Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 7 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 LastLast
Results 81 to 100 of 130

Thread: Consolistul motociclist

  1. #81 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Vitezele din acel filmulet, sunt in limita legii. Atat in localitati, cat si in afara lor. Vibratiile camerei, induc in eroare.

  2. #82 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Salutare,

    Am reusit si eu sa imi termin scoala acum 2 luni si am A-ul in buzunar, insa am donat un organ pt el. Aici A-ul full costa cam £900, insa partea buna e ca poti avea permis in 8 zile daca iti rezervi loc examen din timp, tuitia e de calitate, la fel au fost si moto ( Ybr 125 si Er-6n 2010) si echipamentul oferit.

    Proba poligon:


    Proba oras ceva de genul:

  3. #83 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Daca tot a fost primavara
    Attached Images Attached Images 20140112_181434.jpg screen-shot-2014-01-13-1.28.40-pm.png screen-shot-2014-01-13-1.30.38-pm.png

  4. #84 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Asa ca fapt divers:

    Am si eu doua nelamuriri: 1. Cine a fost desteptu' care a aprobat sa se dea examenul pt. categoria A (si cat. aferente) cu instructorul in spate pe motocicleta si examinatorul sa-ti dea comenzi vocale via Bluetooth in timp ce esti in trafic?

    2. Cand se va renunta la aceasta "regula"?

    Serios acuma: adica nu-s destul de stresat eu ca am examen si am intre picioare "un monstru de 198kg" mai trebuie sa-l "car in spate" si pe instructor care are ~ 90 de kg + examinatoru' care-mi urla comenzi in urechea dreapta + reguli de circulatie + adaptarea vitezei...

    Pai ce-i prostia asta? Bataie de joc. Eu in cazu' asta ce ar trebui sa fac? Ca un pasionat "pe doua roti"? Sa tot dau examenu' de 100 de ori (ca un fraier) pana-l iau (daca-l iau) sau sa-mi cumpar, pur si simplu, "un motor" si sa ma dau cand am eu chef? Si daca e sa ma opreasca politia in trafic...ghinionul meu.

    Eu n-am o alternativa la toata treaba asta. Alternativa ar trebui sa aiba ce-i care-s platiti pt. asta ca de aia-s acolo. Nu sa doarma pe ei.

    NOTA 2! Stai jos!

    Trebuia lasat doar poligonul (pe timp) asa cum a fost si sanatate buna.

  5. #85 SP
    Junior Member ony81's Avatar
    1.Din punctul meu de vedere este un lucru bun ca se da si traseu.Si DA!Mai bine sa ai emotii la inceput cu cineva in spatele tau care are experienta decat sa te trezesti singur prin jungla din Bucuresti fara sa ai o mica (mica mica mica de tot) idee despre ce se intampla.
    2.Despre instructor ,daca ai parte de unul care stie ce are de facut o sa uiti ca este in spatele tau indiferent cate kg are, sansele sa ai probleme in trafic sunt foarte mici dimpotriva,pot spune ca este un mare plus (cand am facut scoala venise o fata careia ii era frica sa urce singura pe moto, mi se pare ca nu stia sa mearga nici pe bicicleta asa ca s-a urcat instructorul ca pasager si cred ca mai mult el tinea moto in echilibru).Si prietena mea cand facea scoala a condus prin poligon cu un mic pasager de vreo 120kg tot la scoala si el....si totul a fost ok.
    3.De la "monstrul de 198 kg" iti poti lua gandul...."Monstrul" nu va avea mai mult de 150-160 de kg si maxim 250 cmc (ca te mai lasa in poligon sa mergi si cu moto de capacitate mai mare, asta e doar asa ca sa-ti faci o idee).

    Sper sa nu ma injuri.Este doar parerea mea...
    Succes!

  6. #86 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Pe o Honda Hornet de 600 dau examenul (pe ea am facut si scoala) Sper sa-l iau de data asta ca prima data am gafat-o.

  7. #87 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Partea cu instructorul in spate, mi se pare o tampenie. Oricat de instructor ar fi, tot crispat va sta si riscul sa faca o miscare gresita, este destul de ridicat. Cat am facut scoala, am vazut fete destul de micute, care se chinuiau sa tina motoreta pe loc (ma refer la greutatea ei), dar sa o faca si cu instructorul in spate...

    Bafta Ronan

  8. #88 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Asa-mi trebuie daca am fost capos si n-am ascultat de sfaturile mamei...sa-l dau cand mi-a zis ea

  9. #89 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Pam pam


  10. #90 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Nu-mi inchipui ce damage facea dihania daca era viziera macar un pic deschisa.
    Attached Images Attached Images goanga_1.jpg goanga_2.jpg

  11. #91 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Un bubu la falcute sau ochisori

  12. #92 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar

  13. #93 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar


  14. #94 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Fain, am si eu una de vineri incoa. Vroom Vroom, traiesc din nou!
    Attached Images Attached Images 11.jpg 22.jpg 333.jpg

  15. #95 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Frumos Speed Triple, sa-l stapanesti sanatos si fara incidente si sa te bucuri de asfalt uscat.

  16. #96 SP
    Member SepticEye's Avatar
    E fratele mai mic, Street triple R 675, mai usor, mai agil, insa la fel de intimidant. E prima mea motocicleta

  17. #97 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar

  18. #98 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar


    x

  19. #99 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar

  20. #100 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 7 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 LastLast

Similar Threads

  1. Concurs "Consolistul amorezat" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 29 Last Post: 23-03-2010, 00:47

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts