Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 1 of 1

Thread: User Review: I am Bread - PS4

  1. #1 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar

    User Review: I am Bread - PS4

    In acest joc suntem o felie de paine si ne imbarcam intr-o epica aventura spre a deveni.... o felie de paine prajita. Acest joc este un prequel al lui Surgeon Simulator din cate am inteles, oferit de Bossa Studios care au avut o idee de genul: daca painea s-ar misca, cum s-ar misca si care ar fi scopul ei, si din aceasta idee a rezultat acest joc. Un joc EXTRA challenge, in care trebuie sa te misti folosind butoanele de R1 R2 L2 L1 in principal, si care o sa te puna destul de mult in dificultate, in a manevra cat mai repede felia de paine spre sursa de caldura care o sa te ajute sa devii o felie de paine prajita. Si nu una oarecare, deoarece in drumul tau spre succes, poti sa te ungi cu unt, margarina sau mai stiu eu ce.

    Scopul este simplu la prima vedere, insa pe drumul tau trebuie sa nu cazi pe jos... deoarece din cauza mandriei tale de felii de paine nu o sa te mai lasi mancata. Deci trebuie sa gasesti cea mai buna ruta si cea mai rapida, iar odata ajuns acolo trebuie sa te prajesti 100% pe ambele fete, nu mai mult nu mai putin pentru a putea face lvl A++, asta daca ai ajuns cu 100% edibility, adica fara sa te murdaresti sau sa aduni cioburi sau alte surse de mizerie pe tine si in timp cat mai repede. Asa ca succes! Mie unul mi s-a parut destul de dificil sa fac asta. Cel mai mult am luat un A pe story mode.

    Jocul inafara de story mode mai are si alte moduri in care intri in pielea altor produse de patiserie: Devino o bagheta si distruge cat mai mult din obiectele din camera intr-un timp relativ mic! Sau poti fi un covrig care se invarteste incercand sa adune cat mai multi banuti contra cronometru. Sau poate vrei sa fi un biscuite care incearca sa gaseasca toate bucatile de cascal pentru a deveni o gustare irezistibila.

    Iar cel mai greu mod din punctul meu de vedere este zero-G, in care ai sa manevrezi felia de paine in imponderabilitate folosindu-te de niste mini rachete atasate de tine, si care mie unul mi s-a parut imposibil de realizat. Si daca doar vrei sa te joci doar de amuzament fara sa tii cont de scor sau trofee te poti juca in free room.

    Muzica este foarte bine realizata si chiar se potriveste cu fiecare level.
    Grafica nu este spectaculoasa insa acceptabila pentru un joc indie.

    Insa cand vine vorba de miscarea acestor bunatati de patiserie pot sa zic ca baietii Bossa Studios chiar au depus un efort imens in a face acest joc cat mai real posibil... asta daca o felie ar prinde viata...

    Fiindca ultima mea pasiune este sa fac platina la jocuri, pot spune ca la acest joc o sa zic pas. Pentru a realizeza platina la acest trebuie sa fii un as in a manevra joystick-ul, si pana acuma se pare ca nimeni nu a reusit asta, 0.00% au luat platina. Si ma repet, este un joc dificil de manevrat. Deci daca vrei sa il iei pentru a termina toate misiunile si a lua platina mai bine zici pas la acest joc. Insa daca vrei sa il iei ca sa te distrezi cu prietenii in free room ia-l cu incredere pentru ca nu o sa regreti.



    Poveste*: 2
    Gameplay: 7
    Sunet: 7
    Grafica: 5
    Total: 5.25
    Attached Images Attached Images i-am-bread.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. User Review: Goat Simulator - PS4 By LeicaBogdan in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 3 Last Post: 31-08-2015, 10:46
  2. User Review: Back to Bed (PS4) By Snick in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 6 Last Post: 28-08-2015, 22:44
  3. User Review: The Fall - PS4 By Dant3 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 0 Last Post: 22-08-2015, 20:11
  4. User Review: Batman Arkham Knight - PS4 By raducucosmin in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 6 Last Post: 20-07-2015, 17:21
  5. User Review: Shovel Knight (PS4) By paunstefan in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 6 Last Post: 18-05-2015, 12:20

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts