+ Reply to Thread
Page 15 of 78 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 65 ... LastLast
Results 281 to 300 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #281 SP
    Member psycho-07's Avatar
    se pare ca useru bucovina a mai pacalit pe cineva de pe forum, am primit un pm de la useru dad ca a facut schimb cu useru bucovina si nu a mai primit jocu de doua saptamani aveti grija ca pe mine ma pacalit si vad ca a inceput sa o ia ca pe o afacere

  2. #282 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Pai stai putin....de ce ai face schimb prin posta cu cineva pe care nu cunosti?

  3. #283 SP
    dad
    Junior Member dad's Avatar
    frate, te-a pacalit pe tine ca eu oricum ma duc si ii rup capatana si ii iau si banii de transport si cat pierd eu cu zilele alea doua...ca o sa stau si la hotel o noapte pe banii lui deci nu-i asta problema...nu a stiut cu cine se inhata la asa ceva...eu i-am trimis mesaje si aici si pe mess ca are 7 zile, incepand de acum 3 ore, sa raspunda, daca nu, ma duc la adresa aia...ma doare undeva cine sta acolo...si daca nu gasesc pe nimeni ii dau unuia 1000 euro doar ca sa-i dea foc la usa periodic(lunar mai exact) timp de cativa ani si apoi sa trimita pozele cu usa in flacari...ce nu fac unii pt 1000 euro...repet...nu stie ca exista si oameni care fac o pasiune din asta si si-a ales persoana gresita desi e vb de un ***** de joc...gestul conteaza!!!...iar astfel de "oameni" nu isi au locul printre noi, trebuie sa le dai bataie pana cand li se rupe coloana si mai zac 3 saptamani in coma pana sa moara...deci eu mi-am gasit loc de vacanta vara asta...directia Vrancea desi o urasc din cauza cutremurelor...dar sa vedeti ce cutremur o sa simta ala cand dau de el...daca mai vrea cineva o vacanta in Vrancea ne intalnim la Dumitru Robert, jud Vrancea Focsani str Bucegi nr4 sc.1 ap5 BlocB4, 5300, 0749182388(telefonul nu este sigur al lui)

  4. #284 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    vad ca omu' e tepar de la mama lui. ca exemplu mesaj pe profil:
    Boghy02 ai de cd sa imi rasp ca vad ca ejti online

    cine stie cati au mai patit-o cu el..

  5. #285 SP
    dad
    Junior Member dad's Avatar
    Ma, sincer, el mi-a mai facut o invitatie acum vreo 3 luni de schimb de jocuri si exact in ziua cand ma duceam la posta am intrat pe okazii si scriau oamenii ca e tepar...am renuntat si acum n-am stiut ca el este userul bucovina...pe computergames are robertuuu...sa vezi ce uuu ii dau eu...pe de alta parte o fac cu placere cu tepari pt ca ei nu stiu de ce sunt unii(ca mine)in stare...poate asa mai eliminam din ei

  6. #286 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Terminati cu prostiile de amenintari si apelati la organele LEGII !!! (de aia exista politia romana) iar fraudele astea sunt foarte usor de prins practic fara efort pentru politisti si ii ajuta la palmares.

    De acum atentie cu cine faceti tranzactii si vizitati des BLACK LIST ul de aici

    http://www.consolegames.ro/forum/f54...te-black-list/

  7. #287 SP
    dad
    Junior Member dad's Avatar
    eu cred ca daca ajung acolo imi fac treaba mai bine decat "militia romana"...sa fim seriosi...tu traiesti in alta tara sau nu stii cum sunt rezolvate cazurile de catre politie?

  8. #288 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by scofield91 View Post
    Userul: moneymaker / daniel1202
    IM:simdaniel_legolas
    Calificativ: neserios si tepar
    Problema: Am pus acest anunt si m-a contact aceasta persoana pe ymess spunand ca are jocul Clive Barker's Jericho. Ne-am inteles la bani si singura problema era ca nu este din Bucuresti ci din Slatina. I-am spus sa mi-l puna la posta si platesc ramburs si transportul. Soseste pachetul in 5 zile si la posta nu te lasa sa-l verifici (ce-l putin la mine in cartier) si platesc,ajung acasa si cand deschid pachetul SURPRIZA!!! In loc de Jericho primesc Banjoo-Kazooie

    Incerc sa iau legatura cu el si nimic, nu mai raspunde nici pe forum nici pe mess. Acum eu l-am cautat pe forum si am gasit un anunt dat de moneymaker unde lasa ca metoda de contact idul de mai sus, iar Monky mi-a spus ca daniel1202 are ca adresa de e-mail idul acesta. Ce-i si mai ciudat ca ambii la contact details au ca oras trecut Bucuresti, iar ca varsta 19 ani.....dar pe plic adresa este scrisa de un pusti de maxim 12 ani
    Quote Originally Posted by psycho-07 View Post
    se pare ca useru bucovina a mai pacalit pe cineva de pe forum, am primit un pm de la useru dad ca a facut schimb cu useru bucovina si nu a mai primit jocu de doua saptamani aveti grija ca pe mine ma pacalit si vad ca a inceput sa o ia ca pe o afacere
    Amandoi au ban temporar pentru neseriozitate... Daca nu doresc in nici-un mod sa rezolve problema, vor avea BAN forever si vom lua toate masurile ca sa nu mai poata vinde nimic pe CG.

  9. #289 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    E clar ca nu s-a inteles ideea - asa ca am facut curatenie - va rog nu insistati pe subiect.

    Va multumesc.

  10. #290 SP
    Junior Member Slater's Avatar
    Userul: roland19
    Anunt: Vand Brutal Legend si Fallout 3
    Calificativ: neserios
    Problema: I-am trimis coletul in 20 iunie prin Posta Romana si nu l-a ridicat. L-am cautat insistent prin PM pe forum, dar s-a incapatanat sa nu-mi raspunda. L-am gasit la telefon dupa 2 saptamani, dar a raspuns "fratele" mai mic, care mi-a promis ca ma cauta Roland cand ajunge acasa. Nu m-a cautat de fel, asa ca l-am sunat din nou dupa cateva zile, cand a raspuns cu totul alta persoana, care sustinea de data asta ca Roland e in concediu. Mi-a spus ca stie despre ce jocuri e vorba si sa le trimit din nou, ca de data asta imi pune in cont bani in avans. Acum din nou nu e de gasit. Feriti-va de el pe viitor.

  11. #291 SP
    Admin MonkY's Avatar
    roland19 are PM. Daca nu rezolva problema... BAN. Nu vrem astfel de useri aici.

  12. #292 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    si cand te gandesti ca azi mi-a trimis pm ca vrea 2 jocuri de la mine.. merci Slater

  13. #293 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    Quote Originally Posted by rulzmaker View Post
    si cand te gandesti ca azi mi-a trimis pm ca vrea 2 jocuri de la mine.. merci Slater
    plata avans si nu ai probleme

  14. #294 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Inca odata - nu ajuta cu nimic daca spuneti doar USERUL - specificati mai multe detalii

    1. nr telefon (de preferat numarul de FIX !)
    2. id yahoo (de preferat o adresa de mail valida pe un site platit)
    3. ADRESA !!! (cel mai important - pentru ca cele 2 de mai sus se mai schimba)

  15. #295 SP
    Junior Member Slater's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Inca odata - nu ajuta cu nimic daca spuneti doar USERUL - specificati mai multe detalii

    1. nr telefon (de preferat numarul de FIX !)
    2. id yahoo (de preferat o adresa de mail valida pe un site platit)
    3. ADRESA !!! (cel mai important - pentru ca cele 2 de mai sus se mai schimba)
    Aveti aici datele lui roland19. Nu le-am postat initial pentru ca mi se parea injust

    Petrache Roland
    Strada Turnu Magurele nr. 19, Bloc S1, scara 3, etaj 3, apartament 393. Sector 4, Bucuresti
    Telefon: 0788 85 53 58

  16. #296 SP
    dad
    Junior Member dad's Avatar
    Vreau sa-i fac o vizita in maxim o luna userului "bucovina" asa ca ii rog pe toti cei tepuiti sau care au avut contact cu userul "bucovina" sa lase aici toate datele de contact pe care le au la dispozitie, eu spre ex am asa: Dumitru Robert, jud Vrancea, Focsani, str Bucegi nr4, ap5, BlocB4, cod postal 5300, 0749182388, yahoo messenger: brz.robert
    Nr de tel nu este sigur cel corect si as vrea sa urmez initial pasii lui rodarkone si anume sa ma duc la politie si eventual cu ei sa ma prezint la usa acestui individ dubios. Vreau sa strang cat mai multe plangeri pe care sa le etalez autoritatilor si poate le recuperez si altora jocurile trimise sau banii pe acestea (pentru cei din Bucuresti in schimbul unei beri reci)

  17. #297 SP
    Junior Member Micutu13's Avatar

    Thumbs down ruGAL20 - Neserios

    Userul = ruGAL20
    Calificativ = Neserios

    A spus pe forum ca imi vinde God of War 3,l-am sunat,a ramas sa ne intalnim la Unirea la ora 17 si la ora 16.30 cand l-am sunat sa stabilim in ce punct ne vedem nu a mai raspuns la telefon toata ziua si nici nu ma conctactat sa-mi spuna ca sa razgandit sau ce sa intamplat.Am sunat de 4 ori in intervalul 16.30 / 20.

  18. #298 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    @Micutu13 Ai putea sa astepti putin mai mult,poate omul a patit ceva.Stiu ca suna ciudat,dar mi s-a intamplat si mie.Am vrut sa-i vind cuiva un joc de ps3 si omul a facut pana si nu a putut sa mai ajunga,asa ca am vindut altuia jocul.

  19. #299 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    @Micutu13 Ai putea sa astepti putin mai mult,poate omul a patit ceva.Stiu ca suna ciudat,dar mi s-a intamplat si mie.Am vrut sa-i vind cuiva un joc de ps3 si omul a facut pana si nu a putut sa mai ajunga,asa ca am vindut altuia jocul.
    Omul nu a patit nimic si este teafar si nevatamat. Putem sta toti linistiti in aceasta privinta. Este foarte activ pe forum, in special pe un thread de-al meu la "publicitate".

  20. #300 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Micutu13 View Post
    Userul = ruGAL20
    Calificativ = Neserios

    A spus pe forum ca imi vinde God of War 3,l-am sunat,a ramas sa ne intalnim la Unirea la ora 17 si la ora 16.30 cand l-am sunat sa stabilim in ce punct ne vedem nu a mai raspuns la telefon toata ziua si nici nu ma conctactat sa-mi spuna ca sa razgandit sau ce sa intamplat.Am sunat de 4 ori in intervalul 16.30 / 20.
    Are PM. Daca nu se rezolva, cu scuzele de rigoare, let me know... si ban...

+ Reply to Thread
Page 15 of 78 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 65 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts