+ Reply to Thread
Page 71 of 78 FirstFirst ... 21 61 69 70 71 72 73 ... LastLast
Results 1,401 to 1,420 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #1401 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Frumos....uite asa apare cate un individ, care face toti Moldovenii de cacaua.

  2. #1402 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Poate pentru cei care generalizează, nu contează zona, contează educația pe care o primești.

    @MonkY eu nu înțeleg de ce nu mai ești roșu si de ce ți-ai schimbat avatarul, de două ori deja. Termina man cu prostiile

  3. #1403 SP
    Banned Templier's Avatar
    Coma cred ca a zis-o mai in gluma, pentru mine nu conteaza zona ca toti suntem romani si diversitatea asta chiar mi se pare cel mai bine!

  4. #1404 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    A zis cineva ceva de zonă? Am spus ca unii generalizează si ca cel mai mult contează cei 7 ani de acasa, nu i-am reproșat nimic omului.

  5. #1405 SP
    Member legokid220's Avatar
    Templier, e culmea baiatu asta cand voi v.ati inteles cu carcasa m.a luat pe mine la intrebari daca esti serios si deastea ... Evident eu i.am zis sa ia de la tine cu incredere. Oricum, tipu nu e pe treaba lui.. tot timpul se plangea ca nu are bani si nici macar un abonament ps plus nu.si permitea...m.am indurat eu si i.am dat un trial de 3 luni doar ca nici card nu avea sa si.l activeze

  6. #1406 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Trebuia sa ii dai si cardul

  7. #1407 SP
    Banned Templier's Avatar
    lego unii oameni nu inteleg cand sunt ajutati. treaba lui ca oricum nu ii mai dau nimic si o sa pun aici la vanzare carcasa la pretul la care il dadeam lui ca poate se bucura cineva de un bargain si imi recuperez si eu banii. intr-o comunitate asa mica e pacat ca mai sunt si din astia!

  8. #1408 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    I-am dat mesaj... asteptam raspunsul maxim o saptamana. Dupa care, rugam un moderator sa-i dea ban... daca nu vrea sa rezolve problema. Amen!
    Intrucat nu a raspuns... a primit ban pt. Neseriozitate timp de o luna. Sorry.

  9. #1409 SP
    Member florent's Avatar
    Am cumparat de la userul kaiac o consola PS3 foarte lovita , care nu functioneaza . Probabil el considera ca e suficient sa inveleasca o consola intr-un strat de bule apoi direct in plic Fan Curier ! Cu siguranta avea probleme dinainte , chiar el mi-a spus la telefon ca se tura foarte tare ventilatorul , de ce nu a spus asta si in anunt ? De ce nu a pus si poza cu sigiliul desfacut ? Mi-e si frica de ce se gaseste inauntrul consolei

    Credeam ca un user cu 600 postari e serios dar m-am inselat . Mai jos filmulete si poze

    https://vid.me/nmuh
    Imgur

    La telefon mi-a spus ca a ambalat consola in cutie iar cei de la Fan au desfacut-o si au pus-o in plic . Dupa o zi s-a razgandit , acum sustine ca el mi-a trimis consola functionala , nu e vina lui , si fiind un baiat bun e dispus sa puna bani pentru reparatie . Eu refuz asa ceva si vreau sa i-o returnez . Am datele lui din buletin .

  10. #1410 SP
    Banned Templier's Avatar
    poti sa dai un link cu anuntul lui?

    ---------- Post added 23-06-2015 at 20:12 ----------

    gata, am gasit

    http://www.consolegames.ro/forum/f89...im/index2.html

  11. #1411 SP
    Member AzFaust's Avatar
    si ati rezolvat pana la urma? banii inapoi sau alte balarii?
    @florent te rog sa postezi aici finalul acestei povesti, ca sa stim cu cine sa nu facem viitoare 'intelegeri'
    daca individul nu vrea sa iti dea toti banii inapoi si merge pe vrajeala ca 'eu cand am trimis-o era functionala', este clar

  12. #1412 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Nu cred ca va rezolva cu banii, fiindca individul sustine ca a trimis o consola functionala si cumva pe drum s-a defectat

    http://www.consolegames.ro/forum/f89...im/index2.html

  13. #1413 SP
    Member eastbason's Avatar
    Asteptam vesti!

  14. #1414 SP
    Junior Member Molurus's Avatar
    Quote Originally Posted by florent View Post
    Am cumparat de la userul kaiac o consola PS3 foarte lovita , care nu functioneaza . Probabil el considera ca e suficient sa inveleasca o consola intr-un strat de bule apoi direct in plic Fan Curier ! Cu siguranta avea probleme dinainte , chiar el mi-a spus la telefon ca se tura foarte tare ventilatorul , de ce nu a spus asta si in anunt ? De ce nu a pus si poza cu sigiliul desfacut ? Mi-e si frica de ce se gaseste inauntrul consolei

    Credeam ca un user cu 600 postari e serios dar m-am inselat . Mai jos filmulete si poze

    https://vid.me/nmuh
    Imgur

    La telefon mi-a spus ca a ambalat consola in cutie iar cei de la Fan au desfacut-o si au pus-o in plic . Dupa o zi s-a razgandit , acum sustine ca el mi-a trimis consola functionala , nu e vina lui , si fiind un baiat bun e dispus sa puna bani pentru reparatie . Eu refuz asa ceva si vreau sa i-o returnez . Am datele lui din buletin .
    ai mesaje full. curata inboxul.

  15. #1415 SP
    Junior Member TigerGeo's Avatar
    Si eu am luat cateva tepe de cand colectionez, iar banii, nici ca nu i-am mai vazut, plangeri la politie sau alte metode sunt egale cu 0, cand vine vorba de un tepar..

    Tot ce trebuie sa faci, cand ai dubii, mai ales cand pretul cerut e prea frumos sa fie adevarat e sa mergi pe livrare cu verificare, in felul asta, poti vedea personal cum arata, chiar daca nu o testezi, daca o vezi zgariata rau sau lovita (ma refer strict la console), inseamna ca ceva e in neregula si poti refuza coletul, astfel nu pierzi multi bani..

    Intrucat am citit tot ce i s-a intamplat userului @florent, nu-i pot spune decat, "Ai grija pe viitor, fi mai prudent, oricum banii sunt ca si pierduti, m-as mira sa nu fie asa, dar din pacate, cam asa pare. Bafta pe viitor"

  16. #1416 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    A fost un post in acest thread despre un individ care suna un coleg de forum si urla in telefon ceva legat de un "MOPED". Cine gaseste posturile respective are o bere de la mine.

    Gata am gasit eu:

    Quote Originally Posted by party_man View Post
    revin cu userul alexbalan2006, faptul ca e nebun de legat e gingas spus, desi ii tot blochez numere de telefon este perseverent, consider ca e bolnav si va recomand pe cat puteti sa evitati sa-i oferiti un numar de telefon pentru ca va trebui mai apoi sa aveti nervii tari...ce ma deranjeaza e ca ma suna multe persoane zilnic si a devenit cumva obsesiv...ca sa rezum pentru cei ce nu stiu acest user suna si incepe sa urle in telefon "vreau mopedu'" indiferent ce i-ai spune...

  17. #1417 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Ultimul model de troll, cu moped.

  18. #1418 SP
    Member chris diaz's Avatar
    "Vreau mopeduuuuuu....." Mare ti-e gradina, Doamne !

  19. #1419 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Tin să-i mulțumes lui party_man pentru calificativul negativ pe care mi l-a acordat!

    A spus că vrea un joculeț de la mine, s-a târguit să îl las la 50 lei și am zis că o să îl trimit dacă face plata în avans. A zis că nu are timp să o facă în aceeași zi, dar m-a rugat să trimit jocul urmând să depună bănuții după. Seara a venit cineva la mine să cumpere o consolă PS4 și a ținut să îi dau și jocul care era promis lui party_man. (în anunțul de pe olx se vindea PS4-ul la pachet cu COD AW)

    L-am anunțat seara că anulăm tranzacția.

    Mă gândeam că un om care se apropie de 50 de ani e mai înțelegător. Îl înțelegeam dacă îmi plătea jocul și dispăream, dacă îi trimiteam o cărămidă în colet.

    Eu dacă dădeam calificative negative de câte ori mi s-au anulat tranzacții, uneori achitate deja, probabil că aveam mai multe calificative negative acordate decât pozitie. În fine, să zicem că e vina mea și mi-o asum.

    Nu mă aștept să mi se anuleze feedback-ul, dar am zis să vă prezint situația.

  20. #1420 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Pentru tranzactii neincheiate se acorda calificativ NEUTRU. Negativ se poate acorda numai pentru tranzactii care au fost incheiate nesatisfacator, aka tepe. Eu zic sa contactezi un moderator, cu siguranta se va rezolva. Domnul om_petrecaret va primi si un avertisment, cel mai probabil, pentru ca nu a citit regulamentul.


+ Reply to Thread
Page 71 of 78 FirstFirst ... 21 61 69 70 71 72 73 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts