Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: Review: Mass Effect: Andromeda - PS4 Pro

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Review: Mass Effect: Andromeda - PS4 Pro

    Mass Effect, daca esti fata si ma saluti cu aceste doua cuvinte, ai reusit sa ma scoti la o cafea. Pentru mine acest univers creat de Bioware inseamna cam ce inseamna pentru unii Star Wars (si eu sunt fanboy Star Wars, shhh). Virusul Mass Effect l-am contactat pentru prima data in urma cu aproximativ zece ani. In 2006, am avut norocul sa pun mana pe o consola Xbox 360, cumparata de pe alte meleaguri. Un an mai tarziu am vazut o reclama, ceva pe un panou intr-un magazin Media Markt. Un afis imens, care ma anunta: "Cei care ne-au adus Star Wars Knights of The Old Republic, vin cu o idee noua, cu un joc exclusiv Xbox 360". Mintea mea deja era in alta lume, imi faceam planuri, speram la ceva la fel de bun. Bine, fie vorba intre noi, cand aud ceva despre un joc sau film SF, sunt cu antenele ridicate, cautand semnale extraterestre.

    Hai totusi sa vorbesc despre jocul lansat cu o luna in urma. Cred ca e unul dintre cele mai hulite titluri din ultimii ani. Exagerez? Nu mai mult decat cei care au varsat ''hate'' cu lopata.


    Prezentare si Poveste

    Prin 2007, trilogia mea preferata, Mass Effect, de fapt jocul pe care il iubesc cel mai mult, s-a incheiat. De atunci am asteptat si inca astept o versiune Remastered. Nu a venit niciun anunt despre asa ceva nici pana in ziua de azi. Cei de la EA au spus ca nu o sa vina niciodata, eu inca visez.

    Intr-o zi, parca pe la un E3, am vazut un, nici nu stiu cum sa-l numesc... making of, behind the scenes, "New Mass Effect Project"? In acele momente am crezut ca trilogia se transforma, ca urmeaza un alt episod, incep sa numere joucrile cum se numara acum Star Wars sau Furios si... Prea Lung. Visam din nou cu ochii indreptati spre cer. Spuneau lucruri prea frumoase, indraznete, poate prea frumoase. Cred ca fanii adevarati Mass Effect stiu despre ce vorbesc, nu vreau acum sa prelungesc artificial aceasta recenzie, chiar daca unii o mai fac cu anumite jocuri. Cautati pe YouTube acel anunt si va las pe voi sa trageti propriile concluzii. Acum urmeaza concluzia mea, automat o sa urmeze cu siguranta si hate-ul.

    In martie a venit un nou joc Mass Effect, nu episodul 4, ci mai degraba ceva cu virgula. Spun cu virgula, pentru ca l-au strecurat frumos prin trilogia veche. As vrea sa va povestesc mai multe, dar nici nu mai stiu in ziua de azi ce considera unii spoiler. Cu siguranta fanii adevarati Mass Effect, au jucat deja Andromeda sau sunt si acum prin noua galaxie. Ei stiu ce incerc eu sa transmit acum. Mi-a placut abordarea, chiar foarte mult.

    Bun, hai ca nu cred ca se poate altfel. O sa presupun ca deja ati jucat trilogia veche, au trecut totusi 10 ani. Daca nu ati jucat jocurile vechi sau le-ati jucat deja si nu ati incercat inca Mass Effect Andromeda, nu stiu de ce pierdeti vremea cititd recenzia asta. Poate strecor cateva cuvinte cheie si nu vreau sa va rapesc bucuria pe care am trait-o. Acum vine grupul ala mare si vesel. "Ce bucurie baaaa, mizerie de joc, huoaaaa. O rusine! Asta nu e ba joc pentru anul 2017. Pai daca esti fan Mass Effect, asa cum te lauzi, nu inteleg cum ai putut sa pierzi timul cu asa ceva". Lista tampeniilor strigate pe internet poate continua, dupa finalizarea recenziei stiu ca vine potopul, sunt pregatit cu o doza mare de indiferenta. Am deviat din nou, logoreea asta, boala grea. Deci, daca sunteti fani, sariti cateva randuri, vreau sa incerc sa provoc un pic fanii Mass Effect care mai sunt in dubii, cu un mic spoiler. Oameni buni, jocul incepe, cel putin asa am inteles eu, odata cu momentele inainte de invazia Reapers din galaxia noastra. Pericolul bate la usa iar oamenii, impreuna cu celelate rase din Calea Lactee trimit un fel de arce catre alte galaxii, in cautarea unei case noi. Nu ti-am starnit interesul, curiozitatea? Deloc? Pai nu mai pierde timpul cu lectura asta!

    Ideea jocului mi-a placut de la inceput. Din pacate, eu cred ca programul EA Access, care permite acele versiuni Trials, a facut un mare rau acestui joc. Eu am picat in capcana asta, parerea mea dupa acest Trial nu o pot spune aici, doar in particular. Mi-a lasat un gust amar, i-am urat pe cei de la Bioware. Apoi am inceput sa ascult parerile prietenilor. "Dane, nu este asa cum l-au prezentat astia pe internet. Ia-l si o sa vezi, mai ales daca ai jucat jocurile vechi!" Mi-am zis, cum naiba pot sa spuna ei asa ceva, cand eu urmaresc parerile expertilor. Daca aia spun ca e mediocru, asa e, au o cultura in gaming mult peste ce am eu pe CV. Am vazut si auzit ''hate'', ca niciodata in industria asta (sau a fost mai mare la No man's Sky?). Mi-am zis, trebuie sa vad cu ochii mei. Reclama negativa si-a atins scopul in cazul meu. Am vrut sa ma conving daca dracul este chiar atat de negru.

    Cine mi-a citit recenziile pana acum, stie ca nu arunc cu spoilere in stanga si in dreapta. Asadar si prin urmare, intrati inca din primele minute in pielea unui personaj de sex masculin sau feminin, depinde de preferintele fiecaruia. Arca oamenilor ajunge dupa mai bine de 600 de ani intr-o noua galaxie, Andromeda. Se intampla cateva lucruri care vor sa va zgandare curiozitatea, prin intermediul unui fenomen cosmic denumit The Scourge. O sa intalniti doua rase noi, Angara, niste extraterstrii simpatici, sensibili, primitori dar cam naivi si bineinteles, apar baietii rai, The Kett, rasa ostila. Acestia din urma incearca printr-un proces destul de simplu pentru ei, sa transforme ''locuitorii'' din noua galaxia in... Ketts. Nu stiu de ce au ales reproducerea in acest fel, ar fi putut sa lase la o parte Exaltation-ul, un proces dureros, sadic si sa incerce metoda pamanteana, care si ea cateodata da dureri de cap cand devii prea Angar(Sensibil din cale afara). Ce ma? O sa intelegeti ce spun dupa ce incercati jocul. O sa mai auziti de o noua rasa, sintetica, Remnant. Practic, aceasta rasa sintetica, este raspunzatoare de... misterele noului joc.


    Gameplay

    Mass Effect; Andromeda este, pentru cine nu stie deja, un joc action RPG. Dupa cum am mai spus, va alegeti o fata sau un baiat, copil de Pathfinder si incepeti sa-i modelati caracterul in timpul jocului. Parerile de pe internet le stiti, nu vreau sa le repet si eu. Poate ca personajul principal de aici nu este atat de carismatic precum John Shepard, eu cred insa ca e o comparatie care nu isi are rostul. Nu e corect sa compari un adolescent cu ditamai omul. Shepard era un om cu o experienta mult mai mare si cu un caracter diferit. Da, mi-a placut si mie Shepard, dupa cele trei jocuri. Cred ca si Scott Ryder o sa fie mult mai placut dupa o noua trilogie. Ar trebui sa intelegeti ca el, dupa primele ore din Andromeda, isi ia viata in propriile maini. Aveti rabdare cu el, incercati sa priviti personajele noi ca pe niste... personaje noi. Eu nu as fi vrut sa vad unul care seamana cu Garrus, Liara, Tali. Da, mi-e dor de ei, i-am iubit si va promit ca o sa iubiti si cateva personaje din Andromeda. Ah, daca sunteti setati pe cuvintele "mizerie, joc praf, scenariu mediocru" ca asa v-a spus cineva, nu aveti nicio sansa. Repet, cu alte cuvinte, este un joc care m-a surprins intr-un mod placut. Altfel nu as fi pierdut aproape 80 de ore din viata mea cu asa ceva.

    Despre plusuri pot sa va spun ca mi s-a parut cel mai RPG joc din toate cele patru de pana acum. Mi-a placut foarte mult ca nu ma pune sa imi aleg de la inceput o clasa pe care sa o dezvolt si sa raman blocat cu ea pana la sfarsitul jocului. Va mai aduceti aminte, sper, de celebrele clase, Adept, Infiltrator, Soldier, Biotic, s.a.m.d. Aici, intr-un singur "Run" poti sa le incerci pe toate, mai ales daca nu treceti prin joc cum trec unii prin scoala. Cele mai multe misiuni secudare mi-au placut foarte mult. Prin intermediul lor am reusit sa imi... hai ca nu vreau sa va stric surprizele. O sa zambiti si o sa oftati cu o melancolie de bunic, aflat in parc, asezat pe o banca, privind nepotii care se joaca in jurul lui. Da, ati auzit ca sunt misiuni repetitive, ca jocul e repetitiv, ca nu stiu ce repetitiv. M-a innebunit cuvantul asta pe care il aud tot mai des in anumite recenzii despre jocuri. Sincer, nu inteleg acei oameni care vin cu scuza asta tot timpul. Pai mai oameni buni, cei mai multi dintre noi duc o viata repetitiva, nu asta facem in fiecare zi, "Rinse and repeat"?

    Misiunile jocului sunt impartite in mai multe categorii. Hai sa va spun cate un pic despre fiecare:

    - Misiunile prioritare, sunt bineinteles acele misiuni care se refera la povestea principala a jocului. Nu aveti cum sa scapati de ele, sunt obligatorii.
    - Misiunile de loialitate, genul de misiuni care au prins foarte bine in Mass Effect 2. Sunt optionale, dar ar trebui sa fie pentru voi tot prioritare. Sunt la fel ca cele de mai sus, foarte bune, poate chiar mai bune decat unele pasaje din poveste.
    - Misiuni secundare, misiuni care mi-au placut mult pentru ca au venit cu "Easter Eggs". O sa zambiti si o sa va bucurati la cele mai multe, eu asa am facut.
    - Tasks, misiuni care in proportie de 99% sunt degeaba, plictisitoare, tipul de fetch quest. Dar si aici este una care mi-a placut, una care mi-a adus aminte de jocurile vechi.

    Va recomand sa faceti primele trei categorii, eu nu am regretat deloc niciun moment. Toate misiunile va ajuta sa cresteti in nivel, doh, dar va ajuta sa cresteti si "Viability Points" pentru fiecare planete pe care vreti sa o colonizati. Toate planetele pe care le colonizati, se pot duce in 100% Viability fara un efort prea mare. Faceti ce v-am spus mai sus si o sa vedeti la sfarsitul jocului inca o surpriza draguta!

    Mecanica jocului, sistemul de cover, impuscatul, toate mi-au placut foarte mult, mai putin interfata, care ar fi trebuit sa ramana ca in primele jocuri. Mi se pare ca strica actiunea, cateodata. Parca sunt prea multe momente din alea, ca in tinerete, cand esti prin liceu, iubesti o fata, o duci acasa, incepi sa o saruti si intra mama peste tine cu o farfurie plina de fursecuri. Din nou, din punctul meu de vedere, am gasit si aici mai multe plusuri decat minusuri. Customizarea armelor, armurilor, chiar si fabricarea lor nu este deloc frustranta. Nu am avut niciun moment in care sa simt ca jocul e crescut artificial, sa fiu nevoit sa explorez de nebun dupa minerale sau materiale. Absolut tot ce ai nevoie iti iese in cale in timp ce faci misiuni secundare.

    Hai sa va spun si cateva minusuri, ceva ce nu mi-a placut si m-a enervat foarte tare la inceput. Dupa cum cei mai multi stiu deja, in trilogia Mass Effect puteam sa echipam colegii din party-ul de trei, cu arme, armuri, moduri, etc... Aici nu mai putem decat sa le distribuim punctele pe care le primesc cand cresc in nivel. Rusinica Bioware! Daca era ceva complet nou, puteam sa inteleg. Jocul in esenta e cam acelasi, parca s-au schimbat doar personajele. Unii au urat si treaba asta, eu din fericire, nu, am fost chiar la polul opus. Ce sa va mai zic? Ca este comparat cu Dragon Age? La anumite portiuni din meniu si dialog, da. Dar nu mi se pare un Dragon Age in spatiu. Daca mi se parea, il lasam inainte de final cu mult si dadeam cu el de toti peretii. Nu imi place franciza Dragon Age de nicio culoare. Daca criticii au oferit titlul de jocul anului pentru Dragon Age Inquisition, atunci traim intr-o lume pe care eu nu o mai inteleg. Sau poate ca anul 2014 a fost un an foarte trist in materie de jocuri video.


    Multiplayer

    Stiu ca sunt persoane care au indragit aceasta componenta in Mass Effect 3. Cred ca de aceea a fost introdusa si in Mass Effect: Andromeda. Respect parearea altor persoane pentru ca stim povestea cu gusturile. Pentru unii o fi distractiv sa joace asa ceva. Valuri de inamici pe care ii faci sita. Cateodata mai indeplinesti si obiective, wow, dezamorsari si aparat de zone pana la un punct. Ba, mie nu mi-a placut absolut deloc. Modul asta MP a tras jocul in jos pentru nota finala. Daca nu exista, era mai bine si mai sanatos, poate chiar si pentru dezvoltarea campaniei SP. Oamenii au ascultat pareri multe si cred ca au ales aceasta componenta MP si pentru a mai mulge niste bani prin "microtransactions".


    Grafica si sunet

    Am apucat sa joc Andromeda dupa patch-ul 1.05. Problemele pe care le-am vazut cu totii pe You Tube, au mai disparut. Eu l-am devorat pe o consola PS4 Pro, nu am intampinat probleme foarte mari, dar sunt destule. O singura data in 78 de ore am fost nevoit sa ies din joc pentru ca a inceput Ryder al meu sa cada prin harta. Desi nu sunt genul care este deranjat de texturi sau o grafica nu atat de stralucita, aici am avut momente cand texturile m-au deranjat enorm. Pe o planeta, intr-o anumita parte, toate texturile se procesau in fata mea, parca eu construiam planeta. Frame rate-ul este de prea multe ori jenant, nu mi-a stricat experienta de joc atat de mult, am regretat insa ca nu a fost amanat pentru cel putin 6 luni.

    Andromeda, are momente in care esti uluit de frumusetea care ti se asterne in fata ochilor, apoi boom, uratenia data de problemele de ordin tehnic sau animatii invechite. Nu imi place sa trag concluzii cand nu cunosc mai multe detalii sau nu am fost martor, jocul asta avea nevoie de finisaje, atat. Nu inteleg de ce nu au reusit in cei 5 ani munca, nu mai suntem in anii '90 din punct de vedere tehnologic. Da, stiu ca echipa veche de la Bioware sau o buna parte din echipa, a plecat. Am observat asta si in anumite linii de dialog. Sper din tot sufletul ca acesti oameni sa invete ceva din greselile proprii si Bioware sa fie din nou ce a fost odata.

    Sunetul e peste grafica, muzica din joc a ramas la fel de buna. Acum m-a dus cu gandul la o melodie celebra printre iubitorii de muzica electronica, Electrees de la Jean Michel Jarre si Hans Zimmer. O sa va las piesa separat, sa va delectati timpanele. Voice actingul este foarte bun dar are si momente mai putin inspirate care vin pe fondul unor linii de scenariu nu prea rasarit. Per total am fost multumit, din nou insa cu o umbra de regret care pluteste asupra mea si in momentele cand va scriu aceste randuri.


    Concluzie

    Sunt destule lucruri pe care nu le-am impartasit cu voi, in mod voit, o sa intelegeti cu siguranta dupa ce o sa va pierdeti in aceasta lume noua. Cred ca pe la inceput v-am zis ca am petrecut in noua galaxie vreo 80 de ore. Mai are rost sa dezvolt o concluzie? Daca nu ma simteam bine, am mai spus-o si o repet obsesiv, nu pierdeam timpul cu el. Cine ma cunoaste personal stie ca in general nu am rabdare cu jocurile sau filmele care nu ma prind destul de repede. Mass Effect: Andromeda a fost insa o exceptie, care dupa vreo 5 ore slabute, m-a cucerit si mi-a colonizat sufletul de gamer. Nu va cer sa ma credeti pe cuvant, va cer la un moment dat sa dati o sansa acestui joc, sa nu faceti greseala pe care era sa o fac si eu.

    Ma bucur ca am gasit un partener in cei de la EA Romania si mi-au pus la dispozitie jocul in format digital, pentru mine a fost o palma binemeritata. Am vazut ca pana la urma cel mai bine e sa emiti o parere doar dupa ce ai incercat sau ai gustat. Doar asa parerea este pertinenta si merita sa fie luata in considerare. Pot sa va confirm ca EA Romania a lucrat la acest joc, a participat foarte activ la dezvoltarea lui asa cum o face la toate titlurile majore. Tampenia debitata de unii "stiristi de cancan", care dau vina pe echipa din Romania pentru chestiile mai urate din joc, este pur si simplu un ''rautacism'' gretos.

    Poveste: 8
    Gameplay: 9
    Grafica: 8
    Sunet: 9
    Multiplayer: 6

    Nota personala: 8
    Attached Images Attached Images ps_messages_20170425_184221.jpg ps_messages_20170425_184224.jpg ps_messages_20170425_184226.jpg ps_messages_20170425_184229.jpg ps_messages_20170425_184232.jpg ps_messages_20170425_184235.jpg ps_messages_20170425_184238.jpg ps_messages_20170425_184245.jpg ps_messages_20170425_184241.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Foarte bine scris si foarte bine spus! Si pe mine m-au omorat toti cu "e o mizerie", noroc ca am cativa prieteni care sunt fani Mass Effect si care mi-au recomandat sa-l joc dupa ultimul patch, pt. ca "nu e nici pe departe atat de rau cat se spune". Probabil ca si asteptarile multora au fost prea mari, mai ales avand in vedere ce realizari tehnologice am vazut prin ultimele jocuri lansate. Spre rusinea mea inca nu am jocul (astept si eu vre-un prieten de la EA sa-mi dea un cod, ceva), insa ma bucura cand vad ca spui "E mai RPG decat celelalte" - exact ceea ce simteam ca lipseste la primele. Thanks for that "confidence vote"!

  3. #3 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Melodia promisă

  4. #4 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Da, mi-e dor de ei, i-am iubit si va promit ca o sa iubiti si cateva personaje din Andromeda.
    Drack ma man.

  5. #5 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Buna nota, pentru mine e cea mai buna experienta de anul asta (dar o sa se schimbe daca te uiti la ce iese in toamna...). Cu toate astea, tin sa remarc ca ai dat un spoiler destul de mare... si anume partea cu exaltation. Eu cand am jucat am fost surprins de ea, e un plot twist destul de mare, desi banuiam de ceva vreme.

  6. #6 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu nu il consider spoiler major. Sunt alte chestii mult mai importante. Am incercat sa fac lumea curioasă, sa-i dea o șansă. Jocul merită!

  7. #7 SP
    Member eneea's Avatar
    Eu astept sa-mi fac mai mult timp pentru joc si sa-l mai patchuiasca baietii ca pana acum am jucat putin din poveste si cateva meciuri MP cu prietenii si pana acum nu m-a dat pe spate

  8. #8 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Eu nu il consider spoiler major. Sunt alte chestii mult mai importante. Am incercat sa fac lumea curioasă, sa-i dea o șansă. Jocul merită!
    Nu cred ca e vreun plot point mai mare ca ăla, practic e punctul culminant al jocului, te face sa vezi cu alti ochi ce se întâmplă mai departe. Pe lângă faptul ca e la jumătatea jocului. Dacă vrei să-l divulgi, ok, e alegerea ta, dar pune un warning la început pentru ceilalți, eu cel puțin m-as fi ofticat teribil sa îl citesc.

    Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

  9. #9 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Eu nu am mai reusit sa-l termin. Am ajuns pe la Meridian si m-am lasat de el. Nu stiu daca resuesc sa mai revin la el sa il termin. Pt mine jocul asta nu ca e prost sau varza cum se zice pe net, e ok-ish (mediocru in sensul ca nu exceleaza la absolut nimic), insa personal e o dezamagire din toate punctele de vedere. Eu nu observ nici un progres fata de jocurile precedente din serie, e mai slab la toate capitolele si aici e dezamagirea, ca oamenii astia merg inapoi in loc sa mearga inainte. Mi-am pierdut orice speranta in acest studiou de jocuri si tot ce vor mai scoate ei de acum in colo nu va mai fi un day one buy ci doar un maybe dupa cateva luni si daca nu am altceva de jucat intre timp.

    Ca sa nu fiu oftopic, ok review-ul, cam prea in "defence mode". E ok sa iti placa un joc si sa il notezi ca atare, nu trebuie sa te justifici nimanui. Eu unul nu i-as da mai mult de nota 6, misiunile secundare si open world-ul trag jocul asta in jos enorm. Misiunile principale si de loialitate sunt mai ok insa jocul e presarat cu atata junk intre ele incat mie mi-a taiat tot cheful sa il mai joc.

  10. #10 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Nu cred ca e vreun plot point mai mare ca ăla, practic e punctul culminant al jocului, te face sa vezi cu alti ochi ce se întâmplă mai departe. Pe lângă faptul ca e la jumătatea jocului. Dacă vrei să-l divulgi, ok, e alegerea ta, dar pune un warning la început pentru ceilalți, eu cel puțin m-as fi ofticat teribil sa îl citesc.

    Sent from my HTC One M8s using Tapatalk
    Am înțeles. Eu am ajuns la acel punct mult mai devreme. Cel mai probabil am abordat altfel jocul. Eu percep lucrurile altfel. Pe mine alte chestii m-au dat pe spate si m-au făcut să îmi doresc o continuare, cât mai repede . Mi-am notat părerea ta in memorie, in viitor voi avea grijă mai mare.

    ---------- Post added 26-04-2017 at 14:06 ----------

    @koba Îți înțeleg părerea, o respect, dar nu pot sa fiu de acord cu ea. Dpmdv sunt câteva plusuri față de seria veche dar si minusuri.
    Încă o chestie care o sa deranjeze, probabil. Eu m-am simțit mai bine jucând Andromeda decât Horizon. Da, am notat mai bine Horizon pentru că excelează la anumite capitole.

  11. #11 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu nu pot sa joc Horizon, mi se pare plictisitor. Nu rezist mai mult de 40 de minute in el, Andromeda a fost la ani lumina pentru mine ca ma tinea pana la 4 dimineata

  12. #12 SP
    Junior Member ctthuhuong's Avatar
    It still has so many errors. This is the wait for patches will be best.

  13. #13 SP
    Junior Member fylipdan's Avatar
    Sunt fan Mass Effect, am jucat trilogia de 3 ori cap coada si urmeaza sa o mai joc.
    Insa mi-a placut si Andromeda, mai mult decat ma asteptam.
    Povestea nu este la fel de legata, dar gameplay-ul este fun.
    Personajele m-au omorat, unele m-au plictisit groaznic. Se vede ca dialogul a fost scris pentru adolescenti.
    Dramatizare nu mi s-a parut facuta cum trebuie. In Mass Effect 3, cand iti murea un personaj intrai in doliu 3 zile.

    Sper sa nu moara Bioware (acum dupa Anthem), si sa ii lase EA sa faca Andromeda 2 cum trebuie.
    Daca se intoarce si Drew Karpyshyn, succesul e garantat.

  14. #14 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Vedem ce iese la Dragon Age-ul nou, practic ala e the redeeming factor.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Mass Effect: Andromeda By OEE in forum Console Club
    Replies: 499 Last Post: 09-09-2017, 22:30
  2. Replies: 0 Last Post: 16-03-2017, 16:53
  3. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 00:58

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts