Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 113

Thread: Bere

  1. #41 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Quote Originally Posted by iUser View Post
    Nu am Auchan prin apropiere, din pacate...
    Se gaseste in Kaufland, chiar astazi mi-am luat de la ei.
    Au vre-o 4 sortimente de la Weihenstephaner.
    Eu mi-am luat blonda, foarte buna.
    6,91 lei/sticla.

  2. #42 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am luat și eu Sikaru acum, blonda și brună, foarte bună bere. A încercat careva albă?

  3. #43 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Gasiti Weihenstephaner si pe www.beerstock.ro.

  4. #44 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    O noua berarie in Bucuresti https://www.facebook.com/perfektum.ro/?fref=ts


    am facut comanda , revin cu impresii cand o primesc

  5. #45 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ok, am fost azi in Oktoberfest 3 si surprinzator au adus beri noi. Am incercat Weihenstephaner (atat aia standard cat si cea la ~7% alcool), Zaganu blonda si India Pale Ale. Zaganu nu m-a impresionat asa tare (desi recunosc ca e mai buna decat prostiile mainstream), iar India Pale Ale e foarte ciudata. Are aroma aia dulceaga, usor florala, in timp ce o bei, dupa care iti lasa un aftertaste incredibil de amar. Mi-a placut, dar nu as putea sa beau mai mult de una . In schimb, Weihenstephaner a fost una din cele mai bune beri pe care le-am baut, cu siguranta o sa-mi iau cumpar de fiecare data cand am ocazia, recomand.

  6. #46 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    asa sunt IPA's amare ca viata . am baut Red Ale de la Perfektum nu stiu daca este inca prin baruri . Berea buna , putin mai dura asa , nu ma asteptam la atata hamei in ea . am luat de la Berero , a venit a doua zi . 10 lei o sticla de 0.5
    Attached Images Attached Images wp_20160211_19_21_53_pro.jpg

  7. #47 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Ok, am fost azi in Oktoberfest 3 si surprinzator au adus beri noi. Am incercat Weihenstephaner (atat aia standard cat si cea la ~7% alcool), Zaganu blonda si India Pale Ale. Zaganu nu m-a impresionat asa tare (desi recunosc ca e mai buna decat prostiile mainstream), iar India Pale Ale e foarte ciudata. Are aroma aia dulceaga, usor florala, in timp ce o bei, dupa care iti lasa un aftertaste incredibil de amar. Mi-a placut, dar nu as putea sa beau mai mult de una . In schimb, Weihenstephaner a fost una din cele mai bune beri pe care le-am baut, cu siguranta o sa-mi iau cumpar de fiecare data cand am ocazia, recomand.
    Berea e pasteurizată? Dacă da, pt mine este egal cu zero. Te cred ca e bună, o să încerc una dar o să rămân cu Zăganul, mie îmi place. Dă clasă porcăriilor de marca de pe piață.

  8. #48 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Weihenstephaner nu e tocmai o porcarie de marca... beraria are aproape 1000 de ani oar berile lor sunt in top pe toate siteurile de specialitate . sa fim serios nu poti compara cu Ursus sau Bergenbier . Zaganu este o bere ok din punctul meu de vedere sunt beri mult mai bune produse in Romania
    Avantajul lor este ca au ajuns marca cea mai cunoscuta de altfel de beri in Romania , dar asta nu inseamna ca este cea mai buna .

  9. #49 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Tu asta ai înțeles din ce am spus eu? Am spus ca nu mă interesează berea pasteurizată. Am mai spus cu alte cuvinte ca prefer o bere Zaganu în locul unei beri Ursus, Carlsberg, Heineken, Ciuc, samd...

  10. #50 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    avand in vedere ca raspundeai la ce a scris eagle-eye , unde el a vorbit doar despre zaganu si weihenstephaner da asta am inteles .


    cat priveste pro si contra pasteurizare uite ce spune un berar de la una din cele mai mari berarii artizanale din US


    Ask Bob Brewer: Pasteurizing Craft Beer | Anchor Brewing Blog

  11. #51 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Man nu vreau să intru în polemică, eu mi-am spus părerea. Ai înțeles greșit dar probabil și exprimarea mea a lăsat de dorit. Dar dacă nu ai fi citit printre rânduri eu cred ca înțelegeai până la urmă. Am și spus ca o să încerc berea respectivă. În general încerc să renunț la chestiile pasteurizate. Știu ce presupune în mare această pasteurizare. Ajută la niște chestii destul de importante, cum ar fi distrugerea anumitor bacterii dar în același timp se cam duc și vitaminele.

    PS Sper ca ai priceput acum, hai noroc!

  12. #52 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    http://beer-trotter.blogspot.ro/2012...ewery.html?m=1

    Din ce scrie aici, nu e pasteurizata nicio bere de-a lor.

  13. #53 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Tu asta ai înțeles din ce am spus eu? Am spus ca nu mă interesează berea pasteurizată. Am mai spus cu alte cuvinte ca prefer o bere Zaganu în locul unei beri Ursus, Carlsberg, Heineken, Ciuc, samd...
    Dude dupa ce am baut si eu Zaganu pot spune ca diferenta e atat de mare fata de Ursus, Ciuc, Silva, etc...inca a devenit berea mea favorita. Dar acum sunt curios sa incerc si Sf. Stefan sau cum ii spune la Weihenstephaner. Sper sa o gasesc prin Billa sau Kaufland.

  14. #54 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Leo, in Kaufland ai șanse mari să o găsești. Să lași un mesaj pe aici dacă o găsești să nu bat drumul degeaba

  15. #55 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    sunt 2-3 sortimente la Kaufland cel putin la mine in oras

  16. #56 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Dude dupa ce am baut si eu Zaganu pot spune ca diferenta e atat de mare fata de Ursus, Ciuc, Silva, etc...inca a devenit berea mea favorita. Dar acum sunt curios sa incerc si Sf. Stefan sau cum ii spune la Weihenstephaner. Sper sa o gasesc prin Billa sau Kaufland.
    Trec azi cand plec de la servici sa arunc un ochi pe raft, dar sanse de a gasi sunt mari, mai ales ca am vazut la ei ultima oara un sortiment imens de bere.

    PS la Zaganu ma omoara cei 20 de lei transportul, daca e vreodata poate ne combinam la o comanda sa iesim mai ieftin.

  17. #57 SP
    Member iUser's Avatar
    Gasesti Zaganu in Mega Image. La cel de langa mine au blonda si IPA si nu e un Mega foarte mare.

  18. #58 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    El locuiește în Vâlcea, nu avem Mega

  19. #59 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    El locuiește în Vâlcea, nu avem Mega
    Dant3 are Weihestephaner la Kaufland vreo 3 tipuri, normala, nefiltrata si bruna. nu am cumparat ca eram cu socrul si se stramba daca ma vedea ca dau 7,93 lei pe o sticla

  20. #60 SP
    Member iUser's Avatar
    Sorry, ma gandeam ca sunt Mega Image-uri prin toata tara.

    Azi am fost prin Metro si am luat 3 sticle de Amstel. N-am mai baut de mult, au schimbat reteta sau mereu a avut o aroma putin ciudata? Ceva florar, nu pot sa-mi dau seama de la ce e.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. BioWare renunta la Mass Effect pentru bere By MiniEmotion in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 30-01-2013, 21:55
  2. Cum ne c�știgăm banii de bere By Zniper1 in forum Offtopic
    Replies: 12 Last Post: 01-09-2012, 15:00

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts