+ Reply to Thread
Page 7 of 33 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 ... LastLast
Results 121 to 140 of 652

Thread: ConsoleGames.ro website news

  1. #121 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Avem acum si suport pentru avatar in GamerTag. Le puteti vedea aici: Console Games Forum - GamerTag
    Din pacate insa va trebui sa va reintroduceti din nou gamertagul de Xbox Live (din 2 pasi):

    1. USER CP - EDIT YOUR DETAILS - XBOX LIVE GAMERTAGE - DELETE GAMERTAG - SAVE CHANGES
    2. USER CP - EDIT YOUR DETAILS - XBOX LIVE GAMERTAGE - ENTER GAMERTAG - SAVE CHANGES
    MonkY,e genial ca iti arata avatarul din cap pana in picioare

  2. #122 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    MonkY, de ce nu mai adaugi o casuta la profil, pe care sa o completam cu contul de PSN ? Nu e chiar asa de greu. Asa ar aparea pe langa GamerTag si PSN ID cand postam.

  3. #123 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    MonkY, de ce nu mai adaugi o casuta la profil, pe care sa o completam cu contul de PSN ? Nu e chiar asa de greu. Asa ar aparea pe langa GamerTag si PSN ID cand postam.
    Am introdus la un moment dat casute de profil pentru Wii, Live si PSN... insa nu faceau treaba prea bine (aratau si urat)... si am zis ca daca tot avem gxboxlive, sa asteptam pana apare un addon pentru PSN cu suport pentru gamercards, trophy, etc... Dar, o sa mai incerc o metoda mai draguta.

  4. #124 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Foarte dragut acum ca poti sa vezi si avatarul NXE in toata splendoarea
    Console Games Forum - GamerTag

  5. #125 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Acum puteti crea si tables pe forum. Enjoy !

    Exemplul 1 (cu autosort):
    head col1head col2head col3
    row1 col1row1 col2row1 col3
    row2 col1row2 col2row2 col3

    Exemplul 2:
    ABC
    123
    XYZ

    Mod de folosire:
    PHP Code:
     
    [table="head"]head col1|head col2|head col3
    row1 col1
    |row1 col2|row1 col3
    row2 col1
    |row2 col2|row2 col3[/table]
     
    [
    table]A|B|C
    1
    |2|3
    X
    |Y|Z[/table
    ---------- Post added at 04:09 AM ---------- Previous post was at 03:26 AM ----------

    Inca un feature... care mi-a tot fost cerut in ultima vreme. Aveti acum in User CP - Edit your details - Additional Informations - Gaming Information inca 3 casute unde puteti introduce Gamertagul de Xbox 360, PSN Id-ul si Wii Friends Code-ul. Vom pastra insa si Gamertagul care duce la gXboxLive, chiar daca asta inseamna un duplicat (din pacate sunt 2 inputuri complet diferite). Dar, chiar si asa... merg impreuna. Acum practic va vor apare id-urile langa informatiile gen Yahoo, MSN, Skype...

  6. #126 SP
    is the man! trickz's Avatar
    O idee draguta: cum ar fi sa avem achievementuri pe forum? Sistemul de awards este usor prea... greu de ajuns. Ar fi distractive niste chestii gen "First post - 10EXP points" "Postez fara pauza (fa 10 flotari) - 50EXP points", etc. Ar fi ideal ca la 1000EXP sa primesti un award care sa iti ramana permanent, indiferent ca mai apare sau nu cineva care face 1000EXP points.

    Este greu de implementat dar eu am inceput sa caut pe net daca exista asa ceva deja facut...

  7. #127 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...am văzut și eu așa ceva pe un forum străin

  8. #128 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Pai, mai stii cumva pe care?

  9. #129 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  10. #130 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De azi puteti sa dati 30 Thanks-uri pe zi... Extra smilies added also:
    :applause: :iamwithstupid:

  11. #131 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Cel cu Naruto e cel mai bun!

  12. #132 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Incepand de azi, datorita tonelor de buguri din update-urile vB, a noilor scripturi pentru Google Ads precum si a noilor promotii, am decis sa sterg style-ul alternativ. Asta este, cui ii place CG-ul, ii place asa default, cum a fost el gandit de Mama Natura

    Sorry, we like it dark

  13. #133 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Uhm.. de cand a aparut aia cu Promo si cum ajuta site-ul (stiu sigur ca ajuta dar nu-mi dau seama cum). E un contract ceva direct cu Activision?
    Am facut click doar ca sa vad unde duce

  14. #134 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Khan, e o promotie Gameshop - Activision. Sper sa primim si noi ceva joculete din promo, sa mai salvam situatia la licitatii
    Toate linkurile acelea duc la paginile oficiale. There is no trick

    ---------- Post added at 09:51 PM ---------- Previous post was at 09:32 PM ----------

    Later Edit: EA nu vrea ceva Promo ?

  15. #135 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Ce promo sa mai faca, nu vezi ca da jocuri moca si distruge piata de retail cu preturile de 2 lei de la angajati

    Exista zvonuri cum ca EA ar vrea sa deschida un magazin de jocuri in RO.. daca e adevarat si se vor stabili si pe piata retail in Romania (nu doar pt forta de munca) atunci altfel se va discuta de promotii, reclame, sponsorizari & stuff.

  16. #136 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am mai facut ceva mici tweak-uri la design. In primul rand am condensat un picut textul (pe inaltime). Sper ca asta sa-i ajute in special pe cei care au rezolutie mica pe inaltime. In al doilea rand, am mai renuntat la o linie in partea de sus (si condensat modulul de login - din 3 randuri redus la 2 randuri). In rest, small changes... sa-mi spuneti va rog daca intampinati probleme. Mercic.

  17. #137 SP
    Manager paul's Avatar
    Daca apas pe sageata aceea nu mai apare drop-down listul precum inainte cand era dupa Private Messages. Sau asa e normal daca nu ai primit notificare (cand se face cu rosu) ?
    Attached Images Attached Images sageata.jpg

  18. #138 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Daca apas pe sageata aceea nu mai apare drop-down listul precum inainte cand era dupa Private Messages. Sau asa e normal daca nu ai primit notificare (cand se face cu rosu) ?
    Eeeh, sageata e pusa doar asa, ca sa inlocuiasca acel carnat de text "You last visited:". Nu e nimic functional pe ea... doar asa, ca sa delimiteze username-ul de data cand ai vizitat ultima oara

  19. #139 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mbon, am scos Administratorii (ca mine) din lista de Awards/Achievements... consider ca nu e fair sa "car" dupa mine atatea award-uri. Iar pt. ceilalti useri, maxim 3 Achievements per user. Good luck getting the points

    ---------- Post added at 01:37 PM ---------- Previous post was at 01:20 PM ----------

    Totodata, in sistemul de Experience a fost introdus un nou script... prin urmare, totul se recalculeaza in functie de activitatea fiecarui user. De exp. Bobby care nu a fost activ timp de 6 luni, a reusit "performanta" de a cadea de la level 60 la level 15. In sfarsit mi se pare mai fair calculul.

    P.S. Activitatea este masurata dupa n factori: posturi, attachmenturi, poll-uri, etc... So, get active ! Or go down !

    Aveti si 2 screenshot-uri. Before si after
    Attached Images Attached Images 2009-07-24_133428.png 2009-07-24_133446.png

  20. #140 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Da normal, hai sa il dam pe Bobby jos Railor

+ Reply to Thread
Page 7 of 33 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 ... LastLast

Similar Threads

  1. Tech News pe ConsoleGames.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 4 Last Post: 19-09-2012, 11:57
  2. Phishing: website-uri fake By AlanPoe in forum Software
    Replies: 12 Last Post: 09-01-2010, 02:20
  3. Website Time Zone By istrategie in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 16-01-2009, 21:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts