Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 4 of 4

Thread: User Review: Goat Simulator - PS4

  1. #1 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar

    User Review: Goat Simulator - PS4

    Goat Simulator este un joc despre care inca de cand il cumperi de PSN cei care l-au creat te avertizeaza ca jocul este stupid, nefinisat si plin de bug-uri, si ca mai bine iti cumperi altceva de banii respectivi. De apreciat ca sunt sinceri. Acest joc este ca o satira adusa, din punctul meu de vedere, simulatoarelor aparute in ultima vreme. Este un joc mic care are doar 2 regiuni, una urbana si una rurala. Povestea jocului este inexistena, iar scopul jocului este sa distrugi cat mai multe chestii ca sa faci puncte. Sunt catva misiuni ca sa zic asa (cele care iti vor acorda si niste trofee) si care dupa ce le termini iti vor acorda anumite abilitati care te vor ajuta sa distrugi mai multe prin oras sau care te vor ajuta in drumul tau spre platina (exemplu Angel goat).

    Jocul poate fi jucat split-screen in maxim 4 persoane, online nu se poate juca decat prin shareplay split-screen. Totul este exagerat in acest joc, de la sarituri care te pot arunca foarte sus in aer, pana la lucrurile pe care le distrugi, lovind o masa un mar de pe ea poate sari prin geam si distruge o masina. Cum ziceam jocul este de asemenea plin de bug-uri asa ca asteapta-te sa ramai blocat in zid sau sa iesi inafara plansei. Producatorii jocului au zis ca nu vor remedia aceste buguri pentru ca adauga un plus de amuzament jocului.

    Soundtrack-ul sincer nu stiu in ce categorie sa il clasific, doar ca este perfect pentru joc, insa poate deveni obositor daca te joci mai mult timp (am petrecut vreo 4 ore jucandu-ma cu un prieten cand l-am luat).

    Singura chestie care o sa fie mai dificila spre a atinge platina acestui joc este trofeul The Flapmaster, in care te conectezi la un joc mecanic si in care trebuie sa ghidezi o capra prin niste tevi, stilul de joc aicea seamana cu Flappy Bird. Aceasta parte este grea deoarece este la fel plina de bug-uri, si de multe ori te vei trezi ca te lovesti de tevi chiar daca nu era capra ta acolo. Iar pentru trofeu iti trebuiesc doar 10 puncte care vor parea imposibil de atins (cel mai mult am reusit 5, si asta ma tine departe de platina).

    Per total este un joc amuzant, si pentru care merita sa il ai in consola pentru a te juca atunci cand vin prietenii la tine sau cand vrei sa te distrezi putin.



    Poveste*: 0
    Gameplay: 6
    Sunet: 7
    Grafica: 5

    Nota Finala: 6
    Attached Images Attached Images goatsimulator.jpg

  2. #2 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Trebuia să împarți nota la 4

  3. #3 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    nu am pus eu nota finala cel care a autorizat review-ul. si am vazut ca e gresita, dar nu am cum sa modific.

  4. #4 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Pai daca nu are poveste, de ce sa se ia in calcul pentru nota finala? E ca si cum ai da 0 pentru multiplayer unui joc exclusiv singleplayer.
    Sau e pe principiul: Daca jocul in sine nu se ia in serios, de ce sa-l luam noi?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Goat Simulator 1 / 3 By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2022, 14:57
  2. User Review: Back to Bed (PS4) By Snick in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 6 Last Post: 28-08-2015, 22:44
  3. User Review: The Fall - PS4 By Dant3 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 0 Last Post: 22-08-2015, 20:11
  4. User Review: Shovel Knight (PS4) By paunstefan in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 6 Last Post: 18-05-2015, 12:20
  5. Replies: 1 Last Post: 17-03-2015, 11:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts