+ Reply to Thread
Page 17 of 33 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 ... LastLast
Results 321 to 340 of 652

Thread: ConsoleGames.ro website news

  1. #321 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ce se mai aude de update-ul ala?

  2. #322 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Ce se mai aude de update-ul ala?
    Cu update-ul ala, veti avea zile negre si voi... dar si eu
    E in lucru. Ar fi trebuit sa-l pun in weekendul acesta, dar sunt chestii din baza de date care nu se pupa pur si simplu... O sa pierdem o groaza de features, dar promit sa le pun "on-the-fly"...

    ---------- Post added 16-05-2011 at 01:52 AM ----------

    Am adaugat in ghidul pt. attachment de imagini inca 2 ghiduri, pt. resize imagini si batch resize: Cum sa atasati fisiere pe forum - Console Games Forum

  3. #323 SP
    Junior Member muddah futtah's Avatar
    Oh nooooooes,

    cateva pareri pur personale:

    - neaparat readus "New posts without Bazar" sau cum se numea pe cel vechi
    - theme-ul vechi era placut ochiului, se lega foarte frumos cu fundalul si banner-ul, asta e obositor

    Cam atat deocamdata

  4. #324 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    citeste posturile lui @MonkY din acest thread si vei intelege http://www.consolegames.ro/forum/f59...-time-upgrade/

  5. #325 SP
    Junior Member muddah futtah's Avatar
    Bun, bun, n-am vazut acel thread. Pai atunci ce sa zic, e in regula.

  6. #326 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Wow. Kudos pentru aria Bazar. Nici nu vreau sa imi imaginez volumul de munca...

  7. #327 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din pacate deja toate trebuiesc luate manual... vad verde...

  8. #328 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Nu stiu daca se poate, dar mai bine thread-urile care nu mai sunt active de x zile, sa fie inchise si sa le lasi pe toate undeva deoarece probabilitatea e f mare sa nu mai fie nevoie de ele.

  9. #329 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Nu stiu daca se poate, dar mai bine thread-urile care nu mai sunt active de x zile, sa fie inchise si sa le lasi pe toate undeva deoarece probabilitatea e f mare sa nu mai fie nevoie de ele.
    Crede-ma ca daca stam si le studiem si pe cele care nu sunt active, ne ia un an sa mutam tot
    Si in plus, nu vrem sa le lasam "aruncate" in arii aiurea. Singurele care vor ramane in aria de diverse vor fi threadurile gen "Vand Xbox, PS3, PSP, Wii, PC, 3DS, etc..." sau care sunt multiple gen "Vand jocuri de PSP si Xbox 360". Chestiile "duplicitare" sunt exact cele pe care am dorit sa le eliminam cu noua aranjare a Bazar-ului de Console. Cand omul isi cauta un joc de PS3, nu vreau sa se trezeasca ca gaseste tot timpul aceleasi threaduri doar pt. ca respectivii au avut grija sa puna PS3 in titlu (chiar daca ei nu vand jocul respectiv decat de Xbox). E doar un mic exemplu... cert este ca m-au omorat o groaza de oameni nereusind sa gaseasca ceea ce cautau (sau mai bine zis, prea multe rezultate "false"). In felul acesta, eu zic ca ajutam si cumparatorul si vanzatorul. Doar ca vanzatorul trebuie sa munceasca mai mult pentru a-si promova fiecare arie in parte. In special cei care de exp. spun ca au jocuri de Wii, dar in oferta lor nu mai exista de 2 ani nimic de Wii.

    P.S. Am reusit sa mut/sortez cam 100.000 de posturi... Phew...

  10. #330 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Crede-ma ca daca stam si le studiem si pe cele care nu sunt active, ne ia un an sa mutam tot
    De astea ziceam... ma gandeam ca este o posibilitate sa apara doar thread-urile in care nu s-a mai postat de x zile, nu ziceam sa va apucati acum sa le cautati manual pe fiecare.

    Anyway, great job ! Nu stiu daca mai stii, dar propusesem asta de acu' vreo 2 ani si sunt foarte fericit ca s-a facut impartirea asta.

  11. #331 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Intre timp, daca s-a observat, au aparut si alte sectiuni dedicate pe aria de Bazar (non-console). Daca tot se apropie perioade de platit hostingul... daca tot e sa murim, macar sa murim in forta, nu?

  12. #332 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Guys, scuze ca nu am mai updatat in acest thread noutatile aduse la site... dar presupun ca ati observat trecerea la 4.x, cu toate beneficiile si micile neajunsuri. Per total insa cred ca a meritat efortul. Voi incerca sa detaliez toate functiile noi... desi sunt sigur ca deja le-ati descoperit

    Astazi, inca un mic tweak si ceva fix-uri pt. tables. Acum cred ca arata mult mai bine (aveti aici un exemplu: http://www.consolegames.ro/forum/f66...ancam-sanatos/). Hope you like it!

    ---------- Post added 31-07-2011 at 03:25 PM ----------

    Si-a facut aparitia si butonul de Justify (disparuse subit)

  13. #333 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Imi cer anticipat scuze daca veti intalni ceva delays in vizualizarea PM-urilor... Nu de alta, dar se lucreaza la un sistem care cred eu ca va fi revolutionar. Nu pot sa spun prea multe, doar ca ar trebui sa fie de 100 de ori mai facil sa folositi PM-urile

  14. #334 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Tu chiar nu dormi noaptea?

  15. #335 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Tu chiar nu dormi noaptea?
    Merg pe principiul ca "o sa dorm suficient pe lumea cealalta"

  16. #336 SP
    Junior Member falco69's Avatar
    as dori o informatie,daca poti sa ma ajuti.as dori sa-mi deschid un cont ptplati paypal pe internet.am cont deschis la transilvania in lei.as putea plati din contul acela,convertit in lire sterline? sau este banca care deschide special pt plati paypal.mersi.

    ---------- Post added 02-08-2011 at 09:30 AM ----------

    as dori sa donez si eu 5 euro , dar nu pot numai cu paypal,am incercat sa vad daca pot trimite un sms de pe orange

  17. #337 SP
    Admin MonkY's Avatar
    falco69: sincer nu stiu ce legatura are problema de PayPal cu noutatile la site... dar o sa-ti raspund totusi. Pentru PayPal trebuie sa ai un card embossed (international), Visa sau Mastercard. Daca doresti sa retragi bani, atunci iti trebuie Visa. Conversia o va face intotdeauna PayPal, nu ai nevoie de cont in alta valuta. Deci tie iti trebuie un card Visa international (embossed) la care e atasat un cont in RON. Ai grija ca acel card sa fie pe adresa ta pentru ca va trebui sa confirmi prin posta codul PayPal la adresa reala.

    ---------- Post added 02-08-2011 at 05:51 PM ----------

    Intre timp am inteles ca a reparat sid partea prin care in Top News nu se prelua prima imagine ci a doua... Daca se mai intampla, dati-mi un semn va rog.
    Thanks sid!

  18. #338 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am modificat un picut punctajul pentru sistemul de Experience - Donatii. Era exagerat de mare (500pts). Acum este 300pts.

  19. #339 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Am modificat un picut punctajul pentru sistemul de Experience - Donatii. Era exagerat de mare (500pts). Acum este 300pts.
    De aceea am pierdut dintr-o data peste 1700 pts?

  20. #340 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by FuriaAlba View Post
    De aceea am pierdut dintr-o data peste 1700 pts?
    daca ai donat, da.

+ Reply to Thread
Page 17 of 33 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 ... LastLast

Similar Threads

  1. Tech News pe ConsoleGames.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 4 Last Post: 19-09-2012, 11:57
  2. Phishing: website-uri fake By AlanPoe in forum Software
    Replies: 12 Last Post: 09-01-2010, 02:20
  3. Website Time Zone By istrategie in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 16-01-2009, 21:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts