+ Reply to Thread
Page 56 of 78 FirstFirst ... 6 46 54 55 56 57 58 66 ... LastLast
Results 1,101 to 1,120 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #1101 SP
    Junior Member Busyka's Avatar
    Motivul pentru care am dat negative este faptul ca tipu a refuzat sa returneze Marfa!consider ca daca nu esti multumit de Marfa o returnezi....in caz ca refuzam returnarea coletului era liber sa acorde negative.

  2. #1102 SP
    Junior Member gorgyrip's Avatar
    Cand ai propus tu sa returnez produsele? Dupa ce am dat negativ? Uite mesajele private (se poate vedea clar data si ora):
    26-04-2013 09:24 PM
    gorgyrip
    Salut,
    ce anume are 3ds?
    daca lasi wii si 3ds la 150 cu tot cu transport sunt interesat. Eventul poate rezolvam cumva cu predarea personala. eu sunt din vaslui.


    26-04-2013 09:55 PM
    Busyka
    Salut
    Eu sunt din Focsani...daca ai drum pe aici pot sa te servers cu toata placerea ,eventual pot trimite cu posta romana cu plata ramburs

    3DS are o balama rupta...



    26-04-2013 11:22 PM
    gorgyrip
    Nu stiu de ce aveam impresia ca esti din Iasi. Iti las adresa mea:
    ***********************
    dar sa fie 150 cu totul.



    27-04-2013 01:03 AM
    Busyka
    OK..AM NOTAT, O SA TRIMIT COLETUL CU RAMBURS DE 150RON CU TRANSPORTUL PLATIT DE MINE DAR NU MAI REPEDE DE LUNI...CRED CA PE MIERCURI O SA AJUNGA LA TINE
    STIMA!



    30-04-2013 05:37 PM
    gorgyrip
    Salut. din pacate nu a ajuns azi. de acum pe joi.



    30-04-2013 08:18 PM
    Busyka
    Ok .sa speram ca joi ajunge,


    02-05-2013 02:51 PM
    gorgyrip
    A ajuns pachetul si sunt foarte dezamagit. Ala nu e 3ds. E ds lite.



    03-05-2013 12:06 PM
    Busyka
    sorry man dar nu prea le cunosc bine...anyway sa nu uitam ca 3ds ul era doar bonus!pare rau ca te-am indus in eroare



    03-05-2013 10:42 PM
    gorgyrip
    Da, era bonus, dar ai vazut ca prima data te-am intrebat ce defect are 3ds pentru ca eram foarte interesat de consola. Bine macar ca nu am facut comanda de ecran. E prima data cand comand ceva si primesc altceva si crede-ma ca am luat foarte multe si din tara si din strainatate. Nu ai alta consola defecta care sa compenseze pentru 3ds?


    04-05-2013 11:32 AM
    Busyka
    Sunt sanse sa gasesc si un Nintendo 3ds defect (nu stiu momentan ce defect are)o sa te anunt pe saptamana viitoare ce am gasit
    stima!


    11-05-2013 03:39 PM
    gorgyrip
    Ai gasit 3ds defect?


    11-05-2013 04:58 PM
    Busyka
    luni te anunt ce am gasit....ce pret poti sa oferi pentru un un 3ds defect?


    11-05-2013 08:48 PM
    gorgyrip
    Stai un pic. Un 3ds trebuie sa-mi dai de data trecuta...



    14-05-2013 07:35 PM
    Busyka
    sorry nu am gasit...te anunt daca apare ceva



    14-05-2013 10:49 PM
    gorgyrip
    Da, dar cand? E ok daca gasesti si o consola snes.



    Pe 19.05.2013 am acordat calificativ negativ.

    M-ai amanat 3 saptamani si ai incercat sa iei de 2 ori bani pe aceleasi produse.

  3. #1103 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Motivul pentru care am dat negative este faptul ca tipu a refuzat sa returneze Marfa!consider ca daca nu esti multumit de Marfa o returnezi....in caz ca refuzam returnarea coletului era liber sa acorde negative.
    Ai propus sa-i trimiti banii si sa-ti returneze produsele dupa ce primeste banii? A refuzat asta?
    Pai da-i omului bani inainte. La ce expierenta a avut cu tine doar nu te astepti sa-ti trimita inainte si sa astepte sa-i dai banii...
    Pana una alta tu esti cel in culpa nelivrand conform specificatiilor.

  4. #1104 SP
    Junior Member Busyka's Avatar
    Vad ca ai omis intentionat cateva pm-uri.....gvingi esti avocat de meserie sau doar I-ti place shaorma cu de toate?:intreaba-l daca mai are consola de la mine si daca nu cumva a si vandut-o deja pe okazii la pret dublu


    ps:gorgyrip ai primit exact ce ai platit, adica o consola wii perfect functionala in 150ron....restu e cancan

  5. #1105 SP
    Junior Member gorgyrip's Avatar
    Quote Originally Posted by Busyka View Post
    Vad ca ai omis intentionat cateva pm-uri.....gvingi esti avocat de meserie sau doar I-ti place shaorma cu de toate?:intreaba-l daca mai are consola de la mine si daca nu cumva a si vandut-o deja pe okazii la pret dublu


    ps:gorgyrip ai primit exact ce ai platit, adica o consola wii perfect functionala in 150ron....restu e cancan

    Da, s-a vandut la pret dublu. Dar am pus bonus 100 de jocuri complete. Cum nu ma pricep i-am trimis 100 de cd-uri cu manele.
    Este irelevant ce am facut sau ce voi face cu ea.
    Gresit. 150 lei am platit pentru o consola wii cu un remote defect si pentru un 3ds defect. Nu am primit pachetul pentru care am platit, motiv pentru care ti-am acordat negativ. Si atat timp cat ti-ai primit banii nu ai motiv sa dai negativ.
    Ce mesaje private am omis intentionat? Un moderator poate verifica corectitudinea lor.
    Iti spun eu si iti spune si lumea ca nu ai procedat corect, dar tot nu vrei sa intelegi.
    PS: "I-ti place" se scrie "Iti place". Spor la scoala si vanzari!

  6. #1106 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Moderatorii sunt in vacanta?

  7. #1107 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    gorgyrip - trimite-i inapoi lui Busyka produsele ramburssi gata end of story, pana una alta pastram calificativele, amandoi pareti deranjati de atitudinea celuilalt insa nu mi se pare ca incercati sa rezolvati amiabil.

    PS: CrysMM - ai buton de report in caz de ceva, pana una alta esti offtopic cu remarca ta malitioasa

  8. #1108 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Nu mi se pare corect ca userul gorgyrip sa ramana cu negativ. Odata ce a ridicat coletul nu vad motivul.

  9. #1109 SP
    Junior Member gorgyrip's Avatar
    Rodarkone, foarte frumos. Cu atitudinea ta ii incurajezi si pe altii sa traga tepe. Din cate imi amintesc, acum cativa ani, ai luat de la mine niste casete de super nintendo (de pe computer games). Ai platit in avans si tu ai negociat pretul. Normal era sa-ti trimit mai putine sau sa-ti trimit casete de terminator? Spui ca nu am incercat sa rezolv amiabil. Verifica mesajele private. I-am spus sa faca rost de un 3ds defect, eventual alta consola ca sa rezolvam problema. Mai mult nu puteam face. Sau poate vroiai sa sugerezi sa ma duc pana in Focsani si sa-l invit la un suc sa discutam mai amanuntit...
    Referitor la ramburs. Cum am spus, cat timp am fost amanat, consola a fost desfacuta, curatata si modata. Cine imi plateste aceste servicii? Cine suporta transportul? Si stii vorba aia: "Fooled me once, shame on you. Fooled me twice, shame on me!". Cu alte cuvinte de unde stiu ca va ridica pachetul si nu voi pierde inca 30 lei pe transport?
    Am ridicat pachetul, vanzatorul nu are dreptul sa acorde negativ. Te-ai intrebat oare de ce pe ebay si pe alte forumuri vanzatorul nu poate da negativ?
    Poti sa pastrezi calificativele pentru ca aici nu vand nimic, doar am cumparat. Si daca voi mai cumpara, sunt destui care ma pot recomanda.
    Si Busyka poate scapa de negativ. Isi face alt cont si vinde in continuare. Sper ca data viitoare sa cumperi de la el si sa patesti la fel.
    CryssMM nu a fost offtopic. Doar si-a spus parerea. La fel si altii. Offtopic era daca intreba: "Oare de ce Zavvi nu mai trimite neasigurat in Romania?" Poate ca raspunsul e tot aici...

  10. #1110 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Cand ai aplicat pe acest forum ai fost de acord cu regulile acestui forum nu cu regulile altor forumuri, daca nu le-ai citit cu atentie este numai problema ta.

    Cat despre aducerea in discutie a unei tranzactii cu mine nu stiu daca are rost, nu discutam aici din punct de vedere user-user ci din punct de vedere user-moderator, in cazul de fata trebuie sa fiu echidistant, Busyka scrie - trimite-mi inapoi produsele / tu spui ca le-ai alterat - eu cred ca ar trebui sa ne oprim, pentru ca nu mai are rost sa continuam.

    Cat despre ce am zis eu despre Crysmm - cred ca:

    1. nu are nevoie de avocat, omu e destul de matur si intelept incat sa-si poata lua singur apararea - mai ales ca ne cunoastem personal si nu cred ca a luat'o ca pe un atac la persoana sau vreo metoda de a ii baga pumnul in gura, a fost o remarca, daca vroiam sa fiu "rau" il banam direct si gata, termianm discutia.
    2. ce faci tu mai sus (adica imi dai mie lectii despre ce inseamna offtopic si ce nu inseamna offtopic) se cheama preudo-moderare si atrage anumite sanctiuni, tinand insa cont ca (se pare) ca nu ai citit cu atentie regulile forumului considera ca este doar un warning scris, insa iti recomand sa citesti regulamentul in vigoare de pe consolegames.ro/forum (nu de pe ebay sau alte forumuri).

    Ca sa nu intelegi gresit - este de regretat ce s-a intamplat, insa ambii sunteti vinovati (din punct de vedere obiectiv rezumat mai jos):

    1. Busyka - ar fi trebuit sa respecte regulamentul si a "uitat" sa posteze multe informatii suplimentare despre produsul vandut (INCLUSIV POZE) si evident a trimis altceva prin posta, indiferend daca era "marketat" ca bonus sau nu (el a gresit putea sa nu spuna nimic si sa iti trimita direct consola defecta, cred ca in acest caz te-ai fi bucurat, in loc sa fii suparat si sa-l condamni.

    2. gorgyrip - pentru ca a alterat produsul pe care l-a primit inainte sa raporteze o problema cu acesta in eventualitatea unei rezolvari de situatie, e ca si cum ai spune ca ai cumparat o consola de la magazin si ai modat'o apoi vrei sa-ti plateasca magazinul pretul pe consola modata pentru ca nu ti-a dat jocul bonus care era inclus cu consola desi ti s-a promis, e valabil pentru orice produs in orice magazin, exemplu e doar fictional.

    Data viitoare cand faci o tranzactie te rog sa fii atent si sa ceri informatii suplimentare (poze) eventual sa ceri verificarea coletului (prin curier - solicitand expeditorului sa scrie acest lucru ca si detalii de livrare) in felul acesta puteai refuza coletul in caz ca nu era continutul corespunzator, pentru a evita acest tip de situatii.

    O seara frumoasa tuturor, nu va stresati pentru nimicuri de genul asta pentru ca sanatatea e mai importanta decat orice.

  11. #1111 SP
    Member Link's Avatar
    Revenind la userul FeloN, am avut si eu o incercare de schimb cu el, dar fiindca mi s-a parut dubios de la inceput n-am mai continuat afacerea. I-am cerut un nr de telefon sa-l contactez pentru schimb, asa cum fac uzual cu toti userii din Buc cu care schimb ceva, la care a replicat ca el nu are telefon mobil (wtfpwned) in conditiile in care si copiii de generala umbla mai nou cu telefoane dupa ei, sau macar imprumuti de la un prieten cateva minute pentru o conversatie. Anyway ma punea sa ma duc pana in Iancului ca sa facem schimb, dar eu m-as fi dus dupa aer, asa ca am preferat sa stau acasa. Imi pare rau sa vad ca altii au fost de buna credinta si si-au luat teapa de la el, pentru ca abilitatile lui de negociere mai sus de " hai te rog , vrei ? " nu sar. Evitati sa mai trimiteti inainte userilor cu putine posturi si cu si mai putine sau 0 feedbackuri. Pentru asta e facut sistemul de TR pe forum, tocmai pentru evitarea situatiilor de acest gen.

  12. #1112 SP
    Junior Member Busyka's Avatar
    Greseala mea (pe care o recunosc de alfel ) a fost ca nu am verificat... (nu prea am dat inportanta bonusului deoarece era o consola veche si defecta pe care aveam de gand sa o arunc la gunoi) avand in vedere ca obiectul vanzari si anume consola wii a fost in regula se putea acorda tr neutru in cel mai rau caz, eventual returnarea produselor....enervant este faptul ca anumiti cumparatori dupa forum se folosesc de regulament (stiind ca vanzatorul nu poate acorda trade rating negative) pentru a constringe un anumit vanzator si a inpune anumite conditi favorabile cumparatorului sub amenintarea ca "o sa-ti dau negative daca nu faci cum vreau eu" cum a fost in cazul meu , cumparatorul avand pretentia sa-i mai trimit alta consola tot bonus binenteles.

  13. #1113 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Busyka View Post
    enervant este faptul ca anumiti cumparatori dupa forum se folosesc de regulament (stiind ca vanzatorul nu poate acorda trade rating negative)
    Vezi ca incurci forumurile... pe consolegames.ro poti da negativ si daca esti vanzator, asta daca ai un motiv bun sa o faci, fireste. De exemplu daca trimiti cu ramburs si cumparatorul nu ridica pachetul.

  14. #1114 SP
    Member excess's Avatar
    Mie nu mi se pare ok ca odata ce am vorbit cu Andrei_A pe mess in legatura cu trimiterea jocului Fifa 13, acesta sa-mi spuna in fiecare zi ca pune jocul la posta, intr-un final sa-mi spuna ca s-a mai interesat cineva de joc si il da mai scump! Cred ca tine de bun simt ca odata ce ai pus anunt aici, sa te tii de el si de acel pret!

  15. #1115 SP
    Member Mariush's Avatar
    Quote Originally Posted by excess View Post
    Mie nu mi se pare ok ca odata ce am vorbit cu Andrei_A pe mess in legatura cu trimiterea jocului Fifa 13, acesta sa-mi spuna in fiecare zi ca pune jocul la posta, intr-un final sa-mi spuna ca s-a mai interesat cineva de joc si il da mai scump! Cred ca tine de bun simt ca odata ce ai pus anunt aici, sa te tii de el si de acel pret!
    Romanul s-a nascut poet....si apoi a invatat business

  16. #1116 SP
    Junior Member gforce's Avatar
    Am o problema cu walkman. Am luat max payne 3 de la el. Nu lam intrebat de ce consola era deci e vina mea ca e de ps3 si nu de xbox. am dat banii in avans acum doua saptamani si inca nu mia venit jocul. Urmataoarea zi mia spus ca la pus la posta. Peste cateva zile imi spune ca e ocupat cu bacul si ca ia incredintat unui prieten jocul care sa il trimita in locul lui. Prietenul lui a uitat. Vineri a zis ca la pus la posta si sambata care e posta inchisa a zis ca a luat jocul inapoi ca a inteles ca eu am xbox Si ca ce face ca bani nu ii mai are si ca daca il mai vreau ca nu prea am ce face.Ce calificativ sa ii dau.ca imi ie ca apoi mie imi da mie negativ care iam dat si bani.

  17. #1117 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    In mod normal ar trebui sa-ti trimita jocul, ca nu ai tu ce face cu el e vina ta, nu ai intrebat de la inceput platforma.
    Daca tot comunicati, vezi daca te poti intelege cu el sa faca rost de bani sa ti-i dea inapoi. Daca nu, sa-ti trimita jocul, pentru asta ati facut tranzactia.

  18. #1118 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Am sa iau legatura cu userul pe PM, si o rezolvam. Nu e vorba de nicio teapa, doamne fereste. Ideea e ca eu dau examenul de bacalaureat saptamana asta si chiar nu am avut timp de saptamana trecuta de posta si nebunii. Luni ii pun jocul la posta, deoarece vineri termin cu bacul. Ideea e ca s-a creat o confuzie ca el m-a anuntat tarziu ca il vrea de Xbox. Ma rog, sper ca am lamurit problema

  19. #1119 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Userul: Link
    Calificativ: neserios, mincinos

    Am facut un schimb cu userul de mai sus, iar din cauza ambalarii precare, discul ajuns la mine, a iesit din carcasa pe jumatate si s-a zgariat in repetate randuri, unele dintre zgarieturi fiind destul de adanci si foarte late. Atasez si o poza pentru a vedea exact.
    In momentul in care am vazut cum arata disc-ul, am contactat user-ul, i-am trimis poza atasata si i-am spus ca nu mi se pare normal sa raman cu jocul in stare aia. El mi-a spus ca nu mai imi poate returna jocul, deoarece l-a retrimis mai departe, chiar dupa ce l-a primit.
    Dupa aceea mi-a propus sa incerc sa-l joc, iar dupa ce il termin (daca pot) sa il anunt si ori imi da alt joc, ori imi plateste jocul trimis de mine si ii trimit disc-ul zgariat inapoi.

    In teorie, totul a fost ok.In practica, nu e chiar asa.
    In momentul in care l-am anuntat ca am terminat jocul, ca discul face probleme la unele cutscenes, si la ultima misiune am fost nevoit sa scot discul de 3 ori pana sa il citeasca, el nu mi-a mai raspuns. I-am mai dat un pm in i-am atras atentia ca sper ca nu are de gand sa se furiseze, in urma caruia mi-a raspuns cum ca nu e nici o problema, doar ca el pleaca in urmatoare dimineata in concediu,in afara tarii, pentru trei saptamani si nu avem cum rezolva pana nu se intoarce.

    Eh, el in perioada in care trebuia sa fie in afara tarii, efectua diferite tranzactii, cauta jocuri, etc. Cireasa de pe tort, e ca s-a dat singur de gol, postand pe topicul http://www.consolegames.ro/forum/f67...ml#post1005021 tatuajul efectual in Bucuresti, la un anume salon. Acuma nu stiu daca s-a dat de gol, sau a fost chiar asa de nepasator(ca sa folosesc un cuvant civilzat) incat nu l-a interesat ca as putea vedea.

    Chiar daca userul respectiv are un feedback de +90, din pacate nu e de incredere.
    Din punctul meu de vedere, un user serios se vede dupa faptul in care trateaza tranzactiile unde au aparut probleme. Pentru a pune un plic la posta, nu e nevoie de bun simt!
    Am vazut ca a mai primit un negativ, dar nu mai pot vedea exact motivul. Pot insa sa il citez "Btw negativul ala l-am primit din cauza postei romane, au spart carcasa in transport, si de-aia " nu corespune descrierii " ". Daca e asa cum a spus , inseamna ca nu sunt primul!

    Tot ceea ce am spus mai sus, se poate verifica, am toata discutia dintre mine si el.
    Attached Images Attached Images disc1854.jpg

  20. #1120 SP
    Member Link's Avatar
    Da , am taraganat rezolvarea cu buna stiinta, pentru ca nu pot fi sigur fara indoiala ca nu tu ai fost cel care a manevrat rau discul si l-a adus in starea in care este. "Ambalare precara" ?, Jocul a fost cumparat sigilat si jucat 10 minute de catre mine, si trimis in plic cu bule tocmai pentru a fi ferit de eventualele "accidente" cauzate de posta romana. Dar, pentru ca nu pot dovedi ca tu l-ai zgariat din neatentie, iti acord acelasi calificativ pe care mi l-ai acordat tu mie.

+ Reply to Thread
Page 56 of 78 FirstFirst ... 6 46 54 55 56 57 58 66 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts