+ Reply to Thread
Page 22 of 58 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 ... LastLast
Results 421 to 440 of 1149

Thread: Probleme Site?

  1. #421 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Am observat ca pe aria bazar nu se mai poate da up pentru ca sunt necesare minim 5 litere pentru a putea da un reply la un thread. Nici pe thread-ul "Hai sa numaram pana la 3000" nu se mai poate posta ca pe site-ul vechi.
    Sorry man, dar suntem forum, nu IRC. Pentru cine nu poate sa scrie mai mult de 5 litere pe un forum... cred ca de fapt isi doreste altceva. Iar threadurile gen "Hai sa numaram pana la infinit" cred ca vor ajunge sa fie inchise (dupa ce se termina acesta)... No offense, dar... e un spam complet nefolositor nimanui... Vreau ca oamenii sa gaseasca informatii folositoare aici, nu sa navigheze printre UP-uri si posturi monosilabice.

  2. #422 SP
    Member AVoF's Avatar
    Sustin inchiderea cat mai rapida a threadurilor de genul ''sa numaram pana la 2000'', mi se par de o imbecilitate rara, nu vad cum ar putea ajuta pe cineva asa ceva.

    On: nu se pot folosi functiile ''find all post'' si ''find all started threads'' din ''view profile''.

  3. #423 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AVoF View Post
    On: nu se pot folosi functiile ''find all post'' si ''find all started threads'' din ''view profile''.
    Fixed! Damn .php 5.3.6...

  4. #424 SP
    Member AVoF's Avatar
    Daca tot s-a discutat despre problema cu ''up''-ul, e frustrant sa cauti ultimul pret la un produs care are 12 pagini, de obicei omul la inceput pune un pret mai mare si pe parcus scade, dar majoritatea pun acest pret la pagina 7(de ex) si pana la 12 sunt numai ''up''-uri iar tu trebuie sa iei fiecare pagina de la coada inspre cap sa vezi pretul.Propun ca in loc de ''up'' sa se foloseasca ultimul pret(550ron), asta desigur daca nu are vreo informatie mai importanta despre produs de postat.

  5. #425 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sorry man, dar suntem forum, nu IRC. Pentru cine nu poate sa scrie mai mult de 5 litere pe un forum... cred ca de fapt isi doreste altceva. Iar threadurile gen "Hai sa numaram pana la infinit" cred ca vor ajunge sa fie inchise (dupa ce se termina acesta)... No offense, dar... e un spam complet nefolositor nimanui... Vreau ca oamenii sa gaseasca informatii folositoare aici, nu sa navigheze printre UP-uri si posturi monosilabice.
    Chestia cu up-ul o inteleg si nu comentez nimic. Dar asa cum sunt numeroase thread-uri cu diferite concursuri si chestii de genul asta, exact acelasi lucru este si cu acel thread cu " Hai sa numaram pana la ... " . Se alege un castigator la sfarsit care primeste un premiu. Nu vad problema aici. Oamenii posteaza acolo pentru a avea sansa sa castige ceva. Si nu poti spune ca e SPAM. Exista sectiune speciala pentru spam si eu pe aia o vad mai nefolositoare decat ce ai spus tu. In fine, decizia oricum iti apartine tie.

  6. #426 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tudyniuz: in aria de Spam posturile NU SUNT CONTORIZATE! Pe cand oriunde in alta parte... sunt. Deci oricat de nefolositoare ar fi acea arie de SPAM, nu influenteaza cu nimic. Insa am ajuns sa vad useri cu 1000 - 2000 de posturi doar in ariile gen "Hai sa numaram pana la...", useri pe care nu i-am vazut niciodata pe threadurile "serioase". Eu inteleg ca-i pasioneaza sa-si creasca numarul de posturi, dar pe mine ma intereseaza in final cu ce ajuta comunitatea?

    Daca stam si ne gandim... acele threaduri nu fac altceva decat sa incarce forumul inutil... De exp. doar imaginile acelea au cativa GB. Spatiu avem o groaza, nu e asta problema. Insa la backup zilnic de exp. se mai pierd 10 minute in plus doar pt. 2-3 threaduri fara rost, 10 minute in care server load-ul se apropie de maxim. Nu mai zic de baza de date, sau de faptul ca e incarcat searchul cu cateva mii de posturi care nu contin decat niste numere si imagini copy/paste de pe google...

    Cat despre concursuri sau alte pagini... nu cred ca e asa de greu sa scrie 5 litere... Sa-si scrie username-ul in post daca nu au inspiratie... Repet, nu e vorba de faptul ca decizia imi apartine mie, ci trebuie sa stam sa ne gandim logic daca vrem sa devenim precum computergames & co... adica sa avem cat mai multe threaduri si posturi, chiar daca probabil doar 10% din ele sunt relevante si folositoare cuiva.

    Noi am gandit proiectul CG ca fiind o "intalnire" cu prietenii... Acum ia imagineaza-ti ca ne intalnim 10 insi... din care 4 nu fac altceva decat sa spuna niste numere... alti 4 nu fac altceva decat sa zica "UP"... si doar 2 vorbind despre console & Co. Nu mai bine s-ar intalni cei 2 separat, si nici n-ar mai fi spamati?

  7. #427 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu chiar nu cred ca ai dreptate. Daca tu zici ca sunt useri care au multe posturi nemeritate, atunci sa nu se mai contorizeze posturile pe thread-urile "neserioase". Ar trebui facut ca la SPAM. Stiu ca s-a mai sugerat asta pentru aria Bazar si daca tu crezi ca asta ar influenta pozitiv calitatea userilor de pe CG, go for it. Chestia cu acele 5 caractere minim nu are importanta, eu am intrebat pentru ca am sesizat o schimbare.

    Chiar nu inteleg si sunt de-a dreptul surprins de reactia fata de thread-ul cu "Hai sa numaram...". Repet, mie mi se pare o idee foarte buna. Nu il poti numi inutil din moment ce e implicat si un premiu. Daca problema sunt posturile obtinute acolo, nemeritat pentru ca nu e un thread "serios" nu mai trebuie contorizate. Imi poti sterge linistit din totalul de posturi cele obtinute de acolo sau bazar. Nu asta conteaza.

    Am observat ceva din experienta proprie. La inceputurile mele pe acest forum, am fost intai interesat de aria de bazar, iar incet incet de restul. Asta m-a atras, iar acum pot spune ca intru din ce in ce mai rar acolo, venind pe CG pentru continutul "serios" cum zici tu. Nu poti spune ca aria bazar e inutila. E un lucru foarte folositor pentru consolistii cu un buget mai restrans care isi pot face o colectie de jocuri la preturi mici. Unii vin pe CG pentru bazar, altii pentru a se informa de un anumit joc, altii sa vorbeasca de SSF IV si altii pentru mai stiu eu ce. Daca tu ii crezi mai inferiori sau neseriosi pe cei de pe aria bazar gresesti.

    Eu te-am intrebat despre niste schimbari pentru ca am observat niste diferente. Am inteles raspunsul tau si iti multumesc de lamurire.

    LE: Pot zice merci de intelegerea moderatorilor de pe acest site. Cand am avut o discutie de genul asta cu un moderator de pe Gamespot, mi-a zis foarte simplu si scurt " No more GS for you" si dus am fost.

  8. #428 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Unele titluri (thread) sunt automat micsorate pentru a incapea in anumite rezolutii. Exista solutie pentru afisarea intregului titlu? Eventual miscorat spatiul "mort" indicat in atasament.

  9. #429 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Chiar nu inteleg si sunt de-a dreptul surprins de reactia fata de thread-ul cu "Hai sa numaram...". Repet, mie mi se pare o idee foarte buna. Nu il poti numi inutil din moment ce e implicat si un premiu.
    Sincer n-am nici cea mai mica idee despre ce fel de premiu de pe threadul "Hai sa numaram..." vorbesti. N-a fost si probabil nu va exista niciodata asa ceva...
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Daca problema sunt posturile obtinute acolo, nemeritat pentru ca nu e un thread "serios" nu mai trebuie contorizate. Imi poti sterge linistit din totalul de posturi cele obtinute de acolo sau bazar. Nu asta conteaza.
    Ai luat-o prea personal. Nu se sterg posturile/threadurile nimanui. Doar ca CG-ul a inceput sa creasca, si e din ce in ce mai greu pentru cineva care cauta informatii... sau chiar ceva pe aria de Bazar, sa gaseasca ceea ce ii trebuie cu adevarat. Eu vorbeam despre o optimizare si o limitare a spam-ului... that's all.
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Nu poti spune ca aria bazar e inutila.
    N-am spus si nici nu voi spune vreodata asa ceva. Daca ar fi fost inutila, n-ar mai fi existat
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    LE: Pot zice merci de intelegerea moderatorilor de pe acest site. Cand am avut o discutie de genul asta cu un moderator de pe Gamespot, mi-a zis foarte simplu si scurt " No more GS for you" si dus am fost.
    Multumim de apreciere... Incercam si noi. Mai ales ca fata de altii nu o facem ca job, pentru bani sau alte scopuri materiale...
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Unele titluri (thread) sunt automat micsorate pentru a incapea in anumite rezolutii. Exista solutie pentru afisarea intregului titlu? Eventual miscorat spatiul "mort" indicat in atasament.
    Mare maestru, nu stiu sincer despre ce anume spui tu ca nu incape in anumite rezolutii, pentru ca site-ul are size fix de 1200px. Indiferent in ce rezolutie afisezi, tot 1200px va fi. Acum, ca un anumit browser face rescale sau resize la fonturi (pt. ca poate nu le are, sau este zoom activat), e altceva. Uite de exp. ceea ce vad eu indiferent de rezolutie, indiferent de browser (attachment). Si chiar ar mai intra ceva text in titlu pe langa ce este acum...

  10. #430 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Imi cer scuze, am uitat sa specific: problema respectiva apare in momentul in care apas New Posts, daca navigez normal prin forum, totul este ok pentru ca nu-mi apare acel camp cu info care se vede la mine in screenshot (Forum: Offtopic).

  11. #431 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Imi cer scuze, am uitat sa specific: problema respectiva apare in momentul in care apas New Posts, daca navigez normal prin forum, totul este ok pentru ca nu-mi apare acel camp cu info care se vede la mine in screenshot (Forum: Offtopic).
    Ah, aceea e pagina de Search

  12. #432 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Cand fac click de la profilul meu pe Show All Threads imi apare ca nu a gasit nimic .

  13. #433 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by TheKingOfHate™ View Post
    Cand fac click de la profilul meu pe Show All Threads imi apare ca nu a gasit nimic .
    Asa meriti!
    Glumesc... am dat drumul la o reindexare... takes a while pentru a procesa toate cele aproape 600.000 de posturi (plus blogs, visitor messages, etc...). In total sunt cateva milioane de index search... In maxim 4-5h ar trebui sa fie totul ok.

  14. #434 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Asa meriti!
    Glumesc... am dat drumul la o reindexare... takes a while pentru a procesa toate cele aproape 600.000 de posturi (plus blogs, visitor messages, etc...). In total sunt cateva milioane de index search... In maxim 4-5h ar trebui sa fie totul ok.
    Sper sa iasa ok, am dat si eu niste search-uri dupa thread-urile si posturile mele si le gaseste aiurea, asa se explica treaba...

    Quote Originally Posted by TheKingOfHate™ View Post
    Cand fac click de la profilul meu pe Show All Threads imi apare ca nu a gasit nimic .
    La tine sincer cred ca e o alta problema : caracterul unicode (TM) din nickname, poate se uita MonkY sa vada, nu cred ca e legat de indexare...

  15. #435 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Sper sa iasa ok, am dat si eu niste search-uri dupa thread-urile si posturile mele si le gaseste aiurea, asa se explica treaba...
    Iese sigur ok, doar ca nu avem cum sa scapam de durata de reindexare. As putea sa pun procesul sa manance 100% din ambele Xeoane, dar atunci nu ar mai putea posta nimeni nimic. Asa macar, ne putem face treaba... vine si indexul imediat
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    La tine sincer cred ca e o alta problema : caracterul unicode (TM) din nickname, poate se uita MonkY sa vada, nu cred ca e legat de indexare...
    Neah, el deja e indexat: http://www.consolegames.ro/forum/sea...searchid=12096

    ---------- Post added at 01:49 PM ---------- Previous post was at 01:42 PM ----------

    Gata indexarea... sa-mi spuneti daca mai aveti probleme va rog!

  16. #436 SP
    Party Rocking! Razviii123's Avatar
    MonkY, este normal să nu �mi apară Trophy cardul c�nd dau click? Sau văd doar ceilalți useri?

  17. #437 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Am o mica problema cu ID-ul meu de Playstation Network.
    La mine in profil apare sub forma asta:

    Attachment 115396

    iar unde ar trebui sa fie imaginea este un link catre:

    Attachment 115395

    Ce nu e bine?
    Chestia unde se duce linkul nu este de fapt Portable ID?

  18. #438 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Razviii123 View Post
    MonkY, este normal să nu �mi apară Trophy cardul c�nd dau click? Sau văd doar ceilalți useri?
    http://www.consolegames.ro/forum/f51...-gamercard-ul/
    Sigur ati generat Portable ID-ul? Altfel nu merge...

  19. #439 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    http://www.consolegames.ro/forum/f51...-gamercard-ul/
    Sigur ati generat Portable ID-ul? Altfel nu merge...

    Sincer nu mai tin mine ... Acum oricum nu pot genera pentru ca nu reusesc sa intru de pe PC...
    Da' chestia aia care apare acolo cand accesezi linkul nu este Portable ID? Nu ?

    Ai dreptate !!!
    Am schimbat ID-ul cu cel US si acum se vede Portable ID.
    Da' cum fac, te rog, sa am pentru ID-ul de Romania? De fiecare data cand incerc sa ma logez imi zice ca in regiunea mea nu exista PS Store!!
    La contul US m-a lasat sa intru...

  20. #440 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bravos. Acum te rog fugi si citeste http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/.
    Sau te scutesc eu de deranj, si fa ceva cu semnatura aceea, sa aiba maxim 4 randuri de dimensiune normala... A ta cred ca are vreo 6-8

+ Reply to Thread
Page 22 of 58 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ajutor site By AlexG in forum Software
    Replies: 5 Last Post: 21-03-2015, 04:02
  2. Site jocuri Wii U By Zadawn in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 9 Last Post: 13-04-2014, 03:15
  3. Site, firma pentru afisare site online By throne in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 12-03-2014, 15:00
  4. Rezolutia site-ului! By mark in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 08-12-2008, 00:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts