Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 52

Thread: Un gand, o rugaciune, o picatura de sange pentru colegul nostru...

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Un gand, o rugaciune, o picatura de sange pentru colegul nostru...

    Am urmarit ingrozit ce s-a intamplat azi noapte la Clubul Colectiv... pur si simplu nu-mi puteam imagina ca se poate intampla asa ceva in capitala Romaniei, in anul 2015. M-am rugat ca printre raniti si morti sa nu se afle nimeni cunoscut, dar din pacate acestea nu mi-au fost ascultate. Am aflat azi dimineata ca printre cei raniti se regaseste si istrategie.

    Desi nu a mai fost prea activ pe CG de ceva vreme, va ramane forever printre noi. Dar, sa lasam in urma trecutul si sa ne rugam sau macar sa avem un gand bun pentru el. Cei care vor sa posteze un mesaj care sa aline macar un pic durerea mamei sale, ii rog sa o faca pe pagina sa de Facebook.

    Din cate am inteles momentan este in coma indusa... ma gandesc ca poate vom putea ajuta cu donatie de sange sau cu un gand de bine. Ii doresc sa aiba puterea sa treaca si prin asta, cum numai un gamer o poate face!

    Hai man, lupta! Stim ca poti! E doar un simplu nivel, ca oricare altul!

    Update 12.11.2015: Din pacate azi e o zi trista... Bogdan Istrate aka istrategie nu mai este printre noi...

    Ramai cu bine mare maestru! Ne vedem dincolo, unde sper sa petrecem mai mult timp impreuna!
    Respect pentru tot ce ai facut pentru CG si pentru ceilalti!
    Odihneste-te in pace pana venim si noi!
    Attached Images Attached Images cryingangel.jpg

  2. #2 SP
    Banned Templier's Avatar
    la ce spital e?

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din cate am vazut initial, este pe lista celor de la Spitalul Bagdasar.
    Attached Images Attached Images lista_bagdasar.jpg

  4. #4 SP
    Banned Templier's Avatar
    la Bagdasar e si Mimi Voicu , o colega de facultate a sotiei mele. daca are cineva A+ as ruga sa mearga sa doneze. eu o sa ma duc sa donez dar am 0. o sa zic pentru Istrate daca e compatibil

  5. #5 SP
    Junior Member lfouvcek's Avatar
    Nu conteaza ce tip de sange donezi, apropo o1 e donator universal, trebuie sa mentionezi pentru cine donezi nume prenume (parca si sectia unde e internat) dupa ce completezi fisa la un moment dat. Nu conteaza nici in ce oras donezi daca nu cumva gresesc.

  6. #6 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    templier, ai grupa perfecta pentru donat, 0 da la oricine indiferent de grupa sanguina. am aflat si eu de colegul nostru aseara, chiar ma gandeam daca este ok, dar din pacate am aflat adevarul de dimineata. sper sa fie bine !

  7. #7 SP
    Banned asperas's Avatar
    Nu pot exprima in cuvinte cea ce simt in aceste clipe..
    Attached Images Attached Images rip.jpg

  8. #8 SP
    Banned Templier's Avatar
    eu ma duc oricum numai ca stiam ca sunt anumite grupe care primesc numai de la aceiasi grupa cu ei

    ---------- Post added 31-10-2015 at 16:40 ----------

    Gabriela Istrate Asteptam vesti. O sa postez pe wall-ul lui.
    Aici se opereaza pe banda rulanta. 20, apoi ne spune la fiecare ce si cum. E greu.
    El a fost operat la 13:30. De atunci asteptam...

  9. #9 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Fii puternic Bogdan! Ma cutremur... Lumea este asa micã... Trebuie sa fim pozitivi si sa ramanem aproape acestor persoane

  10. #10 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Sper sa reuseasca sa iasa din coma si sa se faca bine, Sa le fie tarana usoara celor care au plecat dintre noi si insanatosire grabnica celorlalti.

  11. #11 SP
    Banned Templier's Avatar
    din pacate victima numarul 28 a fost Mimi Voicu, fosta colega de facultate a sotiei mele.avea arsuri pe 70 % din suprafata corpului, retina arsa si aparatul respirator ars.
    Dumnezeu sa-i ierte pe toti si sa-i ajute pe cei in viata!

    my wife thought

    " Pentru Mimi Voicu este prea tarziu...Mi-a fost frica de aceasta dimineata, m-am temut de vesti cumplite. Regret ca nu am cunoscut mai bine acest om minunat. Radia energie pozitiva, zambet si pofta de viata. Am aflat atat de multe despre ea din marturiile prietenilor pe care i-a avut. Era extrem de bogata: avea nenumarati prieteni si toti o iubeau si o cunosteau la fel, prin limbajul lor comun, micile complicitati, vacantele si visele comune, toate erau rodul unor prietenii adevarate. Am aflat ca era un om eminamente bun, nu doar asa cum sunt prezentati toti cei aflati la ananghie sau trecuti in nefiinta. Ea era o sursa de energie pulsatila, vie si fericita. Ma fascina albumul ei foto "Happiness is:" in care adauga file din ceea ce ii misca sufletul sau bun. De la ciocolata la prieteni dragi, la copii si la animale. Dumnezeu sa te odihneasca in pace si sa iti rezerve o parte din Rai, intocmai cum tu ti l-ai imaginat aici, pe Pamant. Cu prieteni, ciololata, copii si animale... "
    Attached Images Attached Images 12185494_10153642709737092_6659081675197751605_o.jpg

  12. #12 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Cand ma gandesc ca au fost 400 de insi, iar acum cateva luni am fost la un concert in Colectiv si eram 1000... Daca aveam alte gusturi muzicale, garantat eram acolo, simt ca mi-a trecut un glont pe langa ureche. Oribil.

    Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Goodbye to Gravity - The Day We Die...


  14. #14 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    E o coincidenta nu???
    Attached Images Attached Images 666.png

  15. #15 SP
    Banned Templier's Avatar
    "Dragii mei, a mai trecut o zi de mari frământări ...
    Nu s-a încheiat inca!
    Lupta continua...
    Dar nu vreau sa treacă ziua aceasta, înainte de a va mulțumi tuturor celor care ati donat sânge pentru Bogdan Istrate.
    Am primit cu mare recunoștință si bucurie pura, vestea pe care Medicul sau mi-a dat-o astazi, in momentul in care, dupa o așteptare de cinci ore, ne-a fost îngăduit sa il vedem.
    Bogdan a primit astazi de la voi, opt unități de sânge, dedicat lui. Din donațiile voastre... încărcate de energia vietii, a tinereții si iubirii ce i-o purtați.
    Momentul a fost copleșitor pentru mine. Imi venea sa zbor si ma prăbușesc de emoție, in același timp...
    Am văzut cu ochii mei la căpătâiul patului sau de spital, acele pungi in care este stocată toată dragostea voastră, ce urmează sa ii redea suflul vietii ce acum este abia o palpare din ceea ce a fost.
    Voi inca nu înțelegeți pe deplin ce înseamnă asta pentru o mama cu sufletul sfâșiat între disperare si speranța... Dar va spun, ca mi-am facut cruce cu cea mai adânca credința de care am fost in stare in toată viata mea. Si V-am trimis tuturor binecuvântarea adevarata a unei mame, care a dat viata!
    Acum, sunteți co-creatori... iar eu va simt ca pe copiii mei, dragi prieteni!
    Bogdan va avea nevoie de sânge, inca saptamâni bune de acum încolo. Păstrați-va credința si iubirea si continuați sa dăruiti din ființa voastră. Toate intențiile voastre bune vor ajunge in el, picătura cu picătura si il vor ajuta sa trezească la viata un trup, acum, inert.
    Va multumesc tuturor celor știuți si neștiuti, pentru gestul vostru salvator!"

  16. #16 SP
    Banned Messi2015's Avatar

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    A fost nevoie de un accident tragic (ca de obicei in tarisoara asta mica dealtfel) ca sa vad cum oamenii se despart in doua mari categorii. Pe deoparte cei care au sarit sa ajute, au aprins o lumanare, au donat sange si au trimis un gand bun catre cei loviti... si pe de alta parte cei care mai ca nu se bucurau ca "au ars satanistii". Din pacate ura si incultura inca se mai regaseste printre noi...

    Apropos de incultura, mai jos aveti versurile Versuri Goodbye to Gravity – The Day We Die:

    Let go and beg for freedom
    Another row jumping into the flame
    Loose lips are shifting leaders
    From here on out everyone is to blame

    I’m looking up to my company
    A full blown artillery
    Keep the sights on the enemy
    And bust the lid off anarchy

    Your condescending demeanor has all gone wrong
    Figured you should have known this all along

    We’re not numbers we’re free, we’re so alive
    Cause the day we give in is the day we die

    Behold, a credo wavering
    A sleight of hand is the dogma they preach
    Beneath, a conscience’s fading
    To even out all your steady beliefs

    Stand your ground in the battle zone
    Filled with life, bone and scorn
    Clench your fists, I’m battle prone
    Pull the trigger and set the tone

    Your condescending demeanor has all gone wrong
    Figured you should have known this all along

    We’re not numbers we’re free, we’re so alive
    And the day we give in is the day we die

    Pull that trigger

    **** all your wicked corruption
    It’s been there since our inception, but we couldn’t see
    All the times we’ve felt so hollow
    As our hopes were hanged in gallows
    All this time we’ve been locked away
    And there was nothing left to say
    Until today

    We’re not numbers we’re free, we’re so alive
    And the day we give in is the day we die.

  18. #18 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Vai de capu meu ce specimene distruse traiesc in tara asta, cum frate sa te dai mare credincios si religios si sa vii sa comentezi o ineptie de genu ca era doliu si de-aia au ars cei care s-au dus in pub in Constanta...

  19. #19 SP
    Banned asperas's Avatar
    Odihniti-va in pace brothers and sisters!

    Lupta Bogdane..
    Attached Images Attached Images death-wings.jpg

  20. #20 SP
    Member razu's Avatar
    Condoleanțe familiilor.

    Restul comentariilor sunt de prisos.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 3 Last Post: 10-09-2012, 20:53
  2. Donatie sange - urgent ! By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 30-01-2010, 20:09
  3. Splatterhouse - sange nextgen By MonkY in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 01-11-2008, 00:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts