+ Reply to Thread
Results 1 to 10 of 10

Thread: Subscribed threads - nu primesc update-urile

  1. #1 SP
    Senior Member Khan's Avatar

    Subscribed threads - nu primesc update-urile

    La threadul http://www.consolegames.ro/forum/f60...tati-sugestii/ mi-am facut subscriptie sa primesc mail de fiecare data cand vine un nou post.
    Problema e ca nu primesc update-urile decat rar si cand vrea sistemul.
    Ultimul post pentru care am primit update a fost asta: http://www.consolegames.ro/forum/539160-post5477.html
    Si s-a mai vorbit aproape o pagina de-atunci si n-am primit nimic.
    Daca s-ar putea, as vrea subscriptie doar pt cand posteaza RvsS dar nu stiu daca e posibil

  2. #2 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    asa mi sd intampla si mie la oricare thread am subscriptie.
    nu primesc mail la fiecare post, cu cat sunt mai multe posturi cu atat primesc mai putine.
    nu imi dau seama exact cum functioneaza.

  3. #3 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Aveti pus instant notification ?
    Ca mai este si daily/weekly

  4. #4 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Din cate stiu eu, dupa ce iti trimite o notificare, nu iti mai trimite alta pana nu intri pe thread.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Din cate stiu eu, dupa ce iti trimite o notificare, nu iti mai trimite alta pana nu intri pe thread.
    Corect! Doar nu ati vrea notificare la fiecare post in parte, cu toate ca nu ati accesat threadul desi ati fost notificat odata? Ar fi un "completelly waste of space, time & bandwith". Hell yeah, noi avem probleme cu cei care se considera "spamati" de noi (desi ei au dat subscribe)... si voi vreti notificare la fiecare post ?!? That's... crazy!

  6. #6 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Am inteles, dar se poate cumva face Subscribe la un anumit User? un prieten din lista sa zic? imi place ce scrie si vreau sa vad cand posteaza fara sa fiu nevoit sa caut in meniuri.

  7. #7 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Exact. Eu nu vreau sa intru pe thread cat timp intreaba fiecare daca e produsul X pe stoc, eu vreau sa intru pe thread cand posteaza RvsS ca e produsul pe stoc

    Edit: Nu-i problema de spam pe mail caci titlul mailului e acelasi iar la gmail se stacheaza unu' peste altu. Deci chiar n-ar fi spam daca s-ar primi mailuri incontinuu. Nu se poate face o exceptie sa primim update-uri constant la threadurile sticky la care am facut subscribe?

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mai rapid decat "instant message" nu se poate. Dupa ce activa linkul din instant message, la urmatorul update primesti iar update. Otherwise, nu am fi decat o masina de spam...

  9. #9 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Pai daca instant message nu e tocmai instant...
    Intru pe forum - primesc update. Ma plimb pe forum dar tot nu intru pe thread, primesc update. Vad ca a postat naz pe thread (de pe pagina principala a forumului aparea ca e ultimul post pe thread) dar nu primesc mail. Si acum in timp ce scriu acest mesaj primesc mail ca s-a postat, dar DUPA mesajul postat de naz.
    Deci nu sunt conditionat sa intru pe thread ca sa primesc notificari. Si de ce se mai cheama 'instant' daca eu n-am primit ce a postat naz? Si care ii mai e rostul daca eu nu primesc notificari decat daca sunt pe forum dar in alta parte decat pe threadul respectiv?

    Nvm, o sa schimb pe daily update, macar asa stiu una si buna.

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Gigi Contra, let me explain:
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Intru pe forum - primesc update.
    Nu conteaza ca tu intri pe forum, conteaza daca intri pe threadul de unde ai primit notificarea datorita subscription-ului.
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Ma plimb pe forum dar tot nu intru pe thread, primesc update.
    What i just said above...
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Vad ca a postat naz pe thread (de pe pagina principala a forumului aparea ca e ultimul post pe thread) dar nu primesc mail.
    Asta pentru ca deja aveai primita notificare si nu ai intrat pe threadul respectiv.
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Si acum in timp ce scriu acest mesaj primesc mail ca s-a postat, dar DUPA mesajul postat de naz.
    Normal... dupa ce ai intrat pe thread, forumul a marcat ultimul post citit de tine, si te-a notificat la primul nou post necitit. Ce-i asa greu de inteles?
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Deci nu sunt conditionat sa intru pe thread ca sa primesc notificari.
    Asta e doar parerea ta... si cam ilogica dupa cele explicate mai sus.
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Si de ce se mai cheama 'instant' daca eu n-am primit ce a postat naz?
    Pentru ca deja aveai notificare primita la un post inainte de cel al lui naz. Si pana nu intri pe threadul respectiv, o alta nu mai primesti. My God, si mai si lucrezi cu chestii de logica... No offense...
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Si care ii mai e rostul daca eu nu primesc notificari decat daca sunt pe forum dar in alta parte decat pe threadul respectiv?
    Daca ai fi dat click pe link atunci cand ai primit notificarea pe email, la un nou post in threadul respectiv ai fi primit imediat notificare.

    Let me put in this way: Tu dai subscription la threadul X azi, da? Se posteaza in threadul respectiv maine. Tu primesti notificare, dar te doare la bascheti si nu te duci pe linkul primit (http://... cu -new in coada). Forumul nu o sa-ti trimita tie notificari ani de zile la fiecare post nou, pentru ca din punctul sau de vedere (bun baiat forumul asta), tu esti un user neinteresat de threadul X. Daca ai fi fost, ai fi mers pe link... Caz in care, la urmatorul post sau update pe threadul X, ai fi primit din nou notificare. Asa, ce-ai vrea, sa bagam noi zeci de mii de euro in servere si zeci de clase de IP-uri doar ca sa spamam la fiecare post cu notificari pe care nu le bagi in seama?

    Oricum, imi place ca vii sa iti intaresti super-nick-ul de Gigi Contra... Dupa atata timp pe forum (si aici si dincolo) vii si spui ca nu-ti convine un feature care este asa de cel putin 10 ani in vBulletin. Pana acum a fost ok, nu? Dar acum, ca nu s-a schimbat nimic... e sucks, right?
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Nvm, o sa schimb pe daily update, macar asa stiu una si buna.
    Phew... si m-am chinuit sa scriu atat degeaba... Poti sa dai si unsubscribe daca tot nu le citesti si le lasi sa se stranga pe Gmail... Exista pe forum functia de New Posts... sau poti sa mergi la http://www.consolegames.ro/forum/sub...ewsubscription si sa vezi unde s-a postat ceva nou in threadurile la care ai subscribe.

    Have fun!

+ Reply to Thread

Similar Threads

  1. iPad-urile si iPhone-urile primesc inca un GamePad By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 6 Last Post: 04-01-2012, 15:53
  2. Merge Threads - help! By RonanN1 in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 01-09-2009, 13:06
  3. Problema cu subscribed threads By Strike105X in forum Help Desk
    Replies: 4 Last Post: 19-08-2009, 12:20
  4. Email instant - Subscribed Threads By paul in forum Help Desk
    Replies: 21 Last Post: 22-10-2008, 12:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts