+ Reply to Thread
Page 12 of 58 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast
Results 221 to 240 of 1149

Thread: Probleme Site?

  1. #221 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Si mie mi se misca ok ... fara probleme ... Mai Mariusik , ia mai da un pic la manivela la netul tau ...

  2. #222 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Acum merge normal. Dau click si s a deschis pagina, dar pana acum trebuia sa dau click de 3 ori pe link, apoi 3 refreshuri pentru a se incarca.

  3. #223 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariusik View Post
    9:40 - 9 44 AM.

    Forumul se misca infernal de greu. Trebuie sa dau cate 3 refreshuri pentru a se incarca o singura pagina.

    Am mai incercat sa intru pe YouTube si inca 2 site uri romanesti, iar acelea merg normal.

    Folosesc Mozilla Firefox (updatat la zi)
    Merci ca ai mentionat si ora. Am verificat in log-uri, si la 9:40 - 9:44 AM in afara de niste hackeri rejectati de pe server... everything is peachy. Odata ce spui ca pe alte site-uri era ok, ma gandesc ca e posibil sa fi fost o problema de peering intre providerul nostru si providerul tau... Down n-a fost 100%. Oricum, monitorizam toate cele...

    Btw, ce provider de net ai ?

  4. #224 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    RDS.

  5. #225 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Azi pe la 8:25 cand am vrut sa intru pe unele thread-uri imi zicea "Page not found" si dupaceea fundalul negru al site-ului a disparut, totul era alb.
    A fost de la mine ?

  6. #226 SP
    Admin MonkY's Avatar
    paunstefan: tocmai am facut update (cumparat) niste licente noi pt. cateva module... probabil ai intrat fix cand se rescriau url-urile. Acum mai ai aceeasi problema ? Daca da, da-mi exact linkul cu pagina unde se intampla boroboatza

  7. #227 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Acum e ok, nu mai e nici o problema.

  8. #228 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Am si eu o problema.

    Azi cand am dat search la thread-ul cu, Ce ne-am cumparat Azi ! nu le mai gaseste, defapt nu imi dau seama ce zice. Pana acuma nu am avut problema asta, de fiecare data am scris la fel si a functionat.

    Eu il cautam pe cel cu Diverse, dar nu il mai gasesc. Am atast o poza cu ce imi zice cand dau search.

  9. #229 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Cand accesez prima pagina a site-ului, din orice browser, apare pagina si apoi imediat imi da un refresh si se ma incarca o data.
    Nu se intampla permanent, dar de cele mai multe ori asa patesc.

  10. #230 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by djdanny View Post
    Am si eu o problema.

    Azi cand am dat search la thread-ul cu, Ce ne-am cumparat Azi ! nu le mai gaseste, defapt nu imi dau seama ce zice. Pana acuma nu am avut problema asta, de fiecare data am scris la fel si a functionat.

    Eu il cautam pe cel cu Diverse, dar nu il mai gasesc. Am atast o poza cu ce imi zice cand dau search.
    Ciudat.... eu stiu ca la vBulletin nu a mers niciodata sa cauti cuvinte de doar doua caractere sau unul. Minimul este 3. Eu iti recomand sa cauti altfel. In loc sa cauti dupa "Ce ne-am cumparat azi !", dai cautare dupa "cumparat azi" in titles. Si-ti gaseste instant toate threadurile de cumparaturi.
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Cand accesez prima pagina a site-ului, din orice browser, apare pagina si apoi imediat imi da un refresh si se ma incarca o data.
    Nu se intampla permanent, dar de cele mai multe ori asa patesc.
    Spune-mi te rog ce browser folosesti ca sa verific si eu.

  11. #231 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    face asa in Chrome, Mozilla, Safari (iPad), Internet Explorer, Opera.
    Daca la voi nu se incarca de 2 ori inseamna ca e ceva local de la mine.
    Nu face tot timpul dar cam in 70% din cazuri.

  12. #232 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    is just me or...?

  13. #233 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    face asa in Chrome, Mozilla, Safari (iPad), Internet Explorer, Opera.
    Daca la voi nu se incarca de 2 ori inseamna ca e ceva local de la mine.
    Nu face tot timpul dar cam in 70% din cazuri.
    Incerca sa intri cu Console Games | Totul despre jocuri PS2, PS3, PSP, XBOX, XBOX 360, Wii, DS & Retro, nu cu consolegames.ro.

  14. #234 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    is just me or...?
    E un bug... a crashat o functie si face numai probleme... E in rezolvare... Sorry.

  15. #235 SP
    Member rZvFTW's Avatar
    eu am gasit un bug deci dau multiquote pe 3 posturi si daca dau "Go advance" nu imi apar quoturile..

  16. #236 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Dupa ce apesi "Multiquote" la ce posturi vrei, apasa si "Quote". Mie asa imi merge.

  17. #237 SP
    Member rZvFTW's Avatar
    si mie dar normal ar trebui sa iti apara si in "Go Advance"

  18. #238 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RazvanL View Post
    si mie dar normal ar trebui sa iti apara si in "Go Advance"
    Nope... nu a mers niciodata asa. Intodeauna se selecteaza MultiQuote... se bifeaza ce vrei... dupa care dai Quote. In go Advance poti sa te duci de-abia dupa ce ai apasat Quote.

    Anyway... enough for today. Enjoy the new modifications (while they last)

  19. #239 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    mersi, se pare ca asa merge ok.
    si care e explicatia?

  20. #240 SP
    Member TheSpider's Avatar
    am si eu o problema...nu merge sa accesez iconitele astea de deasupra mesajului(ma refer la simelys,attachments,insert image etc.)cand incerc sa apas pe ele nu se intampla nimic.mi s-a mai intamplat acum cateva saptamani,nu mai stiu pentru cat timp si acum vad ca a revenit,e problema de la mine sau de la site?

+ Reply to Thread
Page 12 of 58 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ajutor site By AlexG in forum Software
    Replies: 5 Last Post: 21-03-2015, 04:02
  2. Site jocuri Wii U By Zadawn in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 9 Last Post: 13-04-2014, 03:15
  3. Site, firma pentru afisare site online By throne in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 12-03-2014, 15:00
  4. Rezolutia site-ului! By mark in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 08-12-2008, 00:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts