+ Reply to Thread
Page 33 of 78 FirstFirst ... 23 31 32 33 34 35 43 ... LastLast
Results 641 to 660 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #641 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Am urmarit si eu disputa dintre NSNS si tzzun si inclin sa-l cred pe tzzun. Argumentele mele :

    1.tzzun vad ca oferea in anunt predare personala, deci nu cred ca ar fi facut asta daca vroia sa traga teapa. Daca vroia sa traga teapa probabil ca ar fi cautat un anunt de schimb din provincie si l-ar fi contactat discret. Mai mult, ar fi contactat un user mai nou, sa aibe el credibilitate, nu s-ar fi bagat la schimb cu un user care are deja TR-uri.

    2.Mi se pare extrem de suspect ca NSNS mai avea deja 2 bucati de FIFA 11, inteleg ca se ocupa cu "schimbul" de jocuri, dar sa-ti faci stoc de 3 bucati mi se pare cam dubios. Adica tu ai deja 2 jocuri identice si mai comanzi unul inainte sa dai macar unul din alea doua din "stoc" ? Nu zic ca e imposibil, dar da de gandit ca si-a ales fix FIFA 11 la schimb...

    3.Felul in care scrie NSNS nu-mi place deloc, nici agresivitatea verbala. Astea sunt chestii mai subiective, dar din experienta am observat ca pustanii astia agramati au de multe ori tendinta de a "fenta" pe "fraieri". Chiar personal mi-am luat o teapa de la un astfel de individ...

    Si cand iei o teapa, dar esti serios nu te arunci asa, nu incepi sa injuri si sa arunci cu noroi, doar dai de gandit cand procedezi asa. Aici pot sa-l dau ca exemplu chiar pe Hyp, vad ca a luat o teapa mult mai mare si totusi nu s-a apucat sa urle la userul ala "mincinos si tepar ordinar", etc, etc

    Sper ca postul meu sa nu deranjeze pe nimeni, doar mi-am prezentat observatiile...

  2. #642 SP
    Junior Member NSNS's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Am urmarit si eu disputa dintre NSNS si tzzun si inclin sa-l cred pe tzzun. Argumentele mele :

    1.tzzun vad ca oferea in anunt predare personala, deci nu cred ca ar fi facut asta daca vroia sa traga teapa. Daca vroia sa traga teapa probabil ca ar fi cautat un anunt de schimb din provincie si l-ar fi contactat discret. Mai mult, ar fi contactat un user mai nou, sa aibe el credibilitate, nu s-ar fi bagat la schimb cu un user care are deja TR-uri.

    2.Mi se pare extrem de suspect ca NSNS mai avea deja 2 bucati de FIFA 11, inteleg ca se ocupa cu "schimbul" de jocuri, dar sa-ti faci stoc de 3 bucati mi se pare cam dubios. Adica tu ai deja 2 jocuri identice si mai comanzi unul inainte sa dai macar unul din alea doua din "stoc" ? Nu zic ca e imposibil, dar da de gandit ca si-a ales fix FIFA 11 la schimb...

    3.Felul in care scrie NSNS nu-mi place deloc, nici agresivitatea verbala. Astea sunt chestii mai subiective, dar din experienta am observat ca pustanii astia agramati au de multe ori tendinta de a "fenta" pe "fraieri". Chiar personal mi-am luat o teapa de la un astfel de individ...

    Si cand iei o teapa, dar esti serios nu te arunci asa, nu incepi sa injuri si sa arunci cu noroi, doar dai de gandit cand procedezi asa. Aici pot sa-l dau ca exemplu chiar pe Hyp, vad ca a luat o teapa mult mai mare si totusi nu s-a apucat sa urle la userul ala "mincinos si tepar ordinar", etc, etc

    Sper ca postul meu sa nu deranjeze pe nimeni, doar mi-am prezentat observatiile...
    am avut neintelegere cu tine raver x,dar nu e nevoiea sa mai bagi!gata!nu e nevoiea sa te razbuni!
    am zis ca ma occup cu jocurii!!!!!!!normal sa am mai mult decat o bucata fifa,si bucata despre ce vorbeste tzzun era sigilata si a plecat spre userului "xbox 360" o sa l rog sa scrie aici,inca o chestie,tzzun a zis ca avea un prieten care vrea killzone 3,din pacat nu e adevarat!primu pas facut de tzzun dupa ce a primit killzonu este ca pus jocu pe computergames la vanzare!s astea inseamna ca a vrut sa scapa de fifa ca era cu probleme!
    [V�nd/Schimb] Killzone 3 PS3

  3. #643 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Haha. Deja nu se mai potriveşte povestea lui tzzun.
    �ncă o chestie pe care o fac eu: poze la orice trimit, chiar �nainte de al ambala. Normal ca şi aici se poate face poza la un produs identic da' �n felul asta măcar am o dovadă şi cum eu nu "mă ocup cu jocuri" mi cam greu sa am 2 jocuri la fel.

  4. #644 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    mi cam greu sa am 2 jocuri la fel.
    Altora nu le e greu deloc sa aibe 2 jocuri la fel, vezi la NSNS - el avea deja 2 FIFA 11 si a mai comandat unul, deci are acum 3. Faptul ca NSNS a scos Killzone 3 la vanzare e interesant, dar el nu avea voie sa aibe 2 jocuri ?

    Oh well, eu doar am dat 3 observatii, nu-s judecator, nu-s avocat, hai sa-i lasam pe cei doi sa prezinte niste dovezi si sa-si expuna cazul. Desi pana acum au cam zis multe, felul in care le-au zis m-a facut sa-l cred pe tzzun.

    Neintelegerea mea cu NSNS nu are legatura cu asta, in orice conflict in care unul e agramat, violent si jigneste va avea prezumtia de vinovatie pt mine (daca userul celalalt se exprima corect si nu insulta la randul lui).

  5. #645 SP
    Admin MonkY's Avatar
    NSNS am si eu o intrebare: tu nu esti roman? Ma refer, la origine, nationalitate...

    Hyp: inca astept si eu un raspuns de la userul respectiv. Oricum vad ca deja i-ai dat feedback negativ

    ---------- Post added 04-07-2011 at 08:44 PM ----------

    P.S. Intreb pe NSNS legat de nationalitate, pentru ca si-a bagat picioarele in ea de limba romana. Daca mai primesc un PM in halul acela, ma duc si ma arunc pe geam. Mama ei de gramatica, cu cine a inventat-o... Sau poate are o scuza ca de fapt are doar 7-8 ani (desi a trecut 24 in profil), ca altfel nu inteleg.

  6. #646 SP
    Junior Member xbox 360's Avatar
    acum 3 zile am luat de la nsns o bucata de fifa 11, sunt ft incantat de serv lui,deja 3 jocuri sigilate am luat de la el

  7. #647 SP
    Banned tzzun's Avatar
    Inca o data, imi pare rau pentru tot ce s-a intamplat, poate userul NSNS a avut cd-urile intacte si a fost al meu spart din cauza transportului (desi mi se pare greu de crezut ca s-ar sparge direct acolo-am avut colete primite cu jocuri sarite din suport si tot nu s-au spart) in fine, situatia ramane undeva la mijloc dupa parerea mea, precad la profunzimea maturitatii mele si consider ca pana la urma sunt doar niste jocuri, pentru care ne certam, dar nici sa dau bani din buzunar pentru ele pentru ca s-ar tot intampla cazuri dupa (din nou suspicioase).
    Am vorbit frumos, am respecatat, nu am fost rasist.
    Eu "tzeapa" o numesc atunci cand sunt pacalit. Ex: nu mai primesc nimic in schimb, pentru ca atunci am o certitune, un "tzepar" n-ar mai raspunde la telefon, s-ar ascunde sub diverse identitati false si mai ales, nu cred ca ar mai lua parte la circul declasat de NSNS.
    Intr-adevar, in anuntul inceput de mine am mentionat ca predau si personal...atunci ce-as mai fi facut?

    ---------- Post added 04-07-2011 at 10:11 PM ----------

    P.S: Imi pare rau ca nu ne cunoastem personal, lucrurile poate ar fi stat altfel dupa cutiile astea patrate, ne intelegeam altfel dupa parerea mea
    Pace

  8. #648 SP
    Junior Member NSNS's Avatar
    Quote Originally Posted by tzzun View Post
    Inca o data, imi pare rau pentru tot ce s-a intamplat, poate userul NSNS a avut cd-urile intacte si a fost al meu spart din cauza transportului (desi mi se pare greu de crezut ca s-ar sparge direct acolo-am avut colete primite cu jocuri sarite din suport si tot nu s-au spart) in fine, situatia ramane undeva la mijloc dupa parerea mea, precad la profunzimea maturitatii mele si consider ca pana la urma sunt doar niste jocuri, pentru care ne certam, dar nici sa dau bani din buzunar pentru ele pentru ca s-ar tot intampla cazuri dupa (din nou suspicioase).
    Am vorbit frumos, am respecatat, nu am fost rasist.
    Eu "tzeapa" o numesc atunci cand sunt pacalit. Ex: nu mai primesc nimic in schimb, pentru ca atunci am o certitune, un "tzepar" n-ar mai raspunde la telefon, s-ar ascunde sub diverse identitati false si mai ales, nu cred ca ar mai lua parte la circul declasat de NSNS.
    Intr-adevar, in anuntul inceput de mine am mentionat ca predau si personal...atunci ce-as mai fi facut?

    ---------- Post added 04-07-2011 at 10:11 PM ----------

    P.S: Imi pare rau ca nu ne cunoastem personal, lucrurile poate ar fi stat altfel dupa cutiile astea patrate, ne intelegeam altfel dupa parerea mea
    Pace
    imi pare rau si mie pentru bani bagati pe killzone 3,din ghinion,sint pe buzunaru tau!

  9. #649 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by xbox 360 View Post
    acum 3 zile am luat de la nsns o bucata de fifa 11, sunt ft incantat de serv lui,deja 3 jocuri sigilate am luat de la el
    Hai sa fim seriosi... Brusc dupa cele toate 18 posturi ale tale, ai venit din proprie initiativa sa-l ajuti pe NSNS. Mai ales ca nu ai nici-un fel de post pe forum sau pe PM referitor la o tranzactie cu NSNS.

    Anyway, am incercat sa citesc toate discutiile dintre NSNS si tzzun in speranta ca pot face lumina in acest caz. Mare greseala. Ma doare capul si acum de cate ineptii, injurii, amenintari, batai de joc la adresa limbii romane, calcari in picioare din partea si unuia si altuia... Imi pare rau, dar daca pentru un joc va comportati asa, atunci inteleg de ce altii poarta adevarate razboaie pentru nimic. Sincer, daca nu ajungeti la o intelegere amiabila si terminati cu astfel de injurii (atat pe PM cat si pe forum), nu am de ales decat sa va exclud pe amandoi din aceasta comunitate. Sorry, dar aici nu este menajerie... Acum ma duc sa ma spal pe maini...

    ---------- Post added 05-07-2011 at 04:59 PM ----------

    Cu aceasta ocazie va anunt ca tzzun a parasit forumul. Exista totusi o limita, macar a bunului simt. Bafta in tranzactii in alta parte! Sorry, dar eu am incercat sa va ajut sa va intelegeti... si in final ajung sa primesc tot eu lectii...

  10. #650 SP
    Junior Member xbox 360's Avatar
    pai am facut tranzactia face-to-face iar eu l-am vazut pe computergames.ro....

  11. #651 SP
    Member PwJBoy's Avatar
    Eu cred ca si-a luat ban cine nu trebuie.Prea dubioasa mi se pare situatia lui NSNS + userul asta nou care apare din senin sa-i apere cazul.
    A fost o simpla opinie.Imi pare rau daca nu trebuia sa ma bag insa n-am putut sa ma abtin.

  12. #652 SP
    Member party_man's Avatar
    Nu va faceti de lucru cu userul iruc_2005, m-a convins sa-i trimit prin curier un joc si nu l-a ridicat, nu mai raspunde la telefon, iar daca-l sun de pe alt numar zice ca nu are timp sa vorbeasca...lucreaza, sau cel putin asa sustine, la Urgent Curier Tulcea. Eu ma astept chiar la lucruri mai grave... a cerut sa poata verifica coletul, mi-e sa nu am o surpriza cand se-ntoarce. De ce spun asta? Voia fifa 11 sigilat el avand unul nesigilat de care voia sa scape codul lui nefiind valabil...Am vorbit cu seful lui de zona care m-a asigurat ca e sigilat coletul si nu a fost desfacut, deocamdata astept returul...

  13. #653 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Mda, asta e doar unul din "avantajele" rambursului. Naiba stie cum, dar doar in Romania userii cred ca rambursul e ceva normal si plata in avans e ceva "SF". Am cumparat de pe ebay (.com, .co.uk, .de) , de pe forumuri straine (nu dau nume, dar au fost cateva), etc. Niciodata nu s-a pus problema sa platesc "ramburs" (bine, ar fi fost si dificil probabil, dar ca idee). Doar romanii vor asta, nu conteaza ca e mult mai scump transportul, ei vor cu ramburs, ca sa nu ia teapa. Ce stupid, de parca n-as putea baga in pachet ceva defect si tot teapa se numeste, ba chiar mai crunta - ii zic : pai frate, eu ti-am trimis produsul bun, tu l-ai stricat.

    In fine, asta e, trebuie sa ne obisnuim, se stie ca Romania e cu 100 de ani in urma lumii civilizate, poate peste 100 de ani o sa ni se para si noua normal sa platim in avans.

  14. #654 SP
    Member Mariush's Avatar
    cand altii vor plati prin teleportarea banilor in buzunar

  15. #655 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by PwJBoy View Post
    Eu cred ca si-a luat ban cine nu trebuie.Prea dubioasa mi se pare situatia lui NSNS + userul asta nou care apare din senin sa-i apere cazul.
    A fost o simpla opinie.Imi pare rau daca nu trebuia sa ma bag insa n-am putut sa ma abtin.
    E posibil sa ai dreptate, nu zic nu. Insa eu cred ca ar fi trebuit sa se inteleaga amiabil amandoi... la urma urmei era vorba doar de un amarat de joc. Ei in loc sa ajunga la un punct comun, au inceput sa se balacareasca pe forum si PM-uri (si sa ma asalteze si pe mine cu PM-uri). In cazul lui NSNS, am inteles ca nu-i roman, dar asta nu este o scuza. Suntem totusi pe forum romanesc. Cu toate acestea, s-a pus capac in momentul in care am fost luat peste picior de nu stiu ce greseala gramaticala de-a mea... plus faptul ca este acceptata "romgleza" aici. No offense, dar eu incerc sa il ajut, si in final tot eu imi iau un "sut in fund"...

    Mai mult, in momentul in care aveam de gand sa-l iert... ma trezesc ca omul isi facuse n clone, inclusiv "la misto". Daca atat a inteles el din http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/, atunci sa fie sanatos. In concluzie, omul nu a luat ban pentru tranzactie esuata pe CG, ci pentru nerespectarea regulilor si a atacurilor "gratuite".

  16. #656 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    monky ai mai primit un raspund de la d.radu? mie binteinteles ca nu imi raspunde..pm..telefon etc

  17. #657 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Hyp View Post
    monky ai mai primit un raspund de la d.radu? mie binteinteles ca nu imi raspunde..pm..telefon etc
    Nu. Nu am primit nimic. Poate un mic Ban pentru neseriozitate il va face un pic mai atent... Sorry.

  18. #658 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    mda..asta e..sa fie asta singura mea pierdere...si singurul lui castig
    bine macar de ban sa nu mai tepuiasca pe aici..mersi

  19. #659 SP
    Member party_man's Avatar
    Revin cu povestea iruc2005, o MARE bila alba celor de la Urgent Curier care au returnat coletul pe cheltuiala lor, acesta fiind intact.

  20. #660 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    user: hayabusa

    suma datorata: 190 lei

    jocuri trimise in ultima saptamana a lui Octombrie 2010. banii trimisi cu taraita sub forma: 620 - 80 - 200 -150 = 190. pana mai acum o luna aproximativ macar avea bunul simt sa raspunda si sa ma amane in continuare. acum nici macar nu mai raspunde

    din pacate si eu am limita mea si gaura in buzunar in continuare

+ Reply to Thread
Page 33 of 78 FirstFirst ... 23 31 32 33 34 35 43 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts