+ Reply to Thread
Page 11 of 78 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 61 ... LastLast
Results 201 to 220 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #201 SP
    Member pijama35's Avatar
    Quote Originally Posted by szury View Post
    Uite cum a fost:

    1. Mi-a oferit un pret foarte bun. Am primit jocurile si a zis ca imi trimite o parte din bani inapoi. Atunci am scris ca este serios. Pe mess a fost foarte hotarat ca imi trimite banii inapoi.
    2. De atunci au trecut vreo 2 saptamani si acum nu mai raspunde nici la mess, nici la PM. Am incercat de 100 de ori.
    3. Atunci am scris aici ca ii neserios.

    Greseala mea a fost ca am zis prea repede ca ii serios, dar nu ii pt ca dupa ce a zis ca imi trimite banii nu am mai auzit nimic de la el.

    By the way: instalati plug-inul "iTrader" pe forum. Cu ala putem lasa un feedback (pozitiv sau negativ) ca si pe ocazii/ebay.
    S-a mai discutat de vreo 1000 de ori.Daca se pune un sistem de rating lumea o sa abuzeze de el.

  2. #202 SP
    Admin MonkY's Avatar
    OK, o sa incerc sa iau si eu legatura cu el...
    Quote Originally Posted by szury View Post
    By the way: instalati plug-inul "iTrader" pe forum. Cu ala putem lasa un feedback (pozitiv sau negativ) ca si pe ocazii/ebay.
    S-a mai vorbit de iTrader de zeci de ori... Se abuzeaza de el in draci pe unde il vad instalat. Hai sa-ti spun eu in cazul de mai sus cum s-ar fi intamplat cu iTrader. Tu i-ai fi dat feedback pozitiv (asa cum ai facut-o mai sus), dupa care ai fi rugat moderatorii sa-ti schimbe in negativ, sau ai fi postat in alt thread de vanzare al lui tibi doar pentru a da undeva negativ (in mod incorect). Iar el in dorinta de razbunare, iti va da si tie 2 puncte negative (cel putin) pe cele 2 threaduri. Si problema ar ramane absolut aceeasi. Nu mai zic ce se intampla daca fiecare din voi isi roaga amicii sa dea ratinguri fiecaruia. Cu ce rezolva faptul ca tu ti-ai luat teapa, iar el poate continua linistit, cu un punct negativ, pe cand tu vei avea doua (cel putin) ? Asa, aici are 2 sanse... In prima sa zicem ca a gresit fara sa vrea. La a doua, ban forever si sa fie iubit...

    ---------- Post added 14-05-2010 at 09:04 PM ----------

    P.S. Acum vad, omul n-a mai postat din 24.03.2010 pe forum... E foarte posibil ca ori sa fi patit ceva (speram ca nu) ori sa nu-l mai intereseze forumurile si alte chestii de genul asta

  3. #203 SP
    Member szury's Avatar
    Eu atata stiu ca pe forumurile mari pe care mai fac deal-uri functioneaza iTraderul. Cei care il abuza iau ban permanent.

    PS: in profil poti sa vezi cand a mai intrat pe forum. Vezi acolo " Last Activity: 09-05-2010 06:40 PM". L-am vazut si pe mess desi m-a pus pe invisible.

  4. #204 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by szury View Post
    Eu atata stiu ca pe forumurile mari pe care mai fac deal-uri functioneaza iTraderul. Cei care il abuza iau ban permanent.
    Eh, ce sa facem... noi nu suntem un forum atat de mare. Iti recomand sa faci trade-uri pe acele forumuri mari unde se ia ban permanent via iTrader pentru a nu mai avea astfel de probleme...
    Quote Originally Posted by szury View Post
    PS: in profil poti sa vezi cand a mai intrat pe forum. Vezi acolo " Last Activity: 09-05-2010 06:40 PM". L-am vazut si pe mess desi m-a pus pe invisible.
    Wow. Thanks ! Ca administrator iti dai seama ca invat si eu lucruri noi.

    Una peste alta, eu cred ca nu intelegi cum merg lucrurile. Tu vii si reclami un user. OK, te intelegem. Insa nu aduci nicio dovada. Nu tu print-screens, nu tu inregistrari, nu nimic. Ba din contra, in threadul respectiv nu gasim decat un post de-al tau in care spui ca userul este foarte serios. Acum, pana nu ascult si partea cealalta, sau nu vad dovezi, eu ca admin/moderator nu voi schita nici cel mai mic gest, pentru ca nu am motive. Cand voi avea, voi actiona. Pana atunci, eu inca astept un raspuns de la tibi.

    P.S. La fel este si renumitul sistem iTrader, unde fiecare da puncte dupa cum i se nazare. Sau unde isi cheama fiecare 20-30 de prieteni si isi "vand" intre ei diverse pt. a acumula rating pozitiv...

  5. #205 SP
    LUC
    Junior Member LUC's Avatar
    Userul: killlemalll3
    Anunt: http://www.consolegames.ro/forum/f41...irmware-1-4-a/
    Calificativ: neserios
    Problema: Nu si-a ridicat pachetul nici de la posta si nici de la curier.Am trimis un card R4i odata prin posta romana - Nu l-a ridicat sub pretextul ca a pierdut instiintarea. Pachetul sa intors la mine si a trebuit din nou sa platesc pentru el . A doua oara am cazut de acord cu el sa il trimit prin curier si bineinteles ca nu a avut bunavointa sa il ridice nici atunci.Normal ca si cu aceasta ocazie am mai pierdut niste bani si mai ales mult timp.In concluzie ... Nu il recomand ca si utilizator serios

  6. #206 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    LUC sorry ...dar ai fost naiv...ai trimis odata si ai luat tzeapa...si mai trimiti si a doua oara [aaa chiar prin curier ]?
    si ce daca si-a pierdut instiintarea...la posta iti da coletul si fara respectivul fluturas..te duci si spui ca ai un colet dar nu ai avizul pentru ca l-ai pierdut...zambesti frumos postaritzei si gata
    imi pare rau de tine si banii pierduti..dar naivitatea se plateste...insa totusi asa invatam/ne ardem

  7. #207 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Eu propun să-i trimitem toți c�te 100 de SMS-uri de să-i puște cartela afară din telefon

  8. #208 SP
    LUC
    Junior Member LUC's Avatar
    Quote Originally Posted by Hyp View Post
    LUC sorry ...dar ai fost naiv...ai trimis odata si ai luat tzeapa...si mai trimiti si a doua oara [aaa chiar prin curier ]?
    si ce daca si-a pierdut instiintarea...la posta iti da coletul si fara respectivul fluturas..te duci si spui ca ai un colet dar nu ai avizul pentru ca l-ai pierdut...zambesti frumos postaritzei si gata
    imi pare rau de tine si banii pierduti..dar naivitatea se plateste...insa totusi asa invatam/ne ardem

    Faza a fost in felul urmator.Dupa cateva zile de la trimitere omul m-a sunat sa imi zica,ca nu poate ridica pachetul pentru ca a pierdut instiintarea.Motivarea a fost ca se muta de unde statea si ca de aia nu stie pe unde a pus instiintarea de la posta.Acum eu sunt genul de om care nu incriminez din prima....am zis ca se poate intampla oricui....si de aceea am stabilit cu el sa ii trimit mai bine prin curier.Omul chiar sa oferit sa imi trimita banii prin virament bancar in care sa se achite si de taxa pe care o platisem eu la posta din cauza lui.In acel moment m-am gandit ca daca omul sa oferit sa imi plateasca in avans,merita sa am incredere in continuare.Ma rog....sa dovedit ca nu e de incredere si de aceea o sa evit pe viitor sa mai trimit in afara orasului fara plata in avans,cel putin al transportului.

  9. #209 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Eu propun să-i trimitem toți c�te 100 de SMS-uri de să-i puște cartela afară din telefon
    ma bag si eu . let`s make him pay .
    As avea o sugestie pentru treaba cu userii neseriosi . Nu cred ca e cel mai bun loc sa postez sugestia asta da o sa o spun oricum : pe langa reputatie , nr de posturi sa fie si o mica "nota" care sa reprezinte seriozitatea userului (10 , A+ etc ) . inteleg ca avem si acest thread pentru useri neseriosi dar nu am de gand sa ma uit peste 11 pagini sa vad daca e pe lista sau nu (si in viitor poate vom avea 70 de pagini pe acest thread ) . Nota sa fie acordata de vanzator clientului sau de cumparator "dealer-ului" sau . Vanzatoru da nota mica daca nu si-a ridicat coletu (ca si la Luc ) sau alte proleme de genu iar cumparator-ul da nota mica daca a fost inselat (nu a primit pachetul , a primit altceva etc ) . Nota ar putea fi confirmata de un moderator sau cineva de incredere (un user serios CG ) ca sa nu primeasca vanzatorul/cumparatorul respectiva o nota mare de la "15 useri cu 0 posturi care nu au cumparat nimic dar au aparut peste noapte " .
    Va spun din nou ca aceasta ar fi ideea mea , pentru ca am localiza mult mai usor userii "uituci/sireti/smecheri/etc" fara a trebui sa navigezi pe 20 de pagini din acest thread

  10. #210 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    Esti incredibil de nesimtit sa dai datele pe forum,ma refer la nr de tel,str etc,te puteai limita la nume...

    Detalii despre motivele pt care nu am reusit sa-l ridic nu mai dau ca nu am nevoie sa inteleaga nea caisa si mai stiu eu cine.

    Ce mi se pare cel mai important e ca mi-am cerut scuze,ti-am trimis mesaj prin care ti-am cerut un nr de card ceva sa pot sa imi platesc datoria.
    E adevarat sau nu? Ti-ai verificat contul istetule inainte de posta in stanga si in dreapta?!
    Esti ignorant si vorbesti aiurea,vad spre deliciul a vreo 2-3 mucosi pe aici care si-au gasit cu aceasta ocazie ocupatie.

  11. #211 SP
    Member pijama35's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    ma bag si eu . let`s make him pay .
    As avea o sugestie pentru treaba cu userii neseriosi . Nu cred ca e cel mai bun loc sa postez sugestia asta da o sa o spun oricum : pe langa reputatie , nr de posturi sa fie si o mica "nota" care sa reprezinte seriozitatea userului (10 , A+ etc ) . inteleg ca avem si acest thread pentru useri neseriosi dar nu am de gand sa ma uit peste 11 pagini sa vad daca e pe lista sau nu (si in viitor poate vom avea 70 de pagini pe acest thread ) . Nota sa fie acordata de vanzator clientului sau de cumparator "dealer-ului" sau . Vanzatoru da nota mica daca nu si-a ridicat coletu (ca si la Luc ) sau alte proleme de genu iar cumparator-ul da nota mica daca a fost inselat (nu a primit pachetul , a primit altceva etc ) . Nota ar putea fi confirmata de un moderator sau cineva de incredere (un user serios CG ) ca sa nu primeasca vanzatorul/cumparatorul respectiva o nota mare de la "15 useri cu 0 posturi care nu au cumparat nimic dar au aparut peste noapte " .
    Va spun din nou ca aceasta ar fi ideea mea , pentru ca am localiza mult mai usor userii "uituci/sireti/smecheri/etc" fara a trebui sa navigezi pe 20 de pagini din acest thread
    A fost propus si de altii si concluzia a ramas ca unii oameni abuzeaza de acest rating system.

  12. #212 SP
    Member szury's Avatar
    Pai da. Uite ce raspuns frumos am primit eu de la admin dupa ce am propus sistemul ala.

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Iti recomand sa faci trade-uri pe acele forumuri mari unde se ia ban permanent via iTrader pentru a nu mai avea astfel de probleme...
    Deci mai bine lasati propunerile (they are not really welcome here).

  13. #213 SP
    LUC
    Junior Member LUC's Avatar
    Quote Originally Posted by killlemalll3 View Post
    Esti incredibil de nesimtit sa dai datele pe forum,ma refer la nr de tel,str etc,te puteai limita la nume...

    Detalii despre motivele pt care nu am reusit sa-l ridic nu mai dau ca nu am nevoie sa inteleaga nea caisa si mai stiu eu cine.

    Ce mi se pare cel mai important e ca mi-am cerut scuze,ti-am trimis mesaj prin care ti-am cerut un nr de card ceva sa pot sa imi platesc datoria.
    E adevarat sau nu? Ti-ai verificat contul istetule inainte de posta in stanga si in dreapta?!
    Esti ignorant si vorbesti aiurea,vad spre deliciul a vreo 2-3 mucosi pe aici care si-au gasit cu aceasta ocazie ocupatie.

    Se vede clar ca debordezi de nesimtire si de tupeu.Motivele pentru care nu ti-ai ridicat coletul nu ma privesc pe mine.Eu mi-am facut datoria sa trimit,nu o data ci de doua ori si pentru mine este clar ca nu esti de incredere.Nu ma intereseaza scuzele tale pentru ca nu imi aduc inapoi banii si timpul pierdut cu tine.Mi-am verificat contul si nu ai trimis nimic.Cine nu ma crede ii pot arata un extras de cont ca sa se vada clar ca nu am primit banii pe transport inapoi.Nu am vorbit nimic aiurea ci doar am expus un adevar ca sa stie si ceilalti ce poama esti.Din pacate din cauza unoara ca tine,increderea in tranzactii cu persoane la distanta,incepe sa fie din ce in ce mai mica.Sa nu mai mire pe nimeni ca X sau Y nu trimite in tara.Eu unu nu voi mai trimite decat cu plata cel putin a transportului in avans prin virament bancar.Cam atat am avut de spus.Las pe ceilalti sa decida cine are dreptate si cine nu.

  14. #214 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by pijama35 View Post
    A fost propus si de altii si concluzia a ramas ca unii oameni abuzeaza de acest rating system.
    mda cei drept s-ar putea abuza de acest sistem . deaia zic , ca poate de s-ar ocupa un moderator si ar primi dovezi ca totu a fost in regula , atunci ar merge . Da ar dura prea mult si ar fi mult prea multa munca si pentu 2 moderatori .atunci nu stiu .... Daca ar primii userii neseriosi un semn al exclamarii (!) langa nume ? (sau ceva simbol ales de MonkY ) . Tot ar fi mai comod decat sa cauti prin mai multe thread-uri sa vezi ce si cum

  15. #215 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by LUC View Post
    Se vede clar ca debordezi de nesimtire si de tupeu.Motivele pentru care nu ti-ai ridicat coletul nu ma privesc pe mine.
    Man, stai un pic. Daca nu te privesc motivele, de ce ai trimis a doua oara ? Stii cum se zice, daca TU ma inseli odata - sa-ti fie rusine, daca ma inseli a doua oara - sa-mi fie MIE rusine.

  16. #216 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    @Tudoran: Mult mai simplu ar fi sa fie updatat la zi acest thread, ar face lucrurile mult mai usoare. Sistemul propus de tine ori e ineficient, ori necesita extrem de multa munca.

  17. #217 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by LUC View Post
    Userul: killlemalll3
    Anunt: http://www.consolegames.ro/forum/f41...irmware-1-4-a/
    Calificativ: neserios
    Problema: Nu si-a ridicat pachetul nici de la posta si nici de la curier.Am trimis un card R4i odata prin posta romana - Nu l-a ridicat sub pretextul ca a pierdut instiintarea. Pachetul sa intors la mine si a trebuit din nou sa platesc pentru el . A doua oara am cazut de acord cu el sa il trimit prin curier si bineinteles ca nu a avut bunavointa sa il ridice nici atunci.Normal ca si cu aceasta ocazie am mai pierdut niste bani si mai ales mult timp.In concluzie ... Nu il recomand ca si utilizator serios
    Quote Originally Posted by killlemalll3 View Post
    Esti incredibil de nesimtit sa dai datele pe forum,ma refer la nr de tel,str etc,te puteai limita la nume...

    Detalii despre motivele pt care nu am reusit sa-l ridic nu mai dau ca nu am nevoie sa inteleaga nea caisa si mai stiu eu cine.

    Ce mi se pare cel mai important e ca mi-am cerut scuze,ti-am trimis mesaj prin care ti-am cerut un nr de card ceva sa pot sa imi platesc datoria.
    E adevarat sau nu? Ti-ai verificat contul istetule inainte de posta in stanga si in dreapta?!
    Esti ignorant si vorbesti aiurea,vad spre deliciul a vreo 2-3 mucosi pe aici care si-au gasit cu aceasta ocazie ocupatie.
    killemall3: Sorry man, dar nu asa se procedeaza. Dupa ce ca-ti trimite omul de 2 ori, il mai faci si nesimtit. Ai o pauza de 30 de zile.
    Quote Originally Posted by szury View Post
    Pai da. Uite ce raspuns frumos am primit eu de la admin dupa ce am propus sistemul ala.
    Deci mai bine lasati propunerile (they are not really welcome here).
    szury: Se pare ca nu intelegi ce inseamna "Private Message". Daca tot le postezi in public (si extras din context), te voi ajuta chiar eu sa te muti pe alte forumuri. Bye bye!
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    @Tudoran: Mult mai simplu ar fi sa fie updatat la zi acest thread, ar face lucrurile mult mai usoare. Sistemul propus de tine ori e ineficient, ori necesita extrem de multa munca.
    Optim ar fi sa-i dati si mesaj lui Darkie sa updateze, pt. ca el se ocupa de "jucarie".

  18. #218 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    @Tudoran: Mult mai simplu ar fi sa fie updatat la zi acest thread, ar face lucrurile mult mai usoare. Sistemul propus de tine ori e ineficient, ori necesita extrem de multa munca.
    nu stiam de acel thread . Aia ar fi ideea cea mai buna . De acord cu ce a spus erik . Un update zilnic ar face minuni (desigur sa doreasca si sa poata moderatorii )

  19. #219 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Daca veti posta si voi date complete (sa nu mai exista toate campurile alea cu NESPECIFICAT) ar fi foarte bine.

  20. #220 SP
    Junior Member capone0's Avatar
    Userul: eno
    Anunt: http://www.consolegames.ro/forum/f41...a/index81.html
    Calificativ: neserios
    Problema: M-am inteles cu el sa facem un schimb de jocuri, dar in ziua cind trebuia facut schimbul ma suna si zice ca nu mai e valabila treaba deoarece s-a inteles intre timp cu altcineva, cu toate ca am vorbit cu el la telefon cu o ora inainte si a zis ca facem schimbul.

+ Reply to Thread
Page 11 of 78 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 61 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts