+ Reply to Thread
Page 34 of 78 FirstFirst ... 24 32 33 34 35 36 44 ... LastLast
Results 661 to 680 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #661 SP
    Junior Member zerogravity93's Avatar
    LOC DOG user NESERIOS! merita banat pentru ce escrocherii face. Cititi toata povestea aici http://www.consolegames.ro/forum/f92...-cu-ps3-modat/ si aici http://www.consolegames.ro/forum/f89...s3-slim-120gb/ NU FACETI SCHIMBURI CU EL!

  2. #662 SP
    Junior Member Loc Dog's Avatar
    Doamne! deci esti incredibil ai vrut sa-mi dai o teapa si nu ti-a iesit si tot tu faci pe-a nevinovatul? te feresti sa nu fii banat pe forum
    Atentie! nu faceti schimburi cu individul asta, cu toate ca va arata chitanta de la fan courier ca a trimis, peste o ora anuleaza coletul!

  3. #663 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Da bai nene, tu de ce nu ai trimis coletul deodata cu el? Din moment ce tu nu ai trimis nimic, nu era normal sa anuleze coletul? Ar trebui sa'ti dai singur BAN !

  4. #664 SP
    Junior Member zerogravity93's Avatar
    Doamne nu vezi cat de prost poti fii am anulat eu peste o ora coletul? Ti-am zis de ce am anulat! Cei care citesc aici puteti citi toata povestea in threadurile de mai sus mentionate de mine sa aflati toata povestea. Nici nu ai dovezi cu care macar sa te scoti ,nici sa falsifici bine o chitanta nu stii,lasa-te de meseria asta de tepar. Tocmai ca sa dovedesc contrariul la ce spui tu nici nu mai fac schimb cu consola decat cu cei din zona apropiata mie ca sa pot sa ma intalnesc personal nu ma mai risc cu tipi ca tine.

  5. #665 SP
    Junior Member Darkthor's Avatar
    Din ce am inteles,povestea sta asa...trebuiau sa trimita in acelasi timp, unul a trimis,zero,mai exact, teparul, astalalt, LOC, nu a trimis,a dat poza falsificata cu chitanta, zero a verificat codul din poza cu baietii de la curierat, baietii dupa cod i-au zis ca e ciuciu , si el a reusit sa anuleze comanda...si acum tot cel care a incercat sa fie tepar face gura mare.

    Sunt curios sa vad poza falsificata.

    Eu recomand sa il baneze monky,si cu proxima ocazie,sa facem lista de modoveni tepari,si...sa punem brat de la brat sa vizitam moldova intr-o zi cu niste bate ...asa...sa ne recuperam fiecare teapa de la astia....si eu am trecut prin asta,noroc ca era ceva destul de mic...le doresc o tesla'n c***e.

  6. #666 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    Darkthor incearca sa nu mai generalizezi
    Nu numai ptr ca eu sunt muolduovian ..ci si din prisma faptului ca tepari sunt in toata tara..indiferent de locatie geo-politica
    Acum vreo luna mi-am luat o teapa destul de frumushica (detalii pe paginile anterioare..ultimele 3-4) de la un bucurestean..ploiestean..si nu m-am apucat sa generalizez


    ---
    I am here: http://maps.google.com/maps?ll=47.175705,27.566839
    - Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #667 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Corect, moldovenii isi violeaza matusile, nu dau tepe pe net .
    Glumesc desigur. Am stat 10 ani in Bacau, jumate din rude is de-acolo
    Cat despre Loc Dog, cititi-i posturile sa va dati seama ce om ii.

  8. #668 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Ce mi se pare mie cel mai amuzant din toata povestea asta e usurinta cu care va treziti sa bateti palma pe Net cu oricine chiar si atunci cand vine vorba de sume mari (cateva sute de RON) . Unii o numesc buna-credinta,eu ii zic naivitate. Cred ca nici nu v'ati deranjat sa va cititi unul celuilalt profilurile,ca sa vedeti ca nu exista nicio recomandare si niciun calificativ la niciunul dintre voi. Ca atare,nimic nu va atesta vreunuia dintre voi seriozitatea.

    Si atunci va intreb - ce v'a determinat sa faceti tranzactia la o asemenea distanta ? Pentru ca,de fapt,din cate inteleg,fiecare s'a bazat inainte de toate pe o simpla afirmatie a celuilalt : " Maine trimit consola prin curier. "
    Nu acuz pe nimeni de nimic,oricum unul dintre voi va zbura cat de repede de pe forum. Doar ca nu inteleg criteriile dupa care va alegeti persoanele cu care hotarati sa faceti schimburi de lucruri de valoare la distante mari.

    Mult succes in rezolvarea problemei.

  9. #669 SP
    Junior Member xBulk's Avatar
    Am o singura intrebare cu toata "incurcatura" asta.De ce nu ati folosit Fan Courier pentru a face schimbul?Din cate stiu eu acolo poti trimite un produs si sa ceri altul in schimb.Nu prea cred ca puteai lua teapa acolo pentru ca nu exista un angajat atat de nebun sa-si piarda slujba pentru cateva zeci/sute de RON.

  10. #670 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by Darkthor View Post
    Eu recomand sa il baneze monky,si cu proxima ocazie,sa facem lista de modoveni tepari,si...sa punem brat de la brat sa vizitam moldova intr-o zi cu niste bate ...asa...sa ne recuperam fiecare teapa de la astia....si eu am trecut prin asta,noroc ca era ceva destul de mic...le doresc o tesla'n c***e.
    Deci nu trimiteti la "modoveni" ca pana si postastii sunt tepari si iti fura ei coletul inaintea teparului deci mare grija !

  11. #671 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Firezu View Post
    Ce mi se pare mie cel mai amuzant din toata povestea asta e usurinta cu care va treziti sa bateti palma pe Net cu oricine chiar si atunci cand vine vorba de sume mari (cateva sute de RON) .
    Quote Originally Posted by xBulk View Post
    Am o singura intrebare cu toata "incurcatura" asta.De ce nu ati folosit Fan Courier pentru a face schimbul?
    Dupa razboi multi viteji se arata...

  12. #672 SP
    Junior Member zerogravity93's Avatar
    xBulk asta am facut prin FanCurier dar ei nu ofera garantia schimburilor...deci m-am dus dupa cuvantul omului pentru ca intro situatie similara am facut schimb cu un craiovean si a fost cu succes schimbul.

  13. #673 SP
    Junior Member xBulk's Avatar
    Quote Originally Posted by zerogravity93 View Post
    xBulk asta am facut prin FanCurier dar ei nu ofera garantia schimburilor...deci m-am dus dupa cuvantul omului pentru ca intro situatie similara am facut schimb cu un craiovean si a fost cu succes schimbul.
    Ultima data cand am facut eu schimb asigurau asta..BTW Craiovenii sunt oameni de incredere View FugMjv.jpg on ScreenSnapr haha

  14. #674 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bafta prin alte parti Loc Dog!

  15. #675 SP
    Member party_man's Avatar
    tepari exista in orice regiune dar vad ca pe aici unii chiar nu au ce face, le lipseste activitatea, si-si dau cu parerea la fel precum Irimia cu oistea...consider ca aici ar trebui sa posteze doar cei in cauza si moderatorii care pot fi impartiali

  16. #676 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    User: psypc2
    Anunt: http://www.consolegames.ro/forum/f90...-portal-2-ps3/
    Calificativ: neserios
    Delatii: am contactat userul pe PM raspunzand anuntului lui de a vinde jocul cu 70 Lei, cu rugamintea da a-mi lasa datele bancare pentru a putea vira banii in cont (09-09-2011 09:04 PM). Am primit reply cum ca imi multumeste pentru interes si ca saptamana viitoare cand virez banii imi trimite jocul (09-09-2011 09:04 PM). A doua zi (10-09-2011 07:51 PM) primesc inca un PM cu informatia ca ii pare rau, dar "un alt user" i-a facut o oferta mai buna si ca daca ma mai intereseaza jocul, sa ii ofer 80 Lei. I-am raspuns ca este neserios si ca in aceste conditii sa i-l dea lui X-ulescu, urmand sa primesca feedback de a mine pentru neseriozitate. Motivatia lui a fost orice produs pe care il vinde e rezervoat doar in momentul in care are banii in cont sau este trimis deja cu plata in ramburs.

    Consider ca userul si-a incalcat intelegerea acuta cu mine (eu oferindu-i exact cat a cerut, in conditiile dictate de el iar el acceptand oferta), alegand un presupus prfit de 10 Lei, de la o oferta ulterioara, inainte cuvantului dat.
    Intregul dialog il pot prezenta, avandu-l pe PM.

    Cer dreptul da a acorda userului un feedback negativ pentru neseriozitate si nerespectarrea intelegerii.

  17. #677 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Dacă s-a �nt�mplat exact așa cum ai povestit, ai tot dreptul să oferi feedback negativ. Păcat, �și strică rația, dar p�nă la urmă asta e, fiecare mai calcă str�mb din c�nd �n c�nd.

  18. #678 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    pt tranzactii ne-efectuate se lasa neutru. tranzactia nu a fost efectuata, ci doar oprita la stadiul de discutie.

    din pacate de multe ori se intampla asta. daca achitai si se sucea era ok cu negativ. raman la parerea ca in cazul acesta era suficient un neutru

  19. #679 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    As fi lasat neutru (sau nu as fi lasat deloc feedback ca sa nu ii steric ratia) daca s-ar fi razgandit sa mai vanda jocul (sau sa fi intervenit ceva ce sa impiedice efectuarea tranzactiei), dar cand pretinde ca altcineva i-a oferit mai mult si imi cere sa egalez oferta, desi ne intelesesem pana in stadiu in care i-am dat adresa, el mi-a dat datele bancare si am ramas intelesi ca luni eu sa vierz banii si el sa trimita jocul, consider ca e neserios.

  20. #680 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Cat timp banii tai nu au ajuns in contul meu si nu ti-am oferit o promisiune eu nu sunt obligat sa iti vand tie jocul. Au mai fost discutii pe tema asta in urma cu cateva luni in cadrul acestui topic si din cate imi amintesc s-a cazut de comun acord ca aceste intelegeri inainte de tranzactia efectiva nu au nicio valoare pana in momentul cand vanzatorul nu s-a ales cu banii in cont sau sa fi trimis jocul prin posta cu plata ramburs. Eu te-am anuntat frumos ca nu se mai poate realiza tranzactia din cauza unei oferte primite de la alt membru inainte cu 2 zile si tu ai sarit in sus de parca iti sunt eu obligat sa iti vand jocul inainte sa dai vreun ban pentru el! Daca tu ai fi apucat sa imi trimiti banii si eu te anuntam pe urma ca am gasit alt cumparator atunci era 100% justificat feedback-ul dar asa consider ca meritam precum a precizat si BoDoPSX calificativ neutru!

    Legat de faptul ca ti-am cerut bani. Eu doar te-am anuntat frumos ca daca mai esti interesat iti pot oferi jocul pentru o suma usor mai mare decat cea pe care a oferit-o NSNS si nu te-am obligat in niciun fel sa imi dai mai multi bani.

    Luand considerare excesul de zel al fostului cumparator cer schimbarea feedback-ului in neutru sau chiar retragerea dupa cum considera staff-ul de comun acord.

+ Reply to Thread
Page 34 of 78 FirstFirst ... 24 32 33 34 35 36 44 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts