+ Reply to Thread
Page 6 of 58 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 56 ... LastLast
Results 101 to 120 of 1149

Thread: Probleme Site?

  1. #101 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariusik View Post
    Am si eu o intrebare, si daca tot e vorba de achievements m am gandit sa o pun aici:
    Un achievement il poate avea o singura persoana, chiar daca mai este cineva care indeplineste conditiile pt a avea achievementul? Am vazut ca e pe sistemul primul venit, primul servit.
    Mariusik te referi la Photo Achievement cumva?!

  2. #102 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Ce te face sa crezi asta?

    LE: Se poate sa ai dreptate .

  3. #103 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariusik View Post
    Ce te face sa crezi asta?
    Nu cred ca se da la primul servit. Eu cred ca daca doi useri indeplinesc cerintele pentru acelasi achievement, atunci sistemul il da automal celui cu mai multa experienta.

  4. #104 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Practic sunt 2 tipuri de awards-uri. Cele care sunt castigate la concursuri, tournaments, etc... si care sunt asignate manual. Al doilea tip este cel care este calculat (zilnic) de catre sistemul de Experience, si care se acorda celui cu punctaj maxim pentru categoria respectiva. Daca ati gasit vreo neregularitate, please let me know...

  5. #105 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    So my theory was quite right.. Poate la urmatorele concursuri de iarna (daca voi mai castiga) voi primi medalia "Holidays Spirit" daca se va face asa ceva Vom vedea ce surprize placute ne va aduce MonkY si Console Games.

  6. #106 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    E vreo problema cu site-ul? mi se intampla de cateva zile sa imi incarce 30 de secunde cand vreau sa intru si cateodata cand dau sa deschid pozele se face fundalul negru si asa ramane.

  7. #107 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    E vreo problema cu site-ul? mi se intampla de cateva zile sa imi incarce 30 de secunde cand vreau sa intru si cateodata cand dau sa deschid pozele se face fundalul negru si asa ramane.
    La fel patesc si eu. Am vorbit cu mai multi useri si intampina aceeasi problema si ei.

  8. #108 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din pacate de cand au taiat cei de la ENEL fibra optica, Datacenter-ul unde este tinut serverul a trecut pe diverse solutii de backup. Speram sa se rezolve problema. Eu inca sunt multumit ca merge cat de cat...

  9. #109 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    merge iara .. ura

  10. #110 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Damn... again... deja m-am saturat de ei. De data asta au dat vina pe temperatura scazuta... ca au inghetat nu stiu ce echipamente. Oare alora din Canada cum le-or merge tot timpul aparatele la astfel de temperaturi ?!?

  11. #111 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    eu am crezut ca am luat ban or sumtin lol chiar i wonder how that's like desi nu doresc

  12. #112 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Dar cand iei ban nu mai poti intra deloc pe site ? Nici ne-logat ?

    Azi cat timp nu a mers ? Ca stiu ca de pe la 9 pana pe la 12 mie nu mi-a mers.

  13. #113 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Depinde ce fel de ban e... daca ai IP fix si ai ban per IP, nu vezi nimic... indiferent daca esti logat sau nu.

    Azi nu a mers fix cat le-a luat celor de la ENEL sa gaseasca echipamentele defecte... cred ca 4 ore. N-am avut in aproape 2 ani downtime cat am avut azi din cauza unora pe care cred ca-i cheama Dorel.

    Apropos, cum va merge ? Ca daca tot a fost downtime, cu ajutorul lui Sid am pus la cale si niste optimizari... si ar trebui sa zboare site-ul, nu alta... indiferent ca sunt 2 useri sau 20000 de useri online at the same time. Hope we did it right

  14. #114 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Intr-adevar, merge foarte bine, totul se incarca instant

  15. #115 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Mie tot asa imi merge.Am incercat de vreo 3 ori sa intru pe forum in seara asta si nu incarca, in schimb alte siteuri mergeau.Probabil sa fie de la internetul meu daca voi ziceti ca s-au remdiat problemele.

  16. #116 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu am testat din 4 locatii diferite, cu 4 provideri diferiti. Site-ul se incarca aproape ca in prima zi (poate chiar mai bine). Mai mult, chiar nu stiu ce as putea sa fac...

  17. #117 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu am testat din 4 locatii diferite, cu 4 provideri diferiti. Site-ul se incarca aproape ca in prima zi (poate chiar mai bine). Mai mult, chiar nu stiu ce as putea sa fac...
    Si mie toat asa mi se pare merge mai bine ca inainte , chiar am vrut sa te intreb ce sa intamplat de nu am mai putut sa intru pe site cateva ore pe 27 , dar am aflat din posturile anteriore , traim in romanica si asta ne ocupa tot timpul .

  18. #118 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    De ce inainte sa te loghezi ora la orice post este cu o ora inainte ?

    Uitati, poza facuta azi la 12:19 ! Ora corecta e 12:19 si ora de la post este 1:12 lol !

  19. #119 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    De ce inainte sa te loghezi ora la orice post este cu o ora inainte ?

    Uitati, poza facuta azi la 12:19 ! Ora corecta e 12:19 si ora de la post este 1:12 lol !
    Hmm. Am rezolvat problema... dar in mod bizar, setand vB-ul cu GMT+1, desi noi suntem clar pe GMT+2. Americanii astia...

  20. #120 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Nu stiu daca a mai pus cineva "problema" asta ...dar what the hell

+ Reply to Thread
Page 6 of 58 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 56 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ajutor site By AlexG in forum Software
    Replies: 5 Last Post: 21-03-2015, 04:02
  2. Site jocuri Wii U By Zadawn in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 9 Last Post: 13-04-2014, 03:15
  3. Site, firma pentru afisare site online By throne in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 12-03-2014, 15:00
  4. Rezolutia site-ului! By mark in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 08-12-2008, 00:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts