Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 3 of 3

Thread: Se poate si gratis. Taxi cu tarif 0RON/km

  1. #1 SP
    Member Leni's Avatar

    Se poate si gratis. Taxi cu tarif 0RON/km

    Doresc sa fac cunoscuta initiativa deosebit de altruista, care se desfasoara in Bucuresti. Citez:
    "Salut ,

    Din anumite puncte de vedere , proiectul pe care o sa vi-l prezint este unul umanitar.

    Descriere :
    Ai cu adevarat o urgenta ? Trebuie sa ajungi undeva si nu ai bani de metrou sau nu poti din alte cauze ? Suna-ne si te vom ajuta !
    -> Serviciile sunt disponibile momentan doar in sectoarele 2 si 3 ( Bucuresti) !

    De ce gratis ?
    Acest serviciu este gratis deoarece vrem sa demonstram ca se poate si asa. Desigur , costuri exista , dar sunt suportate integral de initiatorii acestui proiect. Este un gest benevol , pentru ajutorarea acelora care chiar au nevoie de acest serviciu.

    Chiar nu exista nici un cost pentru cei care vor beneficia de acest transport gratuit?
    Absolut nici unul ! Transportul este 100% gratuit !

    Pentru a raspunde unor intrebari ale vizitatorilor , am creat o pagina cu raspunsuri la cele mai frecvente intrebari :

    http://taxigratis.ro/intrebari-frecvente/ (va recomandam sa cititi aceasta pagina, va poate lamuri din multe puncte de vedere)


    Nu vrem ca acest mesaj sa fie considerat o reclama, este doar o `campanie` de informare.
    Nu dorim sa lezam pe nimeni cu aceste mesaje si nu dorim deloc un topic plin de flame-uri. Lucrurile prezentate sunt cat se poate de sincere si reale.

    Va rugam insistent sa lasati misto-urile deoparte.

    Daca voi considerati ca aceasta iniativa merita apreciata, va suntem recunoscatori daca o distribuiti mai departe, prin orice mijloace posibile (facebook,link-uri etc.)
    Ne-au promovat pana acum multi oameni din mediul online romanesc , inclusiv cabral , groparu , baietii de la profm si altii.

    URL :
    http://taxigratis.ro
    Multumim pentru timpul acordat. "
    As vrea sa stiu daca stiati de aceasta initiativa si ce parere aveti despre ea. Pentru cei care doresc sa o sustina, exista niste date de cont pe site unde se pot face donatii.

    Mie mi se pare demn de toata admiratia acest om, care-si sacrifica timpul si banii pentru a-i ajuta pe cei care au nevoie disperata de acest ajutor. Desi nu pare mare lucru, este doar un transport si cred ca multi nu ne putem pune in situatia in care sa nu avem bani de un taxi sau de autobuz/tramvai/metrou, dar m-am gandit ca totusi sunt oameni pentru care un drum cu un taxi (mai ales intr-un oras mare unde o cursa mai lunga depaseste 10-20RON) este un lux.

    Astept parerile voastre.

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In opinia mea, e o idee foarte buna. Chiar ma uitam deunazi la televizor si vedeam cum o salvare (o Dacie "papuc" care cred ca avea cel putin 20 de ani) inghesuia in spate 3 batranei ce trebuiau sa ajunga la spital... in spatiul in care nu trebuia sa fie mai mult de o persoana. Pentru astfel de cazuri, pentru batrani care nu-si permit sa plateasca un taxi dar nici nu pot folosi mijloacele de transport in comun, cred ca e ideal.

    Insa cred ca implica niste costuri foarte mari... si persoane super dedicate. Sper sa aiba succes. Voi incerca sa donez si eu cum imi revin cu bugetul.

    P.S. Sper sa nu apelez la acest serviciu pipitzele si alte tanti care vor sa ajunga la club... si carora le place "moka"...

  3. #3 SP
    Member Leni's Avatar
    Mda, am vazut si eu faza cu ambulanta papuc in care stateau batraneii ca niste saci cu cartofi...m-am gandit si eu la acelasi lucru...ca e trist, si ca in unele situatii chiar prind bine oameni ca si Alex Bobes (initiatorul taxi gratis). Intr-adevar, are niste costuri mari omul, si cred ca cel mai mare sacrificiu este timpul investit de el.

    Am inteles ca au mai fost si oameni nesimtiti care au apelat in scopuri de "du-ma pana la magazin" sau chestii asemanatoare, dar bine-nteles acestea nu le onoreaza, se mai enerveaza probabil si el, si merge mai departe.

    Ce m-a mai pus pe mine pe ganduri...este ca nu mi s-a intamplat niciodata (bine, de cateva ori in studentie, cand dupa o iesire in oras am ramas fara bani la mine dar, acolo a fost din proprie vina/prostie, nu din lipsa de bani) sa nu am bani la mine, cat macar de un taxi sau sa mi se para sa merg cu taxiul un lux...si totusi, daca stau sa ma gandesc, sunt oameni in aceasta situatie, ca si cei mentionati mai sus, care s-au inghesuit in ambulanta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Gratis pe Origin By Gryph in forum Jocuri PC
    Replies: 0 Last Post: 09-09-2014, 18:03
  2. Poate stiti voi By cristi_mic in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 85 Last Post: 16-05-2013, 21:26
  3. Crazy Taxi Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 25-11-2010, 01:19
  4. Self driving taxi in Berlin By MonkY in forum Auto & Moto
    Replies: 3 Last Post: 18-10-2010, 12:55

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts