Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 45

Thread: Formula 1

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    Formula 1

    S-a terminat si sezonul 2008 de Formula 1. Lewis Hamilton este cel mai tanar castigator al unui titlu mondial din istoria sportului. Trebuie sa spun ca nu am vazut cursa de Formula 1 mai dramatica si care sa ma tina lipit de televizor pana la sfarsit. Pacat ca Timo Glock nu a mai putut rezisa inca un viraj astfel incat campionatul sa mearga in alta directie .

  2. #2 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Am vazut si eu ultimul tur de pista. Foarte tare ca toata lumea zicea ca Massa e campion si cand s-au mai uitat o data au vazut ca Hamilton este pe 5 si ca a luat titlul.

  3. #3 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Ceva imprsii dupa cursa de azi? Stiu doar rezutatele, ca nu am putut urmari cursa.

  4. #4 SP
    Member MSlv's Avatar
    Verdictul in cazul diffuser-ului (in traducere, difuzor cica ) a fost ca e ok, deci in curand cam toate echipele il vor avea. Weekendul asta parca e cursa, nu?

  5. #5 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Da. China .

  6. #6 SP
    Member MSlv's Avatar
    Vettel winner, primii 6 au fost:
    2x Red Bull
    2x BrawnGP
    2x McLaren

    Ferrari din nou fara puncte, massa abandon tehnic si kimi pe 10 parca, Button locul 3 si inca lider, cursa integrala pe ploaie.

  7. #7 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Impresionanti sezonul asta Red Bull si Brawn GP.

  8. #8 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Brawn GP > All!

  9. #9 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Digi Sport va transmite Formula 1 din 2011

    Postul de televiziune Digi Sport a preluat drepturile de transmisie pentru cursele de Formula 1 pentru perioada 2011-2013. Miki Alexandrescu nu se va număra printre comentatori. Postul de televiune Digi Sport, aflat �n proprietatea operatorului de telecomunicaţii RCS-RDS, a anunţat oficial că a cumpărat drepturile de televizare pentru Formula 1 pentru sezoanele 2011-2013, �nţelegerea fiind astfel valabilă timp de trei ani. Preţul tranzacţiei nu a fost comunicat, �nsă surse din piaţa media susţin că Digi Sport a plătit aproximativ 1 milion de euro pe sezon, valoarea totală a constractului fiind astfel estimată la 3 milioane de euro.

    Mda, eu cu UPC o iau in freza, neavand nici RTL sau RaiUno. Nu spun nimic de HD...astept lamuriri de la persoane avizate

  10. #10 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Doamne ca mi-a mancat ani din viata Miki Alexandrescu.
    Doamne da-i sanatate multa si sa colinde alte meleaguri ca ne-am saturat de el, de echipa lui si de ABERATII!!!!

    ---------- Post added 21-07-2010 at 04:02 PM ----------

    ps: pacat ca nu vom mai avea acces la parintii si prietenele pilotilor fara Miki ... mare pacat.

  11. #11 SP
    Junior Member ridle's Avatar
    Iar eu,fara Miki,nu voi mai putea sta la masa,sa beau o cafea cu Schumacher si sa aflu ce a mancat Vettel la micul dejun...

  12. #12 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Mihai Alexandrescu
    ffocus daca nu prinzi la TV F1 exista tot timpul a 3-a varianta,internetul,deobicei se gaseste cursa de descarcat de pe net cam la cateva ore dupa ce e transmisa in direct,si macar o vezi calumea cu comentarii in engleza,interviuri, toate alea.Eu am apelat de multe ori la varianta asta, nefiind acasa la cursa in direct sau avand altceva de facut.Si tre sa zic ca nu se compara calitativ transmisiunea din UK de ex cu cea din Ro,comentariile sunt de 1000 de ori mai bune si precise decat cele ale romanilor,plus interviuri cu pilotii

  13. #13 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    eu asta si fac. in sezonul 2010 am vazut o singura cursa la tvr, si am zis ca nu se mai poate. prefer sa iau de pe internet, varianta care are ca sursa BBC1.

  14. #14 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Incredibil ! De cel putin 3 ani ma rog sa pateasca ceva Alexandrescu ala sa scapam naibii odata de comentariile lui penibile si de Dorutu si alalaltu. Partea proasta e ca nu am Digi, dar tot am vecini care au. ^^

  15. #15 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Chiar comenteaza foarte rau,astia de la tvr,mai mult is tot pe langa.
    Anyway,sper ca Alonso sa inceapa sa invinga cat mai mult.

  16. #16 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Nu mai imi place F1... a ajuns mult prea comerciala. Deja nu mai este vorba de curse ci de "cu cat se vinde Renault" sau alte discutii economice.

    "Acum urmeaza virajul Wall Street, da, Alonso se apropie destul de tare, se opreste sa isi verifice actiunile, AH, au scazut cu 10%... Ce dezamagire. Hamilton vine din urma, isi scoate Blackberryul si incearca sa se conecteze la Wifi dar nu reuseste... Presimt ca o sa fie concediat cineva din echipa tehnica. Se conecteaza pe 3g, da, DA, DAAA, a castigat 3 milioane de euro la bursa, fenomenaaaaal, ce victorie!"

  17. #17 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Sebastian Vettel, noul campion F1 Alonso

  18. #18 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Felicitari germanului. Cel mai tanar campion ever. Presimt ca va avea un viitor mare daca nu si-o ia in cap.

  19. #19 SP
    Member iUser's Avatar
    Haideti sa actualizam threadul:

    Jenson Button a c�ştigat la Montreal după ce a profitat de o greşeală a lui Sebastian Vettel �n ultimul tur, �nsă va fi investigat de comisari pentru două incidente de cursa
    Clasament piloti

    1 Sebastian Vettel 161 Pct
    2 Jenson Button 101 Pct
    3 Mark Webber 94 Pct
    4 Lewis Hamilton 85 Pct
    5 Fernando Alonso 69 Pct


    Clasament echipe

    1 Red Bull Racing 255 Pct
    2 McLaren Mercedes 186 Pct
    3 Scuderia Ferrari 101 Pct
    4 Renault F1 Team 60 Pct
    5 Mercedes GP 52 Pct

    Urmeaza MP al Valenciei.

  20. #20 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    doamne ce cursa am putut sa pierd din cate am vazut pe youtube, vettel a facut o greseala imensa in ultimul tur, iar ce i-a facut button lui hamilton a fost destul de urat. nu stiu daca a fost intentionat sau nu. e adevarat ca lewis a fost foarte agresiv, dar nu trebuia sa vireze spre el

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Formula 1 By TheSpider in forum Health, Food & Sports
    Replies: 87 Last Post: 26-04-2018, 11:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts