+ Reply to Thread
Page 43 of 78 FirstFirst ... 33 41 42 43 44 45 53 ... LastLast
Results 841 to 860 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #841 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Quote Originally Posted by party_man View Post
    revin cu userul alexbalan2006, m-a acuzat ca i-am stricat ploile pe aici si m-a amenintat ca-mi va face el reclama negativa...vreau sa va ofer imaginea lui pe okazii(cont suspendat permanent) Okazii.ro: Activitatea utilizatorului alexbalan2006, istoric calificative, feedback de la utilizatori - Okazii se observa din insiruirea calificativelor ce fel de om e. ca sa fiti convinsi ca e acelasi personaj puteti observa la licitatia cu MAFIA II faptul ca scrie "q" in loc de "d", lucru ce se petrece si aici chiar si in amenintarea din topicul meu
    lasa asta. mai bine ne zici daca si-a gasit "prietenul" tau mopedul

  2. #842 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Prea tare asta cu mopedul

  3. #843 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Revin la posturile anterioare si astept un raspuns de la echipa de moderare:

    Eu, dar nu numai, am avut probleme cu acest user: View Profile: burtica - Console Games Forum care aparent se logheaza in continuare pe forum fara nicio greata desi la adresa lui au fost aduse mai multe acuzatii.

  4. #844 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Probabil trimite PM-uri, ca de postat nu a mai postat din 2011.

  5. #845 SP
    Member kukenstein's Avatar
    N-a mai postat, n-a mai vandut / cumparat... sau nu oficial oricum. Probabil se informeaza, asteapta sa pice un Uncharted 3 Colletor's edition sau ceva mai gras

  6. #846 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Userul: Walkman
    Calificativ: Neserios
    Threadul: http://www.consolegames.ro/forum/f35...em/index2.html

    Pe scurt, i-am dat $10 pe Pokerstars pentru care ar fi trebuit sa-mi trimita 30 de lei pe card (nu 50, cum scrie in topic, ca am zis ca n-are rost sa plateasca mai mult). Ei, imediat se face un an, si n-am vazut banii. Nu e o suma mare, si in mod normal nu m-ar deranja foarte tare, dar el se face ca ploua de fiecare data. Cand i-am depus banii pe Pokerstars mi-a zis ca el pleaca din tara si nu are cand sa ajunga la banca sa depuna. I-am zis ca nu e nici o problema, ca nu stau in ei, si ca ii poate depune cand se intoarce. Dupa cateva luni l-am cautat sa-i aduc aminte de datorie, si mi-a zis ca n-are atunci si sa mai astept un pic. A mai trecut ceva timp, si acum 3 luni l-am cautat iar sa-i aduc aminte de datorie. Mi-a zis ca deocamdata nu are bani, si ca mai are sa-i depuna niste bani si lui Bodo si apoi imi pune si mie. Am zis ok, nu e problema, numai sa-i depuna odata. A mai trecut ceva timp, si in 25/01 l-am cautat iar, sa-i aduc aminte. Mi-a spus ca a uitat si sa-i trimit un cont la Raif in care sa-mi depuna banii. I-am zis ca nu am cont la Raiffeisen, doar la ING, si sa depuna acolo. Se pare ca nu poate depune acolo ca nu este major, si m-a intrebat daca nu stiu pe nimeni cu cont la Raiff. I-am zis ca nu, si asa a ramas, nemaiauzind din nou nimic de la el timp de cateva zile. Tot eu am fost nevoit sa vorbesc cu Bodo sa-l rog sa primeasca el banii de la Walkman pe Raif, si sa-mi transfere pe ING. I-am transmis asta in data de 1/02, si a ramas ca se ocupa la inceputul saptamanii viitoare. In 7/02 l-am contactat iar sa-l intreb daca a reusit, si mi-a zis ca nu inca, sa mai astept cateva zile. Au mai trecut 12 zile de atunci, si m-am saturat sa tot trag de el pentru 30 de lei amarati.
    Concluzie: user neserios.
    Walkman, poti sa tii banii daca iti e asa greu sa faci rost de ei. Am fost dragut si ti-am trimis banii in avans, dar am asteptat destul.

  7. #847 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by kukenstein View Post
    Revin la posturile anterioare si astept un raspuns de la echipa de moderare:

    Eu, dar nu numai, am avut probleme cu acest user: View Profile: burtica - Console Games Forum care aparent se logheaza in continuare pe forum fara nicio greata desi la adresa lui au fost aduse mai multe acuzatii.
    L-a rezolvat rodarkone!

  8. #848 SP
    Member nutzule's Avatar
    Salut, va prezint o mica problema cu userul "brasoveanul".

    Am cazut amandoi de acord la un schimb, ptr jocul sau mw3, urma sa-i dau 1 joc si o dif, l-am rugat sa trimita primul, din simplu motiv ca avea 2 feedback+, a fost de acord cu greu (imi cere copie dupa BI) si chiar ma ameninta cu politia daca nu ma tin de cuvant si nu-i trimit jocul la randul meu.

    Schimb stabilit pe data de 8.02.2012, cand a si mentionat ca va trimite jocul, toate bune si frumoase.

    In zilele urmatoare am obs ca jocul inca era la vanzare , iar el inca negocia pretul jocului cu diversi useri, l-am sunat si a spus ca inca nu a reusit sa puna jocul, nici pe 8, nici pe 9. Undeva pe 10.02.'12 am sunat din nou , am fost asigurat ca jocul a fost trimis.

    In mod normal perioada de expeditie a unui colet e de 2-3 zile, avand in vedere ca in aceeasi perioada am facut schimb si cu alti useri din orase mult mai indepartate decat Brasov, de unde mi-au ajuns coletele, am sunat omul din nou sa-l intreb ce si cum (14.2.'12, parca...), la telefon isi aminteste vag de schimb (citez - "mai am vreo 3 cu care am vorbit"), iar in cele din urma ma asigura ca jocul este expediat.

    In tot acest timp am primit alte oferte ptr jocul rezervat userului "brasoveanul", oferte pe care am fost nevoit sa le refuz , jocul fiind rezervat.

    Am tot postat pe thread'ul sau cu MW3, sa rezerve jocul sau sa confirme schimbul, din simplul motiv ca si alti useri au devenit interesati de joc, nu a dat nici macar un raspuns, nici la telefon, nici la mesaje, nici pe thread, mentionez ca pe celelalte threaduri ale sale era activ, posta zilnic.

    Pe data de 17.02.'12, imi trimite un mesaj pe consolegames.ro, prin care ma informeaza ca a primit retur la colet, motiv: hartia cu care a invelit pachetul s-a rupt la colturi, nu vrea sa plateasca returul, prin urmare nu stie cat dureaza si sa-mi iau din alta parte jocul dorit, "ca nu e vina lui".
    Nu a mentionat ca incearca sa-mi retrimita jocul. In aceeasi zi jocul s-a dat.

    De o asemenea problema cu un expeditia unui colet nu am auzit niciodata, la ghiseul postal nu ti se accepta coletul , in primul rand, daca nu este bine ambalat, din cate stiu eu, iar adresa ramane intacta si pe buletinul de expeditie.

    Am cerut o copie dupa o chitanta , retur, buletin de expedietie, un nr de expediere a coletului, ceva, sa-l cred.,. Nimic!

    Ma acuza ca il fac "albie de porci" si ii vorbesc urat (ceea ce este total fals), iar el pe alt site ma face : "tepar, avorton, nesimtit"

    Aici este si thread'ul respectiv:

    http://www.consolegames.ro/forum/f90...3-nou-sigilat/

  9. #849 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Razorel View Post
    Userul: Walkman
    Calificativ: Neserios
    Threadul: http://www.consolegames.ro/forum/f35...em/index2.html

    Pe scurt, i-am dat $10 pe Pokerstars
    Era sa o musc si eu tot in urma cu un an, am vrut sa cumpar de la el Resistance 2 Collector's Edition (doar continutul, fara joc) si m-am oferit sa-i pun banii pe card, norocul meu a fost ca nu are card si mi-a zis sa-i pun in cont de poker. Am "simtit" ceva, dar important a fost ca n-am avut incredere sa dau datele cardului pe site-ul ala si am anulat tranzactia, puteam sa ma frig si eu.

    Oricum, daca si pt 30 de lei se trag tepe Foarte rau am ajuns...

  10. #850 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Io stiam ca Walkman e user serios, dar nah........

  11. #851 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Nu vreau sa pun paie pe foc sau sa ma bag dar...si eu il stiu pe Walkman ca om serios la fel cum il stiu si pe Razorel.

    Uite cum facem:

    Razorel, da-mi un PM cu contul tau bancar si maine iti pun eu banii 30 sau 50 indiferent.

    ...si am rezolvat problema.

  12. #852 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Nu cred ca e rau intentionat sau ca a facut-o dinadins, doar ca mi-am pierdut eu rabdarea dupa 11 luni de asteptat. Ronan, multumesc, dar a zis ca ajunge astazi pe la banca, deci sper sa se rezolve

    ---------- Post added 21-02-2012 at 06:54 PM ----------

    S-a rezolvat.

  13. #853 SP
    Member iGot Game's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Era sa o musc si eu tot in urma cu un an, am vrut sa cumpar de la el Resistance 2 Collector's Edition (doar continutul, fara joc) si m-am oferit sa-i pun banii pe card, norocul meu a fost ca nu are card si mi-a zis sa-i pun in cont de poker. Am "simtit" ceva, dar important a fost ca n-am avut incredere sa dau datele cardului pe site-ul ala si am anulat tranzactia, puteam sa ma frig si eu.

    Oricum, daca si pt 30 de lei se trag tepe :( Foarte rau am ajuns...
    Exact in modul asta cu pokerstars am luat eu de la el God Of War Ultimate Edition (fara joc) & GTA IV Collector's Edition.

    Am primit God Of War Ultimate Edition ( fara joc ) totul ok.
    LA GTA IV Collector's Edition lipsea jocul GTA IV. ( am vorbit cu el, mi-a zis ca uitat sa puna si jocul si ca il trimite prin posta , am tot asteptat , el mi-a zis ca il pune si in perioada aia, am mai fost si plecat din tara, deci nu pot sa zic sigur daca l-a trimis si a primit retur la joc sau doar m-a mintit ).Cand m-am intors nici nu l-am mai intrebat de joc , am lasat-o balta...


    Tepar nu este , ii trimisesem banii in avans pe pokerstars si am primit totul perfect in afara de jocul care lipsea ( pe care oricum il aveam ) si nici nu am mai incercat sa il caut.
    Dar se putea si mai bine...

  14. #854 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Salutare. Ma bucur ca s-a lamurit totul, chiar nu a fost intentia de a "scapa"pentru suma de 30 lei. Ideea e ca am uitat pana mi-a amintit Razorel acum aprox o luna ca am sa ii dau banii astia. I-am promis atunci ca rezolv dar m-au cam cuprins treburile. Clasa a XIa e una incarcata. Pregatiri speciale la info pt. olimpiada, pregatiri pentru examenul de Cambridge, s-au adunat si pur si simplu am omis. Ma bucur ca am rezolvat. Adevarul e ca am primit de la foarte multi useri bani pe pokerstars acum o perioada sub promisiunea ca le voi trimite anumite jocuri sau le voi returna banii. Daca cumva am uitat de cineva va rog frumos sa imi amintiti pentru ca e posibil sa fi uitat.
    @RaverX: Nu intentionam deloc asta. Nu stiu de ce ti s-a parut tie "dubios". RE2 CE e inca in posesia mea, iti trimit poze facute in ce mod vrei tu cu el daca vrei ca sa nu crezi ca am intentionat sa dau vreo teapa sau ceva. Daca mi-ai fi pus banii pe pokerstars ti-as fi trimis jocul exact in perioada in care am fi stabilit reciproc.
    @got_game: Asa e, ai dreptate, am uitat si eu de GTA IV. Daca doresti da-mi un PM si rezolvam, nu este problema.

    Va multumesc tuturor pentru intelegere. Sper ca ma credeti ca nu am fost rau intentionat ci am uitat pur si simplu. Am facut multe tranzactii pe acest forum, am avut jocuri trimise in avans, dupa care eu am pus banii pe card fara probleme. Nu e genul meu si nici nu va fi vreodata.
    Va multumesc inca odata!

  15. #855 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Am vorbit deja cu MonkY , dar decis sa dau un paste, pentru a vedea si altii seriozitatea lor.


    "Salut,

    Am un mic semn de intrebare legat de seriozitatea userului NCMUL si a site-ului pe care-l promoveaza. Thread-ul de pe cg e asta Vand jocuri Originale - second- 500 titluri - 4 pentru 150 lei

    In primul rand, stiu poate nu e treaba mea, dar ma gandeam daca promovarea site-ului, chiar si pe aria de bazar, a fost discutata cu cineva din echipa voastra?
    Si acuma sa trec la problema. In data de 19.02 am facut o comanda, dar i-am spus ca ma intereseaza doar daca jocurile sunt z2, cu carticica si carcasa intacta, non-platinum. Era vorba despre 4 jocuri la 150 lei, oferta care o aveau si pe site in momentul in care am facut comanda respectiva, doar ca acolo nu puteai accesa lista cu jocuri.
    El peste cateva ore mi-a raspuns asa "TOATE jocurile nosatre vin in carcase, cu carticele si zunt zona 2, pentru europa."fara sa zica nimic de jocuri concret. L-am intrebat cum facem cu jocurile si mi-a raspuns la fel de vag "Arunca o privire pe site si foloseste pagina CONTACT de acolo."

    In momentul in care am intrat pe site mi-am dat seama de ce vorbestea asa vag. Oferta disparuse (pe forum a spus "inchis" la thread), iar jocurile s-au scumpit.
    El zice ca e greseala lor ca nu au inchis pe forum thread-ul respectiv, dar eu stiu sigur ca oferta era si pe site. Bine aici e cuvantul meu in potriva cuvantului lui, dar nu stiu cat conteaza, noi vorbim in primul rand de cg.
    Oricum, corect era ca toate comenzile, de pe cg,sa fie onorate pana in momentul in care a "inchis".

    Iar in ultimul mesaj, imi spune, ca si cum ar lasa de la el, ca va duce munca de convingere cu restul grupului, sa faca tot posibilul sa mi le dea la 170, pentru ca isi recunoaste greseala.

    Adica cum vine asta?! 4 la 150 lei, ajunge "hai ca de data asta, (dupa ce ne-am facut putina reclama) pentru ca am gresit, o sa incerc sa ti le dau la 170 lei, sper sa apreciezi!".

    Nu am scris pe thread la "useri neseriosi", poate sunt eu paranoic si cer prea multe. Daca cumva e asa, imi cer scuze de pe acum pentru timpul pierdut .

    Nu stiu daca aveti posibilitatea sa cititi mesajele private, daca nu, pot trimite si niste print screen-uri sau un .txt.


    Multumesc anticipat!



    Ps: Nu e chestie de bani, ci de principii si seriozitate!"



    Am lasat si link-ul spre site-ul lor pentru a vedea despre cine e vorba.

  16. #856 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Threadul sters, ban 30 zile pt. neseriozitate si nerespectarea regulamentului.

  17. #857 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Userul: View Profile: lilpufu - Console Games Forum
    Anunt: http://www.consolegames.ro/forum/f96...tendo-ds-lite/
    Calificativ: Neserios.

    Am vorbit cu el despre un NDSL. L-am sunat, mi-a declarat despre consola ca este in stare perfecta de functionare, si am stabilit sa-l trimita prin posta romana. Dupa 3 zile primesc coletul, il desfac si vad DS-ul. Pana aici e bine. Apoi incep sa-l probez: citeste jocurile, functioneaza, insa touchscreen-ul "lipseste cu desavarsire", vorba lui Caragiale. Nu conteaza cu ce apas, cat de tare apas sau unde apas, nu se intampla nimic. I-am trimis Pm si nu raspunde. Il sun, initial nu raspunde, iar mai tarziu ma suna el. Ii comunic problema consolei, si el da vina pe transport (nu ma priveste pe mine asta, nu eu sunt responsabil de impachetarea consolei). Apoi imi zice ca s-a mai intamplat ca touchscreen-ul sa nu functioneze, insa dupa ceva timp isi revenea. Ok, il las si-l sun ziua urmatoare, pentru a-i trimite DS-ul si pentru a-mi primi banii inapoi, insa nu raspunde. Am asteptat de sambata pana azi, nu raspunde la telefon si nici pe forum. Ecranul il repar, insa eu am vorbit cu el despre o consola aflata in stare perfecta de functionare, nu defecta.

  18. #858 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Cum spanac sa cumperi o consola de la cineva in care nu ai incredere fara sa o testezi inainte ??? Parerea mea este ca aici este si vina ta ! Mai ales la cate plangeri sunt pe-aici despre useri neseriosi.

  19. #859 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Un risc si-l asuma oricine cand comanda pe internet. N-am spus ca n-am avut incredere in el, ba dimpotriva, am mers pe incredere pentru ca e user cu vechime si are alte tranzactii reusite. Oricum ai dreptate, o parte e si vina mea, trebuia sa ma gandesc de 2 ori inainte sa comand.

  20. #860 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu are tranzactii reusite man. Inainte sa iei ceva de la el, el avea un feedback pozitiv. Unul singur. Si nici activ pe forum nu a fost incat sa zici ca e de incredere. Trebuia sa ceri ori verificarea pachetului ori sa ii pui banii dupa ce testezi produsul.

+ Reply to Thread
Page 43 of 78 FirstFirst ... 33 41 42 43 44 45 53 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts