st April News: Xbox Live in Romania

  1. #1 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar

    Exclamation 1st April News: Xbox Live in Romania

    Dupa cum bine stiti, pe data de 25 Ianuarie 2008, ca urmare a nerespectarii drepturilor cumparatorilor in Romania a firmelor Microsoft Corporation, Sony Corporation si Nintendo, a fost deschisa o petitie online. Desi la doar 4 zile de la lansare, petitia fusese semnata deja de peste 2000 de persoane (in prezent fiind aproximativ 6500 semnaturi), am fost ignorati de toate cele 3 firme. Chiar si Microsoft care dorea sa si dubleze numarul de utilizatior (Microsoft Xbox Live aims to double user base) a refuzat sa raspunda. Dupa 1 an si cateva luni de la creearea petitie, cei de la Microsoft au anuntat ca vor extinde serviciile Live si in alte tari, printre care si Romania (da! Romanica noastra!), la sfarsitul anului 2009.

    Mai mult ca sigur Sony va face acelasi lucru si in 2010 vom avea acces la PSN Store.
    Quote Originally Posted by MonkY
    Va trebui sa ne luptam cu "morile de vant" si desi nu suntem decat niste gameri, trebuie sa fim seriosi si sa ne unim fortele. Putem sa demonstram ca nu mai suntem doar o mana de oameni, sau niste pusti care isi doresc o jucarie. Pentru ca totusi sunt produse foarte scumpe pentru noi, si dupa ce ca le achizitionam cu greu, ajunsi cu ele acasa ne lovim de ignoranta celor de la Mirosoft, Sony si Nintendo. Si culmea este ca toate trei consolele se vand oficial in Romania. Sony Playstation 3 a fost chiar lansat oficial in Romania odata cu toate tarile Uniunii Europene. Asa ca nu vad de ce trebuie sa ne furisam si sa cerem sprijinul prietenilor din afara pentru a putea cumpara ceva online, sau pentru a putea downloada anumite item-uri la care suntem restrictionati pentru ca "nu existam".
    Am luptat cu "morile de vant", am fost seriosi si ne am unit fortele. Le am demonstrat ca suntem si noi niste oameni ca toti ceilalti si ca meritam ca drepturile noastre sa fie respectate. "Dupa fapta si rasplata", desi cam tarziu.

    Sursa: Newswire

    Petitia poate fi gasita la adresa: www.petitiononline.com/6010sd29/petition.html
    Attached Images Attached Images xbox-live-romania.jpg live_support_in_europe.jpg

  2. #2 SP
    Member mishu's Avatar
    Supertare,dar cum vom putea schimba regiunea din cont?

  3. #3 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Pacaleala de 1 Aprilie nu? , nu de alta.. dar nu vad nimic legat de asta pe acel site

  4. #4 SP
    Member Atrium's Avatar
    Nu ca as fi eu expert in "pacalelile" astea, dar parca sunt prea usor de luat in "vizor" lol

  5. #5 SP
    Junior Member scroom's Avatar
    hai mah, nu glumi cu de-astea...

  6. #6 SP
    Junior Member ZeroSkat's Avatar
    Da, da....buna asta

  7. #7 SP
    Member obidan's Avatar
    God Damn, I got fooled...
    Nice 1, I cried afterwards

  8. #8 SP
    Banned Mario's Avatar
    nu e pacaleala....petitia e de mult timp si e facuta de silviu de pe computergames

  9. #9 SP
    Member obidan's Avatar
    Petitia nu e pacaleala, faptul ca suntem aceptati pe XBL e..

  10. #10 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Si asta e buna

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. 1st April News: Serviciul Xbox-Live gratuit By Nightbox in forum Offtopic
    Replies: 31 Last Post: 03-04-2009, 01:02
  2. 1st April News: Syberia 3 anuntat By erik95 in forum Offtopic
    Replies: 8 Last Post: 02-04-2009, 20:52
  3. Replies: 5 Last Post: 02-04-2009, 13:51
  4. Replies: 2 Last Post: 02-04-2009, 09:14
  5. Replies: 8 Last Post: 01-04-2009, 19:20

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts