Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 4 of 4

Thread: Problema garanție la Germanos

  1. #1 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar

    Problema garanție la Germanos

    Mi-am cumparat de ceva timp un telefon de la Germanos, iar cablul de date folosit si pentru incarcare s-a stricat (nu are urme de lovituri, nu e desprins). Am vrut sa il trimit la garantie dar mi-au zis ca trebuie sa trimit tot telefonul (desi am mentionat clar ca nu telefonul e de vina, acum il imcarc cu altceva). E legal ce fac magarii astia?

    Vreau sa cumpar un alt cablu de acelasi fel separat si pe factura celui proaspăt achiziționat sa il trimit pe cel vechi la garantie. Credeti ca e posibil sa realizeze asta?

  2. #2 SP
    Member florent's Avatar
    asta e regula peste tot , nu pot sa inlocuiasca un accesoriu din pachet fara sa trimiti si aparatul

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cel mai bine incearca sa ajungi tu la service, cu tot pachetul... le arati unde e problema, si ar trebui sa fie intelegatori, sa nu-ti opreasca telefonul in service pt. un amarat de cablu.

  4. #4 SP
    Junior Member Rekinu's Avatar
    in orange iti inlocuieste pe loc cablul daca il au pe stoc. La S5 mi-au inlocuit si clapita care s-a rupt, evident din vina mea, dar pe care ei o considera problema de fabricatie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts