Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 28

Thread: NeoBux

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    NeoBux

    Acum o luna m-am inscris pe NeoBux, un site unde poti castiga bani destul de buni cu un pic de rabdare si (optional) bani investiti. Ideea site-ului este sa te uiti la 4-5 reclame intr-o zi (fiecare avand o durata de 15 secunde) si iti crediteaza bani in cont.

    Deosebirea fata de alte site-uri care te indeamna sa chemi oameni sub tine ca sa faci bani cu adevarat, este ca poti sa inchiriezi refferals. Platesti 0.25$ pe un refferal pentru o luna si la fiecare click al lui vei primi 0.005$. Poate parea putin, dar un numar mare de refferali iti pot aduce destul de multi bani. De asemenea exista un tip de abonament, Gold, care iti da dublu pentru fiecare click al reff-ilor (0.01$).

    Personal, am investit la inceput 5$ sa cumpar refferali si dupa 3 saptamani dupa ce m-am convins ca site-ul poate fi profitabil m-am decis sa investesc intr-un Gold membership (90$/an). Cu doar 26 de refferali castig aproximativ 0.5$ pe zi, dar planuiesc sa inchiriez refferali in continuare si veniturile vor creste. Cel mai scump membership iti permite sa inchiriezi 4000 de refferali care iti pot aduce venitur de 25$+ intr-o singura zi.

    Eu va recomand sa incercati deoarece site-ul este in picioare de aproximativ 2 ani jumatate si inca rezista.

    Nu oblig pe nimeni, dar daca veti considera informatia utila si nu va deranjeaza, AICI va puteti inregistra ca reffered de mine, neavand absolut niciun dezavantaj pentru voi.

    In caz contrar, aici este inregistrarea normala.

    Sunt dispus sa ofer orice fel de sfat in limita cunoasterii mele tuturor celor interesati de acest site.

  2. #2 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    Ai primit banii, ce modalitate de plata ai folosit?

  3. #3 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Ca modalitati de plata exista PayPal, Alertpay si Netteler. Sincer nu am scos niciun ban deoarece am reinvestit tot.

    Pe forum insa este o sectie dedicata dovezilor de plata.

  4. #4 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    Mika te superi daca iti dau add pe mess? as vrea sa vb mai multe

  5. #5 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    Este neaparat sa am cont de pay pal nu?

  6. #6 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Ti-am raspuns pe mess.

  7. #7 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    mi-am facut si eu cont . hope i win some extra bucks a.s.a.p.

  8. #8 SP
    Member donatelo's Avatar
    Si eu mi-am facut conta sa vedem ce iese

  9. #9 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Primul user care ajunge la 150 de click-uri, are de la mine un mic bonus de 10$ ca sa poata experimenta cum trebuie NeoBux.

    Daca reusesc sa strang cativa refferali o sa-i mai ajut pe cei activi care chiar sunt interesati de site .

    PS: Maine +100 reffs. Can't wait .

    LE: Nu stiu daca am explicat clar, dar daca inchiriati refferali, ca sa primiti banii, trebuie dat click pe acele advertisments in fiecare zi (se reseteaza odata la 24h).

  10. #10 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Aoleu Mika. Du-te taica la munca daca vrei bani. Sau gandeste-te la o afacere serioasa, nu la click-uri pe reclame.

  11. #11 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Am incercat si eu un "job" dar m-am lasat pagubas cand am vazut cat timp iti mananca lol
    O gramada de timp pretios pe care il poti folosi pentru a lucra/specializa in ceva ce iti place si din care poti scoate bani buni...(ex: Photoshop - http://99designs.com/ etc.). Cea mai mare prostie sa pierzi timpu cu clicku-rile alea + te zapacesti si de cap
    Poate parea benefic pe moment, dar daca stai sa te gandesti putin ce vei face cu viata ta mai tarziu incepi sa iti pui intrebari...

  12. #12 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Atata timp cat imi ia 5 minute pe zi sa dau cateva click-uri si deja scot mai mult decat alocatia pe o luna, nu vad de ce nu mi-as "pierde timpul" pentru niste bani in plus.

  13. #13 SP
    Banned Rapto2_gas's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Atata timp cat imi ia 5 minute pe zi sa dau cateva click-uri si deja scot mai mult decat alocatia pe o luna, nu vad de ce nu mi-as "pierde timpul" pentru niste bani in plus.
    Sal Mika , cat scoti pe zi ?

  14. #14 SP
    Member Energizer's Avatar
    Si eu mi-am facut cont. Am investit 5$ pt. refferals si am strans 10$ pana acum .
    Trebuie neaparat sa ai si reff. directi..am 5 reff. directi si au un avg de 4 .
    Vreau acum sa imi cumpar Gold si 100 reff. pt. profit.
    Pana acum Neobux a platit 14.000.000 $!

  15. #15 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Primul user care ajunge la 150 de click-uri, are de la mine un mic bonus de 10$ ca sa poata experimenta cum trebuie NeoBux.

    Daca reusesc sa strang cativa refferali o sa-i mai ajut pe cei activi care chiar sunt interesati de site .

    PS: Maine +100 reffs. Can't wait .

    LE: Nu stiu daca am explicat clar, dar daca inchiriati refferali, ca sa primiti banii, trebuie dat click pe acele advertisments in fiecare zi (se reseteaza odata la 24h).

    Attached Images Attached Images neobux.jpg

  16. #16 SP
    Banned Al_Pachino's Avatar
    Se pare ca am ajuns la 150+
    Attached Images Attached Images capture.jpg

  17. #17 SP
    Member Energizer's Avatar
    ..Golden! ... Acum urmeaza 100 refs. dar stiu ca inchiriezi mai greu pe Golden.
    Attached Images Attached Images untitled.jpg

  18. #18 SP
    Member liviu15's Avatar
    Nu mai vorbeste nimeni despre acest site? tocmai l-am descoperit si eu si pare destul de bun , abia m-am inscris ieri si am 8centi , presupun ca daca vreau sa avansez mai repede trebuie macar sa bag 5 dolari si sa cumpar 20 refferals , iar ce castig sa bag inapoi in refferals si sa scot abia dupa ce ma upgradez la gold , postati si voi mai multe sfaturi pentru incepatori , oricum pare pe bune ca sunt destule dovezi de plata pe tot netu.

  19. #19 SP
    Member verde's Avatar
    si eu acum mi-am facut cont.pare interesant

  20. #20 SP
    Member angellicus's Avatar
    Baieti, nu vreau sa va stric petrecerea, dar aveti grija cu banii pe care ii investiti in site-urile de acest gen. Chiar daca se fac plati, fiti pregatiti sa i se dea un shutdown. Am vazut zeci de site-uri de genul, care dupa o perioada, dispar! Stim cu totii ce se intampla atunci. Cunosc site-uri care au activat ani buni si apoi au le-au inchis. Cel mai faimos e egold, care a fost inchis cu milioane de euro in el. Tipii au plecat cu banii! Oricum, daca va iese ceva si scoateti banuti, pina nu se inchide, bravo voua!
    Acum am vazut cit de vechi sunt posturile. Mika, cum iti merge?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts