+ Reply to Thread
Page 17 of 78 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 67 ... LastLast
Results 321 to 340 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #321 SP
    Junior Member Luparu's Avatar
    Quote Originally Posted by pacodarico View Post
    mda deci nu cunosc useru doar id de mess pt oricine ar face vreo tranzactie cu el sau aces individ ar fi interesat sa va cumpere ceva datii ignor ca ii o saracie de om
    Sa fiu al naibii !!! cum dracu' sa faci asa ceva ? Eu unu nu i inteleg pe oamenii astia ... sincer. Respect toti cei care au o farama de bun simt. Sa speram ca intr-o buna zi v-om scapa de toti tzeparii astia.

  2. #322 SP
    Member maravela's Avatar
    Va recomand atentie cand e vorba de userul "catalyn".

    http://www.consolegames.ro/forum/f41...call-duty-4-a/

    Avea de vanzare Heavy rain, l-am contactat pe mess imediat cum a pus anuntul, pt ca mi-am zis ca e mai rapid, am hotarat de comun acord pretul, el a zis ca mi-l trimite in BV, ramasese sa ma sune sa hotaram exact cu datele de contact. Eu intre timp mi-am anulat alte tranzactii si l-am asteptat pe om sa ma sune ca sa rezolvam cu tranzactia.

    Dar nu a mai sunat, i-am trimis mesaje pe mess, nici un raspuns, cand sa vad ca mi-a dat ignore pe mess ca sa nu mai primeasca mesaje de la mine.

    Nu zic ca este tzapar sau hot, dar este NESIMTIT, SI MINCINOS!

    In anuntul lui zicea clar citez "Heavy rain e deja rezervat pentru ''mihai'' ( a fost primul care a lasat pm pe mess). Scz. Raman celelalte."

    Eu sunt mihai.

    Rezervat, o coacaza.

    Deci atentie cu omu ca e neserios si mai mult va face nervi.

  3. #323 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    E posibil sa se fi razgandit omul si nu a stiut cum sa-ti zica....stai linistit ca nu ai pierdut nimic, in afara de timp. Problema e cand ti se promite un joc, il platesti si cand deschizi pachetul te trezesti cu altul

  4. #324 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by maravela View Post
    Va recomand atentie cand e vorba de userul "catalyn".
    �n general oamenii cu numele Cătălin sunt neserioși

    ...heh, Cătălin.

  5. #325 SP
    dad
    Junior Member dad's Avatar
    maravela are dreptate, catalyn trebuia sa ajunga in bucuresti acum cateva zile sa mi le dea personal si nu si-a lasat telefonul sub niciun chip, tocmai pentru ca stia ca nu va ajunge, pierdere de timp cu oameni care nu stiu sa pretuiasca viata.

  6. #326 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    De curiozitate intreb, cat ai zis ca ii dai pe joc?

  7. #327 SP
    Member Catallin's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    �n general oamenii cu numele Cătălin sunt neserioși

    ...heh, Cătălin.
    Si de unde mai exact concluzia asta? Pentru ca si numele meu este Catalin si consider ca nu ma incadrez.

  8. #328 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Cred ca era o ironie sau o gluma

  9. #329 SP
    dad
    Junior Member dad's Avatar
    Mariusik, pe mine ma intrebi? Parca 350 pe cele 3 si un controller sixaxis

  10. #330 SP
    dad
    Junior Member dad's Avatar
    "catalyn" imi trimite urmatorul PM: "pai nu am mai ajuns.... scz dar incurcai adresele de mess si l am rezervat altcuiva" desi eu i-am lasat nr de tel sa ma sune, ce treaba are o adresa cu un nr de tel?
    Maravela, jocul heavy rain probabil nu ti l-a mai trimis pt ca mi-a zis ca e rezervat dar totusi mi le da mie, iata ca nu a primit nimeni nimic Se vede cat de neserios este, merita sanctionat

  11. #331 SP
    Member maravela's Avatar
    Quote Originally Posted by dad View Post
    "catalyn" imi trimite urmatorul PM: "pai nu am mai ajuns.... scz dar incurcai adresele de mess si l am rezervat altcuiva" desi eu i-am lasat nr de tel sa ma sune, ce treaba are o adresa cu un nr de tel?
    Maravela, jocul heavy rain probabil nu ti l-a mai trimis pt ca mi-a zis ca e rezervat dar totusi mi le da mie, iata ca nu a primit nimeni nimic Se vede cat de neserios este, merita sanctionat
    Indiferent daca mai are sau nu jocul, eu clar nu mai cumpar nimic de la el, poate sa-l vanda si cu 10 lei ca tot nu ma bag.

  12. #332 SP
    Member al3xultimate's Avatar
    Userul: tzzun
    Anunt: http://www.consolegames.ro/forum/f41...-a/#post418916
    Calificativ: neserios
    Problema:Vorbisem sa cumpar infamous,fiind si primul care l-a contactat dupa ce a pus jocurile la vanzare,i-am trimis mesaj cu datele mele de contact, apoi ulterior (dupa vreo 15 minute) i-am trimis alt mesaj mentionand ca ne putem intalnii la sfarsitul saptamanii dar nu mi-a confirmat nimic.Acum dupa 2 zile de la ultimul mesaj primit de la el imi spune ca s-a vandut

  13. #333 SP
    Member Dasani's Avatar
    Quote Originally Posted by al3xultimate View Post
    Userul: tzzun
    Anunt: http://www.consolegames.ro/forum/f41...-a/#post418916
    Calificativ: neserios
    Problema:Vorbisem sa cumpar infamous,fiind si primul care l-a contactat dupa ce a pus jocurile la vanzare,i-am trimis mesaj cu datele mele de contact, apoi ulterior (dupa vreo 15 minute) i-am trimis alt mesaj mentionand ca ne putem intalnii la sfarsitul saptamanii dar nu mi-a confirmat nimic.Acum dupa 2 zile de la ultimul mesaj primit de la el imi spune ca s-a vandut
    eu am facut o tranzactie cu userul "tzzun" i-am vandut fifa 10 si totul a decurs normal si corect,mai ales ca tranzactia s-a facut prin posta

  14. #334 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by al3xultimate View Post
    Userul: tzzun
    Anunt: http://www.consolegames.ro/forum/f41...-a/#post418916
    Calificativ: neserios
    Problema:Vorbisem sa cumpar infamous,fiind si primul care l-a contactat dupa ce a pus jocurile la vanzare,i-am trimis mesaj cu datele mele de contact, apoi ulterior (dupa vreo 15 minute) i-am trimis alt mesaj mentionand ca ne putem intalnii la sfarsitul saptamanii dar nu mi-a confirmat nimic.Acum dupa 2 zile de la ultimul mesaj primit de la el imi spune ca s-a vandut
    Am si eu o intrebare, nu ca l-as cunoaste pe tzzun sau pe tine (alex), dar asa, de curiozitate...
    tzzun ti-a promis ca-ti rezerva sau ca-ti vinde tie jocuril ?

    Chiar si asa, atata timp cat n-ai pierdut bani, chiar nu vad de ce esti asa revoltat. Daca ii dadeai bani in avans si nu-ti trimitea sau daca iti trimitea niste jocuri sparte, da...era neserios. Dar asa ... ce-ai pierdut, de ce esti asa ofticat ?

    Ca asa poate apar si eu aici...si eu mai intreb de unele chestii, ma razgandesc, ma mai intreaba si pe mine altii...cat timp totul ramane la stadiu de dialog civilizat nefinalizat cu o tranzactie nu cred ca merita facut cineva neserios.

  15. #335 SP
    Member party_man's Avatar
    feriti-va de userul fpsmaster - pitesti, in general evit pitestiul si sibiul am avut peripetii neplacute...atentie trage tepe aici si vinde pe celalalt forum ... urmariti particula Master din username, evitati schimbul prin posta, face "naveta" Pitesti - Bucuresti ca sa i se piarda urma si am impresia ca lucreaza cu un membru care ii da calificative(payutz tot din pitesti) ca fiind de incredere sau o fi unul si acelasi...are la vanzare sau schimb Red Dead Redemption, Uncharted 2, Alone in the dark(asta e de la mine)

    datele "omului" ortografia ii apartine - Jud Argesi,Localitatea Pitesti, Barbulescu George, Str. Fagars nr.2 bl. e9, Sc.c, ap. 1

    cod postal 110388-

  16. #336 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Si de ce ma rog ar trebui sa ne ferim de Sibiu?

  17. #337 SP
    Member party_man's Avatar
    Quote Originally Posted by rulzmaker View Post
    surprize surprize cu roland. m-a sunat sa ii trimit jocurile, i-am cerut avans, mi-a zis ca ma suna, dar nimic.. de vreo 4-5 zile..
    te-ai gasit tu cel serios...mai tii minte cat m-ai mintit ca ai ridicat coletul?

  18. #338 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Quote Originally Posted by Daniel View Post
    Si de ce ma rog ar trebui sa ne ferim de Sibiu?
    M a mancat in c*r sa ti citesc postul.

    Ba omule, ca nu intelegi din ce a scris el acolo? Ar trebui sa ti spuna in engleza (americana) ca sa intelegi? Omul ala a spus ca el evita Sibiul si Pitestiul, nu a recomandat nimanui sa o faca. A avut niste experiente neplacute cu oamenii din acele orase si acum se fereste sa mai faca tranzactii cu ei.

  19. #339 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariusik View Post
    A avut niste experiente neplacute cu oamenii din acele orase si acum se fereste sa mai faca tranzactii cu ei.
    Nu ma pot abtine, stiu ca sunt offtopic, dar trebuie sa va zic o chestie. Eu joc War3 pe net (cel mai mult 2 la 2). Toate (dar absolut toate) meciurile in care am un aliat din Franta le-am pierdut...si nu din cauza mea. Data viitoare cand vad unul cu nume francez ies direct, n-are rost, parca toti sunt retardati. Asa ca-l inteleg pe om, poate nu-i la prima tranzactie cu sibieni.

  20. #340 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Mariusik ce te ataci asa? M'am mirat un pic cand am vazut ca ar trebui sa ne ferim de Sibiu. Pentru ce? Doar pentru ca a avut el ghinion cu niste useri? Eu unul am vandut vreo 10 jocuri pe aria Bazar si toate tranzactiile au decurs ok. Am si cumparat mult mai multe si de fiecare data am primit jocul impecabil. Trebuie sa sti sa si alegi userul cu care vrei sa faci tranzactia. Stai un pic de vorba cu el, il tragi de limba si te uiti sa nu fie vreun analfabet/taran care n'a fost in viata lui la posta. Eu unul mai stiu 2 useri seriosi din Sibiu de pe forum, Luparu care este vecin cu mine si pot garanta oricand pentru el si Madk91 care cred ca'l stiti majoritatea

    Sper ca nu v'am plictisit, daca da asta este. Am pus doar o intrebare si as fi vrut un raspuns din partea lui party_man pe ROMANA

+ Reply to Thread
Page 17 of 78 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 67 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts