+ Reply to Thread
Page 29 of 58 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 39 ... LastLast
Results 561 to 580 of 1149

Thread: Probleme Site?

  1. #561 SP
    Member Dark Wadder's Avatar
    man, degeaba reactionezi in stilul trimis la plimbare. vB si-a batut joc de clienti si sunt milioane de utilizatori care-i injura la nivel mondial. inca un update de asta si viitorul companiei poate fi de "succes" deplin.

    revenind la oile noastre - nu fac postari de dragul postari. imi exprimam o opinie de utilizator care nu corespunde ideilor tale. si nu cred ca sunt unicul pe aici. dar este forumul vostru cand e vorba de decizii de aceasta natura.timpul poate sa-mi dea dreptate sau sa incline balanta catre poteca aleasa de tine.

    schimbarea are un singura problema majora. nu faptul ca nu e perfecta. e doar stufoasa. uiti caexista o impartire si-n trecut? insa toata lumea se concentra intr-un singur sector.

    indiferent de ce crezi... urez succes echipei. si voi utiliza in continuare acest forum.

  2. #562 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sorry daca ai inteles ca te-am trimis la plimbare... Dar din postul tau nu reiesea nimic constructiv. Cat despre vB, nu pot decat sa observ ca numarul lor de utilizatori, licente si addon-uri a crescut enorm in ultimii 2-3 ani. De injurat, injuram mai mult noi adminii care trebuie sa invatam noul lor "limbaj" si care trebuie ca la fiecare update sa muncim de ne sar capacele. Rezultatul final conteaza, iar eu personal cred ca suntem deja cu mult peste versiunea anterioara. Pentru utilizatori, mari diferente nu sunt. Iar micile schimbari cateodata alunga "monotonia", nu?

    Cat despre impartirea ariei de Bazar Console, nu cred ca se vor mai repeta greselile trecutului. Atunci nu s-a incercat impartirea in acest fel. In plus, atunci vorbeam de un numar mic de threaduri. Lately insa, pentru oricine dorea sa cumpere ceva, a gasi jocul sau consola dorita devenise un calvar. Si asta si datorita baietilot "destepti" care vindeau de toate (dar doar in titlu). Console peste jocuri, schimburi peste vanzari... Claie peste gramada. Era mult mai usor pt. noi de moderat, dar cred ca in final parerea userilor conteaza, si nu cat de greu ne este noua.

    Eu sunt chiar curios, ce te deranjeaza acum mai exact? Pt. ca daca doresti ai search pe toata aria, ca si inainte. Daca iti cauti un joc, ai exact ca inainte, aceleasi optiuni (cu diferenta ca acum poti cauta selectiv si exclude ce nu doresti). In rest e mai aerisit, se vede ezact ce se vinde/cumpara mai mult... Probabil ca te deranjeaza ca seller, pt. ca trebuie sa-ti organizezi vanzarile pe categorii... Dar lucrul asta are totusi avantajele sale, prin "better tergeting".

    Stufoasa da... Este. Eu personal as fi facut-o si mai stufoasa... Dar sincer nu-mi doresc ca tot restul anului sa stau sa sortez anuntui de Publicitate... Anyway, ceea ce este acum este si o urmare a sugestiilor pe care le-am primit. De la tine nu am nimic...

  3. #563 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...mie de c�teva zile forumul �mi merge super greoi! Am �ncercat cu mai multe browsere...și degeaba.

    Intru pe site-urile pe care intru zilnic, totul oki...dar c�nd intru pe forum...mor! Faza e că-mi afectează și celelalte site-uri. Cum �nchid tab-ul consolegames, cum totul revine la normal.

    No care să fie problema?

    Am ajuns să nu mai postez pe forum din cauza asta...citesc 2-3 threaduri (c�teodată nici alea nu se �ncarcă), mă disper...și ies

    *P.s.

    Unde-s medaliile mele?!

  4. #564 SP
    Admin MonkY's Avatar
    RonanN1, presupun ca stii ca suntem in "renovare". Faptul ca se muta dintr-un forum in altul 200.000 posturi, se recalculeaza de fiecare data xperience-ul, se updateaza counter-ul pt. Threaduri si se tot reface baza de date e super stress pt. server. In cateva zile ar trebui sa revina totul la normal. Nu s-au pierdut medaliile (se pot vedea pe profilul tau si pe aria de Experience). Le vom afisa si in Tab-uri. Sau poti merge pe style-ul Light

  5. #565 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    RonanN1, presupun ca stii ca suntem in "renovare". Faptul ca se muta dintr-un forum in altul 200.000 posturi, se recalculeaza de fiecare data xperience-ul, se updateaza counter-ul pt. Threaduri si se tot reface baza de date e super stress pt. server. In cateva zile ar trebui sa revina totul la normal. Nu s-au pierdut medaliile (se pot vedea pe profilul tau si pe aria de Experience). Le vom afisa si in Tab-uri. Sau poti merge pe style-ul Light
    Perfect! At�t vroiam să știu - deci e doar o chestiune de timp

    ...mi-ai luat un pietroi de pe inimă

    Nu s-au pierdut medaliile (se pot vedea pe profilul tau si pe aria de Experience). Le vom afisa si in Tab-uri. Sau poti merge pe style-ul Light
    ...hehe, ăla a fost un P.S. așa doar...ca să mai invioreze atmosfera puțin că tare confuz eram

  6. #566 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Numai eu nu vad post-urile noi?
    Dau sa vad ultimul post dintr-un thread si le vad tot pe cele vechi. Nici nu se marcheaza threadul ca citit.
    Ii de la mine problema, Firefoxu' suge... Pe chrome merge bine.

  7. #567 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca ma duc in Inbox, in partea stanga, la My Messages si apoi duc mouse-ul la Track Messages, scrisul o ia razna. Nu am putut face print screen pentru ca nu iese ce trebuie.

  8. #568 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Daca ma duc in Inbox, in partea stanga, la My Messages si apoi duc mouse-ul la Track Messages, scrisul o ia razna. Nu am putut face print screen pentru ca nu iese ce trebuie.
    Du-te cu mouse-ul un pic mai jos...
    Din cauza ca "Send new message" este scris pe 2 randuri normal si pe 1 rand cand trece pointerul peste el se creaza efectul asta in cateva puncte.

  9. #569 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Du-te cu mouse-ul un pic mai jos...
    Din cauza ca "Send new message" este scris pe 2 randuri normal si pe 1 rand cand trece pointerul peste el se creaza efectul asta in cateva puncte.
    Daca duc mouse-ul de jos in sus merge. Dar am spus doar pentru ca e un bug.

  10. #570 SP
    Admin MonkY's Avatar
    OK, am reparat si partea cu Send New Message (pe Dark Style). Sa-mi spuneti daca e ok acum.

    ---------- Post added 12-07-2011 at 11:01 PM ----------

    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Numai eu nu vad post-urile noi?
    Dau sa vad ultimul post dintr-un thread si le vad tot pe cele vechi. Nici nu se marcheaza threadul ca citit.
    Ii de la mine problema, Firefoxu' suge... Pe chrome merge bine.
    Da, nu stiu ce se intampla cu Firefox... de la 4.x incoace (inclusiv 5.x), au luat-o pur si simplu razna. Pe cine aud, dupa o groaza de nervi, renunta si trece la Chrome. Eu inca mai sper... desi mi-a scos peri albi (de la randari aiurea, pana la pierdut de setari din senin).

  11. #571 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    @ MonkY Da! E ok acum.
    Multumim

  12. #572 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    E ok acum

  13. #573 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    @ MonkY Da! E ok acum.
    Multumim
    Nu vreau sa fiu carcotas ... dar aceeasi problema este si la "Edit Email & Password"

  14. #574 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Nu vreau sa fiu carcotas ... dar aceeasi problema este si la "Edit Email & Password"
    Acolo nu mai am ce sa-i fac, pentru ca e prea lung textul. Daca mut totul mai in stanga, pentru a incape "Edit Email & Password" se intampla alte minunatii... Cred ca se poate trai si cu el asa

  15. #575 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Daca lasi doar "Pass" crezi ca vor fi multi derutati....

  16. #576 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Chiar nu se poate sa pui si un buton de revenire la categorie , de exemplu aici Help desk ... ?

  17. #577 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    Chiar nu se poate sa pui si un buton de revenire la categorie , de exemplu aici Help desk ... ?
    Sincer nu inteleg ce buton de revenire... Ai deja 2 modalitati de a reveni in alte forumuri si sub-forumuri. Prima este cea de sus, din "path-ul" complet al threadului, si a doua (ceva mai greoaie, dar iti da acces la tot forumul) cea din partea de jos, la Quick Navigation... Mai vrei una?

  18. #578 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Sincer amandoua sunt greoaie , eu am setat mai multe posturi pe pagina si pana ajung sus . Ideea e ca in vb 3.x aceasta optiune exista . Nu cer ceva ce n-a mai fost

  19. #579 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    Sincer amandoua sunt greoaie , eu am setat mai multe posturi pe pagina si pana ajung sus . Ideea e ca in vb 3.x aceasta optiune exista . Nu cer ceva ce n-a mai fost
    Sincer nu-mi aduc aminte sa fi fost si in alta parte... dar daca-mi dai un screenshot sa vad despre ce este vorba, poate-l pot aduce la viata si in 4.x. Din pacate, multe chestii s-au schimbat... de exp. acum nu mai exista pur si simplu post-ul ca identitate unica (de aceea nu se mai poate da link la un single post)...

  20. #580 SP
    Member iUser's Avatar
    Este o mica problema pe forum (poate se manifesta numai la mine, nu stiu), jos la "Latest Posts", cand dau pe sageata, imi apare No Thread specified. If you followed a valid link, please notify the administrator. Normal nu trebuia sa ma duca la ultimul post de pe acel thread?

+ Reply to Thread
Page 29 of 58 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 39 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ajutor site By AlexG in forum Software
    Replies: 5 Last Post: 21-03-2015, 04:02
  2. Site jocuri Wii U By Zadawn in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 9 Last Post: 13-04-2014, 03:15
  3. Site, firma pentru afisare site online By throne in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 12-03-2014, 15:00
  4. Rezolutia site-ului! By mark in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 08-12-2008, 00:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts