Closed Thread
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 56 of 56

Thread: Anunturi banari/infractiuni/etc

  1. #41 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Se poate să primesc eu ban (permanent dacă e...) și să li se se scoată banul userilor Walkman și tray? Erau tare simpatici

    Thank you.
    Nici mie nu mi se pare normal ca un user precum Walkman ce devenise un membru al familiei sa fie banat pentru ca a cricitat (pe bune) organizarea GameShop, in timp ce nenea falco69 sau cum i-o zice face o bisnita de necrezut, zilnic, pe aria bazar, oferind de fiecare data jumatate din suma ceruta de cumparator, iar cand e vorba de vanzare, mai si cere 80 lei pe jocuri precum FIFA 08 / PES 08, dar in afara de un ban de cateva zile nimeni n-a facut nimic.

    P.S. Felicit Gameshop pentru initiativa, chiar sunt de laudat, dar vorba unui user, preturi europene, initiativa laudabila, organizare romaneasca. Sa speram ca daca va mai exista un astfel de discount comenzile sa se execute pe principiul "primul venit, primul servit" si toata lumea va fi multumita.

  2. #42 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Merdiso - nu mai cometa aiurea pentru ca nu cunosti problema, prietenul Walkman a cerut ca un alt membru al forumului sa ii ceara SCUZE pentru ce a facut o firma (un tert) - el singur si-a recunoscut vina acum vii tu sa rascolesti in rahat - nu-i frumos deloc.

  3. #43 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    darkie, de acord, insa asta nu are nimic de-a face cu faptul ca GS nu a procesat comenzile in ordinea in care s-au efectuat. oricare ar fi fost ratiunea din spatele acestei decizii (daca a fost o decizie si nu o scapare), este o problema de imagine pentru ca in general, un client nemultumit ii va influenta pe cei din jurul lui (vedeti de ex topicul cu hipermarketurile) si va influenta mai multe persoane decat o va face un client multumit (in sensul ca este dispus sa impartaseasca experienta negativa cu mai multe persoane, comparativ cu cel care a avut o experienta pozitiva). este regretabil ca dintr-o initiava laudabila s-a ajuns aici, insa astea sunt riscuri care poate ar trebui mai bine cantarite pe viitor, astfel incat sa fie minimalizata incidenta (si practic impactul) lor.

  4. #44 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    .... era deja lansat si pe deasupra il cumparasem si in original.

    Jocul respectiv il cumparasem pe contul fratelui meu de Steam...

    ...iar campania, intr-adevar am jucat-o pe consola, in varianta neoriginala insa nu-i dadea dreptul sa ma baneze...
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    Aliens versus Predator @

    +saritura de la departare pe inamic (LT+RB) este destul de interesanta
    +multiplayerul pare interesant

    -campaniile de la alien si predator foarte scurte si neinteresante
    -prea linear
    -nu te sperie niciun pic (am jucat numai noaptea cu castile)
    -unele executii dureaza prea mult si risti sa fi omorat
    -nefinisat

    NOTA: 6.0

    post date: 16-02-2010, 07:04 PM
    Dupa un an de zile vii si te plangi ca ti-am dat un ban. Ban pe care consider in continuare ca ti l-am dat pe buna dreptate. Jocul respectiv se lansa pe toate platformele in ziua in care ai postat. Postul tau facea referire strict la terminarea jocului pe xbox 360, unde ne scrii ca "multiplayerul pare interesant". Nu inteleg de ce vii acum sa te plangi de actiunea mea si totodata in acelasi post, recunosti ca ai jucat o varianta ilegala.

    Sa nu mai spun ca erai la a doua abatere de genul. Greyhound a fost doar mai bland si ti-a dat doar warn. Poate ca de aia nici nu te-ai sesizat sa ii sari in cap.

  5. #45 SP
    Admin MonkY's Avatar
    h0stile si Merdiso, don't worry. Walkman face parte din comunitatea CG si va avea o a doua sansa. Asa cum au avut-o si altii. Lasati-l pe Darkie sa-si faca treaba, pentru ca stie bine ce face. A avut curaj sa taie acolo unde eu am preferat doar sa inchid threadurile pentru a se calma apele.

    Once again, mie personal imi pare rau ca am promovat acel lucru... care a generat mai multe probleme decat si-ar fi dorit oricine de pe CG. Asta este, fiecare sut in fund este un pas inainte, nu?

    P.S. FYI, nu cred ca a fost vreun ban forever pentru care sa nu se fi "militat" in cadrul echipei CG. Pentru care sa nu se fi discutat toate argumentele pro si contra... vazut ce alternative sunt. Si ca de fiecare data, sunt convins ca va fi luata cea mai buna decizie.

  6. #46 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Dupa un an de zile vii si te plangi ca ti-am dat un ban. Ban pe care consider in continuare ca ti l-am dat pe buna dreptate. Jocul respectiv se lansa pe toate platformele in ziua in care ai postat. Postul tau facea referire strict la terminarea jocului pe xbox 360, unde ne scrii ca "multiplayerul pare interesant". Nu inteleg de ce vii acum sa te plangi de actiunea mea si totodata in acelasi post, recunosti ca ai jucat o varianta ilegala.

    Sa nu mai spun ca erai la a doua abatere de genul. Greyhound a fost doar mai bland si ti-a dat doar warn. Poate ca de aia nici nu te-ai sesizat sa ii sari in cap.
    Ti-as fi zis atunci daca mi-ai fi dat dreptul la replica, dar tu dand o dovada de neprofesionalism ai dat in cap si nici n-ai intrebat, pentru ceva ce nu era interzis.Oare am fost singurul care postasem un joc terminat in acea arie si nu-l aveam original (il aveam, dar pe PC)? fii tu sigur ca si in prezent sunt multi dar nu ii poti verifica, iar legat de jocul respectiv, avp era deja lansat cu cateva ore in urma.Iar partea cu ''Dupa un an de zile vii si te plangi '' e penibila, are vreo relevanta cand faci o reclamatie?

  7. #47 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Umm, era o zicala cu paiul din ochiul altora comparativ cu barna din ochiul tau. Mai exact, nu conteaza ca alti oameni joaca piratate. Poate 90% din forum joaca piratate. Nu stim, nu conteaza. Ce conteaza este ca cei care fac asta nu o fac ostentativ. Nu vin in ziua lansarii cu review-uri ale jocului terminat si cu siguranta nu fac gura daca le atrage cineva atentia (Bai nene, esti evident ca nu ai jocul ala). Stau in banca lor.

    Jocul era lansat de cateva ore. Cu siguranta in aceste ore nu il aveai original. Daca prin miracol il aveai, nu mai era cazul sa mentionezi ca il ai piratat, nu? Puteai spune clar "nene, il am original, fa bine si scoate banul ca pot sa iti dovedesc!). Sau daca insisti ca il aveai original pe PC, te-a oprit ceva sa faci "review" la varianta aceasta?

    Ideea cu "anul" era ca o plangere nu necesita timp de asteptare. La orice magazin te-ai duce, nimeni nu iti mai repara daca ai depasit garantia, nu? Nu te duci dupa un an sa spui ca jocul nu avea disc in ambalaj, ci imediat ce ai desfacut. Daca stai un an, nu faci decat galagie gratuita, ca fapta e consumata de mult.

  8. #48 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Ok, sa presupunem ca era/este o sanctiune in regulament pentru a lasa un minireview la un joc care se lansa in ziua respectiva, are vreo importanta ca il are original sau nu? nu vad absolut nicio logica in aceasta gandire, atat timp cat nu instig la piraterie si nu vorbesc despre acest factor nu vad care ar fi problema.Dealungul timpului au fost legi care ar fi trebuit respectate dar au fost idiot gandite si progresiv s-au anulat.In momentul de fata nu stiu daca este vreo regula aici in care sa scrie ca nu ai voie sa postezi in aria respectiva un joc terminat neoriginal dupa data lansarii, iar daca ar fi, ar fi prost gandita, atat timp cat nu sunt spoilere nu vad ce ar incurca, ba chiar din contra, i-ar putea ajuta pe altii sa se decida daca merita jocul sau nu, in cazul in care va stiti cu gusturi comune.Sunt si site-uri de specialitate care posteaza un review inainte cu 3 saptamani de lansarea jocului, nu vad care ar fi problema.

    Legat iar de jocul respectiv am mai zis, e posibil sa ai un joc si la 10minute dupa lansare daca-l iei prin STEAM, tot original se considera, nu am postat review pentru versiunea de PC deoarece pe consola am jucat campanie iar PC-ul era singura modalitate sa joc in MP, ceea ce ma interesa.

  9. #49 SP
    is the man! trickz's Avatar
    E destul de simplu dar deviezi de la subiect. Pirateria este interzisa. Poti avea jocul si la doua minute, daca il iei prin Steam, dar daca te-ai uitat putin pe topicul ”Ce ne-am cumparat azi”, baietii au pus de FIECARE data cand au luat ceva de pe Steam cate o poza mica. In plus NIMENI nu a venit cu un review, oricat de mic ar fi el, la cateva ore de la lansarea jocului. Pentru ca, original sau piratat, nu ai cum sau de ce sa faci un review complet la 2 ore de la cumparare.

    Site-urile primesc copii de review, cu mult timp inainte, dar nu stiu cate isi permit sa publice un review cu 3 saptamani inainte. Exista reguli si acolo. In plus, tu nu ajuti pe cineva sa isi faca o parere, tu doar ii enervezi pe cei care asteapta sa vina jocul prin posta, joc platit, nearatandu-le respect. Da. Tu iti bati joc de cei care au scos banul din buzunar, facand un rezumat al unui joc ce inca nu a ajuns macar in magazine, daramite in mana cuiva.

    Ai Steam? Super. Multi avem. Dar NIMENI (cu Steam sau fara) nu isi bate joc de ceilalti forumisti, ca apoi sa braveze ca de fapt prin piraterie tot pe acestia ii ajuta, sa isi faca o parere.

    Putin respect...

  10. #50 SP
    Member rZvFTW's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo
    Dear rZvFTW,

    You have received a warning at Console Games Forum.

    Reason:
    -------
    Off-topic / spoiler / post hunting


    -------

    Original Post:
    http://www.consolegames.ro/forum/f60...55/#post563155
    Quote:
    Quote:
    Online-id: rZvFTW
    Betalingsmethode PlayStation(R)Network Card


    Betalingsdatum: 03/03/2011 @ 12:45 PM

    --------------------------------------------------------------------------
    Toevoegbedrag: €20,00
    --------------------------------------------------------------------------
    Bedrag in portemonnee na toevoeging: €20,00
    --------------------------------------------------------------------------
    card psn 20 euro pentru black ops si ceva joc indie.. ce joc imi recomandati ?
    Warnings serve as a reminder to you of the forum's rules, which you are expected to understand and follow.

    All the best,
    Console Games Forum

    what the hell ?

  11. #51 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Este asa greu de inteles? Ai fost offtopic. Ai pus un quote, in care ne arati ca ai 20 euro pentru PSN si ne intrebi ce sa iti cumperi. Pentru asemenea post, exista alt thread.

  12. #52 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    nu vreau sa fiu ca musca in lapte, dar puteti sa inchideti threadul? ca deja s-a ajuns prea departe . daca cineva nu intelege de ce a primit warning sau ban poate sa trimita un PM unui moderator/admin.

  13. #53 SP
    Member rZvFTW's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Este asa greu de inteles? Ai fost offtopic. Ai pus un quote, in care ne arati ca ai 20 euro pentru PSN si ne intrebi ce sa iti cumperi. Pentru asemenea post, exista alt thread.
    am aratat ca am CUMPARAT 20 de euro pentru psn -.-

  14. #54 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    nu vreau sa fiu ca musca in lapte, dar puteti sa inchideti threadul? ca deja s-a ajuns prea departe . daca cineva nu intelege de ce a primit warning sau ban poate sa trimita un PM unui moderator/admin.
    Nu neaparat, eu zic ca thread-ul poate sta deschis si sa intrebe cine vrea aici direct : Pt ce a luat ban X. Normal ca nu e ok sa derapeze prea tare de la subiect, dar daca ramane asa e foarte bine. Parerea mea.

  15. #55 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Nu neaparat, eu zic ca thread-ul poate sta deschis si sa intrebe cine vrea aici direct : Pt ce a luat ban X. Normal ca nu e ok sa derapeze prea tare de la subiect, dar daca ramane asa e foarte bine. Parerea mea.
    si stii prea bine ca moderatorii si adminul site-ului sunt impotriva acestor threaduri. o sursa inepuizabila de scandal .

  16. #56 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu v-am spus ca spalatul in public nu e frumos si oriunde am vazut astfel de threaduri/arii a iesit urat... Daca aveti probleme, exista PM-ul si Contact Us. Pentru toate celelalte exista Mastecar.... ermm... Regulamentul

Closed Thread
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Nu mai pot pune anunturi - Help. By riconos in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 28-01-2014, 11:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts