+ Reply to Thread
Page 26 of 33 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 ... LastLast
Results 501 to 520 of 652

Thread: ConsoleGames.ro website news

  1. #501 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mbon, in continuarea ideii de "visual site", am activat thumbnails si pentru forum display (all - pana acum era valabil doar pt. ariile de news/portal). In cazul in care threadul respectiv nu are imagine atasata, va fi afisat avatarul primului poster. In cazul in care userul nu are nici avatar si nu exista nici imagine atasata, va fi afisata una default.

    Cred ca in felul acesta threadurile vor fi mai usor de gasit, de retinut... I hope you like the ideea

    P.S. Voi incerca la threadurile importante sa pun imagini care sa simbolizeze cat mai bine ce se regaseste in thread, pentru a fi mai usor de gasit. Daca aveti vreun thread deschis si doriti sa atasati o imagine, let me know (sa fie totusi in 1280 x 720).

  2. #502 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Personal cred că acest "feature" mai mult încurcă decât să ajute, acele thumbnailuri foarte mici distrag foarte mult atenția de la conținut, mi se pare o aglomerare inutilă a informației.



    "Keep it simple".

  3. #503 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Culmea este ca acum aproape un an cand am facut lucrul asta pentru forumurile din Portal... nu incurca (sau cel putin asa inteleg din acel Thanks): http://www.consolegames.ro/forum/f51...ml#post1020558

    Pot sa scot indicatorii (iconul din fata thumbnail-ului), dar dupa aceea o sa-mi sara in cap cei care vor sa vada daca sunt new posts, locked, and stuff like that...

  4. #504 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai da, dar acum e peste tot. Atunci se diferentiau stirile, acum totul e la fel.

  5. #505 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Pai da, dar acum e peste tot. Atunci se diferentiau stirile, acum totul e la fel.
    Deci atunci era bine la stiri, reviews & stuff, dar acum ca e bine peste tot, e rau?

    Nu mai stiu ce sa zic... mai ales ca am muncit in draci la asta. Probabil o sa facem un poll... sa decida majoritatea, si asta este

  6. #506 SP
    Teraflops Graft's Avatar

    ConsoleGames.ro website news

    What tudy said ^

  7. #507 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    well, i like it, make's it look unique.

  8. #508 SP
    Member Kratos's Avatar
    What OEE said ^

  9. #509 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Eu inca astept update-ul in care avem voie cu poze 640*480 la semnatura

  10. #510 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Sigur, fix asta ne lipsea, haos vizual total

  11. #511 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cu parere de rau RonanN, dar asta nu cred ca se va intampla... si-asa se abuzeaza de semnaturi, in toate culorile si toate dimensiunile...

  12. #512 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pentru unregistered users am gasit o modalitate mai draguta de a le "atrage atentia" (uram textul acela cu "you are not registered, blah blah... blah"). Acum apar niste domnisoare si alte caractere in partea din dreapta jos a site-ului... mai mult sau mai putin "persuasive". I hope you like it!

    P.S. Avem si hover pe threaduri si forumuri (se schimba backgroundul cand treceti cu mouse-ul pe deasupra)... pentru a face mai vizibila "selectia".
    Attached Images Attached Images 2014-04-16_205043.jpg 2014-04-16_205012.jpg 2014-04-16_204948.jpg 2014-04-16_204912.jpg 2014-04-16_204858.jpg

  13. #513 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu stiu de voi, dar pe mie ma dor ochii cand intru pe forum de la acele thumbnails marite. Macar daca ar fi relevante threadului respectiv, dar sunt avatarele celor care le-au inceput si cum unele-s gif-uri, altele ba, e o intreaga sorcova

  14. #514 SP
    Junior Member KYDO's Avatar
    Ma,sincer,mie-mi place.
    O modalitate buna de "a atrage" atentia mai ales faza cu acele domnisoare gen ANIME.

    P.S : Nu cred ca te dor ochii daca vezi imaginile putin mai "big" decat cele normale. La IPhone-uri,etc, ce mai spuneti ?

  15. #515 SP
    Admin MonkY's Avatar
    eagle-eye: intre timp am incercat sa punem imagini relevante pt. threadurile mari... vom gasi o modalitate sa facem totul mai putin "sorcova".

    Hai sa incercam varianta in care nu apar imagini decat daca sunt atasate (therefore no more avatar). Sa-mi spuneti daca e mai OK pt. voi asa.

  16. #516 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Mi se pare mai ok acum. Si chiar au relevanta pozele, acolo unde exista. E bine de stiut ca ajuta mult si in aria bazar.

  17. #517 SP
    Member FlyingPotatoes's Avatar
    Ar fi ok sa apara doar acolo unde sunt 16:9...

  18. #518 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Cu parere de rau RonanN, dar asta nu cred ca se va intampla... si-asa se abuzeaza de semnaturi, in toate culorile si toate dimensiunile...
    Am glumit

  19. #519 SP
    Admin MonkY's Avatar
    A fost updatat pluginul de Tapatalk. Aveti mai jos changelog-ul developerilor:
    • Tapatalk vBulletin 4.* plugin series 5.0.0 released
    • add stop forum spam integration, forum owner can set up in tapatalk registration options
    • support edit attachment
    • support Dragon byte thank/like mode
    • optimize smartbanner
    • fix remove attachment bug
    • fix protected forum disppear problem
    • fix user unable to edit his own thread/post issue

  20. #520 SP
    Member AzFaust's Avatar
    De ce nu este limitat accesul celor care sunt 'guests'? De multe ori numarul lor este de 4-5x mai mare decat al membrilor. Si de ce pe forum romanesc acele personaje anime 'vorbesc' in engleza?

+ Reply to Thread
Page 26 of 33 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 ... LastLast

Similar Threads

  1. Tech News pe ConsoleGames.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 4 Last Post: 19-09-2012, 11:57
  2. Phishing: website-uri fake By AlanPoe in forum Software
    Replies: 12 Last Post: 09-01-2010, 02:20
  3. Website Time Zone By istrategie in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 16-01-2009, 21:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts