+ Reply to Thread
Page 21 of 33 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 ... LastLast
Results 401 to 420 of 652

Thread: ConsoleGames.ro website news

  1. #401 SP
    Admin MonkY's Avatar
    A fost modificat modulul de convertor valutar, astfel incat sa nu mai arate decat ultimele 3 cifre dupa virgula la cursul zilnic. Desi BNR le transmite cu 6 cifre dupa virgula, nu doar ca mi se pare useless, dar iti si fug ochii cu atatea cifre. Inteleg ca daca sunt multe cifre, pare RON-ul ca e mai puternic, dar nici chiar asa

  2. #402 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well, era timpul pentru ceva schimbari. Prin urmare avem asa:
    • Mici modificari la homepage - Menu era redundant deja, odata ce avem toate cele in meniul orizontal (chiar nu avea rost si un meniu dublat vertical)
    • Aria de Reviews a fost contopita cu cea de Previews. Practic acum avem Reviews & Previews
    • Aria de Other News a fost contopita cu cea de Stories. Practic acum avem Stories & Other News
    Totodata, a fost facut update la ultima versiune de Tapatalk. Va rog sa-mi spuneti daca apar probleme.

  3. #403 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Totodata, a fost facut update la ultima versiune de Tapatalk. Va rog sa-mi spuneti daca apar probleme.
    La mine nu sunt probleme pe tapatalk

  4. #404 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Vezi ca ai mancat P-ul de la previews

  5. #405 SP
    Admin MonkY's Avatar
    A fost reparat Xbox Live gamercard-ul. Hopefully


  6. #406 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well, am mai reparat ceva smilies (care aratau ca naiba)... si daca tot eram "prin zona" am zis sa mai adaug ceva nou. So, here it is:

    Ceva zombies (si Pacman):

    Plus ceva memes:

    Later edit: se adauga si un Master Jedi

  7. #407 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Un memestoica nu ai?

  8. #408 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by D@nT3 View Post
    Un memestoica nu ai?
    Nope, sorry

    Well, cu asta am terminat "curatenia de primavara" in ceea ce priveste smilies-urile de pe CG. Mai exact au fost cateva retusate, cateva modificate, altele scoase sau inlocuite... si cel mai important, aranjate si ele intr-o ordine decenta. In plus, acum fereastra de popup cu smilies este ceva mai mare. Hope you like it! I know i do!

    P.S. Sincer acum, cred ca avem cea mai completa si mai nebuna lista de smilies. Daca ceva lipseste sau aveti sugestii, post in here: http://www.consolegames.ro/forum/f51...icons-smilies/.
    Attached Images Attached Images console_games_smilies.png

  9. #409 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cu ajutorul lui sid am reusit sa implementam o functie de mult ceruta de useri: sa se poata da next/prev la viewerul de imagini cu ajutorul tastaturii (LEFT / RIGHT). Ca si pana acum, orice alta tasta inchide viewerul iar cu click pe imagine se va deschide imaginea full in browser. Enjoy!

  10. #410 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well, am finalizat ceea ce isi doreau multi useri de o groaza de vreme. Este vorba despre un nou camp de informatii despre un user: AKA (Also Known As) care e abreviat ca Aka pe forum. Acel camp nu este editabil de catre useri (doar de admin) si va ofera informatii despre nick-ul anterior avut de userul respectiv.

    Am adaugat aceasta functie deoarece multi useri vechi devin "de nerecunoscut" dupa un nick change (lucru pe care-l puteti cere aici: http://www.consolegames.ro/forum/f51...ume-date-cont/). Acum puteti vedea nick-ul anterior fie in pagina User Profile, fie in pagina de Members List, fie in tab-ul de User Details din fiecare post (sub avatar).

    Am rugamintea doar de a avea un pic de rabdare pana modific la toti userii... intrucat trebuiesc luati unul cate unul, manual.

    Mai jos aveti un sample cu locatiile si cum ar trebui sa arate.

    P.S. Si uite asa mi-am mai dat singur de munca... Doamne Ajuta!
    Attached Images Attached Images 2013-05-26_165657.png 2013-05-26_165730.png 2013-05-26_165757.png

  11. #411 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am facut mici tweak-uri si modificari de design (a little more rounded stuff)... dar cel mai important, la cererea lui Mo, avem un smilie special:

    Cu ocazia aceasta am adaugat si alte smilies la colectie: (pentru Rasko)

    Hope you like them! Daca voi considerati ca e vreun smilie care ne lipseste, va rog sa-l cereti pe http://www.consolegames.ro/forum/f51...icons-smilies/.

  12. #412 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am updatat ChatBox-ul si facut o gramada de fix-uri (acum merge si https-ul, aveti si remove formatting, username-ul este mai mic pt. a permite mai mult text pe chat, counter-ul numara ok caracterele, etc...). Va rog sa-mi spuneti daca ceva nu e in regula (nu am testat pe toate browserele). Totodata acum aveti buton dedicat pentru ChatBox direct in meniul principal (cel de Blogs a fost mutat - e cam obsolete).

    Cel mai important: verificati ChatBox Full, mai ales ca in curand vine E3-ul si trebuie sa fie pregatit pentru conferinta

    ---------- Post added 02-06-2013 at 12:11 AM ----------

    Am facut si update la Tapatalk... daca intampinati probleme, let me know!

  13. #413 SP
    Admin MonkY's Avatar
    A fost resetat Activity-ul de pe modulul de Experience. Nu va speriati, nu s-au pierdut puncte... doar ca trebuie sa treaca 24h sa inceapa activity-ul sa-si revina (asta daca veti avea activitate intre timp - gen new posts, thanks, etc...). Sorry, dar baza de date devenise IMENSA!

  14. #414 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well, am mai lucrat un pic la linkurile de embedd (pt. videos) si acum ar trebui sa mearga fara probleme si https (atat pe vimeo cat si pe youtube). Totodata adaugata optiunea de fullscreen pt. Vimeo.

    Youtube clasic HD:



    You.tube HD:



    Youtube clasic HD https



    Vimeo:



    Vimeo Https:


  15. #415 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Incepand de astazi membrii Registered au la dispozitie spatiu de 1GB pentru attachments (de la 512MB). Pentru mai mult de 1GB va trebui sa apelati la Premium Membership (sorry, dar spatiul ne costa si pe noi). Enjoy!

  16. #416 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    asta da veste mai ales pentru straini

  17. #417 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sincer, nu la straini m-am gandit... ci la cativa useri care sunt activi si totusi nu-si permit sa treaca la Premium Membership.
    Oricum, limita aceea nu se poate scoate... avem ceva useri care au sarit chiar si de 5GB spatiu folosit. Unii pur si simplu nu au limita, no matter what. Si din pacate, unlimited space si unlimited bandwith... nu avem

  18. #418 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Incepand de astazi Chat-ul de pe pagina de forum a fost dezactivat. Il aveti pe homepage si pe pagina dedicata ChatBox. Era redunant (de 3 ori) si avand in vedere ca nu este atat de folosit in aria de forum... nu merita load-ul generat.

    Din pacate multi foloseau Chat-ul pe forum home... Am decis sa-l lasam, cu riscurile aferente... O sa incerc sa-l mai optimizez, desi e o nebunie de modul...

  19. #419 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mbon... dupa lupte seculare si fara ajutorul developerului (care a disparut acum cativa ani fara urma)... am reusit sa "conving" modulul de Videos sa accepte si linkuri de pe youtu.be sau youtube.com/watch?feature=player_embedded&v... Sunt sigur ca va face cativa useri foarte fericiti (including me)

    Va rog sa-mi dati un semn daca apar probleme. Enjoy!

    ---------- Post added 08-07-2013 at 13:47 ----------

    Gata, am rezolvat si cu Vimeo... it works now

    ---------- Post added 08-07-2013 at 14:57 ----------

    Din pacate auto-tags la YouTube nu se mai pot pune. De la ultimul update, Google a decis ca API-ul sa nu mai arate tags (ei spun keywords). Prin urmare nu avem cum sa le tragem automat. Vimeo si celelalte inca merg pentru ca nu le ascund. Asta e, cand se decide Google sa taie ceva... atunci taie.

    Intr-un fel as putea spune ca nu e chiar atat de grav... pentru ca oricum veneau niste autotag-uri criminale. Macar asa, cine pune un video, pune un tag normal/realist... nu 10.000 de prostii puse doar ca sa genereze seo stuff (probabil asta e si motivul pt. care Google le ascunde).

    ---------- Post added 08-07-2013 at 23:18 ----------

    Nu am cum sa impac pe toata lumea... asa ca pana la urma am zis ca sortarea pe aria de Console sa se faca in functie de importanta fiecarei categorii in parte. Mai exact, am sortat in functie de nr. de posturi si de threaduri, si a iesit asa:

    Console Club
    Threads: 805
    Posts: 133,638

    Sony PlayStation 3
    Threads: 769
    Posts: 82,247

    Microsoft Xbox 360
    Threads: 456
    Posts: 35,178

    Sony PSP, PSP Go & Vita
    Threads: 228
    Posts: 5,249

    Sony PlayStation 4
    Threads: 21
    Posts: 2,908

    Microsoft Xbox One
    Threads: 22
    Posts: 2,088

    Sony PlayStation 1 & 2
    Threads: 157
    Posts: 2,389

    Console Retro
    Threads: 93
    Posts: 2,054

    Nintendo Wii
    Threads: 103
    Posts: 1,537

    Nintendo DS, DSi, 3DS & GC
    Threads: 64
    Posts: 1,348

    Nintendo Wii U
    Threads: 19
    Posts: 671

    Microsoft Xbox
    Threads: 32
    Posts: 411

    Daca se vor schimba "clasamentele", schimbam si noi... si in felul acesta va fi mai dinamic... tot timpul cel mai sus vor fi cele mai active arii.

  20. #420 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thx to sid, acum avem si codul de embed pentru GameTrailers videos functional. Din pacate cei de la GT nu mai accepta pt. codul pe alte site-uri optiuni precum fullscreen sau resize. So, it is what it is. But it works!

    Test:

+ Reply to Thread
Page 21 of 33 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 ... LastLast

Similar Threads

  1. Tech News pe ConsoleGames.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 4 Last Post: 19-09-2012, 11:57
  2. Phishing: website-uri fake By AlanPoe in forum Software
    Replies: 12 Last Post: 09-01-2010, 02:20
  3. Website Time Zone By istrategie in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 16-01-2009, 21:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts