+ Reply to Thread
Page 23 of 58 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 33 ... LastLast
Results 441 to 460 of 1149

Thread: Probleme Site?

  1. #441 SP
    Party Rocking! Razviii123's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    http://www.consolegames.ro/forum/f51...-gamercard-ul/
    Sigur ati generat Portable ID-ul? Altfel nu merge...
    Oare sunt ceva probleme? Cu id-ul de UK nu a mers, acum l-am pus pe cel de US și merge. La am�ndouă am urmat instrucțiunile.

  2. #442 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Am depistat un bug mic.

    http://www.consolegames.ro/forum/f60...tml#post636377

    Paul a postat, �n primul post, informația - ei bine dacă merg �n dreapta și dau click pe #81 nu-mi face din el single link (nu știu cum se numeste exact termenul - eu single link am folosit mereu) ca să-l pot da mai departe. Dau click și nu se �nt�mplă absolut nimic...

    �nainte, tot fac referire la vechiul forum, c�nd dădeam click pe #81 (de exemplu) se deschidea o nouă fereastră doar cu acel post.

  3. #443 SP
    Party Rocking! Razviii123's Avatar
    Quote Originally Posted by Razviii123 View Post
    Oare sunt ceva probleme? Cu id-ul de UK nu a mers, acum l-am pus pe cel de US și merge. La am�ndouă am urmat instrucțiunile.
    Am reușit p�nă la urma...my bad.

  4. #444 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    La quick navigation , langa top n-ar trebui sa fie si un Go , sa ne duca in Help Desk ?

  5. #445 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Am depistat un bug mic.

    http://www.consolegames.ro/forum/f60...tml#post636377

    Paul a postat, �n primul post, informația - ei bine dacă merg �n dreapta și dau click pe #81 nu-mi face din el single link (nu știu cum se numeste exact termenul - eu single link am folosit mereu) ca să-l pot da mai departe. Dau click și nu se �nt�mplă absolut nimic...

    �nainte, tot fac referire la vechiul forum, c�nd dădeam click pe #81 (de exemplu) se deschidea o nouă fereastră doar cu acel post.
    Nu e bug... functia asta e inexistenta... O sa incerc ceva custom, dupa ce rezolv toate bugurile.
    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    La quick navigation , langa top n-ar trebui sa fie si un Go , sa ne duca in Help Desk ?
    Pai de ce sa ai si un buton de GO, ca e one click navigation (de-aia ii zic si Quick)? Sau poate vorbim de chestii diferite?

  6. #446 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Inainte de update, daca cineva dadea un up inainte sa treaca 24 de ore din cate stiu threadul nu era "ridicat"(nu aparea ca si cand ar fi avut new posts) dar acum chiar daca se face auto-merge, tot apare threadul in lista - recent in bazar.
    Exemplu: http://www.consolegames.ro/forum/f41...ona-2-sigilat/
    Diferenta de vreo 12 ore intre posturi.

  7. #447 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Inainte de update, daca cineva dadea un up inainte sa treaca 24 de ore din cate stiu threadul nu era "ridicat"(nu aparea ca si cand ar fi avut new posts) dar acum chiar daca se face auto-merge, tot apare threadul in lista - recent in bazar.
    Exemplu: http://www.consolegames.ro/forum/f41...ona-2-sigilat/
    Diferenta de vreo 12 ore intre posturi.
    Fixed! Hopefully

  8. #448 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Fa ceva, daca poti si ai timp, si cu sistemul de attach. Mi se pare mult prea complicat sa pui o imagine si mi se pare foarte aiurea ca nu mai poti pune imagini din URL. Trebe sa le salvezi pe hdd si abea de acolo. E prea multa munca pentru cateva imagini...
    subscriu. Acuma am pus niste poze la thread-ul Dark Souls si desii era vorba doar de 5 poze, mi-a luat 2-3 minute. E mult prea complicat si sincer asta chiar o consider o problema . Nu se poate sa arate ca inainte? . Atunci era perfect. Si ca sa bagi o poza de pe un alt site era usor..da acuma nu mai e la fel.

  9. #449 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    depinde, daca pui imagini de pe HDD e mult mai usor si mai repede ca inainte (le poti selecta pe toate, nu stai sa pui una cate una), iar daca pui de pe un alt website, dureaza putin mai mult pentru ca trebuie sa apesi de fiecare data add files->website.

    Eu am avut o problema cu imaginile de la aceasta stire http://www.consolegames.ro/forum/f7-...consola-wii-u/. am dat attach ca prima imagine la aceea de 1280*720 si dupa le-am selectat si pe restul. la preview ordinea imaginilor era ok, dar dupa ce am dat submit imi aparea alta imagine in Home, de rezolutie diferita. am dat attach de cateva ori si aceasi problema, pana la urma le-am pus intr-un post diferit

  10. #450 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    pai eu vreau sa fie usor si de pe PC dar si de pe alte site-uri. Nu vreau sa dau de fiecare data save as..., sa le pun pe HDD si abea dupaia sa le pun pe CG. Vreau ca treaba asta sa fie cat mai user-friendly .

    Daca e asa de complicat pt userii mai vechi, sa vezi astia noi ce confuzi o sa fie. I`m just sayin'

  11. #451 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Nu folosi manage attachements. Foloseste Insert Image.

  12. #452 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sincer eu nu inteleg unde/ce este atat de greu? Intr-adevar, mai este un click in plus la inserarea imaginilor de pe alte site-uri... dar este o nimica toata comparativ cu faptul ca poti urca 15 imagini odata (pentru care ar fi trebuit cel putin 15 clickuri inainte).

    Voi incerca sa pun alternativ si sistemul vechi de attachments, dar sincer ma indoiesc profund sa poata functiona in paralel...

    P.S. Nu este nevoie sa salvati absolut nimic pe calculatorul vostru. Doar introduceti imaginile (de pe calculator sau de pe website) si dati Done!

  13. #453 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    eu de fiecare data a trebuit sa dau click pe Add File si dupaia Website si abea dupaia treceam link-ul in casuta corespunzatoare. Si daca trebuie sa faci treaba asta mai mult de 2 ori deja te enervezi . Este vreo metoda mai rapida sa pui poze folosind URL-uri?

    P.S> nu ma intelege gresit, chiar as vrea sa avem sistemul vechi daca se poate . Ala era za best

  14. #454 SP
    Junior Member vali1989's Avatar
    Am o problema de cand cu noul format al CG, si anume: orice joc, in arcade nu mi se pune scorul la nici un joc, dupa 10 jocuri jucate mi s-a pus abia la 1 joc,ce probleme sunt la mine?

  15. #455 SP
    Member Imperatore's Avatar
    MonkY scuze pentru deranj dar vad foarte greu casutele in care imi pot introduce userul si parola pe dark theme

  16. #456 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    De ce le introduci de fiecare data ?

  17. #457 SP
    Member Mircea's Avatar
    Strange...
    Attachment 115644

  18. #458 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Imperatore View Post
    MonkY scuze pentru deranj dar vad foarte greu casutele in care imi pot introduce userul si parola pe dark theme
    Solved. Sper ca iti este mai ok acum.
    Quote Originally Posted by Mircea View Post
    Iti mai face acum asa ceva, sau s-a intamplat one time only? Ca poate ai prins perioada in care editam la butoanele din navtab (pain in the a$$)

  19. #459 SP
    Member Mircea's Avatar
    Gata, si-a revenit, azi a fost asa mai tot timpul pana am postat.

  20. #460 SP
    Member party_man's Avatar
    toate posturile trebuie supervizate de un moderator?

+ Reply to Thread
Page 23 of 58 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 33 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ajutor site By AlexG in forum Software
    Replies: 5 Last Post: 21-03-2015, 04:02
  2. Site jocuri Wii U By Zadawn in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 9 Last Post: 13-04-2014, 03:15
  3. Site, firma pentru afisare site online By throne in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 12-03-2014, 15:00
  4. Rezolutia site-ului! By mark in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 08-12-2008, 00:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts