+ Reply to Thread
Results 1 to 5 of 5

Thread: Chat Box!

  1. #1 SP
    Senior Member istrategie's Avatar

    Chat Box!

    Am vazut pe un forum ca chat box-ul se afla in partea de jos a forumului si lumea il folosea. Ar fi foarte bine daca s-ar face asa si aici, pentru discutii rapide si ca sa nu mai stea Chat-ul degeaba. Thx!

  2. #2 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Mie mi se pare aiurea pentru ca.. se pierd discutiile. Bineinteles.. acum vin cei ce zic ca "dar tu stai pe forumul asta pentru <spam>? discutiile importante logic ca raman pastrate in topicuri importante bla bla"...

  3. #3 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    pozitiv: chiar daca stiu unde e chat-ul, niciodata nu-mi trece prin cap sa-l folosesc. ar fi intr-adevar mai util sa fie undeva mai evident

    negativ: e forum nu canal de IRC

    O sa fiu pesimist si voi opta pentru partea negativa.

  4. #4 SP
    Member alalalt's Avatar
    Cu ocazia asta aflu si eu ca avem chat pe forum :-s
    Anyway, sunt pentru promovarea lui

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hmm, am renuntat la ideea de a avea chat pe orice pagina de forum pentru urmatoarele motive:
    1. Higher load (practic un chat va trebui sa faca refresh la fiecare n secunde, altfel e useless)
    2. Abuzuri (nu cred ca ne dorim canal de IRC si baietii care vorbesc "comprimat" sa acapareze discutiile)
    3. Care este rostul unui forum alaturi de un chat ? Toti vor accesa chatul in ideea ca e mai rapid... aici am putea purta o discutie ENORM de lunga pe tema "irc vs forum". In opinia mea, forumul wins always. Ce este scris pe un forum, stays forever !
    4. Avem "Live chat" atat pe PS3 cat si pe Xbox 360...
    5. E bine acolo unde e, in caz de "backup" sau cand vrem sa stabilim anumite lucruri in mod rapid.

+ Reply to Thread

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 28-06-2011, 01:52
  2. Replies: 3 Last Post: 10-12-2009, 18:33
  3. Replies: 1 Last Post: 15-10-2009, 14:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts