+ Reply to Thread
Page 13 of 78 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 63 ... LastLast
Results 241 to 260 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #241 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Scuza-ma, incercam sa-ti dau un sfat. Te rog frumos sa ma ierti.

  2. #242 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    1. la mana - dragoszontara trebuie sa faci reclamatie la politie (nu faceti voi pe justitiari ca nu tine) -
    2. la mana - nu mai instigati la violenta - daca vreti sa faceti ceva nu trebuie sa va laudati pe forum/sau sa dati sfaturi - o faceti si gata si suferiti consecintele legale
    3. la mana - astept si adresa/numar telefon pentru a o posta pe forum pentru a putea fi indexata de catre motoarele de cautare pentru a putea fi regasita la search uri ca user NESERIOS.

    Cei care sunt offtopic si care isi dau cu parerea - va rog sa incetati.

    Va multumesc.

  3. #243 SP
    Junior Member dragoszontara's Avatar
    numarul sau de telefon este: 0733403666
    Adresa o am scrisa undeva, insa va trebui sa o caut. Cand o voi gasi o voi posta toata. Pana atunci va pot spune ca prenumele sau e Armand si e din Timisoara. Nu cred ca sunt multi care sa aiba acest nume.

  4. #244 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by dragoszontara View Post
    numarul sau de telefon este: 0733403666
    Adresa o am scrisa undeva, insa va trebui sa o caut. Cand o voi gasi o voi posta toata. Pana atunci va pot spune ca prenumele sau e Armand si e din Timisoara. Nu cred ca sunt multi care sa aiba acest nume.
    Cel mai bine cand faci o afacere online verifici daca userul este de incredere , daca a mai facut tranzacti , stai de vorba cu el la telefon te asiguri ca nu este un pusti de 13 ani ...Este si vina voastra pentru ca nu va luati masurile de rigoare..

  5. #245 SP
    Member HawK's Avatar
    Quote Originally Posted by mentorica View Post
    Nu cred ca este ok sa ii postezi adresa ....Daca ai probleme te duci frumos la politie si incerci sa le rezolvi ..
    A postat rodarkone mai sus:
    3. la mana - astept si adresa/numar telefon pentru a o posta pe forum pentru a putea fi indexata de catre motoarele de cautare pentru a putea fi regasita la search uri ca user NESERIOS.

  6. #246 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    In loc sa va faceti increderea in oameni dupa noroc / smecherii isi alte dalea ( daca nu are avatar nu iau ...daca are avatar iau ...daca e spammer nu iau ) mai bine dati un click pe nicku lui si find all posts ...si va faceti o idee.Daca nu vedeti nici un post cu "om serios" "fara probleme" sau vedeti ca este the pariah de pe forum si nu il baga nimeni in seama...nu mai cumparati.Eu zic ca e mai bine cum zic eu decat sa trimiteti un colet/bani si sa aruncati cu apa sfintita ca sa mearga totu bine.

  7. #247 SP
    Junior Member johndaniel's Avatar
    buna ziua. Eu nu am o reclamatie vizata speciale pe cineva si doar o rugaminte. Caut useri serios!!! Am cumparat un ps3 slim 120 cu acte garantie cutie etc si doresc sa schimb cu un ps3 fat 60 pentru ca am multe jocuri de ps2. Nu am reusit sa ma inteleg cu nimeni pana acum am renuntat si la diferenta nu mai doresc bani in plus doar schimb pe schimb poate are cineva posibilitatea sa ma ajute cu o relatie ceva un user de incredere la care sa fac proba........cei care i-am gasit nu doreau proba si eu pe strada sa ma vad cu unu sa ii dau bani nu vreau .

    in fine daca nu poate nimeni sau nu cunoate-ti pe nimeni o sa ma duc sa imi cumpar un ps2 slim la 400ron si merg cu amandoua in paralel o sa las si nr de tel 0722 94 79 79

  8. #248 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by johndaniel View Post
    buna ziua eu nu am o reclamatie vizata speciale pe cineva si doar o rugaminte am cumparat un ps3 slim 120 cu acte garantie cutie etc si doresc sa schimb cu un ps3 fat 60 pentru ca am multe jocuri de ps2 nu am reusit sa ma inteleg cu nimeni pana acum am renuntat si la diferenta nu mai doresc bani in plus doar schimb pe schimb poate are cineva posibilitatea sa ma ajute cu o relatie ceva un user de incredere la care sa fac proba........cei care i-am gasit nu doreau proba si eu pe strada sa ma vad cu unu sa ii du bani pe o carcasa nu fac.......las si nr de tel 0722 94 79 79 daca nu o sa se poate o sa iua un ps2 slim si termin tigania
    N-am inteles nimic. Incearca inca odata sa postezi, dar foloseste semnele de punctuatie, in special ".", enter-ul si straduieste-te sa fii coerent. Pentru schimburi, vanzari, cumparari vezi ca exista arie dedicata a forumului, aici este vorba de reclamatii.

  9. #249 SP
    Junior Member johndaniel's Avatar
    am modificat

    ---------- Post added 22-06-2010 at 03:06 PM ----------

    este un user care tot vinde console de 60 80 si 120 el spune ca sunt noi cum pot fi cele de 60 noi stie cineva atat timp cat nu se mai fabrica?

  10. #250 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by johndaniel View Post
    buna ziua. Eu nu am o reclamatie vizata speciale pe cineva si doar o rugaminte. Caut useri serios!!! Am cumparat un ps3 slim 120 cu acte garantie cutie etc si doresc sa schimb cu un ps3 fat 60 pentru ca am multe jocuri de ps2. Nu am reusit sa ma inteleg cu nimeni pana acum am renuntat si la diferenta nu mai doresc bani in plus doar schimb pe schimb poate are cineva posibilitatea sa ma ajute cu o relatie ceva un user de incredere la care sa fac proba........cei care i-am gasit nu doreau proba si eu pe strada sa ma vad cu unu sa ii dau bani nu vreau .

    in fine daca nu poate nimeni sau nu cunoate-ti pe nimeni o sa ma duc sa imi cumpar un ps2 slim la 400ron si merg cu amandoua in paralel o sa las si nr de tel 0722 94 79 79
    am eu ps3 de 60 gb, daca te intereseaza . sunt user serios

  11. #251 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Andrew , eu cred ca tu , facand parte din staff-ul Cg , n-ar trebui sa te pretezi la bishnitzarii de genul ... Stii f bine ca e un schimb incorect ...

  12. #252 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    Andrew , eu cred ca tu , facand parte din staff-ul Cg , n-ar trebui sa te pretezi la bishnitzarii de genul ... Stii f bine ca e un schimb incorect ...
    aka teapa

  13. #253 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Nu este nici o teapa daca eu vreau sa dau un BMW pe un OPEL, atata timp cat eu imi doresc asta. Cum a specificat si jhondaniel, pe el il intreseaza sa poata juca jocurile de PS2. Nu vad de ce nu ar face schimb cu el Andrewqp sau altcineva.

    Se vede clar de aici ca el este total constient de ce schimb face:
    Quote Originally Posted by johndaniel View Post
    nu mai doresc bani in plus doar schimb pe schimb poate are cineva posibilitatea sa ma ajute cu o relatie ceva un user de incredere la care sa fac proba........cei care i-am gasit nu doreau proba si eu pe strada sa ma vad cu unu sa ii dau bani nu vreau

  14. #254 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Nu este nici o teapa daca eu vreau sa dau un BMW pe un OPEL, atata timp cat eu imi doresc asta. Cum a specificat si jhondaniel, pe el il intreseaza sa poata juca jocurile de PS2. Nu vad de ce nu ar face schimb cu el Andrewqp sau altcineva.

    Se vede clar de aici ca el este total constient de ce schimb face:
    thx, asta am incercat sa-i explic si lui ovidiu prin PM. el stie valoarea consolei si initial a cerut o diferenta de 250 ron, insa dupa cum specifica nu a avut oferte sau a avut de-a face cu oameni neseriosi. astfel s-a hotarat sa renunte la diferenta si a propus un schimb simplu, doar ca userul sa fie serios. ce teapa e aici? e doar o oferta buna. IMO.
    cheers.

  15. #255 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Eu ziceam sa ai grija sa nu fie teapa din partea lui. In fine.

  16. #256 SP
    Member kosashu's Avatar
    Am cumparat jocul Guitar Hero 5 de la userul Jacobi. Inainte sa il cumpar, am intrebat expres acest user daca jocul e in stare buna (discul, carcasa si manualul), deoarece am nevoie de el pentru COLECTIE. Raspunsul lui a fost afirmativ iar eu l-am rugat sa imi trimita jocul. Am primit jocul prin posta, si cu stupoare am constatat ca jocul are carcasa sparta si coperta rupta si ca jocul este unul promotional, fara manual si cu discul, varianta PROMO (alb negru). Am vorbit cu Jacobi si l-am rugat ca, pe cheltuiala mea, macar sa imi trimita o alta carcasa, sa pot sa imi completez colectia de discuri, dar acesta a refuzat cu desavarsire. Dupa aceasta, pe mess mi-a dat ignore si a intrerupt orice dialog cu mine! Postez atasat pozele doveditoare. Am la nevoie si copiile discutiilor avute cu acest user. Concluzia mea: USER TOTAL NESERIOS.
    Attached Images Attached Images 100_8636.jpg 100_8634.jpg 100_8638.jpg

  17. #257 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Carcasa poate sa fie din cauza la transport (Posta Romana )
    Dar la faza cu Promotional Copy, daca nu te-a anuntat e lipsa de seriozitate

  18. #258 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Se sparge carcasa de la transport, insa nu cred ca se rupe si hartiuta aceea.

  19. #259 SP
    Member kosashu's Avatar
    Ok, sa zicem ca e de la transport! Dar tocmai pentru ca stiu ce hram poarta cei de la posta romana, l-am rugat sa imi impacheteze foarte bine jocul, tocmai ca sa nu se deterioreze la transport, insa jocul l-am primit intr-un plic! Am expediat chestii mult mai sensibile, dar le-am impachetat bine si nu am avut niciodata probleme!

  20. #260 SP
    Member DeianD's Avatar
    Quote Originally Posted by dragoszontara View Post
    User: 4rm4
    Anunt: http://www.consolegames.ro/forum/f41...50gb-8-jocuri/
    Calificativ: total neserios.
    Problema: Am vrut sa achizitionez de la acest individ 6 jocuri de ps3. Tranzactia a avut loc aprox. pe data de 22.02.2010. A trimis pachetul, am platit rambursul, doar ca in pachet erau doar 5 jocuri. Am discutat cu el, mi-a zis ca-mi va trimite 100 ron inapoi, contravaloare jocului netrimis. Apoi mi-a zis ca-mi va trimite Bioshock 2 de Xbox 360 in locul banilor. Am fost de-acord. Mi-a zis sa-l astept pana pe data de 17.03.2010, dupa care n-am mai dat de el. Am scris abia acum despre el pt ca abia azi l-am vazut ca a reaparut pe forum. Mai jos e una din conversatiile noastre, sa vedeti ce fel de persoana e.
    Sa-mi fie cu iertare dar cred ca bisnita nu e incurajata de acest forum din cate stiu eu din Rules.
    Am citit cu atentie conversatia voastra si tu la un moment dat spui asa: dragos_pepe: nu am nevoie deocamdata de bioshock, eu aveam nevoie de fifa 10 pt ca aveam client la el
    Interesant dar nici tu nu esti prea curat daca iei jocuri de aici pt a le revinde in alta parte, asta se numeste bisnita.Sorry dar a fost doar o observatie si o constatare

+ Reply to Thread
Page 13 of 78 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 63 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts