+ Reply to Thread
Page 19 of 58 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 ... LastLast
Results 361 to 380 of 1149

Thread: Probleme Site?

  1. #361 SP
    Senior Member divayo's Avatar
    Rubrica Arcade,nu functioneaza,orice joc te joci,te trezesti la sfirsit(cind dai submit score) ca ramane negru,sau ca esti pe alte pagini de pe forum...

  2. #362 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    felicitari ptr upgrade .tema dark style e superba.

  3. #363 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    E bine venita culoarea negra. Ai grija de sanatate apoi de forum. Nu murim si noi cu doua trei bug-uri o vreme. O mica schimbare care nu imi place este ca atunci cand dau click pe un user nu imi mai apare optiunea de "View all threads started by x". Ar mai fi si Quick Links care mi se pare destul de greu de accesat fata de varianta veche. Oricum sunt bucuros de multe alte chestii si felicitari pentru noul look. Arat slick and smooth. Bravos

  4. #364 SP
    Member Bogdan's Avatar
    Aplauzele ar trebui să apară și dacă voi nu aplaudați, compensez eu prin aplauzele mele!

    Apreciem efortul depus și dacă nu se poate �ncă observa aprecierea noastră, curand se va observa.

  5. #365 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    La trader rating campul de "additional comments" e obligatoriu. Nu ar trebui sa fie optional? Daca ratingul e pozitiv nu prea e nevoie de additional comment.

  6. #366 SP
    Member party_man's Avatar
    mai e o problema. daca folosesti verisunea light nu se vede scrisul ca era alb pe negru inainte...ce trebuie facut sa se vada scrisul indiferent de ce tema alege userul?

  7. #367 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    La trader rating campul de "additional comments" e obligatoriu. Nu ar trebui sa fie optional? Daca ratingul e pozitiv nu prea e nevoie de additional comment.
    Nu putem sa lasam optional asa ceva. E ca la ebay... nici acolo nu te lasa doar sa dai rating. Trebuie sa si scrii ceva. De preferat despre produs, despre cum a decurs tranzactia, etc. Oricum sunt minim necesare 10 caractere... not so bad...
    Quote Originally Posted by party_man View Post
    mai e o problema. daca folosesti verisunea light nu se vede scrisul ca era alb pe negru inainte...ce trebuie facut sa se vada scrisul indiferent de ce tema alege userul?
    Pune un screenshot te rog, ca sa vad exact despre ce "scris' vorbesti. Thx!

    ---------- Post added at 01:58 PM ---------- Previous post was at 01:57 PM ----------

    Quote Originally Posted by divayo View Post
    Rubrica Arcade,nu functioneaza,orice joc te joci,te trezesti la sfirsit(cind dai submit score) ca ramane negru,sau ca esti pe alte pagini de pe forum...
    Inca lucrez la Arcade... have patience pls...

  8. #368 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    In partea stanga a posturilor, unde este identificarea autorului, la "Gamer IDs" apare ca si cum nu mai exista poza care ar trebui sa o afiseze.
    Nu cred ca este din cauza faptului ca nu merge partea de PC inca la PSNetwork pentru ca eu, de exemplu, nu am trecut acolo decat id-ul fara referire la ID Card; si asa se vede si pentru cei cu ID de xbox... Attachment 114915

  9. #369 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    In partea stanga a posturilor, unde este identificarea autorului, la "Gamer IDs" apare ca si cum nu mai exista poza care ar trebui sa o afiseze.
    Nu cred ca este din cauza faptului ca nu merge partea de PC inca la PSNetwork pentru ca eu, de exemplu, nu am trecut acolo decat id-ul fara referire la ID Card; si asa se vede si pentru cei cu ID de xbox... Attachment 114915
    Fixed!

  10. #370 SP
    Member party_man's Avatar
    uite - http://www.consolegames.ro/forum/f41...ce/index3.html vezi daca se intelege ceva pe light...

  11. #371 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by divayo View Post
    Rubrica Arcade,nu functioneaza,orice joc te joci,te trezesti la sfirsit(cind dai submit score) ca ramane negru,sau ca esti pe alte pagini de pe forum...
    Acum ar trebui sa functioneze si Arcade-ul (cat de cat)
    Quote Originally Posted by party_man View Post
    uite - http://www.consolegames.ro/forum/f41...ce/index3.html vezi daca se intelege ceva pe light...
    Pai, e absolut normal ce se intampla acolo. Ai scris cu culoarea ALBA... cum ai vrea sa se inteleaga ceva pe fundal ALB? Ti-am dat eu remove formatting la primele 2 posturi... De-acum inainte nu mai scrie cu font de culoare alba... Nu e un bug al forumului, este un lucru logic. La fel, daca vei scrie cu negru, nu se va intelege nimic pe dark style. Ideea de baza este sa lasi culoarea default... astfel incat sa fie ok pe orice alt style.

  12. #372 SP
    Member party_man's Avatar
    pai era scris cu alb pentru ca, inainte forumul era doar pe fundal negru, ce se-ntampla acum daca unii useri folosesc varianta light cu ce culoare sa scriu ca sa nu fie probleme asta intrebam...

  13. #373 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Ca sa nu fie nici o problema nu schimba culoarea fontului, simple as that.

  14. #374 SP
    Member party_man's Avatar
    si ce fac stau sa probez pe ambele optiuni ce merge? unele topicuri nu le mai pot edita, stiu ca-n alte parti nu exista problema asta...

  15. #375 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Noul dark style e mult mai bun, CG is just getting better. Imi place ca ati implementat si feedback score-ul, desi unii critici spuneau ca nu e pertinent. Mi se pare o realizare foarte reusita.
    Totusi, nu-mi place faptul ca site-ul a cautat un aspect "4:3", nu mai e 16:9 (Expanded) ca in inainte.
    De asemenea, "X-ul" din pozele atasate nu prea se vede agatat acolo in stanga-sus a pozei.

  16. #376 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Merdiso View Post
    Noul dark style e mult mai bun, CG is just getting better. Imi place ca ati implementat si feedback score-ul, desi unii critici spuneau ca nu e pertinent. Mi se pare o realizare foarte reusita.
    Totusi, nu-mi place faptul ca site-ul a cautat un aspect "4:3", nu mai e 16:9 (Expanded) ca in inainte.
    De asemenea, "X-ul" din pozele atasate nu prea se vede agatat acolo in stanga-sus a pozei.
    Dai click langa poza si se inchide fereastra

  17. #377 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Merdiso View Post
    Noul dark style e mult mai bun, CG is just getting better. Imi place ca ati implementat si feedback score-ul, desi unii critici spuneau ca nu e pertinent. Mi se pare o realizare foarte reusita.
    Totusi, nu-mi place faptul ca site-ul a cautat un aspect "4:3", nu mai e 16:9 (Expanded) ca in inainte.
    De asemenea, "X-ul" din pozele atasate nu prea se vede agatat acolo in stanga-sus a pozei.
    Este departe de a fi finalizat... De fapt, daca stau si ma gandesc, in toti cei 3 ani am tot adus modificari/imbunatatiri.
    Cu viewer-ul de imagini se va rezolva, don't worry... Insa nu inteleg ce anume este 4:3 fata de ce era inainte 16:9? Marimea este aceeasi pe latime (1200).... toate imaginile din news/reviews sunt tot 1280x720... Te rog sa ma lamuresti, ca sa stiu ce pot rectifica.

  18. #378 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Ma refer la faptul ca marginile browserului sunt negre, formul este "centrat" dar nu este incadrat pe toata latimea display-ului.
    Poate ca asa era si inainte, dar tot mi se pare ceva ciudat cand intru pe site/forum, parca textele par mai inghesuite.
    Probabil ca o fi de la font, stiu eu ....

  19. #379 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...se poate ca atunci c�nd vreau să dau reply și apăs pe Reply to Thread să se deschidă automat modul advanced? Quick reply să fie Quick reply și Reply to Thread să fie advanced. Că acum...dau pe Reply to Thread și mă dă jos la Quick reply

    Pe scurt, să fie ca �nainte

    Thanks.

  20. #380 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nu putem sa lasam optional asa ceva. E ca la ebay... nici acolo nu te lasa doar sa dai rating. Trebuie sa si scrii ceva. De preferat despre produs, despre cum a decurs tranzactia, etc. Oricum sunt minim necesare 10 caractere... not so bad...
    Ala e un text pe care-l vad doar eu, celalat user si moderatorul. Additional comment nu-l vad ceilalti utilizatori. Deci cu ce ma ajuta faptul ca scriu acolo detalii de bine despre cum a decurs tranzactia cand alti useri nu pot vedea.

    Cred ca ai confundat cu "short comment". Eu ma refeream la faptul ca e obligatoriu sa scriu ceva in fereastra mare.

    Edit: Poza edificatoare cu skilluri extreme de MS Paint. Unde scrie "aici nu" nu ar trebui sa fie obligatoriu.

+ Reply to Thread
Page 19 of 58 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ajutor site By AlexG in forum Software
    Replies: 5 Last Post: 21-03-2015, 04:02
  2. Site jocuri Wii U By Zadawn in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 9 Last Post: 13-04-2014, 03:15
  3. Site, firma pentru afisare site online By throne in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 12-03-2014, 15:00
  4. Rezolutia site-ului! By mark in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 08-12-2008, 00:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts