Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 4 of 4

Thread: Pc to tv fara semnal

  1. #1 SP
    Junior Member ovidiu22's Avatar

    Pc to tv fara semnal

    buna ziua la toti am o mica problema cu conectarea pc tv prin hdmi La tv imi zice fara semnala chestia e ca a mers bine pana acuma catea zile si deodata nu mai merge Am incercat alt cablu am incercat si la alt tv am umblat si la rezolutie la tv la pc am reinstalat windousul si tot nu merge Este oare posibil sa fie de la placa video?sa se fi ars ceva?

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Salut. O sa trebuiasca sa treci si prin urmatoarele:

    Conecteaza PC-ul la un alt monitor sau TV. Daca pe acela merge, atunci de vina e TV-ul. Daca nici pe acela nu merge, incearca si un alt port (presupun ca nu ai doar un singur HDMI - incearca pe DVI sau VGA). Daca pe niciun alt port nu merge si spui ca ai reinstalat si Windows si drivere la zi (desi nu inteleg cum ai reinstalat daca nu vezi nimic pe TV), atunci ar fi de vina placa video.

    Daca cumva pe monitor iti merge si pe TV nu, cauta in setarile de la placa video... e posibil sa nu fie activat dual-view sau multi-monitor. Bafta!

  3. #3 SP
    Junior Member ovidiu22's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Salut. O sa trebuiasca sa treci si prin urmatoarele:

    Conecteaza PC-ul la un alt monitor sau TV. Daca pe acela merge, atunci de vina e TV-ul. Daca nici pe acela nu merge, incearca si un alt port (presupun ca nu ai doar un singur HDMI - incearca pe DVI sau VGA). Daca pe niciun alt port nu merge si spui ca ai reinstalat si Windows si drivere la zi (desi nu inteleg cum ai reinstalat daca nu vezi nimic pe TV), atunci ar fi de vina placa video.

    Daca cumva pe monitor iti merge si pe TV nu, cauta in setarile de la placa video... e posibil sa nu fie activat dual-view sau multi-monitor. Bafta!
    am incercat la alt tv in toate cle 4 iesiri hdmi la amundoua tv am umblat prin setari la placa vide chestia e ca acolo imi arata tv am scimbat rezolutiile nimic nam incercat altfel de conexiune pt ca nam cablu chestia e ca mergea inainte asta ma intriga am resetat si tv am zis ca poate e de acolo si tot nu merge

  4. #4 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Poate ai rezolvat deja problema... insa daca incerci sa tii tv-ul conecatat la pc in paralel cu monitorul, tv-ul pe HDMI iar monitorul pe DVI/VGA asigurate ca ai aceeasi rezolutie pe ambele iesiri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Semnal audio prin Bluetooth? By cozmajox in forum HiFi
    Replies: 1 Last Post: 30-06-2011, 14:17
  2. Lipsa semnal HDMI By KodiaK in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 9 Last Post: 09-08-2010, 19:16
  3. Amplificator semnal TV By PumaS in forum HiFi
    Replies: 4 Last Post: 28-06-2010, 21:27
  4. Problema semnal modem wireless By SublimingSun in forum HiFi
    Replies: 12 Last Post: 27-04-2010, 13:01

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts