+ Reply to Thread
Page 40 of 78 FirstFirst ... 30 38 39 40 41 42 50 ... LastLast
Results 781 to 800 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #781 SP
    Member maravela's Avatar
    Userul Brasoveanul.

    View Profile: Brasoveanul - Console Games Forum

    Aveam de vanzare NFS Hot Pursuit PS3.

    Mi-a zis ca il cumpara daca il las de la 90 la 75 de lei. Am redus pretul, l-am sunat pe om sa ii zic. El imi spune ca pana a 2-a zi o sa faca rost de bani si il cumpara.

    De atunci nu a mai dat nici un semn de viata. Casuta de inbox o are full. Iar cand l-am intrebat daca mai vrea jocul pe topicul lui unde vinde jailbreak pt PS3, (in alta parte nu aveam cum sa dau de el, iar telefon nu mai dadeam), ma ia arogant ca: "momentan nu mai am nevoie de NFS" deci NU ca nu are bani dar ca:"momentan nu mai am nevoie de NFS".

    Si ca sunt penibil (asta pentru ca i-am redus pretul cat a cerut el) si ca "doar nu era sa-mi consum minutele aiurea".

    Din punctul meu de vedere este un user neserios si nesimtit.

    Mare atentie cu el.

    Mai jos aveti mesajul lui:

    http://www.consolegames.ro/forum/f41...v/index18.html

    Iar aici aveti raspunsul lui si al meu.

    http://www.consolegames.ro/forum/f89...tml#post721145

    Draga user, iti mai spun inca odata aici: NU TE COSTA NIMIC SA TRIMITI UN MESAJ PRIVAT SI SA SPUI CA RENUNTI LA ACHIZITIE, IN FELUL ASTA ITI PASTREZI MINUTELE PRETIOASE ! ! !

  2. #782 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by maravela View Post
    Draga user, iti mai spun inca odata aici: NU TE COSTA NIMIC SA TRIMITI UN MESAJ PRIVAT SI SA SPUI CA RENUNTI LA ACHIZITIE, IN FELUL ASTA ITI PASTREZI MINUTELE PRETIOASE ! ! !
    Eh, citeste ce am scris eu cu doar cateva posturi inainte. Daca as scrie aici toti userii cu care trebuia sa inchei o tranzactie in ultimul timp si n-au mai dat niciun mesaj (desi am ajuns la stadiul in care le-am dat contul si le-am pregatit coletul) ... as umple jumate de pagina lejer

    Nici eu nu pot sa inteleg atitudinea asta, e greu sa scrii cateva cuvinte ? "Imi pare rau, a intervenit ceva, nu mai pot cumpara jocul". E super suficient, nu trebuie alte explicatii.

  3. #783 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Brasoveanul are o pauza bine meritata... sper sa-si revizuiasca limbajul.
    maravela: iti recomand si tie sa nu raspunzi cu aceeasi moneda. Infractiunea de injurii e valabila pentru toata lumea...

  4. #784 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Din pacate ma vad nevoit sa-i stric reputatia colegului @burtica.

    Era vorba sa facem un schimb: eu sa-i trimit GT5 + NFS PRO STREET si el sa-mi dea NFS HP. Intrucat eu imi comandasem GT Collector's Ed am zis sa transform copia deja existenta in altceva si ca sa-l dau repede am pus si PRO STREET (Platinum, carcasa + manual in germana, joc in engleza) la pachet.

    A zis sa trimit eu primul ca nu am rating de loc. OK! A doua zi, la prima ora le-am pus la posta. Ajuns la birou i-am trimis PM sa-l anunt. Joi (zice el) ii vine avizul si ca se duce el ori vineri, ori luni. Zic OK! Trece vineri, nu primesc nici un PM sa ma anunte ca a pus jocul. Luni ii trimit un PM si il rog respectuos sa-si respecte cuvantul. Dupa ce i-am dat si sms (la care nu a raspuns) imi da o serie de mesaje contradictorii in care parea ca se cearta cu cineva, clar nu cu mine, continutul mesajelor nu se potrivea cu situatia. Revine cu un PM si isi cere scuze, mesajele anterioare erau pentru altcineva si ma anunta ca el a pus inca de vineri jocul (vineri 18.11.) si ca sa stau fara grija. Azi am fost la posta, NU EXISTA PACHET pe numele meu, au cautat oamenii si in magazie si pe PC de fata cu mine. Daca il punea vineri, marti trebuia sa primesc avizul.

    Sunt doua variante: nu l-a pus, mi-a tras teapa SAU l-a pus pe alta adresa/nume. Colegul este foarte zgarcit in cuvinte/propozitii sau nu mai zic de lipsa de respect - mi se pare normal ca intr-o tranzactie sa anunti pasii cei mai importanti cum ar fi ridicarea sau predarea unui colet la/de la posta. Inclin sa cred ca l-a pus pe alta adresa pentru ca vad ca are numai cuvinte de lauda de la cei cu care a mai facut combinatii. Chiar si asa, faptul e consumat, eu sunt ala pagubit.

  5. #785 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu cred ca a incurcat niste pachete. Si eu am vorbit cu el despre un schimb. Acum 11 zile mi-a pus un colet, m-a sunat de la posta sa imi confirme si sa ma mai intrebe niste detalii. Acel pachet inca nu a sosit. Nu cred ca a tras teapa pentru ca atunci nu ma mai suna de la posta. In intelegerea mea cu el, el trebuia sa trimita primul. Nu cred ca m-a sunat de la posta doar ca sa se afle in treaba. Ori a incurcat el ceva la pachete, ori cel mai probabil Posta Romana dovedeste din nou cat de incapabila este. Eu inca astept acel pachet sa ajunga. O sa ii las si lui burtica un PM ca sa imi confirme ca l-a trimis.

  6. #786 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Si incurcatul pachetelor cum se catalogheaza? Sau faptul ca incurca PMurile implicit si persoanele? Sau ca nu raspunde la intrebarile din PM sau SMS? Ca de logat pe forum se logheaza, asta am observat. Pe mine unu m-a linistit, nu mai fac schimburi si nu mai cumpar SH decat de la mine din oras si cu asta am incheiat povestea.

  7. #787 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu am avut nimic de pierdut in afara de faptul ca am tinut si inca tin un joc rezervat pentru el. Astept sa imi raspunda si mie la PM.

  8. #788 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Eu sunt altfel, educatia primita ma obliga sa ma conformez regulilor societatiii in care traiesc. Pe langa asta am si un defect profesional, lucrez in vanzari / servicii unde clientii mei depind de programarile gandite si facute de mine, unde comunicarea este esentiala mai ales cand ai la mana / lucrezi cu bunurile altei persoane. Paguba in sine nu ma supara atat de tare cat ma supara atitudinea colegului. Decat sa-l dau moca unui nesimtit mai bine il puneam la licitatii si puteam ajuta cumva comunitatea CG, dar da'mi Doamne mintea cea de pe urma.

  9. #789 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Se pare ca si eu am intampinat probleme cu burtica. Urma sa facem un schimb Dante's Inferno de la el pentru Bayonetta de la mine. El a fost cel care trimitea primul, insa m-a incurcat tinand jocul rezervat pentru el, si deja ambalat si gata de trimis. Mi-a spus ca in data de 13 a acestei luni mi-a pus jocul la posta. Am fost la posta, nici urma de pachet, nici la avize, nici in calculator. I-am dat ieri PM ca sa il intreb daca a pus jocul sau nu. Nu a raspuns. Nu a mai postat din data de 21, dar probabil nu stie ca se vede cand a intrat ultima data, asta fiind ieri. Dovada pentru asta se afla in poza de mai jos.

    Astept rezolvarea intr-un fel sau altul a evenimentelor cu burtica, nu pentru mine in mod special, care am pierdut doar timp, dar colegul de mai sus a pierdut niste jocuri din cauza lui.
    Attached Images Attached Images 1.png

  10. #790 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tudyniuz: in primul rand, dati-i calificativ negativ. Ii dau si eu un PM sa vedem daca are vreo explicatie... daca nu, e liber sa mearga pe alte forumuri unde se practica asa ceva... Sorry guys!

  11. #791 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu o sa ii dau negativ pana nu raspunde. Vreau totusi sa aud si varianta lui, asta daca va comenta ceva vreodata.

    P.S. Daca ii dati ban, v-as ruga sa imi spuneti si mie inainte, ca sa apuc sa ii dau negativul.

  12. #792 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Eu i-am dat negativ. Omul se logheaza pe forum, citeste, etc dar la PM nu raspunde. Oricum, dupa maniera de a scrie in PM si dupa galusca din gura pe care nu o scoate cand vorbeste la telefon trebuia sa-mi dau seama cu cine am de a face. Am pierdut copia de GT 5, nu-i bai, fac rost de alta, dar experienta castigata e de nepretuit!

  13. #793 SP
    Junior Member Cocorul's Avatar
    Userul sp0nsoru este un JEG ii trimit jocul, ii dau pm ca am trimis jocul, el zice "OK" SI NU IL RIDICA!!!!!
    El se logheza si citeste forumul in continuare.
    NU TRIMITETI NIMIC LA ACEST JEG, OM DE NIMIC!

  14. #794 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    tudyniuz: in primul rand, dati-i calificativ negativ. Ii dau si eu un PM sa vedem daca are vreo explicatie... daca nu, e liber sa mearga pe alte forumuri unde se practica asa ceva... Sorry guys!
    Monky, mai ai vesti legate de supa de burtica?

  15. #795 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Cocorul View Post
    Userul sp0nsoru este un JEG ii trimit jocul, ii dau pm ca am trimis jocul, el zice "OK" SI NU IL RIDICA!!!!!
    El se logheza si citeste forumul in continuare.
    NU TRIMITETI NIMIC LA ACEST JEG, OM DE NIMIC!
    Si de ce nu i-ai dat TR negativ? Crezi ca toata lumea vine si citeste topicul asta cap coada? Peste cateva luni vor mai apare cateva pagini aici si aproape nimeni n-o sa vada postul tau.

    Si un pic offtopic, poate vad unii postul asta acum si inteleg de ce nu trimit sub nicio forma cu ramburs, e "superb" sa trimiti un joc de 20 lei cu ramburs si sa pierzi mai mult decat valoreaza jocul daca nu-l ridica destinatarul.

  16. #796 SP
    Member party_man's Avatar
    atentie la userul alexbalan2006, eu eram pe punctul sa fac o afacere cu el. Ce s-a intamplat...am inceput sa primesc telefoane de cateva zile de la un cretin care pare turbat care repeta obsesiv "vreau mopedu'!" "da-mi mopedu" si nu se calmeaza nicicum nr de telefon 0751161694...bun am dat un search pe google si am gasit user alexbalan2006 pe okazii, cont suspendat permanent, avea nr scris in descrierea licitatiei scrie ca si aici "q" in loc de "d". deci nu va recomand sa faceti vreo afacere cu el.

  17. #797 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Quote Originally Posted by party_man View Post
    atentie la userul alexbalan2006, eu eram pe punctul sa fac o afacere cu el. Ce s-a intamplat...am inceput sa primesc telefoane de cateva zile de la un cretin care pare turbat care repeta obsesiv "vreau mopedu'!" "da-mi mopedu" si nu se calmeaza nicicum nr de telefon 0751161694...bun am dat un search pe google si am gasit user alexbalan2006 pe okazii, cont suspendat permanent, avea nr scris in descrierea licitatiei scrie ca si aici "q" in loc de "d". deci nu va recomand sa faceti vreo afacere cu el.
    party_man chiar imi pare rau de tine.Am citit cateva pagini in urma si am vazut ca asta nu ar fi prima teapa care o incasezi.Incearca sa fii mai prudent pe viitor.

  18. #798 SP
    Junior Member gabinho13's Avatar
    ALINU este un user si un om de cea mai joasa speta!!! nu faceti afaceri cu el
    i-am trimis 2 jocuri prin posta si urma sa imi trimita banii. jocurile au ajuns vineri, astazi este joi si nici pana acum nu a binevoit sa le ridice. vineri l-am sunat si mi-a zis ca a fost ocupat si nu a putut sa le ridice, ma rog am inteles, sambata, duminica nu lucreaza cei de la posta. il sun luni si nu raspunde, ii dau PM si nu raspunde. ce sa mai zic nu merita sa ma enervez pentru un asemenea om. am scris aici ca sa nu mai dea si la altii teapa, eu mi-am luat-o

    nu faceti afaceri cu el!!

  19. #799 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Incredibil cat de multi jegosi se ascund in spatele unor nickname-uri pe acest forum. Fomisti de doi bani care se bucura ca dau o teapa de 50-100 de lei. Mai activez pe doua mari forumuri auto, pe unul din 2006, pe celalalt din 2007. Anul trecut am facut tranzactii de peste 8000 de lei cu peste 30 de persoane, o data nu mi s-a intamplat sa patesc ceva iar acolo nici vorba de TR, se merge pe incredere. Probabil tine de varsta... probabil.

  20. #800 SP
    Member party_man's Avatar
    Quote Originally Posted by Marinake View Post
    party_man chiar imi pare rau de tine.Am citit cateva pagini in urma si am vazut ca asta nu ar fi prima teapa care o incasezi.Incearca sa fii mai prudent pe viitor.
    nu am luat o teapa propriu-zis, a fost nebunia cu telefoanele, nu am incheiat nicio tranzactie dar daca pana aici se ajunge e clar ca nu are rost sa ma-ncurc cu el

+ Reply to Thread
Page 40 of 78 FirstFirst ... 30 38 39 40 41 42 50 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts