+ Reply to Thread
Page 6 of 25 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 ... LastLast
Results 101 to 120 of 489

Thread: Propuneri.. again :)

  1. #101 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Doar daca-l gasesti cu transparenta pe fundal inchis la culoare (cum este CG-ul). Otherwise, it looks really bad.

    Nope. Decizia a fost luata inca de la infiintarea CG. Mai exact nu vrem un forum/site unde sa promovam (ca in partea cealalta) scandalul, discutiile interminabile de genul "Ba nu sunt vinovat". Aici e mai simplu: Respecti Regulamentul, e totul OK. Nu-l respecti, primesti infraction (care se poate vedea in User Profile-ul fiecaruia). Fara threaduri deschise pe tema respectiva. Totul se rezolva cu moderatorii... nu prin aportul "audientei". Stim bine ce se intampla "dincolo" cand un user "cu pile" primea infractiune. Sareau imediat zeci in apararea sa, indiferent daca era corect sau nu.
    Inteleg perfect. Eu defapt asta vroiam sa gasesc "tabul cu Infractions" la fiecare user si sa vad ce s-a intamplat - nu mi-am dat seama ca are bug - credeam ca doar tu poti vizualiza greselile tale. Sau daca era thread putea fi ca cel cu userii neseriosi: sa poata sa posta doar adminii. Dar prima variana cu "Infractions" este foarte tare

  2. #102 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    E posibil sa avem si noi, pe modelul facebook, posibilitatea de a da reply la mail pentru a se raspunde la PM?

    Eu intru des de pe telefon cu o aplicatie de la Gmail. Mi-ar fi mult mai usor sa raspund la PM-uri dand un reply la mailul pe care l-am primit cu continutul PM-ului.

  3. #103 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    E posibil sa avem si noi, pe modelul facebook, posibilitatea de a da reply la mail pentru a se raspunde la PM?

    Eu intru des de pe telefon cu o aplicatie de la Gmail. Mi-ar fi mult mai usor sa raspund la PM-uri dand un reply la mailul pe care l-am primit cu continutul PM-ului.
    Chief, nu stiu daca vBulletin stie de asa ceva (nu am vazut o astfel de functie) dar caut... sper sa existe un hack ceva pt. chestia asta. Desi te rog sa ma crezi ca parca n-as mai modifica nimic, stiind ca orice modific acum in cateva luni va fi munca in zadar... pentru simplul motiv ca "tovarasii" de la vB s-au trezit sa lucreze exclusiv pe versiunea 4.x... versiune pe care nu mai merge 99% din ceea ce functiona pe 3.x. Nici macar style-ul site-ului nu se poate converti la 4.x. Si asta... pe bani. Daca pana acum licenta era valabila pe un an... upgrade-ul la 4.x se face pe bani, indiferent daca mai aveam 10 luni de licenta or so. It's just crazy...

  4. #104 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    ma seaca si pe mine ceva. se poate face pe aria de publicitate in asa fel incit sa iti ia in calcul posturile in functie de data si NU in functie de numarul de ore? ma seaca sa stau sa astept la minut ca sa pot sa postez si sa im faca up la thread. sa fie tot asa, cu un post pe zi, dar sa se tina cont numai de data postului, nu si de ora.

    uite aici de exemplu.

  5. #105 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nope. Sorry h0stile. Nu stie modulul respectiv decat sa calculeze in minute, and that's all. Nu e relativ (pe sistemul forumului, gen yesterday, today, etc..). Pt. el, 24h sunt fix 24h.

  6. #106 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    aha, asta e...

  7. #107 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Nu stiu ce s-a intamplat, dar in sfarsit pe Chrome, middle click imi deschide poza intr-un tab now. De cand asteptam.

  8. #108 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Se poate adăuga o opțiune și pentru STEAM ID?

    PSN ID
    X360 ID
    Wii ID
    STEAM ID

    ...ca să fie tot pachetul

  9. #109 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Nu am Xbox si nu inteleg de ce apare doar Xbox Live Gamertag ? Adica carticica aceea unde scrie GT-ul etc.. , putem avea si Trophy Card ?

  10. #110 SP
    Admin MonkY's Avatar
    O sa fie, si Trophy card, si Steam ID... dar incet incet... pe rand. De exp. pt. Trophy card n-am vazut decat compatibilitate cu vB 4.x, care momentan e un fel de mare beta... So, in time...

  11. #111 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Am o MARE rugăminte! ...se poate face o rubrică pe forum dedicată DOAR pentru concursuri interne/internaționale?

    Știm cu toții că-n Rom�nia se fac mici concursuri (turnee, etc) care nu-s promovate mai deloc! iar c�nd se află de ele ori e prea t�rziu...ori nu mai sunt locuri...ori (etc.)..mai ales pentru cei din provincie!

    Oki, au site...oki se povestește de ele �n topicurile forumului...dar e aiurea, sincer, să sapi după posturi să vezi ce și cum...nu ești atent două zile...se mută pagina...c�nd s-ar putea rezolva totul frumos și ordonat printr-un TOPC la SECȚIUNEA CORESPUNZĂTOARE �n care să se discute...anumite chestii.Vorbesc �n numele meu (exemple clare):
    1. Concurs HALO 3 - 2007 - am aflat de el din greșală
    2. Concurs FAR CRY 2 - 2008 - am aflat de el din greșală (apoi s-a postat pe forum - noroc cu Bobby)
    3. Concurs Modern Warfare 2 - 2009 - tot din greșală...c�nd am intrat pe gameshop.ro să-mi iau un joc...
    4. Și cel mai recent ( http://www.consolegames.ro/forum/305155-post1373.html // http://www.consolegames.ro/forum/305155-post1373.html ) - tot din greșală (pe ăsta l-am pierdut din păcate) - de nu posta Aquashark pe topicul Street Fighter IV (PS3)
    ...la punctul 4 nu vreau să fiu �nțeles greșit (mă interesa DOAR TEKKEN 6!)...dar am pierdut (nu doar eu că veneam mai mulți din Cluj) ...aiurea (din lipsă de comunicare).

    Se poate face rubrica asta, vă rog? Nu topic special...că acolo iară se adună wetguictfwecwegv o tonă de informații și se peirde șirul.

    Indiferent de...amploarea concursului să fie postat. Că-i mic, că-i mare...că-i cu sponsori...că-i fără sponsori...că-i cu premii...că-i cu premii (sentimentale)...că-i �n București, Cluj, Iași, Suceava, Brașov, sau la mafioții din Constanța...etc. Apoi...cine participă, cine nu participă...e partea a 2-a.

    De exemplu eu NICIODATĂ n-am să particip la concursuri cu mașini, și sport...nu-s genul meu (dar asta nu �nseamnă că nu trebuie anunțate...că lume se găsește).

    Ca să participe, din Rom�nia, cineva la concursuri internaționale e foarte greu - mai ales pe console - (aici intră mai mulți factori nu doar skill-ul)...dar dacă nici la ale noastre nu participăm și nu le facem publicitate pe un forum DEDICAT CONSOLELOR...atunci...da-i pace. Nu cert pe nimeni, nu iau la rost pe nimeni (nici n-am dreptul ăsta) dar...hai să nu se piardă informația că timpul trece...regretele se-adună și te trezești cu familie și copii (enervanți)...și cu alte probleme...și 0 experiențe competitive.


    Mulțumesc!

    *p.s.

    Scuze de tonul folosit...m-am cam kvhwebjkvwehbjkwevfyhwe c�nd am aflat c-am pierdut un concurs și mai ales de Tekken 6!

  12. #112 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Mai vin si eu cu o rugaminte/propunere.

    Candva, cu ceva timp inainte sa apara forumul nostru drag, pe ComputerGames aveai posibilitatea ca apasand butonul din fata numelui unui thread sa-ti faca expand cu primul post din thread. Foarte util pentru aria de Publicitate.
    Inteleg de ce au scos ei optiunea asta (acel expand insemna practic pierderea unei afisari de reclama) dar la noi nu e cazul.

    Oricum, butonul respectiv in momentul de fata are functionalitate cu "Go to first new post" si nu prea vad la ce bun.

  13. #113 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    eu am dat mail la admin tapatalk ca sa introduca suport pentru spoiler tag. sa vedem ce zice.

  14. #114 SP
    Admin MonkY's Avatar
    RonanN1: Avand in vedere ca avem deja concursurile CG (gen Forza, Gears of War, MW2)... si avand si concursurile de pe forum (cele "lunare") imi este greu sa gasesc un loc pt. inca o arie de concursuri. Prin urmare, cred ca cel mai bine i-ar sta intr-un topic de genul acesta: http://www.consolegames.ro/forum/f60...nternationale/

    Khan: nu mai stiu exact la ce te referi. Poti sa-mi dai exemplu un forum care are aceasta functie activata ?

    h0stile: good... desi tag-ul de spoiler de pe CG este custom (creat de mine), am folosit totusi cuvintele cheie clasice, asa ca daca vor introduce o astfel de functie va fi automat ok si la noi.

  15. #115 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...nu vreau să �ntind coarda dar s-ar putea pune Sticky? (nu de alta dar...�n c�teva zile parcă-l văd pe pagina 2 sau 3...și iar �ncepe povestea).

    Mulțumesc anticipat!

  16. #116 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Hello, mai vin cu o propunere

    S-e poate adăuga �ncă o opțiune (Others) pe aria General Gaming? Eu unul mă joc și pe PC și...mai dau de tot felul de jocuri bune, ce merită expuse , și unele nu se �ncadrează �n nicio categorie existentă (de exemplu cele side scrolling, adventure, etc)...

    ...și doar să le postez aiurea n-are niciun rost. Am stat și m-am uitat și nu strică cu absolut nimic aspectul (ba chiar are loc special - rubrica Others).

    Am atașat poză mai jos...

    ...se poate? Thanks
    Attached Images Attached Images others.jpg

  17. #117 SP
    Admin MonkY's Avatar
    RonanN1: se poate, insa nu e chiar atat de simplu pe cat pare... asa ca o sa dureze un pic

  18. #118 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Ai fost foarte rapid MonkY Multumim.

  19. #119 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Chiar nu se poate adauga location sub Member sau sub Posts ??? Chiar e util pe aria de Publicitate , unde cei mai multi asteapta Pm-uri sa fie intrebati de unde sunt ca sa ofere aceasta informatie ...

  20. #120 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    Ai fost foarte rapid MonkY Multumim.
    Nu stiu cu ce anume am fost rapid... but thx !
    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    Chiar nu se poate adauga location sub Member sau sub Posts ??? Chiar e util pe aria de Publicitate , unde cei mai multi asteapta Pm-uri sa fie intrebati de unde sunt ca sa ofere aceasta informatie ...
    Man, am cerut si eu ceva informatii de la mai marii in vB... despre cum sa fac chestia asta doar pe o anumita arie. Cum primesc raspuns, cum pun in aplicare... Otherwise, nu am de ales decat sa afisez peste tot, ceea ce contrazice ideea de a face posturile cat mai compacte. After all, location poate fi vazut in User Profile...

+ Reply to Thread
Page 6 of 25 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 30 Last Post: 11-10-2010, 01:38
  2. Help!? ( Again ) By yoyokid in forum Offtopic
    Replies: 0 Last Post: 30-08-2009, 01:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts