Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Veti face vaccinul pentru H1N1 ?

Voters
77. You may not vote on this poll
  • Da, ma voi vaccina.

    5 6.49%
  • Nu, nu ma voi vaccina.

    55 71.43%
  • Nu stiu. Nu m-am decis inca.

    17 22.08%
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 35

Thread: Veti face vaccinul pentru H1N1 ?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Veti face vaccinul pentru H1N1 ?

    Conform discutiei de pe http://www.consolegames.ro/forum/f35...a-aviara-h2n2/ , am ajuns la intrebarea de baraj, si anume daca "Veti face vaccinul anti H1N1 sau nu ?". Intreb pentru ca exista multe polemici pe tema asta. De-a lungul timpului au fost cazuri in care un vaccin a creat mai mult rau decat ar fi putut face virusul in sine... insa nu sunt expert, deci nu ma pot pronunta. Mai ales avand in vedere ca nu se stie efectul pe termen mediu si lung. Insa pe termen scurt s-ar putea sa nu avem de ales (chiar am auzit ceva de vaccinarea obligatorie in curand). So, ce ziceti ? Care este optiunea voastra ?

  2. #2 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Daca va fi obligatorie vaccinarea il voi face, altfel nu.

  3. #3 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Daca va fi obligatorie vaccinarea il voi face, altfel nu.
    Acelasi raspuns il am si eu , nu imi place sa fiu cobaiul nimanui

  4. #4 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Mai mult ca sigur nu ma voi vaccina.

  5. #5 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    NU pentru ca anul acesta si asta iti spun din surse sigure, nu este destul de destat si sunt ceva probleme cu niste tulpini mai ales cu cea de AH1N1. Reactii adverse destul de severe la unele persoane care pot duce la complicatii. In rest l-am facut in fiecare an si asta cam de 10 ani incoace.

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Nu.

  7. #7 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Nu stiu. Acum depinde daca ni-l face sau nu la scoala. Daca nu ni-l face, nici nu ma intereseaza.

  8. #8 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Luigi,pai vezi ca nu e obligatoriu,din cate stiu eu,asa ca poti refuza ...
    Eu nu mi-l voi face,nici familia mea.Nu cred ca am ajuns asa rau inca sa faca astia experimente pe noi.

  9. #9 SP
    Member cloud's Avatar
    nu. incep din ce in ce sa cred ca toata treaba asta cu gripa porcina este doar o intoxicare. oameni mor si de gripa obisnuita si are cam aceleasi tinte (batrani, bolnavi cronic si copii). daca comparam statisticile se pare ca anul trecut au murit mai multi oameni de gripa obisnuita decat anul asta de gripa porcina. doresc sa creeze isterie in masa ca sa isi vanda vaccinurile.

  10. #10 SP
    Member Rblood's Avatar
    Criza, gripa... ma cam lasa rece lucrurile astea, nici nu ma gandesc sa fac vaccinul ala avand in vedere numarul de doze netestate cumparate de romani. Problema tarii noastre este ca toti se gandesc numai la profit.

  11. #11 SP
    Member Theodor01's Avatar
    Eu l'am facut pe cel de gripa normala.Dar nu Romanesc.Daca va faceti un vaccin de gripa,nu faceti romanesc,va doare mana o saptamana.Cel de gripa porcina nu il fac.Oricum daca e ceva,mama e asistenta medicala.

  12. #12 SP
    Member Skaar's Avatar
    Eu nu-l voi face. Nu am nici o problema sa iau pastile cand nu ma simt bine, dar sa iau un vaccin care omoara mai multi oameni decat virusul nu mi se pare o idee prea buna.

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    NU pentru ca anul acesta si asta iti spun din surse sigure, nu este destul de destat si sunt ceva probleme cu niste tulpini mai ales cu cea de AH1N1. Reactii adverse destul de severe la unele persoane care pot duce la complicatii. In rest l-am facut in fiecare an si asta cam de 10 ani incoace.
    Pai man, daca nu e indeajuns de testat, tu de ce ti l-ai facut ? Vleau si eu sa fiu beta testar

    ---------- Post added 02-12-2009 at 10:53 AM ----------

    Quote Originally Posted by Theodor01 View Post
    Eu l'am facut pe cel de gripa normala.Dar nu Romanesc.Daca va faceti un vaccin de gripa,nu faceti romanesc,va doare mana o saptamana.Cel de gripa porcina nu il fac.Oricum daca e ceva,mama e asistenta medicala.
    Pai pe care l-ai facut ? Spune-ne si noua... ca sa stim ce e mai ok, si de ce (daca se poate) ?

  14. #14 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pai man, daca nu e indeajuns de testat, tu de ce ti l-ai facut ? Vleau si eu sa fiu beta testar
    Eu am inteles ca il face pe cel de gripa normala anual!

  15. #15 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Au venit si la noi azi cu vaccinele astea prin scoala... dar nu am facut nici unul din clasa(bineinteles pe aprobarea si semnatura noastra).
    Pentru minori decid parintii probabil.

  16. #16 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pai man, daca nu e indeajuns de testat, tu de ce ti l-ai facut ? Vleau si eu sa fiu beta testar
    Am apucat sa il fac dar apoi am aflat ca sunt mari probleme cu el.

  17. #17 SP
    Member Devergo's Avatar
    Eu refuz si tampenia aia de crema antibacteriana (care e defapt un sapun),deci nu-l fac,o prostie.

  18. #18 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    E bine ca nu-l face nimeni.Cel putin asa iese din pool.

  19. #19 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Daca ne vaccineaza in scoala eu o sa refuz..nu vreau sa fiu cobaiul nimanui

  20. #20 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Mi se pare trist cum toata lumea se ineaca in teorii ale conspiratiei. E un vaccin, o sa mori de la el la fel cum ai murit si de la ala impotriva hepatitei din clasa a 2-a, la fel cum mori in fiecare an de la cel de gripa normala etc. Riscuri exista si la un banal antibiotic.

    Si da, intr-un fel, noi suntem cobaii, pentru ca traim intr-o tara din lumea a 3-a.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Cum pot face foldere pentru Gmail By PoisonRemedy in forum Offtopic
    Replies: 4 Last Post: 26-09-2014, 12:21
  2. Cati bani veti cheltui pe next-gen? By JeNeI in forum Console Club
    Replies: 49 Last Post: 11-11-2013, 18:50
  3. Replies: 47 Last Post: 08-11-2013, 21:38
  4. Replies: 43 Last Post: 02-12-2009, 20:17
  5. Adevarul despre Vaccinul Gripei Porcine ! By ciypriyan in forum Offtopic
    Replies: 31 Last Post: 08-11-2009, 17:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts