Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 51 of 51

Thread: User Review: Xbox 360 Subţire

  1. #41 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Corect, insa discutia e la modul general, ca doar nu discutam daca s-a stricat 1 xbox sau nu, right ? Nu prea vad relevanta.

  2. #42 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    E posibil sa aiba alta problema ,nu neaparat dezlipirea cipului grafic ,clasicul RROD.

  3. #43 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Alte linkuri ceva?
    Nu de alta, dar prin decembrie vreau sa iau un nou 360, de data asta, slimul.

  4. #44 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Nu-ti lua, a crapat unul deci e clara treaba - toate crapa.

  5. #45 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Eu nu inteleg la ce va mai agitati. Garantia de 3 ani de la GS a rezolvat, dpmdv, problema RROD. Daca se strica dupa 3 ani...consider ca a meritat banii, indiferent ca vorbim despre Xbox, PS3, iPhone, etc. Da, a fost o problema acum ceva ani, cand se cumparau fara garantie, aduse de pe alte meleaguri.

  6. #46 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Eu nu inteleg la ce va mai agitati. Garantia de 3 ani de la GS a rezolvat, dpmdv, problema RROD. Daca se strica dupa 3 ani...consider ca a meritat banii, indiferent ca vorbim despre Xbox, PS3, iPhone, etc. Da, a fost o problema acum ceva ani, cand se cumparau fara garantie, aduse de pe alte meleaguri.
    Nu-i chiar asa, e usor sa zici asa pana nu esti patit. Nu cred ca tie ti-ar conveni sa trebuiasca sa trimiti consola in garantie, sa stai fara consola pana ti-o schimba, sa-ti si pierzi save-uri la jocuri (unele save-uri nu pot fi copiate corect).

    Pe de alta parte nu stiu la ce se asteptau unii... La un produs PERFECT, care sa nu se defecteze niciodata ? Nu exista asa ceva. Si PS3-urile pica uneori. Si telefoanele si placile video si monitoarele si placile de baza si chiar si procesoarele (foarte rar). Orice se poate strica.

  7. #47 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Eu nu inteleg la ce va mai agitati. Garantia de 3 ani de la GS a rezolvat, dpmdv, problema RROD. Daca se strica dupa 3 ani...consider ca a meritat banii, indiferent ca vorbim despre Xbox, PS3, iPhone, etc. Da, a fost o problema acum ceva ani, cand se cumparau fara garantie, aduse de pe alte meleaguri.
    E 2 ani garantia la slim.

  8. #48 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Nu-i chiar asa, e usor sa zici asa pana nu esti patit. Nu cred ca tie ti-ar conveni sa trebuiasca sa trimiti consola in garantie, sa stai fara consola pana ti-o schimba, sa-ti si pierzi save-uri la jocuri (unele save-uri nu pot fi copiate corect)
    Am schimbat consola de curand, achizitionand un "slim". Am facut frumos pe un hdd extern, o partitie pentru 360 si mi-am dus acolo profil/salvari/dlc-uri. Toate functioneaza perfect pe noua consola. Acum poate o sa spui ca daca iti crapa consola, nu mai poti lua de pe hdd. Corect. Dar daca te loveste "boala", faci intr-un fel si rezolvi. Inclusiv cred ca poti rezolva cu cei de la Gameshop, fara probleme. Iar legat de timpul cat stai fara consola... ummm... pai ia sa vedem... am dus consola ieri la Gameshop si astazi la ora 11 ma suna curierul ca are un colet pentru mine.

  9. #49 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by angelcrying View Post
    Am schimbat consola de curand, achizitionand un "slim". Am facut frumos pe un hdd extern, o partitie pentru 360 si mi-am dus acolo profil/salvari/dlc-uri. Toate functioneaza perfect pe noua consola. Acum poate o sa spui ca daca iti crapa consola, nu mai poti lua de pe hdd. Corect. Dar daca te loveste "boala", faci intr-un fel si rezolvi. Inclusiv cred ca poti rezolva cu cei de la Gameshop, fara probleme. Iar legat de timpul cat stai fara consola... ummm... pai ia sa vedem... am dus consola ieri la Gameshop si astazi la ora 11 ma suna curierul ca are un colet pentru mine.
    OK, tu ai avut o experienta placuta. Mie nu mi-au mers salvarile la mai multe jocuri, de exemplu Perfect Dark Zero. Si chestia asta e recunoscuta oficial, daca o sa cauti pe net.

    Cat despre gameshop prefer sa ma abtin, m-au lasat cu un gust amar... Sa inteleg ca tie ti-a murit consola si ti-au inlocuit-o cu un slim ? Interesant. Eu am avut un XBOX 360 Pro Best of Halo cu factura de 1199 lei si au refuzat sa mi-o schimbe in garantie cu noul slim sau cu elite, pro nu mai aveau pe stoc - ofeream diferenta. Mi-au oferit la schimb... ... un arcade CHEL. As fi acceptat si ala, dar sa-mi recuperez jocurie si hardul de pe consola veche. Nu s-a putut. Ce sa mai zic ? Ah, da...

    Quote Originally Posted by angelcrying View Post
    cred ca poti rezolva cu cei de la Gameshop, fara probleme.
    Crezi ! Asta e cuvantul cheie. Uite ca n-am putut rezolva.

    Acum putem reveni ontopic ...

  10. #50 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    va zic din propria experienta (am avut atat Xbox360 cat si PS3), toate crapa la un moment dat. daca credeti ca o consola, vorbesc de generatia actuala, va va tine un life-time cu parere de rau va spun ca sunteti foarte naivi. TOATE crapa la un moment dat, Falcon, 60 gb, Japser, 40 GB sau slim, orice model e, tot va crapa. cea mai buna masura de prevenire e s-o luati cu garantie de la un magazin serios, nu vreau sa fac reclama asa ca nu dau nume, si dupa ce expira garantia incepeti sa strangeti bani.

    bafta!

  11. #51 SP
    Member reltih_floda's Avatar
    Multumesc celor care au sarit in ajutor si au demonstrat ca nu dormeam pe scaun in speranta ca-mi ies hemoroizi si am postat aiurea.
    "Celebrul" Donely a confirmat deja 3 bucati cu RROD ,so far si asta e inceputul.
    Nu-s fanboy deloc,imi plac consolele,insa ma enerveaza faptul ca M$ nu poate sa faca ceva de calitate,mai ales dupa fiasco din 2006 cand xbox-urie abia aparute,cadeau ca mustele dupa ra_ _ t.
    SI DA,e FRUSTRANT SI ENERVANT sa tot mergi cu consola la garantie,sa-ti crape cand esti cuprins de febra 'misiunii".

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. User Review: Battlefield 3 (Xbox 360) By rareshica in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 0 Last Post: 09-06-2014, 16:41
  2. User Review: Fable 3 (Xbox 360) By Khan in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 12 Last Post: 12-08-2011, 17:22
  3. User Review: Bioshock 2 (Xbox 360) By Khan in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 3 Last Post: 03-03-2010, 00:25
  4. User Review: Fallout 3 (Xbox 360) By Khan in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 13 Last Post: 09-12-2009, 22:51
  5. User Review: BioShock (Xbox 360) By Khan in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 8 Last Post: 29-08-2008, 18:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts