Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 1 of 1

Thread: User Review: Color Guardians

  1. #1 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar

    User Review: Color Guardians

    Pentru ca tot erau reduceri pe PSN am zis sa iau si jocul asta (pe langa altele) care din trailer parea foarte amuzant. Ca sa fac o mica descriere asupra mecanicii acestui joc... si ca sa stiti la ce sa va asteptati, pregatiti-va ca in acest joc sa va fie testate reflexele, memoria, rapiditatea, dexteritatea si precizia. Un joc in care fiecare secunda conteaza si fiecare greseala, oricat ar fi de mica va va penaliza. Un fel de Mario, mult mai greu. Un joc care spre sfarsit va trebui sa tot repetati pana invatati fiecare sectiune. Un joc care va va viola vizual multicolor. O nebunie multitasking.

    Acum sa vorbim despre joc. Jocul nu are o poveste foarte complexa. Esti pus in pielea a trei personaje, care le vei debloca cu cat avansezi in nivelele jocului si cu care va trebui sa eliberezi taramul de intuneric si de baubau-ul care a pus stapanire pe acest multicolor taram si pentru ai elibera pe tokis, niste creaturi mici dragalase, o combinatie intre caine, fluture si inca ceva.

    Fiecare Nivel are 10 zone si un boss. Iar fiecare zona pentru a face 3 stele la ea va trebui sa colectezi toate bilutele colorate care sunt puse pe 3 benzi, ca sa iei bilutele trebuie sa fie aceiasi culoare cu acestea, caracterul tau putand sa se schimbe intr-una din cele 3 culori: rosu, galben sau albastru, plus ca mai exista o patra culoare la bile, ca sa zic asa, care este multicolora si la care nu conteaza culoarea care esti. Daca reusesti sa iei bilutele cu culoarea care trebuie vei castiga 3 stele de aur insa daca reusesti sa iei toate bilutele cu culoarea care trebuie si sa te invarti cand iei biluta vei castiga 3 stele de diamant. La inceput nu pare asa greu jocul insa pe masura ce avansezi vei norocos daca reusesti 2 stele galbene. Ca sa numai vorbesc despre ultimul boss, la care mi-a trebuit vreo 5 ore de repetari si nervi pentru a reusi sa il fac flawless (ce sa faci, daca vreau platina la el),

    Sunetul este foarte bine ales pentru acest joc si se integreaza perfect cu gameplay-ul. Soundtrack-ul este la fel de multicolor acustic ca si jocul. Sunetele pe care le scot personajele cu care joci atunci cand mor sunt la fel de funny ca si jocul.

    Vizual acest joc arata foarte bine pentru aria in care e. Un fel de Mario 3D imbunatatit cu motoarele grafice de azi.

    Un joc pe care va recomand sa il luati cat mai repede pentru ca tot e la reducere pe PSN si sa va pregatiti sa treceti repede la fericire la frustrare si apoi nervi ca sa reveniti iara la fericire. Un joc la care eu unul l-am jucat cu un prieten, schimband cel joystick-ul intre noi atunci cand unul dintre noi se enerva. Un joc la care atunci cand am reusit sa facem ultimul boss flawless am urlat de fericire (si sincer nu am mai fost asa fericit sa termin un joc de cand eram mic si am terminat Mario, cel care era pe jocurile Terminator). Asa ca va provoc. Va provoc sa luati acest joc si sa vedeti cat de buni sunteti in a manevra joystick-ul, in cat de atenti, rapizi si cata precezie aveti.

    Si un mic spoiler....un al patrulea caracter va asteapta la sfarsit :D

    Story: 5
    Gameplay: 10
    Sunet: 9
    Grafica: 9
    Nota Finala: 8.25
    Attached Images Attached Images color_guardians_4.jpg color_guardians_3.jpg color_guardians_2.jpg color_guardians_1.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. User Review: Battlefield 3 By Chris in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 9 Last Post: 30-05-2014, 22:07
  2. Replies: 0 Last Post: 27-12-2012, 08:38
  3. User Review: Battlefield 2 Review By erik95 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2010, 00:09
  4. User Review: Bioshock By trickz in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 1 Last Post: 06-10-2009, 14:26
  5. User Review: Metal Gear Solid 4 - Guns of the Patriots Review By istrategie in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 25 Last Post: 05-11-2008, 16:00

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts