Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 52

Thread: Relatii 101

  1. #1 SP
    Banned flavi_us's Avatar

    Relatii 101

    Monky avea dreptate, am ajuns sa vorbim doar despre relatii pe thread-ul cu "Ce ma enerveaza (acum)", asa ca nu ar strica sa avem un thread special pentru asta.
    Attached Images Attached Images relationships.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Damn. Ma simt atat de nasol. Tocmai m-am certat cu o prietena foarte buna dintr-o prostie... Wtf life?

  3. #3 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Daca e foarte buna, va impacati.. **** like this happens to all. Considera-l ca un test pt ambii, eu asa am filtrat multi "prieteni".

  4. #4 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Mai mult sau mai putin am rezolvat. Am scos-o azi la un suc si i-am explicat cu ce am gresit. All fine. Sper

  5. #5 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Sper ca nu e cazul
    Attached Images Attached Images 996101_10201178017473205_1040316100_n.jpg

  6. #6 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Sincer sa-ti zic, prefer asa. Daca as iesi cu ea si ne-am certa tot din mici idiotenii ca ultimul de acum, nu am rezista prea mult.

  7. #7 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Ia de-aici A se servi cu o loboda buna


  8. #8 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by Marinake View Post
    Sincer sa-ti zic, prefer asa. Daca as iesi cu ea si ne-am certa tot din mici idiotenii ca ultimul de acum, nu am rezista prea mult.
    Dude, nu este asa. Asa crezi acum, "but most of us older men have been there". You have to tap that ass, si cat mai repede!

    Da, stiu, ce aveti intre voi e special, o sa o stricati cu o relatie fizica, va intelegeti doar din priviri, e varianta ta feminina, bla bla bla...povesti!

    YOU HAVE TO TAP dat ASS!!!

    Dar, sadly, nu o sa se intample...stiu, e prea tarziu pt tine...another one has fallen.

  9. #9 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Not quite. I can do that E singura si in cautare. Si am mai fost cu ea inainte. I still have that chance.

  10. #10 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Pe mine ma depasesc chestiile de genu'. Prietenie dupa o relatie. Am vazut in cercul de prieteni o relatie minunata, sincera, plina de dragoste care a durat 3 ani. La scurt timp dupa despartire, el si-a gasit pe altcineva, ea si-a gasit pe altcineva si noile cupluri ies intruna in oras impreuna. Stau cu ei la masa si imi pica plombele cand vad cat de bine se inteleg in continuare si cat de OK sunt noii lor parteneri cu ideea de a intretine o relatie activa de prietenie cu fostu'/fosta.

  11. #11 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    La mine toate fostele (din relatii serioase) se impart in doua categorii: f**k-friends/vor sa ne impacam, mi-ar face baie in acid sulfuric. Atat

  12. #12 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Pai mine ma depasesc celelalte chestii, alea in care ai fost 3 ani impreuna, ca in exemplul tau, te-ai imphulit atata timp, si apoi cand te vezi pe strada te scuipi...ce e asta? Eu am ramas amic cu toate fostele mele, am lasat loc de buna ziua intotdeauna, iar la vreo doua chiar am fost la nunta/ botezul copiilor lor. Suntem oameni, nu animale, este parerea mea.

    @Marinake, atunci ce mai astepti?

  13. #13 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Stai putin, ca nu zice nimeni sa stai 3 ani cu o persoana si dupa aceea sa va injurati de sfinti. E absolut normal si de dorit sa ramai in relatii bune cu toti cei cu care intri in contact. Dar una e sa lasi loc de buna ziua si alta e sa lasi fostu' partener sa fie o prezenta activa in viata ta. Ca si cum ai avea o relatie de 5 ani cu cineva, v-ati desparti, iar dupa aceea ati iesi zilnic in oras in calitate de prieteni. Cat de firesc ar fi?

  14. #14 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    De ce nu ar fi firesc? Ce opreste faptul asta de a fi firesc?

  15. #15 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Niciodata nu am fost de parere ca sentimentul de dragoste pentru persoana iubita se poate metamorfoza intr-unul de prietenie dupa despartire. Se poate transforma in dispret pentru cei slabi la minte, in indiferenta pentru aia mai puternici, dar pentru mine nu exista prietenie dincolo de dragoste. Aici vorbesc de dragoste pe bune, nu relatii de doua saptamani. Nu spun ca nu e in regula viziunea asta open-minded, unde iubesti cu disperare pe cineva, va despartiti, dupa care sunteti prieteni. Dar eu nu as fi in stare. De regula, dispar sentimentele dupa o anumita perioada de timp, deci nu e asta problema. Dar ce parere are urmatoarea fata cu care umbli despre faptul ca inca te vezi regulat cu fosta? Si daca are incredere in tine, apar fara indoiala dubii si momente in care o sa fie cu siguranta cu stomacu' in gat cand stie ca ati iesit la un suc, sau mai rau, cand stie ca mergi la ea acasa. Iar asta deterioreaza noua relatie. Cand apar suspiciuni, ii bai. Si de multe ori, oamenii nu isi spun ingrijorarile. Se tem de reactia celuilalt si tac, indura, iar atunci cand nu mai pot, rup legatura. De cate ori nu se intampla asta? Pe langa asta, ar mai fi si faptul ca inevitabil, se instaureaza o atmosfera teribila de awkwardness. Daca fosta iti devine prietena, inseamna ca ajungi sa ii povestesti despre noua ta iubita, iar ea tie despre noul ei iubit. What?!

    Repet, asta nu inseamna ca e in neregula modul in care privesti tu problema. Cine stie, oi fi eu de moda veche. Ca tot ziceai de botezuri, am o fosta prietena care acum sase luni a nascut un baietel. O felicit si ma bucur sincer pentru ea. Iubitul ei, taticul copilului, e un tip de nota 10. Ii plac pe amandoi foarte mult ca atitudine si mod de a fi. Dar asta nu inseamna ca vorbim zilnic, ca ma afisez cu actuala in preajma lor si asa mai departe. Multe lucruri se schimba dupa o despartire, indiferent ce spune lumea.

    Iar pentru mine, sistemul clasic functioneaza cel mai bine : intrerupeti legatura, nu mai vorbiti deloc o perioada, astepti sa te vindeci, iar atunci cand simti ca ai mers mai departe, poti sa o cauti sa vezi ce face. Insa doar atunci. Nu cand tu inca nu dormi noaptea gandindu-te la ea.

  16. #16 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Se vede ca tu esti mai mare ca mine. Totusi, la 17-18 ani ce relatie serioasa ai vrea?

  17. #17 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Glumesti? Cand am implinit 18 ani, eram deja intr-o relatie de 2 ani. In fine. Fiecare cum considera.

  18. #18 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Ca am avut parte de o drama queen in viata si acum incerc sa-mi revin dupa despartire! Nu ma deranjeaza despartirea, oricum eram evident ca va veni! Dar ma f*** faptul ca tot crede ca ea nu a gresit cu nimic! si ieri cat am baut ca un vapor cu amicii mei incercam sa-i explic prin facebook mess ca ar fi cazul sa se schimbe.... dar the **** 19! God ce m-a mancat in cur sa ma cuplez cu o tipa de 19 ani??? they are so stupid

  19. #19 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Here we go again!

  20. #20 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. The Wonderful 101 By OEE in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 13 Last Post: 09-02-2015, 13:29

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts