+ Reply to Thread
Page 31 of 78 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 33 41 ... LastLast
Results 601 to 620 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #601 SP
    Member s0whaT's Avatar
    Quote Originally Posted by ANDY28 View Post
    Hello dudes, am intampinat o problema cu user-ul falco96 a.k.a sorin33fedor! Acest individ mi-a oferit la schimb Black Ops pe Fifa 2011 si Splinter Cell Conviction. Am fost de accord si joi am trimis coletul ,lucru pe care si el m-a asigurat ca l-a facut! Astazi am fost la posta si nu am primit niciun colet(WTF?). Am vorbit cu el pe mess si mi-a spus ca defapt el e in Austria"cough" si ca i-a spus fiului sau sa imi trimita Call of Duty Black OPS insa pustiulica se pare ca a inteles gresit si mi-a trimis Denied Ops something! Am zis ok si ne-am inteles sa returnam pachetele deindata ce le primim! Prin prisma faptului ca plictiseala e mare am decis sa creez un alt cont de mess si sa il intreb daca vinde Fifa 2011 si Splinter Cell Conviction! o sa postez cele doua conversati pe care le-am purtat azi cu acest individ! (don't Bash me , am scris foarte repede)



    As vrea sa luati un exemplu de la mine si sa nu aveti incredere in persoane pe care de-abia le cunoasteti
    Nu ma astept sa primesc jocurile inapoi deoarece totul a fost doar din vina mea
    Stay safe guys
    Ceva nu miroase bine in ciuda aprecierilor din profil
    Cand aveam la vanzare ps2 fat ul la 200 ron ( ex ) oferea intotdeauna cu 50% mai putin .
    Am avut intentia sa l vand acestuia , dar mi a mirosit ceva si am vandut consola pe alt forum .

  2. #602 SP
    Junior Member Gamer4life's Avatar
    Quote Originally Posted by it.addi View Post
    Ceva nu miroase bine in ciuda aprecierilor din profil
    Cand aveam la vanzare ps2 fat ul la 200 ron ( ex ) oferea intotdeauna cu 50% mai putin .
    Am avut intentia sa l vand acestuia , dar mi a mirosit ceva si am vandut consola pe alt forum .
    Acest om sta in oras cu mine.....dar e un bisnitar mare......vinde jocuri in piata de vechituri.....are lazi pline cu jocuri de ps2 ps3.....le vinde la preturi super mari....
    ex: Lam sunat si iam zis sa facem schimb...eu ofeream gow 3..si imi trebuia dantes inferno...la ora acea gow ca pret si ca si cota era peste dante....el imi zice cu mnoselanta ca daca vreau ii mai dau 3 jocuri de ps3 si imi da dante......e atunci lam cautat in piata respectiva....unde respectivul vinde jocuri cumparate de pe site-uri cu 50 ron-60 ron si le da la 200 ron.......!Deci aveti mare grija ...nu recomand.....BISNITAR!

  3. #603 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Gamer4life View Post
    Acest om sta in oras cu mine.....dar e un bisnitar mare......vinde jocuri in piata de vechituri.....are lazi pline cu jocuri de ps2 ps3.....le vinde la preturi super mari....
    ex: Lam sunat si iam zis sa facem schimb...eu ofeream gow 3..si imi trebuia dantes inferno...la ora acea gow ca pret si ca si cota era peste dante....el imi zice cu mnoselanta ca daca vreau ii mai dau 3 jocuri de ps3 si imi da dante......e atunci lam cautat in piata respectiva....unde respectivul vinde jocuri cumparate de pe site-uri cu 50 ron-60 ron si le da la 200 ron.......!Deci aveti mare grija ...nu recomand.....BISNITAR!
    Stai linistit, stie tot forumul cine e falco69... ofera pe un joc de PS2 max. 10 lei, dar cere pe el 60-70 lei (mai mult ca-n magazin). Insa una e bisnitar si alta e tepar, e treaba fiecaruia daca vrea neaparat sa dea mai mult pe un joc, dar alta e cand da bani si nu primeste NIMIC sau cand da un joc si nu primeste deloc banii.

  4. #604 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am avut si eu o problema cu falco69. Mi-a trimis un joc de Xbox360 care nu mergea. Nu citea bine discul si avea ceva urme de zgarieturi. Nu a fost asa cum l-a descris el la telefon. L-am sunat, i-am spus, mi-a zis sa i-l trimit inapoi. Am trimis jocul si mi-a dat banii pe el. Ca e bisnitar puteti spune, dar nu cred ca e tepar. Nu a mers jocul si mi-a dat banii inapoi. Nu pot sa zic ca as mai lua ceva de la el, dar omul a fost serios si si-a asumat responsabilitatea asupra produsului defect pe care l-a vandut.

  5. #605 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    ei bine acum ca a fost introdus sistemul de Feedback ii puteti da TR negativ...

  6. #606 SP
    Member Ares's Avatar
    eu 1 ma ofer voluntar sa mergem dupa falco69 in piata(indiferent de oras) si sa-ti recuperezi jocurile sau echivalentul lor .

    cele bune.....

  7. #607 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Am avut afaceri cu falco69 in trecut, i-am vandut jocuri in valoare de 1500 Ron, si cred ca e de incredere, acuma ca le-a vandut in piata la pret dublu, asta-i treaba lui.

  8. #608 SP
    Junior Member zapiciu's Avatar
    si eu i-am vandut niste jocuri intradevar mi-a dat pret mic pe ele dar am acceptat, omul din asta traieste nu e o rusine , am vazut ca la orice post el ofera jumatate , este o strategie inca odata daca omul cu asta se ocupa bafta lui si spor la vanzare , nu am vazut sa vanda pe forum produse.

  9. #609 SP
    Member Mircea's Avatar
    Cateodata e iritant sa vezi niste propuneri foarte mici pe thread-ul respectiv, ar putea folosii cu succes pm-ul.

  10. #610 SP
    Member Mariush's Avatar
    Si eu sunt impotriva bisnitei in general, dar cum au spus si ceilalti, daca omul din asta traieste ce sa faci? Poti sa nu accepti si s-a terminat povestea. Nu-ti baga mana in buzunar sa iti ia banii, daca vrei bine, daca nu la revedere

  11. #611 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by Mircea View Post
    Cateodata e iritant sa vezi niste propuneri foarte mici pe thread-ul respectiv, ar putea folosii cu succes pm-ul.
    Perfect de acord cu prima parte,deloc cu ultima.
    E stupid sa ii oferi unui vanzator jumatate din pretul produsului pe care il pune spre vanzare. Cineva dadea un PS1 cu 100 de lei,individu' oferea 60 cu posta inclusa,dar el cerea 35 de lei pe un joc de PS1.
    Indiferent unde e facut acest tip de oferta(thread,PM,Mess,fata blocului),e aberant. Si enervant deopotriva.

  12. #612 SP
    Member Mircea's Avatar
    Cand e pe pm il enerveaza doar pe vanzator, cand e postat pe thread irita pe toata lumea , parerile sunt impartite oricum si deviem de la subiect

  13. #613 SP
    Junior Member NSNS's Avatar
    Salutare tuturor! Din pacate,ajung si eu aici, sa va anunt cam luat o teapa de la user " tzzun" cu numele "MARIN IONUT", adresa: comuna CORBEANCA, judet Iilfov, telefon: 0723490153. Povesta a inceput cand am stabilit cu el sa facam un schimb: eu ii dau killzone 3 si el imi da fifa 11, am stabilt cu el sa ne trimitem pe luni jocurile,dar, eu am trimis pe luni si el pe miercurii ,a zis ca e de vina posta . Dupa ce am primit un colet bine protejat "cum arata pe poza" ma trezesc cu un disc crapat!!!! Discul nu era sarit din loc ,deci nu poate fi in nici un caz de vina transportul! pe threadu scrie ca jocu este ca nou http://www.consolegames.ro/forum/f90...11-ps3-nou-zon
    Am incercat sa vorbesc cu el,din pacate nu recunoaste, deci minte cu nerusinare! Imi pare foarte tare rau ca mai exista asfel de userii pe forum, si de banii bagati in joc, nici nu pot juca fifa, e un risc mare sa sparga discul in consola, nici nu pot sa l dau mai departe . Am atasat niste poze cu crapatura discului. Rog un moderator sa ia masuri.

    95.jpg97.jpg96.png93.jpg
    Attached Images Attached Images 94.jpg

  14. #614 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Confunzi moderatorii cu organele compentente ale statului - ti-am zis si pe PM - exista feedback - da-i feedback negativ si gata.

  15. #615 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ma uit la profilul lui View Profile: tzzun - Console Games Forum si nu vad nici-un negative feedback...

  16. #616 SP
    Junior Member NSNS's Avatar
    ii dau unu imediat,dar am vrut sa va annunt problema mea!

  17. #617 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    si uite ca mi-am luat o teapa...
    user: d.radu
    linkul tranzactiei: http://www.consolegames.ro/forum/f90...aystation-3-a/
    Din ce am citit la profil..parea de incredere dar se pare ca nu e asa
    Ne-am inteles la 900 de ron cu tot cu transport..dupa cum se poate vedea si din anunt pentru PACHET COMPLET [dar 1 controller ..nu doua]
    Primesc marti 28 iunie coletul..mirare maxima: gamepadul era un HAMA cu fir (nu cel original), din jocurile la carcasa ( Gta IV Episodes From Liberty City,Fifa 10, Pes 2010, Pes 2009,Condemned 2, GT5 Prologue) am primit doar Fifa 2010 si PEs2009 (acesta din urma intr-o carcasa de cd inscritionabil). Pachetul de jocuri cumparate de pe PSN...hopa nu era.
    Bineinteles ca il sun imediat..dupa 1 ora raspunde si si-a dat seama ca nha logic eram nemultumit..si zice...aa de controller nu? DAAAA logic..doar nu am dat 900 de ron pe o consola de 160 sh..si fara garantie cu un controller hama..cu fir..fara vibratii etc..care mai nou are si probleme ..ramane pe directii blocat. De jocuri mi-a zis ca le-a vandut ..la fel si contul de psn cu respectivele jocuri ce trebuiau sa fie instalate...a uitat sa precizeze astea. L-am intrebat cum solutionam..i-am zis..ok ..macar controllerul original sa mi-l cumpere..ca nha nici nu o pot folosi aproape..si a ramas ca "solutie" sa imi depuna in cont 150 de ron (oricum tot am iesit in pierdere)...cand primeste rambursul sau mai devreme. Bineinteles ca nu i-a depus pana in acest moment, eu nu puteam sa folosesc consola si mi-am luat deja un controller de la media galaxy cu 200 de ron
    L-am sunat vineri...sambata (ieri) si nu imi raspunde...trimis pm..la fel liniste si pace
    Rog a se lua masuri

  18. #618 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cel mai bine trebuia sa ii spui primul lucru ca ii trimiti consola inapoi. Poate accepta si nu mai ieseai in pierdere atat de mare. Nu incerca sa negociezi cu cei care dau teapa.

  19. #619 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    si sa ma trezesc ca nu o ridica si nu imi vad banii inapoi? deja era "nemultumit" ca a platit vreo 80 de ron transporutl
    pe urma ma trezeam ca nu o ridica..si mai pierdeam 2 saptamani fara consola si inca vreo 100 de ron si problema nerezolvata

  20. #620 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Da-i feedback negativ si scrie-i si pe pagina incat pe viitor sa nu mai aibe sansa sa faca astfel de lucruri.

+ Reply to Thread
Page 31 of 78 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 33 41 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts