Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Un magazin de jocuri video/filme/muzica

  1. #1 SP
    Junior Member radub91's Avatar

    Un magazin de jocuri video/filme/muzica

    Salut,

    Ce parere aveti de un magazin de jocuri video, filme si muzica? Plus trade in ?

    Pe langa asta, are cineva idee cum se poate face asta ? sau ma poate indruma cineva catre o sursa de informatii ?

    Merci

  2. #2 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Părerea mea (si probabil a multora) este ca la ora actuala, in Românica, o astfel de afacere este sortita esecului.

  3. #3 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din pacate da. Nu te vei putea bate cu gigantii Altex si eMag, care cumpara in cantitati industriale si-si permit discounturi mari, la anumite perioade de timp.

    Si aici vorbim strict de jocuri. Iar faza cu trade-in-ul, daca o sa fie cum e la americani, de pe un joc aparut de 2-3 luni, primesti inapoi undeva la 20-30% din pretul initial al jocului (adica sa zicem 50 ron la un joc de 200 ron), bani care se scad din pretul unui joc nou, tot la app 200 ron.

    Asa nu vei avea succes, intrucat lumea va prefera sa le vanda pe olx sau pe forumuri decat sa vina la tine.

  4. #4 SP
    Junior Member radub91's Avatar
    Imi era frica de faptul ca o sa primesc cam aceleasi raspunsuri pe care mi le dadusem si eu dar am zis sa intreb

  5. #5 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Eventual sa te axezi si pe alte categorii comics/manga/geek stuff . daca vrei sa mergi inainte as sugera sa incepi online , dar cum au spus si restul e destul de greu.


    Ptr trade-in sugerezi sa ai un procent ptr cazul in care clientul doreste cash si unul ceva mai mare in cazul in care doreste sa cumpere un nou joc de la tine.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts