Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Shelf !

  1. #1 SP
    Member MihneaWii's Avatar

    Shelf !

    Salutare, astazi am ajuns intr-un stadiu zic eu de laudat cu proiectul meu pe o saptamana. Proiectul consta in ... "Ba ia sa mi fac eu un raft de jocuri " si ma bate candul sa il pun in aplicare de ceva vreme, dar am fost cu scoala , iar din fericire acum cateva zile cand il ajutam pe tata la treaba la casa au ramas niste resturi de scanduri si mi s-a aprins beculetul. Cam asta am facut eu azi.

    Mi-a luat vreo doua ore timp in care am taiat pt prima data cu soricelul ( mai simplu decat parea sa ma faca tata sa cred ) am dat gauri, am insurubat suruburi si am smirgheluit lemn ala pana nu am mai putut . Mai am putin de lucru la el pana in netezesc, si sa il vopsesc negru. Nu e perfect deloc dar sunt tare mandru de cum a iesit. Daca aveti sugestii despre ce produse ar trebui sa folosesc la vopsit, sau dau direct cu "şprei" pe el, le astept cu mare drag. O sa mai pun poze, momentan sunt pe fuga .

    Also daca era mai bine sa postez in alta parte, va rog sa il mutati.

    Le : Inca ceva, ar trebui sa astup gaurile de la suruburi si niste mici crapaturi cu ceva, parca exista un chit de lemn, sau ma insel eu... Help?
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1404823615232.jpg

  2. #2 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Extra pics...
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1404824049087.jpg uploadfromtaptalk1404824059583.jpg

  3. #3 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Mi-e imi place. Iti dau 50 lei pe el , da-mi PM daca vrei !

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pentru gaurile de la suruburi poti cumpara niste chestii de la magazinele de constructii special pentru asta. Daca tot vopsesti dupa, poti umple cu un chit si dai cu vopsea peste.

    Si eu vreau vara asta sa construiesc un stand pentru monitor pentru ca in comert nu am vazut nimic sa fie exact cum vreau eu. Eu insa ma gandeam sa iau lemnul direct in culoarea dorita. Daca vrei sa iti iasa perfect vopsitul o sa vrei sa dai mai multe straturi. Cel mai bine e sa intrebi intr-un magazin, de regula te pot ajuta cei de acolo.

  5. #5 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Pai da, stiu dar au fost mai groase suruburile si lemnul a crapat putin, aia vreau sa astup. Acum sa vad ce fac si sa il termin.

  6. #6 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    @andreiaka, ai pm

  7. #7 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by MihneaWii View Post
    @andreiaka, ai pm
    Esti genial dude, te apuci de business cu tamplarie si lasi "gaymingul"! On-topic in loc sa vopsesti poti aplica bait de lemn (lac de barca sau parchet pe baza de apa) ca sa pastrezi culoarea lemnului/sa arate ca parchetul. Si gandeste-te pe viitor sa dai gauri in lemn cu un burghiu mai mic decat surubul ca sa nu-ti mai crape.

  8. #8 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Pai eu asa am dat initial dar mi a zis tata ca merge sa le dau direct.. ma iau eu dupa el

  9. #9 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar

  10. #10 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Arata bine, ei sa vad acum. Ar arata mai fain asa ca se pastreaza fibrele. Si nu ma las de gaming, asa fac bani de jocuri

  11. #11 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by MihneaWii View Post
    Arata bine, ei sa vad acum. Ar arata mai fain asa ca se pastreaza fibrele. Si nu ma las de gaming, asa fac bani de jocuri
    Lacul de lemn are 2 avantaje majore: tine bine la apa, il poti spala dupa cum vrei tu, pastreaza naturaletea lemnului, si nu se exfoliaza ca vopseaua...na ca am spus 3

  12. #12 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Ai dat tot ce ai avut mai bun. Multumesc. E aceeasi chestie cu Sadolinul ?

  13. #13 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Azi l-am chituit si slefuit partial, mai am mici retusuri. Revin cu poze .

  14. #14 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Am luat o pauza de la pus polistiren cu tata ca sa imi dau raftul cu Sadolin. Asa arata dupa prima mana . Sincer, inca am dubii daca mai e nevoie de inca una.
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1406362929462.jpg

  15. #15 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Si e gata. L-am terminat
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1406718219854.jpg uploadfromtaptalk1406718227585.jpg

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Felicitari! Uite o idee pentru urmatorul tau shelf: http://www.consolegames.ro/forum/f35...i/#post1147948

  17. #17 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Intrebare e unde gasesc eu asa ceva si... Unde le mai pun ?)) I need a proper gaming room ca sa am o mobila de un singur fel ca asa am mobila de camera Wenge cu Galben si shelfuri de diferite culori. Nah..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts